Forum Dive Trek Group

Spotkania - 30.04.08 sprzątanie Koparek

Dorota i Wojtek - 28-04-2008, 09:45
Temat postu: 30.04.08 sprzątanie Koparek
Witam.

W najbliższą środę na "Koparkach" odbędzie się akcja "wyrwij chwasta" :whax: :whdat: .


O godz. 16.00 zaczyna się sprzątanie koparkowej podwody z różnych ciekawostek, który dokładną listę Wink ma Mirek Kierepka.

Wjazd i powietrze dla łowców gratis Applause



Wojtek
Robert Gruca - 28-04-2008, 11:32
Temat postu:
To my od razu deklarujemy obecnosc Smile Tylko co my z tej podwody bedziemy wyciagac? Tam przeciez kazdy "smiec" jest atrakcja nurkowa Smile
Mirek Kierepka - 28-04-2008, 13:11
Temat postu:
Witajcie!
dzięki za tego posta! generalnie chodzi o coś bardziej prozaicznego - o glon zaścielający dno zwany potoczne gałązarką - a który to jest w dużej mierze sprawcą pogorszenia widoczności. Siatki i sieci mile widziane.
Pozdrawiam Mirek Very Happy
Dorota i Wojtek - 28-04-2008, 13:43
Temat postu:
Mirek Kierepka napisał/a:
glon zaścielający dno


Jak to zbierać? Grabiami? scratch

Mirek masz jakieś doświadczenie w takim glonobraniu?

Robert zrób jakieś foto jak już będziecie mieli pełne koszyki...


Wojtek
WW - 28-04-2008, 13:46
Temat postu:
Też bym pojechał, choćby i w celach zapoznawczych , ale nie mam z kim a samemu mi się nie chce.
Więc jak ktoś się zgłosi z Łodzi to może Very Happy
Robert Gruca - 30-04-2008, 21:39
Temat postu:
No wiec akcja sprzatania Koparek sie odbyla. Co prawda "akcja" to okreslenie zdecydowanie przesadzone poniewaz chetnych do sprzatania mozna bylo policzyc na dwoch palcach (dla scislosci bylismy to moja partnurka i ja).

Glony zwyciezyly Rolling Eyes Troche je pocharatalismy, wyciegnelismy 4 kosze zielska... ale biorac pod uwage ile tego jest na dnie pewnie nikt nic nie zauwazy. Jesliby ktos mial watpliwosci - te glony (czyli gałązatka) to taka fajna "zielona trawka" w okolicach lyzek i generalnie w pasie przy pomostach. Z rozmowy z Mirkiem dowiedzielismy sie, ze najprawdopodobniej ktos to paskudztwo przywlokl ze soba na Koparki i od tego czasu sie panoszy i rozrasta... wplywajac negatywnie na widocznosc pod woda Sad






Dla nas oczywiscie bylo to kolejne "doswiadczenie". Nurkowanie w zerowej widocznosci bylo ciekawe - moglismy przecwiczyc sytuacje zgubienia partnera polaczona z wynurzaniem w toni z dodatkowym obciazeniem w postaci wielkiej siatki pelnej glonow Wink

Wspolczujemy wszystkim tym, ktorzy jutro pojada na Koparki nurkowac Wink Jesli to co dzis podnieslismy z dna nie opadnie w ciagu nocy to widocznosc bedzie w okolicach zera Wink
Niestety my jutro tez sie wybieramy, wiec mamy cicha nadzieje ze "toto" jednak opadnie Rolling Eyes

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz