Forum Dive Trek Group

Spotkania - Niemieckie piwo i belgijska czekolada - tajemnice Hoghartian

bell23 - 04-09-2014, 12:19
Temat postu: Niemieckie piwo i belgijska czekolada - tajemnice Hoghartian
Temat ten wydzieliłem z wątku o konfiguracji Hoghartian .
Wojtek





gorcio napisał/a:
]

TomM - moze daloby rade Ciebie jakos spotkac, moze zanurkowac razem a potem posadzic przy ognisku lub grillu. Ja tam umiem sluchac, moze i zadam jakies pytania Smile , na pewno znam sie na gotowaniu i otwieraniu roznych pojemnikow. Co Ty na to ?

sorry za offtop
ale też jestam za Very Happy Very Happy Very Happy
TomM - 04-09-2014, 14:02
Temat postu:
gorcio napisał/a:
TomM - moze daloby rade Ciebie jakos spotkac, moze zanurkowac razem a potem posadzic przy ognisku lub grillu.


Tym właśnie mam zamiar się zajmować tej jesieni, zapraszam na Florydę, gdyby ktoś akurat przebiegał nieopodal, będzie i ognisko i grill... Można zaprosić ciekawych ludzi, wszyscy oni mieszkają o 30 min do godziny samochodem...

W kraju i okolicy to chyba po moim powrocie...
Może jakieś propozycje - gdzie i kiedy?
martin - 04-09-2014, 14:06
Temat postu:
Tomku,
Jesieni ja Ci nie odpuszcze, juz teraz ciesze sie na dlugie opowiesci wieczorami...
Piotr Głoskowski - 04-09-2014, 14:13
Temat postu:
3-10 gru to jeszcze jesień?
Adam Frajtak - 04-09-2014, 16:28
Temat postu:
martin napisał/a:
Tomku,
Jesieni ja Ci nie odpuszcze, juz teraz ciesze sie na dlugie opowiesci wieczorami...

Ja jestem od 11.11 plan jest taki że będzie 6 dni nurkowania a poźniej dema w LV
gorcio - 04-09-2014, 19:30
Temat postu:
TomM napisał/a:
gorcio napisał/a:
TomM - moze daloby rade Ciebie jakos spotkac, moze zanurkowac razem a potem posadzic przy ognisku lub grillu.


Tym właśnie mam zamiar się zajmować tej jesieni, zapraszam na Florydę, gdyby ktoś akurat przebiegał nieopodal, będzie i ognisko i grill... Można zaprosić ciekawych ludzi, wszyscy oni mieszkają o 30 min do godziny samochodem...

Wpadlbym ale nie dosc ze nie dawno wrocilem, to jeszcze urlop sie juz skonczyl. Natomiast caly nastepny rok - chetnie.
TomM napisał/a:

W kraju i okolicy to chyba po moim powrocie...
Może jakieś propozycje - gdzie i kiedy?


Domyslam sie, ze Twoim najwiekszym marzeniem bylo wpasc do Belgii na frytki, piwo i czekoladki Smile. Ale w Polsce lub Niemczech rownie chetnie ...
martin - 04-09-2014, 19:52
Temat postu:
Jak ma byc piwo, to moze Bawaria? Przy okazji Walchensee ogarnac?
gorcio - 04-09-2014, 20:10
Temat postu:
martin napisał/a:
Jak ma byc piwo, to moze Bawaria? Przy okazji Walchensee ogarnac?

Przepraszam Cie Martin, ale jak ma byc piwo to tylko Belgia. Poza tym nie mowilem ze tylko piwo Smile
martin - 04-09-2014, 20:12
Temat postu:
Belgijska to moze byc co najwyzej czekolada. Sorrki, ale w butelki to "wy" lejecie siuski. Wink
gorcio - 04-09-2014, 20:58
Temat postu:
martin napisał/a:
Belgijska to moze byc co najwyzej czekolada. Sorrki, ale w butelki to "wy" lejecie siuski. Wink

Haha, wpadaj do mnie. Mamy okolo 400 rodzajow siuskow, od 2.5% do 12%, ciemne, jasne, owocowe, Trappiste, itd, jakie chcesz. Jak mi dasz z wyprzedzeniem znac, to sprobuje zdobyc WestVleteren. Z pozostalymi jak Leffe, Orval, Westmalle, Chimay, Rochefort, Grimbergen nie bedzie problemu. Na koniec dobijemy Duvela Smile i wtedy pogadamy o piwie Very Happy

TomM ... mam nadzieje ze dasz sie rowniez skusic Very Happy
Adam Frajtak - 04-09-2014, 21:05
Temat postu:
Między Belgią a Niemcami jest Chorwacja a Wojtek tam jakieś nowe nieśmigane dziury zna. Byłoby sprawiedliwie każdy miałby jednakowo daleko no i na dodatek oni piwo robią z wody słodu i chmielu a czekoladę z mleka kakao i masła dla odmiany dla niemieckich EU napojów piwopodobnych z chińskich koncentratów i belgijskich wyrobów czekoladopodobnych z masy tłuszczowej i koncentratu aromatu czekoladowego z ryżu. bounce
loozerka - 04-09-2014, 21:15
Temat postu:
gorcio napisał/a:


Domyslam sie, ze Twoim najwiekszym marzeniem bylo wpasc do Belgii na frytki, piwo i czekoladki Smile. Ale w Polsce lub Niemczech rownie chetnie ...


W Belgii, poza wymienionymi, są naprawde fajne kopalnie Smile Np Denée


, co może byc dużo wiekszą zachętą, niż najlepsze nawet żarełko Wink

gorcio Smile?? znasz Smile?
martin - 04-09-2014, 21:22
Temat postu:
Adam Frajtak napisał/a:
dla odmiany dla niemieckich EU napojów piwopodobnych z chińskich koncentratów


Wyraznie napisalem "Bawaria" -> Bawarskie Prawo Czystości

Piwo sklada sie z chmielu, slodu, wody - a nie chinskich koncentratow.
gorcio - 04-09-2014, 21:37
Temat postu:
loozerka napisał/a:
gorcio napisał/a:

gorcio Smile?? znasz Smile?


Znam. Ale z Denee nie jest lekko - po pierwsze - teren prywatny. Niby nie ogrodzony ale prywatny. Po drugie dojscie ktore wymaga troche pracy z linami.
Troche fajnych fotek zrobil moj kolega Sven - sa na flickerze poczynajac od zdjecia w linku. Generalnie wejscie da sie zorganizowac "w spokoju" ducha z klubem speleo, do ktorego nalezy moj znajomy - oni tam nurkuja regularnie i raczej problemow z wlascicielem nie maja.

Oprocz Denee - jest tez troche innych dziur, acz nie tak widowiskowych. W sumie, to maly kraj Smile
Adam Frajtak - 04-09-2014, 21:40
Temat postu:
martin napisał/a:
Adam Frajtak napisał/a:
dla odmiany dla niemieckich EU napojów piwopodobnych z chińskich koncentratów


Wyraznie napisalem "Bawaria" -> Bawarskie Prawo Czystości

Piwo sklada sie z chmielu, slodu, wody - a nie chinskich koncentratow.
do 2005



W końcu w 2005 r. Federalny Sąd Administracyjny wydał orzeczenie, w wyniku którego piwo zawierające cukier jest takim samym piwem jak inne gatunki tego napoju. Sąd administracyjny uznał, że czas zmienić przepisy, gdyż nie służą one ochronie zdrowia konsumentów, a ich znaczenie sprowadza się jedynie do „zachowania tradycji”. Orzeczenie zapadło w wyniku skargi złożonej przez browar w Neuzelle niedaleko Frankfurtu nad Odrą, produkującego odmianę ciemnego, słodzonego piwa o nazwie Schwarzer Abt[12]. Właściciel browaru zabiegał od ponad 10 lat w postępowaniach sądowych o prawo nazywania swojego produktu piwem.

Martin Niemcy są NAJWIĘKSZYM NA ŚWIECIE IMPORTEREM CHIŃSKIEGO KONCENTRATU CHMIELOWEGO
Ale to nie ma znaczenia bo chiński granulat ma wyższe parametry niż niemiecki polski i czeski.
Z tego co wiem a wiem na 100% żadne piwo koncernowe nie jest obecnie produkowane nie z koncentratów piwnych. Co innego z browarami lokalnymi.
loozerka - 04-09-2014, 22:02
Temat postu:
gorcio napisał/a:

Znam. Ale z Denee nie jest lekko


coś tam już o tym wiem, o innych dziurach też, oglądałam sporo zdjęć Smile co do pracy z linami, to właśnie na forum podrzucono fajne worki do twinów Wink

z Denee szkoda tylko tego syfu na wejściu i sporej ilości opon w środku, ale..super miejsce Smile
gorcio - 04-09-2014, 22:16
Temat postu:
Oprocz Denee jest jeszcze jakis zalany fort w ktorym ponoc mozna fajnego nurka zrobic. Dowiem sie o lokalizacje, niemniej zostal juz wyczyszczony z tego co bylo w srodku, m.in. ciezkiego karabinu maszynowego duzego kalibru ktory teraz mozna ogladac w jednym ze sklepow nurkowych.
martin - 04-09-2014, 22:28
Temat postu:
Adas, a kto pija koncernowe szczyny? W samej NBG znam dwa dobre browary. A dalej - co wies to browar. Albo dwa.
loozerka - 04-09-2014, 22:32
Temat postu:
gorcio napisał/a:
Oprocz Denee jest jeszcze jakis zalany fort w ktorym ponoc mozna fajnego nurka zrobic. Dowiem sie o lokalizacje,


bardzo chętnie skorzystam Smile

zaraz wątek wypączkuje w dwa, bo jakby funkcjonujemy w równoległej rzeczywistości z piwoszami Wink
Adam Frajtak - 04-09-2014, 22:45
Temat postu:
martin napisał/a:
Adas, a kto pija koncernowe szczyny? W samej NBG znam dwa dobre browary. A dalej - co wies to browar. Albo dwa.

Mądrego to zawsze dobrze posłuchać Mr. Green i mówisz że tak co wieś to prawdziwe piwo Idea
Sławek Hałka - 06-09-2014, 00:08
Temat postu:
martin napisał/a:
Jak ma byc piwo, to moze Bawaria? Przy okazji Walchensee ogarnac?

Z tym bawarskim piwem Martin, to może być różnie. Przywykłem do heinekenowych siuśków. Smile
Ale to Walchensee (chyba kiedyś tamtędy przejeżdżałem)! Warto zanurać dla samej powierzchniowej scenerii! Smile
Taak, w Bawarii całkiem chętnie. Zupełnie serio.
Adam Frajtak - 06-09-2014, 07:36
Temat postu:


Nawet nie taka mętna ta woda Mr. Green
loozerka - 16-09-2014, 22:01
Temat postu:
gorcio napisał/a:
Ale poszalec mozna - wpadnijcie z Yavoxem na najlepsze piwo/czekoladki/frytki Wink to sie Wami zajme i poszalejemy Wink. W slodkiej wodzie, slonej lub


powiem Ci, że mam tajemny plan na Belgię w listopadzie, gdzies w połowie i ... bardziej na to "lub" Smile Jak coś się bardziej skonkretyzuje ( a głownie mój udział ), to dam znać Smile

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz