Forum Dive Trek Group

Spotkania - 17-18 maja, Jak ugryźć suchego i nie dać się mu zamęczyć ;)

dzinks - 07-04-2008, 13:38
Temat postu: 17-18 maja, Jak ugryźć suchego i nie dać się mu zamęczyć ;)
Jestem mieszkańcem okolic Gorzowa, w naszym okręgu jest sporo akwenów, które cicho czekają na nasze/wasze podboje.

Jednak zauważyłem od dłuższego czasu, że do nas nikt nie zagląda z naszych rodzimych producentów sprzętu nurkowego, aby się pokazać, zaprezentować nowości a przede wszystkim dać zamoczyć owe graty razem z naszymi czterema literami :ping:


Wszystko dzieje się gdzieś daleko na południu lub wschodzie, gdzie nie każdy ma czas lub pieniądze aby się udać.

Chciałbym to przełamać i zacząć próby od Santi -> www.santi.com.pl. Już wstępnie rozmawiałem z Wojtkiem Filipem że taka możliwość istnieje i przyjedzie w nasze okolice. Przywiózł by parę/naście ?? skafandrów, Enduro, ESpace, może również najnowsze dziecko, zwane modelem testowym :bee; , (ale to czy będzie nie jest pewne - jest tylko jeden taki skafander w SANTI), ocieplacze CDS40, CS150 , BZ200, BZ400, kamizelkę ocieplającą oraz odzież „After dive”
Jeśli jesteście zainteresowani innymi produktami, które są w sprzedaży w Santi i chlelibyście je pomacać to proszę o informację.


Wstępnie myślę o terminie 17-18 maja. Dlaczego dwa dni?


Niektórzy z nas nie mają suchego skafandra i nie wiedzą jak zabrać się za jego zakup, lub już mają ale pływanie w nim do wygody/komfortu nie należy.


Pierwszy dzień planuje w pełni suchym miejscu np. sala konferencyjna (będzie to w Strzelcach Krajeńskich 25km od Gorzowa, droga na Gdańsk), na prezentację prowadzaną przez Wojtka, jak dobrać prawidłowo ocieplacz i suchy skafander do niego. Będzie można przezbroić się w nie i przekonać się, co może nam przeszkadzać a co nie. Druga sprawa wielu z nas nie wie jak to jest w rzeczywistości z wytrzymałością materiałów tj. cordura, laminat. Będzie okazja przekonać się na miejscu, co jest dla naszych poczynań nurkowych lepsze. Czym się różni BZ200 od BZ400? Czy do moich nurkowań potrzebna jest jeszcze kamizelka docieplająca? Na te i inne pytania, w czasie i po prezentacji, będzie możliwość zadawania pytań do prowadzącego.


Drugi dzień. Będziemy testowali suche skafandry i ocieplacze w jednym z okolicznych akwenów (gdzie, to jeszcze do ustalenia). Niestety dla waszego bezpieczeństwa nurkowanie/a będą mogły wykonać wyłącznie osoby umiejące nurkować w suchych skafandrach. Nie mam możliwości innego podejścia, gdyż jedynym instruktorem obecnym na miejscu będzie Wojtek, który nie będzie wchodził do wody. Jeśli jednak ktoś z was będzie mógł przyjechać ze znajomym instruktorem to i nawet może w którymś ze skafandrów zrobić kurs suchego skafandra, lub po prostu przetestować je pod okiem swojego instruktora, którego zdanie nie koniecznie musi pokrywać się ze zdaniem Wojtka Smile


Udział w testach jest całkowicie bezpłatny!


Proszę o PW, post, telefon (604944569) lub email czy jesteście zainteresowani przyjazdem / spotkaniem. Przyjazd Wojtka jest zależny od ilości zebranych osób.
Tomasz-Szeryf - 08-04-2008, 12:19
Temat postu:
dzinks napisał/a:
17-18 maja

To może być bardzo dobra data.!

dzinks napisał/a:
Drugi dzień. Będziemy testowali suche skafandry i ocieplacze w jednym z okolicznych akwenów

To ja wstępnie chciałbym już coś zarezerwować bo ja się nadarza okazja to coś bym z tym zrobił a korekty Wojtka choć czasem o posmaku wojskowości są docelowo wysoce spostrzegawcze (ciekawe czy był również harcerze bo to ich domena) co skutkuje autopoprawczo.

dzinks napisał/a:
gdyż jedynym instruktorem obecnym na miejscu będzie Wojtek, który nie będzie wchodził do wody


W tym terminie służę pomocą instruktorską!.
Leszek Remesz - 08-04-2008, 12:48
Temat postu:
Dołączę do tej imprezy choćby tylko zobaczyć się z Wojtkiem bounce
Przemo_C - 08-04-2008, 13:27
Temat postu:
Fajnie byłoby zobaczyć latarki w podobnym zestawieniu jak na Zakrzówku.
dzinks - 08-04-2008, 14:08
Temat postu:
Leszek Remesz napisał/a:
Dołączę do tej imprezy ...


Tomasz-Szeryf napisał/a:
To ja wstępnie chciałbym już coś zarezerwować...


Świetnie! Jakby były potrzeby w względem załatwienia spania to służę pomocą i informacją.

Przemo_C napisał/a:
Fajnie byłoby zobaczyć latarki w podobnym zestawieniu jak na Zakrzówku.


Na tym spotkaniu chcemy głównie kłaść nacisk na ubranka Smile

Ale zapytam się czy poza tym coś możne będzie dodatkowo pomacać.
Dorota i Wojtek - 08-04-2008, 14:24
Temat postu:
Hej.
Pomysł Dżinksa jest super - zawsze wychodziłem z założenia, że jak można to próbować na maksa Smile. Podobno SANTI ma na czas zmagań, oddelegować do nas jakiegoś wszystkowiedzącego przedstawiciela... więc go sprawdzimy Twisted Evil
Przywiozę kilka Espace i kilka Enduro, może uda się wyciągnąć od Tomka super tajny skafander testowy VII generacji... Wezmę też ocieplacze chude i grube, kamizelki docieplające i odzież "after dive" - wszystko w bardzo różnych rozmiarach, żeby każdy ze swoją fizycznością sie zmieści w to i owo 8). Nie będzie też pewnie problemu z ewentualnymi zamówieniami, obarczonymi jakimiś druzgoczącymi rabatami Rolling Eyes dla niczego nie spodziewających się testerów Shocked

Tomasz-Szeryf napisał/a:
a korekty Wojtka choć czasem o posmaku wojskowości

serio Think ?
Siostra straszyła mną swoje dzieciaki - myślałem, że to przez fryzurę, a tu taka niespodzianka...


Tomasz-Szeryf napisał/a:
ciekawe czy był również harcerzem

Wydaje mi się, że w latach 79-80 zdarzyło mi się coś takiego...


Tomasz-Szeryf napisał/a:
W tym terminie służę pomocą instruktorską!

Super - bardzo dziękuję Smile


Leszek Remesz napisał/a:
Dołączę do tej imprezy choćby tylko zobaczyć się z Wojtkiem

Leszek, spotkam się z Tobą z duzą przyjemnością Smile .


Przemo_C napisał/a:
Fajnie byłoby zobaczyć latarki w podobnym zestawieniu jak na Zakrzówku.

To już temat na oddzielny temat Smile.
W najbliższym czasie planujemy zrobić coś w stylu "koparkowym" właśnie na Zakrzówku i na basenie w Warszawie - info ukaże się już niedługo.


Pozdr,
Wojtek
dzinks - 08-04-2008, 20:56
Temat postu:
Osoby zainteresowane suchym spotkaniem (sobota) proszę o email/pw/telefon w celu podania imienia i nazwiska. Jest to dla mnie potrzebne abyśmy mogli wejść na teren mojego zakładu do sali konferencyjnej.
dzinks - 15-04-2008, 08:20
Temat postu:
Termin coraz bliżej więc i już zaczynam tworzyć listę 100% chętnych na spotkanie:

1. Leszek Remesz
2. Marcin "qlphon" Sz.
3. Tomek T. x2 - Poznań
4. Mariusz "Marmiel" M.
5. Przemo_C + 1 - P-ń


Uwaga!!!!!! Uwaga!!!!!! Uwaga!!!!!!

Jeśli będzie ZDECYDOWANIE więcej chętnych to Bartek Grynda pojawi się na naszym spotkaniu ze swoimi światełkami Razz

No robi się coraz ciekawiej, ale chętnych jak widzę brak Confused

Jeśli do 1 maja grupa się nie rozrośnie to spotkanie zostanie odwołane.
Przemo_C - 15-04-2008, 09:14
Temat postu:
Poproszę o dopisanie.

Przemo_C + 1 - P-ń
Tomek Płociński - 15-04-2008, 09:48
Temat postu:
Gdyby nie ta odległość to chętnie bym się załapał Smile
Marzyciel - 15-04-2008, 11:18
Temat postu:
Witam,

jak mnie nic nie zje do tego czasu Wink to postaram sie tez byc.

pozdr
M.
Dorota i Wojtek - 15-04-2008, 13:26
Temat postu:
Hej.
Na spotkanie przywiozę HID'y (i nie tylko) produkowane przez Sea Monster.
Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, to na testach będzie także Paweł Jarmołowicz - właściciel firmy i konstruktor latarek Sea Monster Smile, więc do dyspozycji testerów będzie duet sympatycznych konstruktorów polskich latarek: Gral Marine i Sea Monster.


Wojtek
dzinks - 15-04-2008, 13:38
Temat postu:
Marzyciel napisał/a:
jak mnie nic nie zje do tego czasu Wink to postaram sie tez byc.

A przypadkiem nie będziesz w tym czasie w Egiptowie Question


Dorota i Wojtek napisał/a:
Na spotkanie przywiozę HID'y (i nie tylko) produkowane przez Sea Monster.
Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, to na testach będzie także Paweł Jarmołowicz - właściciel firmy i konstruktor latarek Sea Monster Smile, więc do dyspozycji testerów będzie duet sympatycznych konstruktorów polskich latarek: Gral Marine i Sea Monster.



No no no...zaczyna się robić naprawdę góra sprzętu do testowania Very Happy Dzięki Wojtku za starania !!!
dzinks - 16-04-2008, 09:01
Temat postu:
Właśnie otrzymałem informację od właściciela Bazy Marlin Plus w miejscowości Długie (j. Lipie) , że w okresie 17-18.05 będzie możliwość bicia flach.

Myślę że jak będzie potrzeba to i wypożyczenia sprzętu.

Długie znajduje się 10km od Strzelec Krajeńskich.

W razie potrzeby rezerwacji proszę kontaktować się bezpośrednio z Piotrem Raginia (właściciel) http://www.marlin.profit.pl
Dorota i Wojtek - 16-04-2008, 09:13
Temat postu:
dzinks napisał/a:
Dzięki Wojtku za starania !!!


Poczułem się doceniony Twisted Evil ...
Przywiozę dodatkowo nowe automaty Scubatecha, Scubatechowego twina 2x7 i dodatkową płytę z uprzężą też Scubatechową 8) ...

Pozdr,
Wojtek
Łukasz Błażejewicz - 16-04-2008, 11:38
Temat postu:
Okazało się że i ja mam niedaleko(113km) więc może się pojawię. Jeszcze dokładnie dam odp.
dzinks - 16-04-2008, 13:27
Temat postu:
boozy napisał/a:
Okazało się że i ja mam niedaleko(113km) więc może się pojawię. Jeszcze dokładnie dam odp.


Zapraszam serdecznie. Z twoich stron pojawi się "jeśli nic go nie zje" Marzyciel.

Wielu z was pewnie nie wie gdzie te Strzelce leżą więc wieczorem umieszczę mapkę, oraz namiary GPS.

Odległości do Strzelec Krajeńskich
- Poznań 130 km
- Szczecin 100 km
- Zielona Góra 140 km

Informacje o okolicznym jeziorze: http://divetrek.com.pl/forum/viewtopic.php?p=14143#14143

Chodź na około można by było zrobić niezłe safari, tyle jest jezior.
Łukasz Błażejewicz - 16-04-2008, 14:06
Temat postu:
Szczerze to nabieram coraz większej ochoty Smile Przeważa też to, że to mój ostatni weekend przed zabiegiem prostowania przegrody Smile
dzinks - 16-04-2008, 23:42
Temat postu:
Namiary GPS:

52°54'37.48"Płn.
15°40'33.94"Wsch.

Jak obiecałem wstawiam mapki poglądowe:




j. Lipie w miejscowości Długie leży przy drodze nr 22 jadąc z Gorzowa na Gdańsk.

Wstępnie ten akwen został wybrany na mokrą cześć zabawy Very Happy



W najbliższym czasie powinienem mieć więcej szczegółów logistycznych.

Ale ....wciąż jest nas za mało, aby spotkanie się odbyło!
rossol - 17-04-2008, 00:29
Temat postu:
cześć wszystkim .wreszcie udało mi sie tu wejśc.Rozeslę info już dzisiaj do ok 15 osób które nurkują w okolicach gorzowa.Myslę że 5 -8 przyjedzie.Trzeba tylko dograć salę.Może uda się w Kadecie.Jutro tzn dzisiaj zadzwonię do właściciela aby omowić sprawe.Może uda się też zamówić jakieś ciepłe posiłki i zorganizować ognisko na wieczór ??
dzinks - 17-04-2008, 07:11
Temat postu:
Rossol, dzięki za wsparcie! Jeśli Cadet wypali to będzie najlepsze miejsce na spotkanie. Dowiedź się proszę o możliwość spania w Cadecie. Pokoiki mają całkiem fajne i z super widokiem Very Happy

Aktualizacja listy:

1. Leszek Remesz
2. Marcin "qlphon" Sz.
3. Tomek T. x2 - Poznań
4. Mariusz "Marmiel" M.
5. Przemo_C + 1 - P-ń
6. boozy + 1
7. rossol + ?
Łukasz Błażejewicz - 17-04-2008, 18:43
Temat postu:
Hej,

A jak z rozmiarami Santi? Czy znajdzie się suchar na osobnika 176cm, 88kg i but 45?

To ja z kolegą będziemy na bank.
dzinks - 17-04-2008, 22:36
Temat postu:
Kolejne ciepłe informację.
Dzięki rossol'owi zdobyłem kontakt i już lekko urobionego właściciela przystani Cadet przez jego koleżankę Very Happy
Szczegóły:

1. SALA - Niestety sala będzie odpłatna 100 zł. Powyżej pisałem że spotkanie jest całkowicie bezpłatne więc nie wypada abym od was wymagał jakichkolwiek opłat. Jednak jeśli nie jest dla was problem opłacić powiedzmy 5-6 zł / os to było by ok.

2. JEDZENIE - mamy możliwość zamówienia obiadów, które będą wydawane na miejscu. Są to dwudaniowe z kompotem - koszt 15zł, śniadadanie 12zł

3. SPANIE - aktualnie jest jeszcze dostępnie 10 pokoi 2 i 3 osobowych (Cadet) Spanie ok 10 metrów od brzegu j. Lipie. Very Happy
Koszt w pokoju 3 osobowym 30 zł/os w 2 40zł/os.

4. GRIL - Właściciel na wieczór sobotni zaproponował grilla ze szwedzkim stołem. Koszt 40 zł/os

5. Właściciel Cadeta udostępni nam nieodpłatnie fragment pomostu i miejsce na rozłożenie sprzętu. Prawdopodobnie przy kawiarence.

6. 18 maja będą kończyli swoje szkolenie strażacy-nurkowe z Kędzierzyna Koźla, więc pewnie się zbratamy Very Happy

Weekend jeszcze na zastanowienie i czekam na kontakt od was. Wydaje mi się że każdy z
może sam zarezerwować pokój dla siebie, jednak dobrze by było zbiorowo podać ilość obiadów. A jak wy to widzicie?

Jak wygląda ośrodek Razz








Dorota i Wojtek - 17-04-2008, 23:11
Temat postu:
dzinks napisał/a:

Jak wygląda ośrodek


Panie... to się napaliłem Smile
Jakie tam są warunki pod wodą? Może się tam przeniosę ze szkoleniami Smile?
Fajna okolica, sympatyczne krzaczory, ośrodek wygląda rewelacyjnie - same plusy (powinienem pewnie być podejrzliwy... ? Wink ).
rossol - 18-04-2008, 10:08
Temat postu:
[quote="dzinks"]

1. SALA - Niestety sala będzie odpłatna 100 zł. Powyżej pisałem że spotkanie jest całkowicie bezpłatne więc nie wypada abym od was wymagał jakichkolwiek opłat. Jednak jeśli nie jest dla was problem opłacić powiedzmy 5-6 zł / os to było by ok.

Co do sali to może prezenterom zaproponować przejęcie tego zaszczytu.Tak troche głupio stać w bramce i sprzedawac bilety po 5 zł jak do zoo. Mr. Green albo sami w waskim gronie zrobimy zrzutę i bez obciachu bedzie.Co Ty na to ??
rossol - 18-04-2008, 10:10
Temat postu:
Super fotki tak apropos.Mało kto ma zdjęcia swojego ośrodka z samolotu.
Przemo_C - 18-04-2008, 10:12
Temat postu:
Bardzo ładnie i kusząco to zaczyna wyglądać. Wink

Najlepiej będzie, Dzinks, jeżeli wyznaczysz jakiś termin na wpłaty, zbierzesz kasę i opłacisz allinclusive w ośrodku. Pozwoli to zweryfikować faktyczną liczbę chętnych i uprości sprawę zamawiania pokoi.

Ja piszę się na poniższe opcje (dwie osoby):

1. Nocleg z widokiem na zatokę, pokój 2os. - 80zł.
2. Sala - 12zł.
3. Obiad w niedzielę (z kompotem Very Happy ) - 30zł.
4. Grill - 80zł.
5. Towarzystwo - bezcenne.
Razem - 202zł.

Robiąc grill nieco wcześniej, można zrobić z niego obiadokolację i zaoszczędzić trochę czasu (kosztem komptu Wink).

Czy w cenie noclegu jest jakieś śniadanie?
O której planujemy zacząć spotkanie?
Dorota i Wojtek - 18-04-2008, 10:29
Temat postu:
Przemo_C napisał/a:
O której planujemy zacząć spotkanie?

Nie wiem jak Bartek i Paweł - ja dojadę w piątek wieczorem, więc zaczynamy w sobotę skoro świt koło 9.00-10.00?


Wojtek
dzinks - 18-04-2008, 13:33
Temat postu:
rossol napisał/a:
Co do sali to może prezenterom zaproponować przejęcie tego zaszczytu.Tak troche głupio stać w bramce i sprzedawac bilety po 5 zł jak do zoo. Mr. Green albo sami w waskim gronie zrobimy zrzutę i bez obciachu bedzie.Co Ty na to ??


OK. Mogę podjąć się zebrania tej kwoty. Jeśli zebrana kwota będzie większa niż 100 zł to za nadwyżkę kupię ciastka czy/i napoje na spotkanie.

Przemo_C napisał/a:
Najlepiej będzie, Dzinks, jeżeli wyznaczysz jakiś termin na wpłaty, zbierzesz kasę i opłacisz allinclusive w ośrodku. Pozwoli to zweryfikować faktyczną liczbę chętnych i uprości sprawę zamawiania pokoi.


Przystaję na to. W poniedziałek mogę założyć subkonto i zacząć zbiórkę.
Termin graniczny wpłat proponuję na 27.04.2008.

Jeśli do wieczora w poniedziałek, ktoś z was nie otrzyma wiadomości z numerem konta to proszę o wiadomość.

Przed wpłatą proszę o podawanie rozpiski jak to uczynił powyżej Przemo_C.

Przemo_C napisał/a:
Robiąc grill nieco wcześniej, można zrobić z niego obiadokolację i zaoszczędzić trochę czasu (kosztem komptu Wink


To będzie chyba za wcześnie na grila, jeśli zaczniemy powiedzmy o 10:00 w sobotę.

Cytat:
Czy w cenie noclegu jest jakieś śniadanie?


Zapomniałem dodać śniadanie dodatkowo 12zł.

Dorota i Wojtek napisał/a:
Nie wiem jak Bartek i Jarek - ja dojadę w piątek wieczorem, więc zaczynamy w sobotę skoro świt koło 9.00-10.00?


Godzina rozpoczęcia o 10:00 jest dla mnie ok. I taką proponuje.
dzinks - 18-04-2008, 15:34
Temat postu:
Hejka,


Jest problem ze spaniem w ośrodku Cadet.
Zarezerwowałem dwa pokoje o które prosił Wojtek i Przemo_c.
Niestety dziś zadzwoniła TPSA i zabrała resztę. Jednakże określiła zapotrzebowanie 30-40 osób, więc nie jest to konkretna liczba. Poprosiłem o blokadę na ile się da, w poiedziałek będę wiedział więcej.

Natomiast poszukam dla chętnych jakiejś alternatywy.

Jeszcze jedno. W Cadecie są pokoje wyłącznie 4 osobowe, więc jak ktoś zarezerwuje pokój 2 osobowy to i tak trafia do 4 osobowego i ma po dwa łóżka na głowę Very Happy

Potwierdziłem rezerwację sali: Mamy ją na od 10:00 do 14:00.
Obiad ok. 14:30
Grill ok 19-20
mirwena - 18-04-2008, 15:36
Temat postu:
a z Lublina 600 km Sad
rossol - 18-04-2008, 16:33
Temat postu:
Nie pękaj tylko ruszaj w piątek.My jeździmy na kopary ne weekendy i dystans do pokonania mamy 450 wiec tez dasz rade
Dorota i Wojtek - 18-04-2008, 16:35
Temat postu:
mirwena napisał/a:
a z Lublina 600 km

Z Warszawy niewiele mniej Smile. Nie przejmowałbym się tak bardzo - na ostanie testy na Koparkach przyjechały osoby z wybrzeża salut .

Może dobrym pomysłem jest zrobienie sobie przedłużonego weekendu i przyjazd o 1-2 dni wcześniej? Okolica wygląda rewelacyjnie, więc można zarówno ponurkować jak i po prostu odpocząć...

Pozdrawiam,

Wojtek
Tomek Płociński - 18-04-2008, 16:53
Temat postu:
Gdyby z W-wy szykowała się jakaś ekipa to mógłbym sie podpiąć.
Chyba, że niedługo gdzieś bliżej stolicy uda się zorganizować podobne warsztaty?
dzinks - 21-04-2008, 21:52
Temat postu:
Czy naprawdę tak mało nas jest na spotkanie? Jeśli nie zbierze się więcej osób do 1 maja to spotkanie trzeba będzie odwołać/przesunąć !!! Sad

Proszę was o poinformowanie waszych nurkujących znajomych, którzy nie zaglądają na fora, o zbliżającym się spotkaniu.
tomaszg - 21-04-2008, 22:43
Temat postu:
[quote="Dorota i Wojtek"][quote="mirwena"]a z Lublina 600 km[/quote
Z Warszawy niewiele mniej Smile. Nie przejmowałbym się tak bardzo - na ostanie testy na Koparkach przyjechały osoby z wybrzeża salut ."]



To min bylem ja z Robertem - dojechalismy ze szczecina ( zrobilsmy sobie wtedy quasi safari nurkowe - zahaczylismy nawet o hermanice) Very Happy

Jesli chodzi o strzelece to generalnie chetnie bysmy wpadli - problem nasz polega na tym ze akurat w tym terminie mamy rozpoczecie sezonu w naszym klubie.
Musze to jeszcze przemyslec i dam znac.

pozdrawiam
tomasz
rossol - 22-04-2008, 00:31
Temat postu:
ja jutro podzwonie po nurkach po ostaniej akcji mailowej,chyba już wiekszość odebrała poczte. liste podam na prv dzinks.wstępnie jest już 6 chętnych i ja. Tak z ciekawości zapytam,jakie jest opłacalne minimum dla prezenterów ???
Dorota i Wojtek - 22-04-2008, 01:43
Temat postu:
rossol napisał/a:
opłacalne minimum

Niezłe hasło.

Jeżeli mają przyjechać 3-4 osoby prowadzące prezentacje z Trójmiasta, Wrocławia i Warszawy, to nieco dziwne byłoby żeby testerów było 7 ... scratch

Swoją drogą sytuacja jest dla mnie co najmniej "specyficzna". Pojawia się możliwość spotkania z producentami skafandrów, ocieplaczy, różnych typów latarek. Każdy może dowiedzieć się wszystkiego co sobie wymyśli. Sprzęt może zabrać ze sobą do wody i sprawdzić tak, żeby wyrobić sobie własną, nieskrzywioną "marketingowym bełkotem" opinię. Nikt nie chce za to kasy. Rafał załatwia jakiś super ośrodek gdzie można spędzić weekend z rodziną, a przy okazji zamoczyć się w suchaczu i oślepić HID'em jakąś żabę Wink ...
Mając na uwadze naszą krajową opiniotwórczą przypadłość jak to wszystko jest skomercjalizowane, drogie i na pewno do niczego to takie spotkanie powinno spowodować, że ośrodek będzie pękał w szwach - no bo przecież ma ono znamiona "starych dobrych czasów, gdzie wszystko organizował klub i..." no i mamy już 6 osób chętnych Confused (temat przeglądały do tej pory 93 osoby zarejestrowane na forum i blisko 600 gości)


10-15 osób to z mojego punktu widzenia owa "opłacalność" Neutral .


Wojtek
dzinks - 22-04-2008, 09:06
Temat postu:
1. Leszek Remesz + ?
2. Marcin "qlphon" Sz.
3. Tomek T. x2 - Poznań
4. Mariusz "Marmiel" M. +1 - Gorzów
5. Przemo_C + 1 - P-ń
6. boozy + 1
7. rossol + ok 10 (niedziela)
8. Jacek Ż. "Marzyciel"
-----
Aktualna suma: ok 20 + ja Very Happy

Proszę osoby, które nie zgłosiły informacji o ilości obiadów, śniadań, grille, noclegów o przesłanie informacji wraz z wyszczególnieniem na który dzień co zamówić.

Rozmawiałem z Krzysztofem, szefem CADET'a, o kolejnych noclegach. Na razie TPSA ma wstępnie zamówioną całą resztę i określą się do końca kwietnia co do konkretnej ilości. Możliwe że 3 pokoje się zwolnią. Jeśli jednak nie to już mam kontakt do polecanego przez Krzyśka gosp. agroturystycznego. Na razie nikt więcej nie wyraził chęci na nocleg więc nic nie zamawiam więcej.
rossol - 22-04-2008, 22:25
Temat postu:
spoko Wojtek ! Wiara jest jakaś leniwa po zimie.Rozruszałem ich trochę dzisiaj telefonami i wszyscy chcą być,tylko im się niechce dać głosu.Trzeba zapytac.Poza tym rejestracja na forum to już wysiłek Laughing Ja mam 15-17 deklaracji tak myslę na 90%.To młode nury max aowd-light rekreacja i chcą popróbować pływania na sucharkach i pogadać z ziomalami po fachu.Będzie dobrze, wiara jest solidna i zameldujemy się sporą bandą(min 10 nura-luda) z Gorzowa mamy blisko i niekoniecznie wszyscy chcą spać,ale frekfencja na próbach w niedzielę będzie wysoka. salut i czuwaj ......Grupa inicjatywna z pewnością skusi się na piwko przy ognisku i gawędę o taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakich wrakach.
Dorota i Wojtek - 23-04-2008, 07:24
Temat postu:
Hej.

Mam kolejną ciekawą (z mojego punktu widzenia Smile ) informację:

Paweł Jarmołowicz - właściciel firmy Sea Monster zapowiedział, że jedna z osób biorących udział w testach wróci do domu jako właściciel HID'a SM 14W/4,5Ah 8) . Wybór ofiary późniejszego posiadania Shocked , odbędzie się drogą losowania...


Wojtek
dzinks - 23-04-2008, 07:43
Temat postu:
Dorota i Wojtek napisał/a:
Paweł Jarmołowicz - właściciel firmy Sea Monster zapowiedział, że jedna z osób biorących udział w testach wróci do domu jako właściciel HID'a SM 14W/4,5Ah Cool . Wybór ofiary późniejszego posiadania Shocked , odbędzie się drogą losowania...


Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Przesadził Very Happy
rossol - 23-04-2008, 09:10
Temat postu:
Robi sie ciekawie.Może koledzy z Santi suchego by zadedykowali.....? afro
sea monster - 23-04-2008, 10:24
Temat postu: sea monster
witam wszystkich

Losowanie odbędzie się w sobotę wśród osób, które będą nurkowały. Losowanie będzie pod nadzorem Wojtka

pozdrawiam
Paweł Very Happy
Łukasz Błażejewicz - 23-04-2008, 11:01
Temat postu:
rossol napisał/a:
Robi sie ciekawie.Może koledzy z Santi suchego by zadedykowali.....? afro


Może przynajmniej kamizelkę ocieplającą lub ocieplacz Smile

To teraz nikt nie skupi się na sucharach ;p

Ja także nie mam szczęścia w losowaniach Crying or Very sad Rolling Eyes
dzinks - 23-04-2008, 13:16
Temat postu:
rossol napisał/a:
To młode nury max aowd-light rekreacja i chcą popróbować pływania na sucharkach i pogadać z ziomalami po fachu.


Tu ponownie przytoczę dla wszystkich chcących testować suchacze informację, którą zamieściłem w pierwszym poście.


Cytat:
Niestety dla waszego bezpieczeństwa nurkowanie/a będą mogły wykonać wyłącznie osoby umiejące nurkować w suchych skafandrach. Nie mam możliwości innego podejścia, gdyż jedynym instruktorem obecnym na miejscu będzie Wojtek, który nie będzie wchodził do wody. Jeśli jednak ktoś z was będzie mógł przyjechać ze znajomym instruktorem to i nawet może w którymś ze skafandrów zrobić kurs suchego skafandra, lub po prostu przetestować je pod okiem swojego instruktora, którego zdanie nie koniecznie musi pokrywać się ze zdaniem Wojtka Smile


I jeszcze jedna ważna kwestia:

Na naszym spotkaniu/testach podczas wykładów/prezentacji nie będziemy uczyli jak nurkować w suchym! Nie jest to naszym celem.


Dodatkowo chciałbym zabezpieczyć nasze spotkanie o zestaw tlenowy. Czy może ktoś z uczestników, mógłby przywieść? Proszę o PW.
Łukasz Błażejewicz - 24-04-2008, 10:18
Temat postu:
dzinks, ale certyfikatu na suchara nie muszę okazywać Smile Bo nie posiadam takowego Smile
dzinks - 24-04-2008, 12:17
Temat postu:
boozy napisał/a:
dzinks, ale certyfikatu na suchara nie muszę okazywać Smile Bo nie posiadam takowego Smile


Nie, nie trzeba. Sam takowego nie mam 8)

Jedynie przy pobieraniu sprzętu do testowania konieczne będzie wypełnienie formularza oraz pozostawienie dokumentu tożsamości.
dzinks - 28-04-2008, 09:08
Temat postu:
Podsumowanie całości dla nie lubiących za dużo czytać Razz


SOBOTA 2008-05-17

10:00 Rozpoczęcie spotkania

Wojtek Filip,

Bartek Grynda

Paweł Jarmołowicz

Tomek Stachura (o ile dojedzie)


Ok. 14 Koniec prezentacji/wykładów

14:30 - Przerwa obiadowa

Od 15:00 do oporu - nurkowania testowe

19:00-20:00 - Odpalenie grilla


Niedziela 2008-05-18


8:00 - 9:00 - Śniadanie

9:00 - ... Kolejny dzień nurkowań testowych

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Przez cały okres prezentacji/spotkania, właściciele firm prezentujących się na spotkaniu będą do waszej dyspozycji i postarają się odpowiadać na najbardziej zawiłe pytania. Wojtek służy pomocą zakresie właściwego doboru skafandrów, ocieplaczy i latarek pod kątem różnych typów nurkowań.

W weekend ustaliłem możliwość rozlokowania się ze sprzętem w bazie Marlin PLUS, która mieści się ok 150m od ośrodka Cadet. Baza posiada całe zaplecze stworzone pod kątem nurkowym. Na miejscu będzie możliwość bicia flach oraz wypożyczenia brakującego sprzętu. Rezerwacje sprzętu lepiej wykonać z wyprzedzeniem pod nr 604850917 (Piotr Raginia). Koszt przebywania w bazie 10zł/dzień/osoba. Tą kwotę proszę uiścić u gospodarza bazy, Piotra. Do waszej dyspozycji jest kawa, herbata, woda znajdująca się w jednym z pomieszczeń.

Baza ulokowana jest przy samej plaży. Na przeciwko niej znajdują się dwie obojkowane platformy na 3 i 6 metrach.

Posiłki:

sobota:
- Obiad 15 zł
- Grill 40zł
niedziela:
- śniadanie 12 zł
- Obiad 15 zł

Nocleg w środku Cadet:
40zł w pokoju dwuosobowym
30zł w pokoju 3-4 osobowym

Proszę o maile osób, które chcą dokonać rezerwacji posiłków, w celu przysłania nr konta do wpłat do końca miesiąca.
W mailu proszę dokładnie określić jaki posiłek i na jaki dzień.

Osoby, który zgłosiły swój udział:

1. Tomek T. - sobota
2. Tomek T. - sobota
3. Przemysław C. - sobota/niedziela
4. Przemysław C. - sobota/niedziela
5. Leszek Remesz - sobota/niedziela
6. Marcin Sz. "qlphon" - sobota/?
7. Mariusz Mielczarek - sobota/?
8. Boozy - sobota/niedziela
9. Boozy - sobota/niedziela
10 Robert R. "Rossol" - sobota/niedziela
11. Joanna - sobota/?
12. Izolda - sobota/?
13. Jacek Żaba - sobota(wieczór)/niedziela

Jeśli coś pomyliłem proszę o poprawienie. Wpłaty dokonał wyłącznie Tomek T.

PROSZĘ O DOKONYWANIE WPŁAT!


Na daną chwilę dla Wojtka i Przemo_C mam zarezerwowane 2 pokoje.

30.04 otrzymam informację od właściciela Cadeta czy zwolnią się dodatkowe pokoje. Jeśli zostaną zwolnione to przydział idzie dla Boozy i Rossol. Jeśli się nie zwolnią to możliwość jeszcze jest w Hotelu Wodnik: http://hotel-wodnik.de/pl/ Znajduje się on 100 metrów o bazy Marlin Plus.
Są oczywiście w okolicy pokoje z agroturystyką, ale niestety nie znam standardów.
Jeszcze jest możliwość spania w domu kempingowym należącym do Bazy Marlin PLUS w pokoju 5 osobowym ( 20zł osoba lub cały pokój 100zł).

Jestem dostępny do 30-04-2008 pod telefonem 604944569. W długi weekend już nie.
dzinks - 28-04-2008, 22:22
Temat postu:
Aktualizacja powyższego postu o listę uczestników.

Oplata za salę 6zł / osoba. Opłatę proszę również dokonywać przelewem.

-----------------------------------------------------------------------

W bazie będzie możliwość skorzystania z łodzi, która może wywieść 6 nurków w najdalsze zakątki jeziora. Jest jednak jeden problem. Są okresowe braki kadrowe w bazie i może okazać się że nikt z obsługi nie będzie mógł was wywieść np. na fajny podwodny stoczek.

Po rozmowie z Piotrem Raginia, ustaliłem że może ktoś z nas pływać ową łodzią, ale musi dysponować patentem motoro-wodnym. Czy ktoś mógłby się poświęcić?

Koszt jednorazowego wypłynięcia pełnej łodzi to 30zł.
Łukasz Błażejewicz - 29-04-2008, 10:50
Temat postu:
Ja z kolegą z którym bedę mogę być z kimś w pokoju więc nie ma problemu. Można nawet ten domek wynająć Smile
dzinks - 05-05-2008, 22:38
Temat postu:
Aktualna lista zapowiedzianych uczestników:


1. Tomek T. - sobota
2. Tomek T. - sobota
3. Przemysław C. - sobota/niedziela
4. Przemysław C. - sobota/niedziela
5. Leszek Remesz - niedziela
6. Marcin Sz. "qlphon" - sobota/?
7. Mariusz Mielczarek - sobota/?
8. Boozy - sobota/niedziela
9. Boozy - sobota/niedziela
10 Robert R. "Rossol" - sobota/niedziela
11. Joanna - sobota/?
12. Izolda - sobota/?
13. Jacek Żaba - sobota(wieczór)/niedziela
14. Mariusz Z. - sobota/niedziela




W środę wpłacam do ośrodka Cadet opłaty za salę, posiłki i noclegi.


PONAWIAM PROŚBĘ O WPŁATY !

rossol - 10-05-2008, 00:07
Temat postu:
po tych czerwonych ponagleniach zamarła aktywność na forum.Amen.
Moi koledzy i koleżanki w liczbie 10-13 deklarują nadal chęć uczestnictwa w pokazach(tyle że bez spania),więc będzie nas całkiem spora grupa. W nowym numerze Wielkiego Błękitu jest informacja o naszej imprezie.
sea monster - 10-05-2008, 00:12
Temat postu: SM
teraz aktywnośc jest mała ale napewno w realu bedzie sporo nurasów ja sam dowiozę jednego

pozdrawiam
paweł Very Happy
Dorota i Wojtek - 10-05-2008, 10:19
Temat postu:
rossol napisał/a:
po tych czerwonych ponagleniach zamarła aktywność


sea monster napisał/a:
teraz aktywnośc jest mała


hehe...
Wszystko przez Dżinksa Wink - pewnie jeszcze w przedszkolu nauczył się trudnego słowa "komornik" i czekał tylko na okazję pokazania pazurków Twisted Evil .


...a tak poważnie, to Dżinks tak się zaangażował, że nie mogę się nadziwić: jedwabna pościel w pokojach, taksówki dla przyjeżdżających, powitanie chlebem i kiełbasą z musztardą, gaz w butlach o smaku truskawkowo-bananowym no i gdzieś pomiędzy tym wszystkim Dżinks uganiający się za testerami z hasłem "proszę przedstawić stosowne dokumenty i oddać latarkę w terminie do 37minut Wink " .

Generalnie nie przejmowałbym się czerwonym kolorem, tylko przyjeżdżał na ciekawie zapowiadające się 2 dni testowe salut .


Pozdr,
Wojtek
sea monster - 10-05-2008, 15:10
Temat postu: testy
witajcie nurkowanie to fajowa zabawa a na takie się zawsze przychodzi no to i teraz przyjdą, przyjadą bo jak sadzę warto po ostatnich testach mam bardzo miłe wspomnienia. Fajni ludzie az miło było ich poznać teraz zapewne też tak będzie, przy takiej organizacji to na 100%

pozdrawiam
Paweł
dzinks - 11-05-2008, 00:24
Temat postu:
Dziękuję wszystkim za dokonanie wpłat. Termin wpłat niektórym się trochę wyciągnął Evil or Very Mad

Wszystko już opłacone i zarezerwowane.

Dodatkowe informacje organizacyjne:

Właściciel postawi przy grillu osobę, która będzie dogadzała osobom, które zamówiły grilla Very Happy
Będą kiełbaski, karkóweczka, kaszanka, sałatki oraz napoje (bezalkoholowe), całość w formie szwedzkiego stołu. Dodatkowo będzie wyznaczone miejsce na ognisko z ławkami i stołami.

Śniadania wydawane są od godz. 8:30.

Dostaniemy na czas spotkania automat do herbaty - całkowicie gratisowo Razz

-----------------------
rossol napisał/a:
W nowym numerze Wielkiego Błękitu jest informacja o naszej imprezie.



Dorota i Wojtek - 11-05-2008, 01:58
Temat postu:
dzinks napisał/a:
na czas spotkania automat do herbaty - całkowicie gratisowo


i wszystko jasne ... salut
Marzyciel - 11-05-2008, 08:08
Temat postu:
Witam,

'wizytowaliśmy' 8) wczoraj ( 10.05.08 ) z Dzinksem jezioro.

Wizura: ... brak Evil or Very Mad
Meszki (takie małe wredne krwiopijce ze skrzydłami): całe stada - należy wiec na spotkanie wziać wszelka chemia, czary i amulety odstraszające.

Ogólnie: będzie super cheers


pozdrawiam
M
Kuba Jacewicz - 11-05-2008, 11:39
Temat postu:
Marzyciel napisał/a:

Meszki (takie małe wredne krwiopijce ze skrzydłami): całe stada - należy wiec na spotkanie wziać wszelka chemia, czary i amulety odstraszające.


uwazajcie na te paskudztwa - ja mam jeszcze slady po ukaszeniach sprzed 3 lat...
sad7
Dorota i Wojtek - 11-05-2008, 14:03
Temat postu:
Marzyciel napisał/a:
małe wredne krwiopijce ze skrzydłami


a zębiska mają długie jakieś takie rabbit ? przez cordurę się przegryzą? może jakiś odkurzacz przemysłowy postawić i je zasysać scratch
Kuba Jacewicz - 11-05-2008, 15:54
Temat postu:
Są paskude, poważnie.
Wiosną pojawiają się na zachodzie Polski wlasciwie rokrocznie i masowo.
Pamiętam, że problematyczne bylo nawet zalozenie maski po zmoczeniu twarzy - obsiadaly skore blyskawicznie, a wlasnie ciepla i wilgotna skora dziala na nie wyjatkowo nęcąco.
Widzialem, jak ludzie pluli meszkami chwile po wyjeciu automatu z ust...
No i gryza bolesnie...
Wezcie duzo chemii i opryskujcie sie czesto
Łukasz Błażejewicz - 11-05-2008, 17:47
Temat postu:
Witam,

A czy wężyki do suchych także będą w komplecie do testowania, w razie wypadku gdyby miał ktoś inną końcówkę?
Dorota i Wojtek - 11-05-2008, 20:21
Temat postu:
Boozy napisał/a:
A czy wężyki do suchych także będą w komplecie do testowania, w razie wypadku gdyby miał ktoś inną końcówkę?


Dobre pytanie. Skafandry są bez węży, a przyłącza mają różne, więc jeżeli ktoś może, to warto na wszelki wypadek zabrać jeden i drugi standard.

Boozy ma 2 "grube" to może komuś pożyczy... scratch

Grzyb napisał/a:

Widzialem, jak ludzie pluli meszkami chwile po wyjeciu automatu z ust...


4 warstwy "Off'a" wystarczą? Trzeba pić jakiś wywar z czosnku z solą ?



Wojtek
Marzyciel - 11-05-2008, 21:11
Temat postu:
Czosnek z solą ? chcesz zdradzic jakis tajemny rytuał jedi? Rolling Eyes


Na stronie dla wedkujacych znalazlem cos takiego:

Jak się bronić?


W porze dużej agresywności meszek lepiej unikać przebywania na otwartej przestrzeni. Jeśli to jednak konieczne, warto ubierać się tak, by jak najlepiej osłonić ciało. Odkryte części ciała dobrze jest posmarować olejkiem eterycznym: waniliowym, lawendowym lub miętowym. Olejki działają odstraszająco tak długo, jak długo pachną. Niektóre kosmetyki do opalania również zawierają środki odstraszające owady.


Swędzenie można złagodzić, smarując miejsca ukąszeń np. żelem Fenistil, emulsją Sarnol bądź sztyftem Autan Akut. Można także stosować okłady z sody. Jeśli te środki nie pomogą, trzeba się udać do lekarza.

(zródło: http://www.wcwi.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=555&Itemid=52)


... cale moje doswiadczenie konczy sie na tym, że mnie w niedziele napadly pirat - pewie zaraz odezwie sie jakis ekolog alien i powie ze one sa przyjazne i niezbedne dla srodwiska i należy sie z nimi zaprzyjaznic ....

pozdr
M
dzinks - 11-05-2008, 21:34
Temat postu:
Marzyciel, ale straszysz ludzi Evil or Very Mad

Nie jest tak źle właściciel Cadet'a poinformował, że dokona oprysków. Więc meszki powinny dać sobie spokój w okolicach grila i ośrodka

Meszki pojawiają się wieczorem, więc w ciągu dnia powinniśmy mieć spokój Very Happy
rossol - 11-05-2008, 21:38
Temat postu:
dzinks napisał/a:
na czas spotkania automat do herbaty - całkowicie gratisowo


i wszystko jasne ... salut

Automaty do herbaty ! to ciekawe dzinks nic nie mówiłeś że będzie i taka prezentacja.Kto będzie, scuba-tea-ch ????
Cieszy mnie że wiara troszkę się obudziła i dała znać że żyje. Już nie ma czerwonego koloru.
Pytanie organizacyjne.
Co zrobimy z osobnikami co nie reflektowali na grilla ,a przyjdą podżerać.Będą talony na karkówe ??
Pytanie drugie:czy w kadecie jest dvd ?Pytam bo może weźmiemy parę filmów z ciekawych nurków i puścimy z wieczora jak będą chętni. Ja mogę wziąć rzutnik pc/dvd Co Wy na to ???
Nasza banda ma film z nurka na Thistlegormie .Nakręcony jest profesjonalną reką i fajnym podkładem muz.
dzinks - 11-05-2008, 21:45
Temat postu:
Cytat:
Co zrobimy z osobnikami co nie reflektowali na grilla ,a przyjdą podżerać.Będą talony na karkówe ??


Jak już pisałem wyżej będzie ognisko, więc będzie można smażyć swoją kiełbasę i inne mięsne frykasy.

rossol napisał/a:
Pytanie drugie:czy w kadecie jest dvd ?Pytam bo może weźmiemy parę filmów z ciekawych nurków i puścimy z wieczora jak będą chętni. Ja mogę wziąć rzutnik pc/dvd Co Wy na to ???
Nasza banda ma film z nurka na Thistlegormie .Nakręcony jest profesjonalną reką i fajnym podkładem muz.


Muszę porozmawiać z właścicielem, czy udostępni bezpłatnie salę na wieczór. Wiem że ma do dyspozycji tylko ekran.
Łukasz Błażejewicz - 12-05-2008, 09:11
Temat postu:
Cytat:
Boozy ma 2 "grube" to może komuś pożyczy..


Jeżeli końcówka bedzie pasować to nie ma najmniejszego problemu Smile zapasowy wężyk także spakowany.

W najgorszym wypadku przekręcimy krućce z naszych sucharów 8)
Łukasz Błażejewicz - 12-05-2008, 11:35
Temat postu:
hmm,

jeszcze jedno pytanko: Czy skafandry mają wklejone pierścienie? Pytam bo nie posiadam mokrych rękawic Sad
Dorota i Wojtek - 12-05-2008, 12:21
Temat postu:
boozy napisał/a:
Czy skafandry mają wklejone pierścienie?


Nie.
Dorota i Wojtek - 13-05-2008, 13:28
Temat postu:
Na testy zabiorę zestaw automatów Scubatech'a (nowe modele) skonfigurowany pod twina (ale można przekonfigurować singlowo). Jeżeli ktoś ma ochotę sprawdzić je paszczowo - będzie ku temu okazja Smile


Wojtek
dzinks - 13-05-2008, 14:20
Temat postu:
Udało się załatwić salę na wieczór na pokaz filmów.
Podziękowania dla Izoldy za trudy w namowach Krzyśka Very Happy

Rossol zapowiedział prezentacje swojego filmu, a może ktoś chciałby się pochwalić swoimi dokonaniami? Zapraszam Very Happy

Termin coraz bliżej może macie jakieś pytania, sugestie, może już zauważyliście że coś będzie brakowało.?
tomaszg - 13-05-2008, 22:20
Temat postu:
witam - decyzja w koncu zapadla - dwoch gosci ze szczecina ma zamiar dolaczyc do zacnego gremium testerow - konesrów ......
DLA OSOB NIEZDECYDOWANYCH Z OKOLIC - SA WOLNE MIEJSCA W AUCIE
dzinks - 13-05-2008, 23:10
Temat postu:
Ciesze się Tomku ze podjęliście decyzję o przyjeździe.
Będzie okazja spotkać się w real'u.

Liczę na dobre nurkowe humory i mokrą zabawę.
Łukasz Błażejewicz - 14-05-2008, 09:39
Temat postu:
Hej,

Czy ktoś z obecnych testerów ma może 2 komplety mokrych rękawic i mógłby mi pożyczyć na czas testów?
dzinks - 14-05-2008, 09:45
Temat postu:
Nie ma problemu. Jeśli rozmiar XL nie jest dla Ciebie rozmiarem king-konga to będę miał przy sobie.
Łukasz Błażejewicz - 14-05-2008, 09:51
Temat postu:
dzinks napisał/a:
Nie ma problemu. Jeśli rozmiar XL nie jest dla Ciebie rozmiarem king-konga to będę miał przy sobie.


Powinne być ok:)
KrzyHo - 14-05-2008, 15:46
Temat postu:
Cześć,
wygląda na to, że zaglądnę tam do was w niedzielę jeśli można oczywiście?
Tak się złożyło, że będę w niedalekiej okolicy w piątek i sobotę, więc czemu nie zanurzyć się w miłym towarzystwie Smile
Może nawet na ognisko bym w sobotę zawitał, ale nie wiem jak tam ze spaniem?

Pzdr
KrzyHo
Łukasz Błażejewicz - 14-05-2008, 16:06
Temat postu:
KrzyHo napisał/a:
ale nie wiem jak tam ze spaniem?


Z tego co wiem, to ja z kolegą + Rossol mamy pokój 4-osobowy. Jeżeli organizator, ani Rossol nie widzi problemu to miejsce się znajdzie Smile
Dorota i Wojtek - 14-05-2008, 16:27
Temat postu:
No to sprawa się rozkręca w dobrą stronę... Smile


Kolejna "nowość": o ile nikt nie wyciągnie go z przesyłki, to na miejscu będzie super tajny skafander suchy SANTI - tzw. "kratka"


Wojtek
dzinks - 14-05-2008, 18:00
Temat postu:
Cytat:
wygląda na to, że zaglądnę tam do was w niedzielę jeśli można oczywiście?


No no no...no to się zbierze spora grupka Smile Zapraszam Very Happy


boozy napisał/a:
Z tego co wiem, to ja z kolegą + Rossol mamy pokój 4-osobowy. Jeżeli organizator, ani Rossol nie widzi problemu to miejsce się znajdzie Smile


Rossol? Przyjmiesz kolegę nurka na pokój? Jesli tak to mamy sprawę załatwioną. Zgłoszę tylko że do waszego pokoju dołączy KrzyHo, aby położyć mydełko na poduszce Mr. Green

Cytat:
Kolejna "nowość": o ile nikt nie wyciągnie go z przesyłki, to na miejscu będzie super tajny skafander suchy SANTI - tzw. "kratka"


A będzie go można potraktować nożykiem z ząbkami? Twisted Evil
Dorota i Wojtek - 14-05-2008, 18:57
Temat postu:
dzinks napisał/a:
A będzie go można potraktować nożykiem z ząbkami?


Jest na tyle tajny, że na stole postawię torbę i opowiem jak wygląda skafander w środku Wink.
Przemo_C - 15-05-2008, 09:53
Temat postu:
dzinks napisał/a:
.......No no no...no to się zbierze spora grupka Smile ......


Dorota i Wojtek napisał/a:
......No to sprawa się rozkręca w dobrą stronę... Smile......


To po tym jak się WB ukazał, wielka jest siła reklamy. Shocked

Czy na imprezie będzie można dotknąć prototypowe turbo podeszwy?
Dorota i Wojtek - 15-05-2008, 11:16
Temat postu:
Przemo_C napisał/a:
Czy na imprezie będzie można dotknąć prototypowe turbo podeszwy?


Myślę, że oprócz roztaczania super wizji taka możliwość może się pojawić Wink

Poważnie: to nie tylko można, ale zdecydowanie warto zapoznać się z tym rozwiązaniem.

Wojtek
agresto - 15-05-2008, 11:33
Temat postu:
Wojtku a czy masz te botki na miejscu w w-wie? Mozna by je bylo obejzec na miejscu?
Dorota i Wojtek - 15-05-2008, 11:46
Temat postu:
agresto napisał/a:
Wojtku a czy masz te botki na miejscu w w-wie?


Ciągle nie Sad - dostawa z Włoch miała być na... potem na... wreszcie ostatecznie na... i wszystko wskazuje na to, że będzie na... czerwiec.
Dam znać jak będę je miał.
Na razie dysponuję jedną parą w rozmiarze 43 przyspawaną do tajnego skafandra do wglądu na testach Smile.
Janek - 15-05-2008, 16:07
Temat postu:
Dorota i Wojtek napisał/a:
agresto napisał/a:
Wojtku a czy masz te botki na miejscu w w-wie?


Ciągle nie Sad - dostawa z Włoch miała być na... potem na... wreszcie ostatecznie na... i wszystko wskazuje na to, że będzie na... czerwiec.
Dam znać jak będę je miał.
Na razie dysponuję jedną parą w rozmiarze 43 przyspawaną do tajnego skafandra do wglądu na testach Smile.


Ano właśnie.... naobiecują, naobiecują, nacudują, ładne pokażą, a potem.... frustruj sie człowieku czekając na dostawę..... Evil or Very Mad
rossol - 15-05-2008, 16:12
Temat postu:
dzinks napisał/a:


Rossol? Przyjmiesz kolegę nurka na pokój? Jesli tak to mamy sprawę załatwioną. Zgłoszę tylko że do waszego pokoju dołączy KrzyHo, aby położyć mydełko na poduszce Mr. Green



nie widzę przeszkód ;
jak mawiał ślepy koń na Długiej Pardubickiej.Czy jakoś tak Smile
dzinks - 15-05-2008, 22:05
Temat postu:
Dziś moja żona zobaczyła błąd, który pojawił się w WB.
Powinno być miejscowość Długie, jezioro Lipie. Trochę się namieszało ze względu, że początkowo miało być suche spotkanie w Strzelcach Krajeńskich.

Spotykamy się o 10:00 w na terenie ośrodka CADET na końcu plaży, z prawej strony, no chyba że ktoś ma zamówione śniadanie, które jest o 8:30.

Dla pewności gdzie znajduje się miejscowość Długie -> http://www.tinyurl.pl/?5OVh1ZHq


Wieczorami, w ostatnich dniach, meszki dały sobie spokój, jednak jest trochę komarów.
Leszek Remesz - 18-05-2008, 16:56
Temat postu:
Dzinks -Rafał, Fajna impreza i super atmosfera. Szkoda ,że mogłem dołączyć tylko w niedziele ale nurek był super. Dzięki za wysiłek w organizacji tego przedsięwzięcia.

pozdrowienia
GRALmarine - 18-05-2008, 20:41
Temat postu:
Dziękuję organizatorom za świetnie zorganizowane spotkanie, testerom za przybycie i wszystkim za miłą atmosferę.
Bartłomiej Grynda
GRALmarine
Tomek T. - 18-05-2008, 21:11
Temat postu:
Dzinks - było super fajni ludzie , miła atomsfera.
Wojtek dzieki za cenne rady na pewno skorzystam.

Pozdrawiam salut
Łukasz Błażejewicz - 18-05-2008, 21:43
Temat postu:
Na początku chciałbym bardzo podziękować Rafałowi "Dzinksowi" za organizacje - wspaniała impreza. Wojtkowi za super wykłady i sensowną odpowiedź na każde nasze pytania. Pawłowi "Seamonster", Bartkowi "GRALmarine" oraz firmie SANTI za możliwość przetestowania ich produktów. Spotkanie te nauczyło mnie wielu rzeczy, oraz mniej wiecej wiem już co kupię w najbliższej przyszłości Smile

Wszystkim co przybyli-miło było was poznać Exclamation

Przyznam skrycie że miałem na tym spotkaniu "parę" swoich "pierwszych razy" 8)
1.pierwszy raz bez większych problemów pokręciłem zaworami w twinie
2.pierwszy raz widziałem węgorza pod wodą
3."zrozumiałem" komunikację światłem

Mam nadzieję że nikt się nie obrazi jak wstawię parę fotek:

Początek spotkania. Rozkładamy sucharki i ocieplacze:)


Wszystko rozłożone. Szefowie imprezy knują sprytny plan jak nie zanudzić testerów Smile


Wojtek pokazuje buciki Santi... hmm nie wiem które ładniejsze Smile


Tutaj z kolei Smile "Te materiały są najlepsze" Smile


Bartek "GRALmarine" rozpoczął swój pokaz. Na zdjęciu 2 rodzaje latarek led-owych


Tutaj Bartek prezentuje swój prototyp latarki led, który nazwaliśmy "miecz świetlny". Po małych zmianach, które testerzy zaproponowali Bartkowi, bedzie to rewelacyjny backup.


Na tym zdjęciu Paweł "Seamonster" prezentuje swoje hidy, nie jestem pewien, ale prawdopodobnie po prawej stronie świeci Hid Wojtka - Halcyon(jeżeli się mylę proszę to sprostować)


Hidy po ciemku


Dwóch guru pilnie pilnuje porządku prezentacji Smile


Najbardziej oczekiwany moment przez testerów "Do Wody" Smile


Chłopaki po co wam suchary ja wolę bez Very HappyVery Happy


Grupa testerów: Od lewej Krzysiek, ja, Przemo C. Prawda że przystojni jesteśmy w tych "garniturkach" Smile


Dzień drugi. Mały wykładzik pod tematem "trym i dopasowanie uprzeży"


trym i dopasowanie uprzęży c.d.



Jeszcze raz chciałbym wszystkim podziękować za miłe spotkanie. Nie mogę doczekać się już nastepnego Smile
sea monster - 18-05-2008, 22:51
Temat postu: testy
Witam
Wielkie dzięki za możliwość uczestnictwa w tym spotkaniu. Dzięki wykładowi Wojtka dowiedziałem się wiele ciekawych informacji o suchych kombinezonach i ocieplaczach.
Twisted Evil Jedyne, co było złe w tym całym spotkaniu to, to, że wraz z moimi znajomymi, z którymi przyjechałem w sobotę musieliśmy wracać tego samego dnia, ale to nasza niepowetowana strata 8) . Dzinks masz talent organizacyjny gratulacje. Fajnie było poznać kolejnych fajnych nurasów. Very Happy

pozdrawiam wszystkich
Przemo_C - 19-05-2008, 10:52
Temat postu: Re: testy
Bardzo przyjemna i pożyteczna impreza, brawa dla organizatorów Dzinksa (spiritus movens imprezy), Wojtka (siła napędowa i rzeka informacji), Moniki (administracja i zarządzanie testami), Pawła i Bartka (oświetlenie bez tajemnic).

Krótkie wnioski.

Wszystkie produkty które miałem okazję dotknąć i pomęczyć, spokojnie wytrzymują konkurencję ze światowymi potentatami, bardzo często nawet je przewyższają np. ledy Bartka wśród innych tego typu latarek nie mają na razie konkurencji, podobnie ocieplacze Santi. Prezentowane produkty są w pewnym sensie bardzo podobne do siebie, gołym okiem widać, że powstały w wyniku pasji twórców, a nie w wyniku badań marketingowych. Bardzo mi sie podoba to, że jako użytkownicy jesteśmy poważnie traktowani, że funkcjonalność suchaczy, ocieplaczy czy latarek wynika ze sprzężenia zwrotnego powstałego pomiędzy klientami i producentami. Szczerze gratuluję Pawłowi, Bartkowi i wspomnianemu na spotkaniu Tomkowi Stachurze (szkoda, że nie mógł się pojawić), to bardzo ważne, że nasze krajowe firmy potrafią tworzyć tej klasy wyroby.

Dobrym pomysłem było połączenie prezentacji z mini warsztatami, kilka minut opowieści Wojtka o komunikacji światłem zmieniło moje spojrzenie na zastosowanie latarek, co zresztą sprawdziliśmy z Krzyśkiem na testowym nurku. Podobnie lekcja dot. dopasowania uprzęży i zasad trymowania, pozwoli mi ona zaoszczędzić sporo czasu, poświęcanego na odkrywanie rzeczy, jak się okazało, oczywistych. Coś jest w tej mocy Jedi Think, wierzyłem we wszystko co mówił Wojtek Think, z natury jestem sceptykiem i rzadko mi się to zdarza.

Bardzo miło było mi spędzić te dwa dni w tak doborowym towarzystwie, fajnie, że mogliśmy spotkać się nad wodą, mam nadzieję, że to nie ostatni raz.
Dorota i Wojtek - 19-05-2008, 11:06
Temat postu:
Hej.

Bardzo dziękuję ekipie 17 testerów i blisko 35 słuchaczy za udział w testach salut .

Wszystkim Dyrektorom za organizację/ nadzór/ planowanie/ wprowadzenie programu wydawania, odbierania i przerzucania przez płot/ obiady i bigos Smile .

Firmom SANTI, Gral Marine i Sea Monster za udostępnienie sprzętu i Piotrowi za udostępnienie bazy na czas testów Very Happy .

Komentarz w stosunku do mojej osoby: "eee... całkiem normalny jest, nawet nie za duży" Shocked


obsługa fizyczna:
Wojtek


PS.
Proszę wszystkie osoby robiące zdjęcia o podesłanie ich w pełnym formacie na adres:
wojtek@divetrek.com.pl .

Tym, którzy już to zrobili - bardzo dziękuję


PPS.
Kolega Naczelny uruchomi pewnie niebawem stosowne tematy w działach "Oświetlenie" i "Skafandry" - można tam będzie obsmarować to wszystko co było przedmiotem testów.
Dorota i Wojtek - 19-05-2008, 12:42
Temat postu:
Trochę "innych" fotek"

Na chwilę przed wielką wodą... z nieba


Na chwilę przed porannym nurem (podobno niemal w środku nocy)


Bartka czasem trzeba było poholować... Wink


Co wy wiecie o smarowaniu zamków...


W zasadzie po co się moczyć - jak świeci widać na sucho Smile Podgląd na to co pod wodą...


Hidy, diody, jakieś komunikacje... a racja po stronie grozy musi być 8)


Pomysły naszych konstruktorów idą w ciekawą stronę - poniżej dwie jednodiodowe latarki komunikacyjne produkcji Bartka v.s. 24W HID Pawła (hid w środku) - jeżeli pomysł się zrealizuje, to mamy cikawostkę: latarka którą świeciliśmy na kilkaset metrów skupionym strumieniem, oparta na jednej diodzie - daje niemałe oszczędności - z typowym Gralowym aku - lampa świeci pełną mocą 20 godzin na jednym ładowaniu...



Co by tu jeszcze przetestować...?


Niektórzy testerzy nurkowi mieli trochę więcej czasu i testowali w niedalekim lesie tzw. "to i owo" Shocked




Wojtek
KrzyHo - 19-05-2008, 18:20
Temat postu:
Oj fajnie było, fajnie choć ja przybyłem dopiero na wieczorną libację



gdzie zajęcia odbywały się w podgrupkach...





Ale nie wszyscy leniuchowali. Niektórym było mało nurania i postanowili wejść do czarnej wody jeszcze raz...



I wtedy właśnie wracający ze spaceru Bartek zauważył leżący na chodniku (znany wszystkim miłośnikom Star Wars) miecz świetlny, który wypadł Wojciechowi Yodzie zza pasa kiedy wracał kilka chwil wcześniej z baru z kolejnym piwem w ręku.
Co za kiep mocuje miecz trytytką do oporządzenia? - zastanowił się konstruktor...




Hmm... pomyślał Bartek. A może by tak zrobić kopię tego cudeńka i rozpowszechnić wśród zwykłych padawanów?
Nawet nieźle świeci, stwierdził po włożeniu ręki pod wodę....



I w tym momencie klinga wysunęła mu się z dłoni opadając w bezkresne głębiny ciemnego jeziora. Co ja teraz zrobię zafrasował się Bartek. O ja nieszczęsny! Mieć taką moc w ręku i ją utracić... Co ja teraz zrobię?
Wtem obok niego pojawiło się dwóch młodzieńców gotowych skoczyć na poszukiwania choćby w ubraniach, ale po ochłonięciu z wrażenia postanowili przeprowadzić akcję poszukiwawczą profesjonalnie. W tym celu udali się do swojego strażackiego Eskorta gdzie mieli skitrane to i owo...



Po założeniu trzystuczterdziestu kilogramów sprzętu na siebie i przejściu w tym wszystkim wielu kilometrów przez wszechobecną dżunglę...



...dotarli wreszcie do ukrytego przed hotelem jeziora, w którym po przeprowadzeniu rutynowych procedur przed zanurzeniem...



zniknęli w poszukiwaniu zaginionego nigdyniegasnącego i wszystkomającego Gralla a prowadziła ich bijąca z odmętów jasność wciągająca ich metr po metrze ku otchłani...


dzinks - 19-05-2008, 22:22
Temat postu:
No i się udało. Chodź pojawiały się czerwone napisy oraz straszenie komornikiem, spotkanie się odbyło i było nas całkiem sporo.

Mała statystyka:
Testerzy podwodni: 14 osób
Słuchacze prezentacji/wykładu: ok. 35 osób.


Chciałbym podziękować Wam, uczestnikom, którzy licznie się zjawiliście i dzięki temu spotkanie odbyło się w pierwszym zaplanowanym terminie. Każdy z was wprowadził indywidualny humor, więc było sporo śmiechu Laughing

Dziękuję firmom Gralmarine, Seamonster i Santi , które odpowiedziały na naszą prośbę i oddały swoje produkty dla krwiożerczych testerów, którzy próbowali deptać, gnieść i miażdżyć ich sprzęt.


Sobota:


Gdy jeszcze niektórzy testerzy byli w drodze lub spokojnie spali, dwóch tajemniczo wyglądających osobników pod osłoną porannej mgły weszło w tajemne odmęty jeziora Lipie, aby oplątać je dziwnymi linkami. Niestety w momencie wejścia zostali nakryci przez skradające się potwory zwane „morskimi potworami”. Na szczęście jeden z potworów rozpoznał jedynie jednego z osobników więc cała akcja pozostała w tajemnicy, przynajmniej w 50% Wink Na początku ilość potworów była ciężka do określenia ze względu na to, że chowali się i wychodzili ze swojego potworo-pojazdu.

Śniadanie:

Tu pokazały się już pierwsze twarze, które niekiedy były ciężkie do rozpoznania z uwagi na to, że na forum, kryją się pod różnej maści kapturami.

Wykłady/Prezentacje:

Prym brał na swoje ramiona Wojtek, który rozpoczął spotkanie i przez najbliższe kilka godzin dawał upust swoim umiejętnościom: prezentował, opowiadał, przekazywał logiczne przykłady, które miały swoje odzwierciedlenie w popołudniowym i niedzielnym moczeniu.

No i poszło...



Czasami gdy grupa przysypiała, Wojtek pokazywał różne sztuczki cyrkowe Very Happy



Gdy Wojtkowi zaschło w gardle na katedrę wszedł Boozy, ale co on robi Confused



Wojtek chodź zacisnął zęby nie mógł zabrać Boozy'iemu skafandra. Boozy przycupnął na jednym kolanku i powiedział: Nie oddam !



W pewnym momencie Przemek miał już dość prowadzącego i rzucił się z ostro wyglądającym narzędziem. Na szczęście, dla niektórych, został przekonany do odłożenia owego przedmiotu.



Kto chciałby pomóc w prezentacji?




Następnie na katedrze stanął oczekiwany Bartek Grynda i zaskoczył nas swoimi nowymi wynalazkami. Niektóre z nich nie mają jeszcze odzwierciedlenia w seryjnej produkcji, a wzbudziły na powierzchni i w wodzie duże poruszenie ze względu na niewielkie rozmiary, a rewelacyjne właściwości. Odkrywczym produktem była diodowa latarka, którą mamy chęć wsadzenia na backup. Wymaga to od Bartka małego dopracowania, ale już niedługo słabo świecące backupy będziemy mogli wrzucić do szuflady i zamienić na prawdziwy miecz świetlny.



Gdy byliśmy jeszcze zajęci dotykaniem sprzętów Bartka, jednym z tzw. kanałów wodnych, do dziś nie wiadomo z którego, wyszedł Morski Potwór i przedstawił nam, niektórym dobrze znane, HID’y Seamonster. Pierwszy raz mogliśmy zobaczyć nowy model, który jest odzwierciedleniem aktualnych modeli, ale wykonanym nie z aluminium anodowanego a z delrinum . Palnik jest zdecydowanie lżejszy i nie występują u niego odpryski powstające w ww. materiale.



Backup??





Mokra robota:


Po obiedzie szturmem ruszyliśmy pod bazę Marlin Plus, która gościnnie przyjęła nas pod swój dach. Tam testerzy mieli możliwość dać upust swoim chęciom i zabrać do wody na co rzewnie mieli ochotę. A co było dostępne:
- 12 szt. skafandrów: ESPACE i ENDURO
- 12 szt. ocieplaczy: od CS40 do BZ400
- kamizelki ocieplające, skarpety, buty docieplające.
- odzież z serii afterdive
- 6 kompletów latarek Seamonster w różnych konfiguracjach 14 lub 24W wraz z 4,5 lub 9Ah zasobnikami.
- 6 kompletów różnorakiego typu latarek Gralmarine począwszy do diodowych mieczy zasilających z 4 paluszków na 24 HIDzie skończywszy.

Przez cały ten okres pod wodą czujnie obserwowała całość kamera Bartka, a na tzw. laptopie nasze oczy rejestrowały, co nasi testerzy wyprawiają z pobranym sprzętem.



W okolicach godziny 20, gdy już prawie wszyscy wyszli z wody, większość z nas przeniosła się powrotem na teren ośrodka CADET, aby posilić się przy grillu, gdzie można było skosztować kaszankę, kiełbasę, karkówkę czy nawet bigos. W czasie gdy większość z nas posilała się i oddawała się momentowi zasilania naszych żołądków, Boozy, Krzysiek, i Mariusz nie próżnowali i zabrali się za nocne testy udostępnionego sprzętu. Chłopaki mieli dodatkową atrakcję przed zanurzeniem, gdyż 10m od wejścia do wody był ustawiony namiot, z którego wydobywała się głośna muzyka. Odbywała się tam impreza integracyjna telekomunikacji i co raz wypadający z niego uczestnicy ze zdziwieniem przypatrywali się testerom. cheese



W późnych godzinach wieczornych udaliśmy się do swoich łóżek, myśląc już o kolejnych nurkowaniach, które czekały testerów w niedzielny poranek i popołudnie.

NIEDZIELA:

Po sytym jajecznym śniadaniu ponownie zebraliśmy się na terenie bazy Marlin Plus. Uczestnicy męczyli kolejny sprzęt, którego nie zdążyli wziąć do wody poprzedniego dnia. Ok. godziny 11:00 Wojtek przeprowadził mini warsztaty dla chcących odpowiednio dopasować uprząż oraz poprawnie umieścić bliźniaki lub pojedynczą butlę na swoich plecach.

Ręce, które leczą


Forma uczestniczenia w warsztatach była dowolna





Po tym czasie można było zobaczyć jak nurki zabrały się za modyfikacje swoich zestawów, aby sprawdzić w praktyce czy Wojtek przypadkiem nie robi w balona Safe
Ok. godziny 16 popędziliśmy na kolejny posiłek, a po nim nastąpiło uroczyste zakończenie, na które czekali wszyscy uczestnicy. Firma SEAMONSTER przekazała HID14W z 4,5Ah akumulatorem, natomiast firma Santi, ufundowała czapki.

A może wygram?




Oto osoba, która sprzątnęła, co niektórym, z przed nosa główną nagrodę.



Na koniec bardzo dziękuję Wojtkowi i Monice, którzy pomogli mi w opanowaniu całości spotkania, których uwag słuchałem w pokorze, szczególnie, że pierwszy raz organizowałem tego typu spotkanie.

Dziękuję właścicielowi firmy Marlin Plus, który przyjął nas pod ramiona swojej bazy i gdy groził grad, zawieje, zamiecie mogliśmy uchronić nasze głowy przed tym niszczycielskim czynnikiem .

Jeśli macie jakieś uwagi krytyczne, które mogłyby mi pomóc w przyszłości przy podobnych spotkaniach, proszę o umieszczenie poniżej lub na pw/mail.

Przeprosiny:

Na pewno przepraszam Was że czasami okazało się że brakowało dla kogoś talerza do posiłku. Było to spowodowane tym że w ostatniej chwili niektórzy uczestnicy rezerwowali miejsca, a osoba z obsługi nie odczytała wiadomości od swojego przełożonego. Mam nadzieję że nikt nie odszedł z pustym brzuchem.

Druga rzecz: Projektor, Niestety był to czynnik ode mnie nie zależny, an następne spotkanie, jeśli się odbędzie, to na pewno dopilnuję tego osobiście.

Trzecia rzecz: Gril się bardzo spóźnił, dodatkowo obsługa nie pilnowała go, dzięki jednemu z uczestników udało sie go ponownie rozpalić za co bardzo dziękuję. Na grilu miały być jeszcze sałatki, jednak dziwnym trafem poszły do namiotu telekomunikacji. Właściciel ośrodka z uwagą przyjął krytykę i zobowiązał, że przy następnym spotkaniu podobne rzeczy nie wystąpią.

Czwarta: W pokojach nie było ręczników. Niestety nie wiedziałem o tym w czasie organizowania spotkania i w związku z tym nie przekazałem wam informacji.

---------------------------------
izolda - 19-05-2008, 22:25
Temat postu:
cześć chłopaki-nuraki.
To ja Izolda(ta od latarki)właśnie się zapisałam na forum aby z Wami pogadać.Było fajnie .Super foty. dołożymy z rossołem swoje.Cieszę się że dałam się namówić na przyjazd do Was. Razz
tomaszg - 20-05-2008, 10:20
Temat postu:
Dzinks - gratulacje za oraganizacje imprezy - wszystko bylo przygotowane zawodowo - czekam na nastepne projekty w tej okolicy.
Dla mnie te dwa dni w moim zyciu nurkowym bardzo duzo zmienily i wnisoly nowego - generalnie duzy krok do przodu ktorego bym na pewno nie zrobil bez ludzi i przekazanej tam wiedzy.
Wojtek - pewnie juz w swojej gablocie ma tysiace pochwalnych maili - ale dla tych ktorzy nie byli powiem tylko tak ze warto pojechac na drugi koniec karju po to zeby skorzystac z jego wiedzy chocby przez jeden dzien.

Troche pomarudzic tez muszę :
1)mysle ze bardzo brakowalo projektora (wiem ze mial byc ale .......) - ludzie mieli troche filmow ze soba + podwodna kamera Bartka Gryndy - mozna by bylo to wszystko poogladac + jakas dyskusja moglo byc ciekawie
2) wiecej Wojtka - czyli wiedza praktyczno-warsztatowa - poruszone tematy trymu; pozycji ; swiatla ; uprzezy ; obejmy - zawory - REWELACJA - mozna bylo "wiecej wycisnąć z Wojtka " Smile
3) no i najwiekszy MINUS - to ja mialem wylosowac latarke !!!!!!!Sad
rossol - 20-05-2008, 23:18
Temat postu:
Ja sie przyznaję do rzutnika .Zawaliłem temat i przepraszam wszystkich.Sam podałem propozycje ale się przeliczyłem.Sorry .Pierwszy raz byłem na takiej imprezie.Nuram 2 latka dopiero i to raczej tak szuwarowo-bagiennie(choć bardzo często) Spotykając się z Wami zapachniało mi takim nurkowaniem przez duże N.
Dzięki.
sea monster - 20-05-2008, 23:19
Temat postu:
Witam
Izoldo gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!! wylosował latarkę ty to masz szczęście. Mama nadzieje, że będzie tobie dobrze służyła i doda dodatkowych wrażeń podczas nurkowań. Teraz to już musisz Shocked stosować komunikację światłem. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje.

Paweł Shocked
Spiridion - 21-05-2008, 16:36
Temat postu:
Witajcie
Na początek kilka słów wstępu o mnie gdyz praktycznie zmam Wasz wszystkich tylko z forum ma, które zagladam w ostatnim czasie codziennie. Maciek - tak dali mi rodzice w latch sześćdziesiątych gdy zaczerpnąłem swój pierwszy oddech Wink
Z natury nie jestem osobą powiedzmy nad wyraz aserywną. Stąd może moja mała aktywność na forum.
Nurkuję od 2005 roku. Do tej pory była to raczej rekreacja. OWD robiłem u Wojtka w Egiptowie potem nitrox u d'oro. Teraz będę robił AOWD. Mam już swój pierwszy sprzęt. To tyle przydługiego wstępu.
Aha jeszce jedno - mieszkam w Poznaniu.
Może nie jest to odpowiedni wątek ale śledzę go od momentu powstania. Shocked Teraz szalenie żałuję, że nie przyjechałem. Głównym powodem było to, ze praktycznie nie znam nikogo. Nie mam kontaktów z kolegami nurkami ani też partnerów i trochę obawiałem się , że moje zaawansowanie jest zbyt małe na takie spotkanie. Embarassed Teraz myślę, że moje obawy były nie uzasadnione. Czytając Wasze posty myślę, że poznal bym ciekawych i fajnych ludzi, którzy wykazali by zrozumienie i wyrozumiałość dla mniej zaawansowanego.
Piszę sie jak tylko czas i obowiązki pozwolą na każde nowe inne spotkanie. Chętnie poznam osoby z mojej okolicy bo jak wspomniałem nie mam z kim nurkować. Pojechal bym gdzieś w ten wekkend ale co ja sma jak palec Sad .
Na zakończenie główny powód mojego postu w tym wątku. Przeczytałem o problemie z projektorem podczas spotkania. Z racji mojej pracy jestem w stanie zapewnić na tego typu imprezy wyposażenie medialne różnej maści. Projektor ( nie jeden ), profesjonalne nagłośnienie ( sprzęt Souncraft, Shure, Jbl, itp. jeśli komuś coś mówią nazwy tych marek), LCD np. 42" i inne według potrzeb. Oczywiście wszystko za "free" w ramach organizacji imprezy. Nie to żebym się tu przechwalał. Absolutnie nie o to mi chodzi. Myślę, że dlaczego nie mamy wspólnie skorzystać jeśli jest taka możliwość.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
rossol - 21-05-2008, 18:13
Temat postu:
spoko Maciej .
Jasne że żałuj testów i spotkania.Byli nurkowie z poznania np.przemo_c (jest na forum)
mogleś więc smiało zalapać kontakt.
Jak masz czas i ochote to ja z bandą jedziemy w piatek na Jez.Cisie koło Skwierzyny,czyli jakieś 99 km od Poznania.Możesz śmiało się dołączyć.Czysta woda i szczupaki gwarantowane.Planujemy nurka na 10 m na zatopiona łódkę i potem lajcik na podwodnej łączce.Opis jeziorka jest na forum-Miejsca nurkowe.W razie zainteresowania pisz na prv
Łukasz Błażejewicz - 24-05-2008, 10:36
Temat postu:
rossol, pokaż trochę zdjęć swojego autorstwa z testówSmile
Przemo_C - 26-05-2008, 10:38
Temat postu:
Spiridion napisał/a:
.......Głównym powodem było to, ze praktycznie nie znam nikogo. Nie mam kontaktów z kolegami nurkami ani też partnerów.......


Nic straconego, zapraszam do naszego klubu , co tydzień w czwartek o 19 mamy spotkania, trwają jakieś 2,5 godziny. Poznasz ludzi, przyjedziesz dwa, trzy razy ponurkować i sprawa rozwiązana.
Jak będziesz zainteresowany to daj znać na PW, wprowadzę Cię, będzie Ci łatwiej.
Łukasz Błażejewicz - 29-05-2008, 10:34
Temat postu:
oto zdjęcia nadesłane przez rossol-a

Wszyscy miny w stylu " Czemu latarka nie jest moja" Smile







tutaj niczym miecze JEDI



Rossol prezentuje "kratkę" Smile








dzinks - 29-05-2008, 11:22
Temat postu:
A mówiłem, aby nie dawać Rossolowi skafandra z p-valvem Wink


krzysiek-nurek - 29-05-2008, 12:52
Temat postu:
Witam
Zdjęcia mówią same za siebie - na testach było naprawdę super!Możliwość testowania sprzętu wręcz bez ograniczeń.Szacunek dla Dżinksa za organizację, Wojtek to wielka kopalnia wiedzy, którą można czerpać tanami.Bartek i Paweł -super oświetlenie.
Mam nadzieję , że los i czas pozwolą bym mógł bywać dużo częściej na takich zjazdach.
Szybko sobie uświadomiłem , dlaczego w tym co pływam na co dzień jest mi nie wygodnie.No ale do takich prawd można dojść tylko po prawdziwym teście w realu pod i nad wodą.Jeszcze raz wszystkim dzięki.
rossol - 29-05-2008, 14:06
Temat postu:
Dzinksu !
ale Ci sie dowcip wyostrzył!
To prezentacja koncentracji zapylenia nad jez. lipie a nie problemy żołądkowe.
alhanna - 29-05-2008, 23:31
Temat postu:
dzinks napisał/a:
A mówiłem, aby nie dawać Rossolowi skafandra z p-valvem


rossol napisał/a:
To prezentacja koncentracji zapylenia nad jez. lipie a nie problemy żołądkowe.



to gdzie Ty masz tego p-valva podłączonego? Mr. Green


czy mógłby ktoś podpisać latarki na zdjęciach? tzn. która jest która?
Łukasz Błażejewicz - 30-05-2008, 00:06
Temat postu:
jeżeli chodzi o fotki moje i mojego partnura to od lewej:

1. Seamonster HID 24Wat
2. Azon Led
3. GRALmarine LED
dzinks - 22-06-2008, 22:24
Temat postu:
Zabrakło filmów więc dokładam dwa od Jacka

Nocne:



Alt. wersja : http://www.forum.divetrek.com.pl/gallery2/v/dzinks/spotkanie_testy/MVI_0203_transcoded.avi.html


Porównanie latarek:



Alt. wersja: http://www.forum.divetrek.com.pl/gallery2/v/dzinks/spotkanie_testy/MVI_0206_transcoded.avi.html
Adam Frajtak - 23-06-2008, 00:05
Temat postu:
w jakim formacie są filmy? Nie mogę ich odtworzyć 
Łukasz Błażejewicz - 23-06-2008, 00:16
Temat postu:
no ja mam podobny problem:(
Adam Frajtak - 23-06-2008, 00:22
Temat postu:
głos słychać, ale wizji całkowity brak
dzinks - 23-06-2008, 08:03
Temat postu:
Dziś wieczorem sprawdzę w czym błąd .

Tymczasowo link na Youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=Gw48T3WVeAM&feature=user

http://www.youtube.com/watch?v=m81gRVxpXMY&feature=user

Przed wrzuceniem do Galerii działało poprawnie, czy admin wie co może być?
Bogen - 23-06-2008, 16:04
Temat postu:
dzinks napisał/a:
Przed wrzuceniem do Galerii działało poprawnie, czy admin wie co może być?


O ile się nie mylę nie jest możliwe wrzucanie filmów na forum z galerii. Ta opcja nie działa.
Trza na jakiś serwer...

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz