Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Różne techniki nurkowania - śmieszne!

Piotr Kardasz - 22-07-2013, 11:40
Temat postu: Różne techniki nurkowania - śmieszne!


To jest genialne! Very Happy
W sumie nie wiadomo kto ma większe spięcie Smile)
crowley - 22-07-2013, 13:41
Temat postu:
mam nadzieję, że to pierwsze nurkowania z OWD:) choć ostatnio podobna ekipa wpadła nam na delfina i zdecydowanie nie był to kurs OWD - fajnie nie było...
Daria Boruta - 22-07-2013, 13:54
Temat postu:
Aż czuć to niedowierzanie, kiedy odwraca się, żeby zobaczyć, co spadło na platformę Very Happy
Daniel Łanczkowski - 22-07-2013, 16:22
Temat postu:
że niby w jaskiniach jest ryzykownie. Tu jest walka o zycie Smile
piotrkw - 22-07-2013, 16:46
Temat postu:
E tam , nie znacie się , przecież to prawdziwi Aquanauci z marzeń Jacques;a Cousteau i książek Juliusza Verne'a . Oni uczą się chodzić pod wodą , a nie wisieć Wink
Tomek Kalbarczyk - 22-07-2013, 17:18
Temat postu:
Ja już się nie podśmiechuwowywuje z takich scen.
Ostatnio wygrzebałem filmik z pierwszego mojego wyjazdu do Egiptu - moonwalk.
Daniel Łanczkowski - 22-07-2013, 19:37
Temat postu:
nigdy nie wiadomo czy wzywają pomocy czy najzwyczajniej nurkują zgodnie z planem
slawek - 22-07-2013, 20:42
Temat postu:
Fajny filmik, można zaobserwować aktora pierwszego planu, z rączkami wyciągniętymi jak manekin, a gdy tylko coś się wydarzyło, rączki wróciły na swoje naturalne miejsce.
Aktorzy drugiego planu zapewne świetnie się bawili i wyszli z wody przeszczęśliwi, zazdraszczam im tych pierwszych razów pod wodą.
Abramik - 23-07-2013, 11:51
Temat postu:
Cytat:
najzwyczajniej nurkują zgodnie z planem


pod warunkiem ze tam BYL jakis plan... Twisted Evil
no ale niech im bedzie. Teraz Piotr powinien dodac druga czesc filmu pt.-> "wyjscie z wody" Smile
Monika - 23-07-2013, 13:05
Temat postu:
slawek napisał/a:
można zaobserwować aktora pierwszego planu, z rączkami wyciągniętymi jak manekin, a gdy tylko coś się wydarzyło, rączki wróciły na swoje naturalne miejsce.



Nie widzę tego o czym piszesz
Dla mnie ręce są ułożone zależnie od sytuacji ale raczej swobodnie cały czas.

Wydaje mi się, że dorabiasz teorię.
Adam Jaworski - 23-07-2013, 13:18
Temat postu:
Mnie się wydaje, że po prostu opuścił nieco ręce w momencie, kiedy się musiał szybko obrócić i obejrzeć za siebie. Jaki sens w takiej sytuacji wyciągać przed siebie graby?
Daria Boruta - 23-07-2013, 13:32
Temat postu:
A ja myślę, że te ręce to mu opadły Wink
Monika - 23-07-2013, 13:33
Temat postu:
Jak coś na człowieka spada to reaguje odruchem skurczu mięśni i przyciągnięciem kończyn do siebie, co niekoniecznie oznacza ich "naturalną" pozycję.
Co zresztą widać na filmiku - ręce wróciły do przodu jak tylko było już wiadomo co się dzieje Smile

Z mojego punktu widzenia ułożenie rąk z przodu nie jest "ich wyciąganiem", to bardzo swobodne ułożenie i nie potrzeba wkładać w nie wysiłku, "ręce opierają się na wodzie" (daje cudzysłów bo to raczej określenie na moje odczucie). A taka pozycja sprzyja stabilności pod wodą niezależnie od tego czy się odwracasz czy nie.

edit:

Daria Boruta napisał/a:
A ja myślę, że te ręce to mu opadły


LOL

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz