Forum Dive Trek Group

CMAS - Kurs na suchy skafander

Pemot - 22-04-2014, 23:06
Temat postu: Kurs na suchy skafander
Za bardzo nie wiem gdzie zacząć temat, sprawa dotyczy dwóch organizacji - CMAS i PADI. Od początku szkolilem sie w CMASie i posiadam P1 oraz specjalizacje płetwonurek nocny, nawigator i eksplorator. Czy jak zrobię kurs na suchy skafander w PADI to nie bede miał problemów z weryfikacja dokumentów przez CMAS chcąc dalej rozwijać swoje umiejętności w KDP idąc dalej od P2 do p3 ? Mam nadzieje, ze wyraziłem sie jasno. Proszę o pomoc drodzy forumowicze Smile
Bartek Sajkowski - 22-04-2014, 23:21
Temat postu:
W drugą stronę nie ma problemu Smile
Pemot - 22-04-2014, 23:38
Temat postu:
Dzięki bardzo za pomoc. A co w tę stronę, w którą mnie bardziej dotyczy ?Smile
Bartek Sajkowski - 22-04-2014, 23:45
Temat postu:
Eeee nie wiem Very Happy
Adam Jaworski - 23-04-2014, 00:40
Temat postu:
Nigdy nie slyszalem, zeby ktokolwiek mial problem z akceptacja kursu suchego robionego w jakiejkolwiek federacji. Szczerze mowiac, nie slyszalem nawet, zeby przy robieniu jakiegokolwiek kursu ze sciezki (p1->p2->p3, owd->aowd->rescue->deep... etc.) kogokolwiek ten konkretny plastik obchodzil).

Zrob ten kurs u dobrego instruktora, zeby nauczyc sie jak najwiecej (bo jest wiele ofert typu dwa nurkowania i masz plastik, a reszta przyjdzie sama tudziez doczytaj sobie w ksiazkach) i sie absolutnie nie przejmuj etykietka federacji, ktora Ci wystawi na to najczesciej nie wymagane a juz na pewno pozniej przez nikogo nie sprawdzane kwity.
Pemot - 23-04-2014, 08:44
Temat postu:
Dzięki za odpowiedź. Najbardziej mi zależy na tym żeby zrobić kurs u dobrego instruktora i nie martwić się później, że będę musiał dopłacać albo robić jeszcze raz bądź jakieś krossy z jednej organizacji do drugiej
Jarek Andrzejewski - 23-04-2014, 09:03
Temat postu:
Z ciekawości: jakie są powody, żeby mieć "plastik na suchy"?
Jest dla mnie oczywiste, że SS trzeba opanować i wskazówki dobrego instruktora są nieocenione, ale czy w tym celu nie wystarczą warsztaty, bez "plastiku" na finał?
Czy w praktyce ktoś kiedyś wymagał od Was pokazania certyfikatu na SS?
Marcin Klimczuk - 23-04-2014, 15:26
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
Z ciekawości: jakie są powody, żeby mieć "plastik na suchy"?
Jest dla mnie oczywiste, że SS trzeba opanować i wskazówki dobrego instruktora są nieocenione, ale czy w tym celu nie wystarczą warsztaty, bez "plastiku" na finał?
Czy w praktyce ktoś kiedyś wymagał od Was pokazania certyfikatu na SS?


jak ktoś ma ubezpieczenie w DAN i ma wypadek w suchym to DAN może odmówić wypłaty przy braku kwitów
(tak słyszałem)
Bartek Sajkowski - 23-04-2014, 15:52
Temat postu:
w PADI ktoś może chcieć mieć plastik MSD i w tym celu musi mieć 5 specjalizacji.
Może też chcieć być w przyszłości instruktorem z prawem do szkolenia specjalizacji SS i do tego też potrzebuje plastik.
Innych celów nie znam Smile
Adam Joka - 23-04-2014, 16:27
Temat postu:
Kurs KDP CMAS P3 wymaga m.in. specjalizacji PSS nurkowanie w suchym.
Andrzej Piekarski - 23-04-2014, 16:46
Temat postu:
Marcino napisał/a:
jak ktoś ma ubezpieczenie w DAN i ma wypadek w suchym to DAN może odmówić wypłaty przy braku kwitów
(tak słyszałem)


tu na forum wypowiadał się na ten temat Michał Kosut, i wynikało, że to nie prawda
Bartłomiej Zydroń - 28-04-2014, 21:33
Temat postu:
Faktycznie tak jest? Nie wiesz gdzie to było opisane?
Jak ktoś zrobił u dobrego instruktora warszaty SS to nie ma potrzeby robienia plastiku ze względu na DAN?
piotrkw - 28-04-2014, 23:10
Temat postu:
Bartłomiej Zydroń napisał/a:
Jak ktoś zrobił u dobrego instruktora warszaty SS to nie ma potrzeby robienia plastiku ze względu na DAN?


Co ma dobry czy zły instruktor do plastiku i DAN ??? Nie ma znaczenia w czym . Czy jak masz OWD i używasz konfiguracji SM , to musisz mieć OWDSM ?? Wink Wink
Bo takie kursy już są . Czy jak wypadek nastąpi podczas nurkowania z kompasem , a delikwent nie ma specjalizacji z nawigacji, to też ubezpieczyciel nie wywiąże się ze zobowiązań ??? Plotki i legendy powtarzane określoną ilość razy , zaczynają żyć jako prawda .

Z czego wcale nie wynika , że osoby mające obiekcje czy poradzą sobie z suchym nie powinny ukończyć dobrego kursu czy warsztatów .
Bartłomiej Zydroń - 29-04-2014, 08:09
Temat postu:
No właśnie wydaje się to bezsensem dlatego spytałem.
Dzięki za wyjaśnienie.
Bartłomiej Zydroń - 29-04-2014, 09:22
Temat postu:
Z drugiej strony jak delikwent ma OWD, a pójdzie na 40 metrów i tam się przekręci to DAN też nie ma nic do tego?
Wojtek A. Filip - 29-04-2014, 09:38
Temat postu:
Bartek, w tej sprawie atakuj proszę w dziale poświęconym DAN.
Bartłomiej Zydroń - 29-04-2014, 09:49
Temat postu:
Dobra. Idę do DAN Smile
Wojtek A. Filip - 29-04-2014, 09:50
Temat postu:
thumleft

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz