Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - I po Baltictechu...

Konrad Dubiel - 25-11-2013, 11:56
Temat postu: I po Baltictechu...
Wczoraj zakończyła się kolejna edycja Baltictechu. Niestety znowu skutera nie wygrałem Sad
Za to organizatorzy osiągnęli kolejny szczyt organizacyjnej perfekcji Smile
Kto nie był niech żałuje - prelekcje m.in. Phila Shorta, Jacka Kota czy Jarroda Jabłońskiego zgromadziły tłumy słuchaczy.
Miło było posłuchać o niemałym polskim wkładzie w najbardziej zaawansowane eksploracje zarówno wrakowe jak i jaskiniowe.
Polski nurek techniczny powoli staje się poszukiwanym i docenianym towarem eksportowym Smile
Ale i tak wszystkich sławnych gości przyćmił jedyny w swoim rodzaju tłumacz - zasłużona Złota Faja!
A Baltictech wyrósł na najbardziej prestiżową i największą konferencję nurków technicznych w Europie! Gratulacje dla organizatorów!
Adam Jaworski - 25-11-2013, 12:05
Temat postu:
O co chodzi z tłumaczem, bo nie załapałem (może dlatego, że nie korzystałem z usług tłumacza)? I jakbyś mógł napisać, co zdobyło pierwsze miejsce, bo to była jakaś rzecz znana organizatorom a części publiczności (w tym mnie) wcale i do mnie to w ogóle nie dotarło, o co z tym pierwszym miejscem chodziło i dla kogo i za co ta nagroda?

Konferencja rzeczywiście bardzo fajna - choć co do perfekcji, to bym tutaj mocno dyskutował Wink
Dagmara Beger - 25-11-2013, 12:17
Temat postu:
Pierwszy wykład na temat ogrzewania (sala A) był tłumaczony przez osobę, dla której język polski nie był językiem ojczystym. I o ile tekst angielski nasz "tłumacz" rozumiał, o tyle nie potrafił tresci przekazac w naszym języku. I wychodziły kfiatki typu: hydration -> odwodnienie. A wielka szkoda, bo to bardzo interesujący wykład był. I rozumiem, że słuchacze mogli się nieco rozeźlic. Mnie osobiście to "tłumaczenie" też przeszkadzało. Lepiej, gdyby go wcale nie było...

Pozdrawiam,
Dagmara

PS. I tak się zastanawiam - czy to faktycznie wpadka była czy celowy żart organizatorów?
klon - 25-11-2013, 12:46
Temat postu:
Dagmara Beger napisał/a:
PS. I tak się zastanawiam - czy to faktycznie wpadka była czy celowy żart organizatorów?

moim zdaniem elegancka próba wybrnięcia z kontrowersyjnej troszkę kategorii "wpadka roku" - organizatorzy pierwsze miejsce przyjęli na siebie - oczywiście nie sugeruję, że nie były to głosy publiczności Wink
Adam Jaworski - 25-11-2013, 12:57
Temat postu:
No dobra, ale co wygrało tą faję roku???
Konrad Dubiel - 25-11-2013, 13:04
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
No dobra, ale co wygrało tą faję roku???


Złotą Faję uczestnicy przyznali samemu Baltictechowi za tłumaczenie prelekcji Shorta.
Zdobyczną faję z dumą prezentował Łukasz Piórewicz. Nawet mu pasowała Wink

Kolejne miejsca w kategorii 'wpadka roku':
2. xDeep za opóźnienie w dostawach BLACK BT
3. Tomasz Strugalski za książkę 'Filozofia nurkowania'

Głosowali uczestnicy Baltictech więc coś ponad 600 osób.
Nie było listy typowanych do nagrody - każdy mógł wpisać własnego kandydata.
Tomek Płociński - 25-11-2013, 13:43
Temat postu:
Cytat:
Złotą Faję uczestnicy przyznali samemu Baltictechowi za tłumaczenie prelekcji Shorta.
Zdobyczną faję z dumą prezentował Łukasz Piórewicz. Nawet mu pasowała

Kolejne miejsca w kategorii 'wpadka roku':
2. xDeep za opóźnienie w dostawach BLACK BT
3. Tomasz Strugalski za książkę 'Filozofia nurkowania'

Głosowali uczestnicy Baltictech więc coś ponad 600 osób.
Nie było listy typowanych do nagrody - każdy mógł wpisać własnego kandydata.


Świetny pomysł z tą fają Mr. Green Mr. Green

Konrad Dubiel napisał/a:
uczestnicy Baltictech więc coś ponad 600 osób.


Adam Jaworski napisał/a:
Konferencja rzeczywiście bardzo fajna - choć co do perfekcji, to bym tutaj mocno dyskutował


NIGDY się wszystkim nie dogodzi Twisted Evil

Ja nie byłem i żałuję Embarassed
Konrad Dubiel - 25-11-2013, 14:15
Temat postu:
Tomek Płociński napisał/a:
NIGDY się wszystkim nie dogodzi Twisted Evil
Ja nie byłem i żałuję Embarassed


W tym roku konferencja odbywała się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni - świeżo wybudowany obiekt z funkcją m.in. konferencyjną.
Obszerne sale, pełne wyposażenie audio-wizualne, pomieszczenia dla tłumaczy. Jak dla mnie pełen luksus, można tylko pozazdrościć Gdyni takiego obiektu.
Brakowało jedynie basenu do testów sprzętu i pool party Wink
klon - 25-11-2013, 20:56
Temat postu:
Konrad Dubiel napisał/a:
Brakowało jedynie basenu do testów sprzętu i pool party

a mnie parkingu - myślałem, że w cenie biletu to parking będzie... dymanie zza torów od samochodu nie było najprzyjemniejsze

poza tym organizacja ok
Tomek - 25-11-2013, 22:53
Temat postu:
klon napisał/a:
Konrad Dubiel napisał/a:
Brakowało jedynie basenu do testów sprzętu i pool party

a mnie parkingu - myślałem, że w cenie biletu to parking będzie... dymanie zza torów od samochodu nie było najprzyjemniejsze

poza tym organizacja ok


.... vis a vis jest parking przy Almie, wystarczyło przejść na drugą stronę ulicy Smile, miejsca "leżące". Parkowałem tam przez 2 dni bez najmniejszego problemu.
klon - 26-11-2013, 06:24
Temat postu:
Tomek napisał/a:
vis a vis jest parking przy Almie,

super - zero informacji o tym Smile - Ty jesteś z Gdyni to wiesz gdzie można, w Poznaniu są sklepy które pilnują i jest ryzyko odholowania samochodu dlatego nie parkuję na ich parkingach, na parkingach stacji benzynowych itp.

poza tym nie chodzi o to żebym szukał miejsca w przydrożnych rowach tylko, skoro już płacę za udział w konferencji, fajnie by było jakbym miał gdzie zaparkować po przejechaniu 300km a nie głowić się jeszcze gdzie zostawić auto, w którym mam sprzęt i wolałbym by nie zniknęło jak będę na konferecji...
salut
Marek Cacaj - 26-11-2013, 10:32
Temat postu:
Jak Konrad chwali to musiało być super Smile. Na konferencji było ponad 600 osób więc każdemu dogodzić było by ciężko. Parking znajdował się na terenie PPNT i nie było problemu z miejscem. Wystarczyło zapytać w rejestracji
klon - 26-11-2013, 10:42
Temat postu:
Marek Cacaj napisał/a:
musiało być super .

i było - przecież pisałem, że było ok Wink

Marek Cacaj napisał/a:
każdemu dogodzić było by ciężko

dokładnie - nie da się - w końcu to tylko parę minut spaceru w porówaniu do kilku godzin na konferencji Wink

Marek Cacaj napisał/a:
Parking znajdował się na terenie PPNT i nie było problemu z miejscem

nie drążmy tematu dalej bo mi się na prawdę podobało a to tylko mała niedogodność
tylko z tym się nie zgodzę bo człowiek przy bramie powiedział mi, że nie ma możliwości wjazdu jeżeli nie jestem wystawcą i mam jechać za tory i przejść sobie kładką - jeżeli było tak jak piszesz to znaczy, że byłem za mało dociekliwy i uparty Wink
scratch
salut
piotrkw - 26-11-2013, 11:01
Temat postu:
klon napisał/a:
i przejść sobie kładką -



Taka ładna kładka , duma Gdyni , i nie chciałeś przejść ? Wink Wstydź się Wink
piotrkw - 26-11-2013, 11:09
Temat postu:
Przepraszam miało być nie drążone Wink
Tomek - 26-11-2013, 19:50
Temat postu:
klon napisał/a:
Tomek napisał/a:
vis a vis jest parking przy Almie,

super - zero informacji o tym Smile - Ty jesteś z Gdyni to wiesz gdzie można, w Poznaniu są sklepy które pilnują i jest ryzyko odholowania samochodu dlatego nie parkuję na ich parkingach, na parkingach stacji benzynowych itp.

poza tym nie chodzi o to żebym szukał miejsca w przydrożnych rowach tylko, skoro już płacę za udział w konferencji, fajnie by było jakbym miał gdzie zaparkować po przejechaniu 300km a nie głowić się jeszcze gdzie zostawić auto, w którym mam sprzęt i wolałbym by nie zniknęło jak będę na konferecji...
salut


... takie fajne uroki naszego miasta, mamy takie hasło " uśmiechnij się jesteś w Gdyni"
Przepraszam, miało być nie drążone Smile
Grzegorz Sierak - 28-11-2013, 10:31
Temat postu:
Dla mnie Baltictech był miłym zaskoczeniem. Byłem pierwszy raz a po poprzednich edycjach różne opinie słyszałem. W mojej ocenie na pewno warto rozwijać część targową (wystawienniczą). Myślę, że prezentacje były bardzo nierówne jeśli chodzi o poziom - ale ich ilość sprawiła, ze pewnie każdy znalazł kilka wartych przyjazdu...
waterman - 28-11-2013, 16:14
Temat postu:
Napiszcie jak wypadli w tym roku "jaskiniowcy"?
Michał Piechocki - 28-11-2013, 21:45
Temat postu:
Witka
Baltictech minął szybko, nie całkiem oficjalnie prezentowałem moją oddycharkę mccr HALITUS, zainteresowanie satsfakcjonujące, po wykładzie Kevina Gurra : Każdy może zbudować rebreather: mój przyjaciel Maciej Jurasz zaprosił Go do obejrzenia mojej oddycharki, Jego opinia była wyjątkowo pochlebna co do całości konstrukcji a w szczególności do scrubera, określenie "perfect" było wyjątkowe. Przez te kilka lat projektowania, budowania rebów i ich użytkowania mogę powiedzieć, jest OK !
ziemia - 28-11-2013, 22:40
Temat postu:
Moim zdaniem prelekcje o jaskiniach były świetne. Minusem było, że momentami były po trzy wykłady na raz i ciężko było wybrac, chociaż jaskiniowe nie nakładały się na siebie. W fajnych miejscach ludzie nurkują, ale wszystko bardzo daleko i z utrudnioną logistyką, dużo spaleo-nurkowania. Chyba warto nauczyc się jakichś podstawowych technik linowych.
Maciek Orłowski - 29-11-2013, 10:07
Temat postu:
Obie prezentacje jaskiniowe, tzn J2 Phila Shorta z krótkim udziałem Marcina Gali i Dmitriego Gorskiego o kompletnie odjazdowej eksploracji Bjuralven były w mojej opinii najmocniejszymi punktami konferencji.

Oba projekty swoim rozmachem i determinacją uczestników pokazują jak mocna może być miłość do swoich pasji ludzi, którzy kochają to co robią. Dla mnie czapki z głów.

2 tygodniowy podziemny marsz do syfonu 4 w J2 czy odkopywanie 5 metrów śniegu i kucie metra lodu, żeby dostać się do jaskini, w którą ledwo można się wcisnąć w sidemouncie w Szwecji to tylko 2 zajawki tego, o czym była mowa Smile

Dla tych, którzy nie byli 2 linki:

https://www.facebook.com/ExpeditionBjuralven

http://www.usdct.org/j2_2013.php
Marcin Micek - 03-12-2013, 12:18
Temat postu:
Kilka fotek z Baltictech oraz ze zwiedzania KOMH:

Galeria

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz