Forum Dive Trek Group

Forum Ogólne - Egipt - termin wazności paszportu

Ben - 14-12-2013, 21:51
Temat postu: Egipt - termin wazności paszportu
Witam.
Czy przestrzegany jest okres ważności paszportu (min. 6 miesięcy) przy wjeździe i wyjeździe do Egiptu. Tak wypada, że przy wstępnie planowanym terminie podróży paszport byłby ważny 4 miesiące.
Proszę o informacje.
Konrad Dubiel - 16-12-2013, 09:36
Temat postu: Re: Egipt - termin wazności paszportu
Ben napisał/a:
Czy przestrzegany jest okres ważności paszportu (min. 6 miesięcy) przy wjeździe


Jak to w Egipcie - zależnie od humoru

Ben napisał/a:
wyjeździe do Egiptu.


I wtedy co? Nie wypuszczą do domu?

Ben napisał/a:
Tak wypada, że przy wstępnie planowanym terminie podróży paszport byłby ważny 4 miesiące.


Wymień i już. W czym problem?
Ben - 16-12-2013, 21:52
Temat postu:
Podaję co ustaliłem.
W rozmowie tel. ze służbą graniczną na Okęciu i Katowicach, dowiedziałem się, że z ich strony nie będę miał żadnych problemów. W Egipcie też nie powinno być problemów.
Strażnik poinformował mnie, że jedynie linie lotnicze mogą odmówić przyjęcia na pokład z uwagi na możliwość niewpuszczenia do Egiptu i przymusowy powrót tym samym lotem, oraz karą dla przewoźnika.
Dzwoniłem również do nich, podaję jaką informację uzyskałem: obsługa naziemna przewoźnika sprawdza paszport przy nadawaniu bagażu, jeśli dostarczą delikwenta, a nie zostanie wpuszczony do kraju docelowego, 1 - płacą wysokie kary, 2 - muszą zabrać go z powrotem.
Jak ktoś nie ma wyjścia to może próbować licząc na łut szczęścia i czasem się uda.
Jeśli jest czas lepiej wymienić paszport.
Tomek Płociński - 17-12-2013, 22:53
Temat postu:
Dyskusję dotyczącą różnych przypadków w podróżach samolotem przeniosłem tutaj

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz