Forum Dive Trek Group

Targi nurkowe - Boot 2017 - ktoś się wybiera?

Wojtek A. Filip - 19-01-2017, 10:17
Temat postu: Boot 2017 - ktoś się wybiera?
Hej.
Od jutra będę na terenie targów Boot w Dusseldorfie.
Jeżeli ktoś będzie w okolicy jak zwykle zapraszam na dobre espresso Smile !

Będę dostępny na stoisku TecLine albo GUE do niedzieli 29.02.
Jeżeli ktoś będzie potrzebował jakieś pomocy na miejscu - piszcie (o ile nic sie nie zmieniło, to na hali targowej słabo działają telefony komórkowe... Sad )


Do zobaczenia!
Wojtek
Adam Frajtak - 19-01-2017, 19:03
Temat postu:
Będę od 28 do 29
Wojtek A. Filip - 19-01-2017, 19:08
Temat postu:
no i super: Partyman
Wojtek A. Filip - 22-01-2017, 20:11
Temat postu:
Skończył się drugi dzień targów.
Niestety nie miałem jeszcze czasu na dokładniejsze zapoznanie się z ofertą różnych producentów.
Wypatruję jakiś nowości - które tutaj oceniane są przez pryzmat naszego kraju: potrzebujesz nowości - odwiedź stoiska polskich producentów.

To nasze 6 targi a doskonale pamiętam nasz pierwszy rok na Boot


a tu obecne stoisko




Czy można zmodyfikować wetnotes?
Mam nadzieję ze drobne, praktyczne zmiany się Wam spodobają Smile







Miałem dużą przyjemność gościć znajomych z Polski, Rosji, Holandii, Szwajcarii, Czech, Libanu, UK, Tenefyfy oraz Niemiec, a to dopiero 2 dzień targów. We wtorek przyjeżdża ekipa sidemountowców z Francji i Belgii oraz Emilio z Hiszpanii
Zatem ponawiam zaproszenie na dobre espresso i pogadanki o tym i owym - zaglądnijcie do nas jeżeli się wybieracie.


Fanów Facebooka, zapraszam na stronę
TecLine gdzie co chwila pojawiają się nowe zdjęcia.



Do zobaczenia!
menyy - 29-01-2017, 20:49
Temat postu:
Witam
Miło było poznać osobiście i dzięki za espresso oraz porcję wiedzy Smile

Bezpiecznej drogi !
Wojtek A. Filip - 31-01-2017, 10:23
Temat postu:
Krzysiek, dziękuję za odwiedziny!

Właśnie wróciłem do domu ustanawiając kolejny rekord 17:23min z Dusseldorfu do Warszawy Wink .
Na gorąco kilka potargowych refleksji, które chętnie rozwinę, jeżeli kogoś zainteresują.

Na targach było bardzo mało Polaków - zaryzykuję, że najmniej na przestrzeni ostatnich 6 lat.
Było za to najwięcej Azjatów - prawdopodobnie związane to jest z dynamicznym rozwojem naszych, krajowych marek na rynku chińskim, koreańskim, malezyjskim i japońskim.

Zastanawiam się nad "targową nowością" i jakoś najbliżej jest mi do polskiego skutera prezentowanego przez Witka Hoffmana. Maszyna (a może Witek Wink ? ) zainteresowała natychmiast pozostałych producentów skuterów. Wywiad Bonexa, tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że mamy do czynienia z produktem, który będzie się liczył na rynku podwodnych napędów.
-pędnik z dodatkowym układem kierunkowym obniżającym moment skręcający, a co za tym idzie podnoszącym sprawność maszyny
-silnik wielkości większej filiżanki, przekazujący napęd indukcyjnie na pędnik
-zmienne położenie aku pozwalające na szybkie przetrymowanie skutera + dodatkowy balast trymujący
-asymetryczny akumulator (pozycjonowanie skutera) o pojemności wystarczającej na kilka godzin pływania
-ciekawy system sterowania + możliwość dostosowania softem do warunków kursowych (np. ograniczenie prędkości, sposób ponownego uruchomienia)
-ciężar 16kg... Smile

Oczywiście łatwo mogłem przeoczyć coś ciekawego, bo czasu na zwiedzanie w tym roku miałem wyjątkowo mało. Wiele osób sugerowało, konieczność odwiedzenia firmy sprzedającej swego rodzaju podwodną nawigację.
Po prezentacji systemu, który pomiar prędkości i odległości opiera o moduł zliczający ruchy nogą w jednej technice poruszania zakładającej stałe machanie nogami, doszedłem do wniosku, że całość jest ciekawostką, ale wymaga jeszcze dopracowania.

W ramach zaspokajania własnych potrzeb nurkowych wyposażyłem się w miernik tlenku węgla, co znacząco poprawiło mi samopoczucie Cool .
Kamil Szwarc - 31-01-2017, 13:01
Temat postu:
Tego pana po prawej na ostatniej fotce spotkałem na targach w UK. Mówił, że Santi to Alfa Romeo wśród sucharow. scratch
Tomasz Wciórka - 31-01-2017, 13:19
Temat postu:
Kamil Szwarc napisał/a:
Mówił, że Santi to Alfa Romeo wśród sucharow. scratch


z ostatniej dyskusji na necie i własnych doświadczeń wychodzi niestety, że może takie określenie przylgnąć do Santi, niestety
Andrzej Piekarski - 31-01-2017, 13:55
Temat postu:
Tomasz Wciórka napisał/a:
z ostatniej dyskusji na necie i własnych doświadczeń wychodzi niestety, że może takie określenie przylgnąć do Santi, niestety



nie wydaje mi sie.
każdy tam cos zbroił ale sądzę, że z chwilowym złym PR Santi sobie poradzi robiąc wszystko aby klienci sami przestali o tym mówić poprzez usuwanie wad ze swoich produktów na swój koszt.

czas pokaże
Tomasz Wciórka - 31-01-2017, 14:35
Temat postu:
Andrzej Piekarski napisał/a:

nie wydaje mi sie.
każdy tam cos zbroił ale sądzę, że z chwilowym złym PR Santi sobie poradzi robiąc wszystko aby klienci sami przestali o tym mówić poprzez usuwanie wad ze swoich produktów na swój koszt.

czas pokaże


na pewno poradzili sobie ze złym zdaniem o czasie serwisu jak i samym serwisie - również moim zdaniem, zresztą wyrażonym oficjalnie na FN

serwis suchych - wymiana, zamków, kryzy, butów tydzień! razem z wysyłkami
reklamacja kabli grzewczych - diler Wink wymienił od ręki, resztę załatwił z santi sam
reklamacja kabla e/o - trochę ponad tydzień - wymiana na nowy, na ten czas pożyczono mi nowy zawór

zmiany w serwisie oceniam więc bardzo pozytywnie

natomiast od suchego oczekiwałbym, aby nie wymagał corocznej wymiany zamka czy podklejania nieszczelności na szwach... nawet jeśli serwis wykonał je w ramach gwarancji czy dbania o dobre imię.
Andrzej Piekarski - 31-01-2017, 15:21
Temat postu:
Tomasz Wciórka napisał/a:
omiast od suchego oczekiwałbym, aby nie wymagał corocznej wymiany zamka czy podklejania nieszczelności na szwach... nawet jeśli serwis wykonał je w ramach gwarancji czy dbania o dobre imię.



Tomek oczywiście, że ja tez sobie tego życzę, jednak mało jest ludzi którzy nurkują 365 dni w roku i zima 2 tyg. na przegląd się na bank znajdzie. Jeśli w tym czasie producent uzna, że chce mi tam wymienić na nowe wolne od wad i z nowa gwarancja: zamek, kryzy, buty, zawory czy co tam jeszcze uzna za wadliwe proszę bardzo, chętnie przyjmę taka formę.

co do taśm i podklejeń tu nie chciałbym sie wypowiadać, jednak zakładam, że ten wątek na FB i nurasie, oraz interwencja Kuby sprawi, że Santi na to zwróci uwagę.

tak jak pisałem powyżej sądzę, że dbają o klientów profesjonalnie a błędy zdarzają się największym i najlepszym( Toyota, VW).

tym samym jak co roku wysyłam swój suchar na przeglądSmile
Tomasz Wciórka - 31-01-2017, 18:40
Temat postu:
nie no, kryzy, buty itd. wymieniam już za swoje Wink aż tak pięknie nie ma, kryza się zużyła po ponad 2 latach a buty zmieniłem na większe.

Chodziło mi o czas w jakim zostało to zrobione - szybko, tak jak powinno być, tak samo z reklamacjami innych części, dlatego zmieniłem zdanie o serwisie na +
Wojtek A. Filip - 31-01-2017, 21:02
Temat postu:
Czyli Alfa to dobre auto Think ?
Piotr Kitta - 31-01-2017, 21:09
Temat postu:
ostatnio Alfa nie przeszła crash testów - nie dojechała do ściany Mr. Green
Kamil Szwarc - 31-01-2017, 22:31
Temat postu:
Nie bez powodu zjazd fanów alfy jest organiowany w tym samym czasie i okolicy co zjazd laweciarzy:)
bpiotrek - 31-01-2017, 23:42
Temat postu:
Wojtek A. Filip napisał/a:


W ramach zaspokajania własnych potrzeb nurkowych wyposażyłem się w miernik tlenku węgla, co znacząco poprawiło mi samopoczucie Cool .


Zakładam, że pomysł na "forumowy miernik" nie wypalił Sad Szkoda.

Napisz jaki,, w końcu do zakupu przymierzałeś się dłuugo Mr. Green
Jarek Andrzejewski - 01-02-2017, 00:12
Temat postu:
Ile ppm tlenku węgla wykrywa?
Mam czujnik, chętnie bym porównał.
Pomysł na miernik jest w realizacji, ale najpierw uporam się z częścią dla tlenu bez związku z węglem.

Pytanie do chemików: skąd wziąć troszkę CO?
Dariusz Szymański - 01-02-2017, 01:15
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:

Pytanie do chemików: skąd wziąć troszkę CO?

Zgaduję, że najprościej będzie poszukać kolegów nurków co palą fajki wodne (tak popularne w Egipcie)
Źle rozpalony węgielek przy niedostatecznej ilości dopływu powietrza powinien dać trochę czadu.
Jarek Andrzejewski - 01-02-2017, 08:49
Temat postu:
Teorię znam, nawet mam piec, ale jak w praktyce zapewnić ten "niedostateczny dopływ"?
Tomasz Wciórka - 01-02-2017, 09:13
Temat postu:
@jarek w sklepie akwarystycznym nabiją ci butle np. argonówkę CO2, gaz wykorzystuje się do "użyźniania" akwarium
Wojtek A. Filip - 01-02-2017, 09:25
Temat postu:
Tomasz Wciórka napisał/a:
w sklepie akwarystycznym nabiją ci butle np. argonówkę CO2, gaz wykorzystuje się do "użyźniania" akwarium
Tomek, chodzi o CO - CO2 to nie kłopot zarówno w zakresie produkcji, jak i zakupu Smile .

Piotrek, chodziłem obok tego analizatora nie wiedzieć dlaczego jak wokół najeżonego jeża Wink .
Od zawsze na Boot są dostępne analizatory firmy DE-OX - na dodatek stoisko jest jakieś 15m od naszego.
Pomyślałem dlaczego jeszcze go nie kupiłem i nie znalazłem żadnej odpowiedzi - no to poszedłem i kupiłem Smile .
Wygląda tak:


Podstawowe parametry:

Carbon monoxide analysis into the gas mix.
0-50 or 0-300 ppm (parts per million) measurement range.sensors-9501-CO
Sensor and analyzer autosetting.
Electrochemical sensor with no needs of periodical calibration.
Two custom audible and visible alarms.
4-20 mA analog output for external devices (on request).
Open Collector output (on request).
Numeric display of 50×35mm.
Battery low indicator.
Standard 9 Volt transistor battery.
Simple battery and sensor replacement.
Direct connection to every kind of tank valve with TEMC® rubber cup.
Soft protection and transport bag.
Dimensions: max 7,5×4,2 cm weight 250 grams.

Szerszy opis oraz informacje o DE-OX TEMC .
Dariusz Szymański - 01-02-2017, 09:53
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
Teorię znam, nawet mam piec, ale jak w praktyce zapewnić ten "niedostateczny dopływ"?

To proste, połóż na jakiejś kuchence z płytką grzejną, ustaw na ok 300-400st i owiń kostkę węgielka szczelnie folią alu z wyjątkiem góry.
Jeżeli wydzieli się CO to uleci wyżej i może go złapiesz czujnikiem....
Jarek Andrzejewski - 01-02-2017, 10:03
Temat postu:
Wojtek, dzięki za szczegóły. Ja dodam jeszcze cytat: "DE-OX® SAFE measure is compliant with EN 12021 norm (5-15 ppm CO)"
Tomek, tak: różnica to ten drugi atom tlenu w cząsteczce Smile
Dariusz Szymański - 01-02-2017, 10:16
Temat postu:
sorki za spamowanie w temacie, ale do produkcji CO można też użyć zwykłej świeczki

bpiotrek - 01-02-2017, 11:05
Temat postu:
Jarek, w sklepach ppoż lub bhp są testery czujek czadu np. Satel DG-test-2
Jarek Andrzejewski - 01-02-2017, 19:38
Temat postu:
Dariusz Szymański napisał/a:
sorki za spamowanie w temacie, ale do produkcji CO można też użyć zwykłej świeczki

I to jest słuszna (i tańsza niż propozycja Piotrka) koncepcja!
Mam dla porównania czujnik z wyświetlaczem koło pieca, więc spróbuję porównać go z tymi chińskimi MQ-7.
Jutro wypróbuję, żeby teraz nie hałasować (bo to cholerstwo od Kidde głośne jest).
Adam Frajtak - 02-02-2017, 06:31
Temat postu:
Wojtek A. Filip napisał/a:
Czyli Alfa to dobre auto Think ?


Z pewnością piękne, Alfa w Niemczech i nowej Polsce wyrobiła sobie opinię samochodów awaryjnych wynikało to z tego że jak w latach 80-90 w Alfie totalnie wszystko działało po naciśnięciu knefla i było elektryczne to Niemcy w swoich vw zamaszyście kręcili korbami żeby opuścić szybę I tym sposobem nie miało co się w nich psuć Mr. Green
Natomiast w nowej Polsce Alfa była trudnym autem bo jak młody polski biznesmen przywoził Alfę nawet lekko bitą to był kłopot z używanymi częściami natomiast takiego "niemca" chłopaki spawali od ręki z 4 różnych ćwiartek.

Osobiście jako były właściciel AR 75 AR 164 AR 155 AR 33 AR 145 ( w żadnym samochodzie nie zdarzyła się nawet najmniejsza usterka) porównanie Santi do Alfy uważam za nietrafione.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz