Forum Dive Trek Group

Spotkania - 05-06.07.2008 Testy skafandrów SANTI Warszawa/Łódź

Dorota i Wojtek - 26-05-2008, 19:05
Temat postu: 05-06.07.2008 Testy skafandrów SANTI Warszawa/Łódź
Hej.

Oto proponowany program:

1. Suchy skafander: zasady doboru, budowa i jak to wszystko działa - prowadzenie Wojtek Filip.
2. Systemy ocieplające - dobór, właściwości, sztuczki... - prowadzenie Wojtek Filip
3. Komunikacja światłem - podstawy bezpiecznego nurkowania dla każdego - prowadzenie Wojtek Filip
4. Firma Sea Monster - latarki HID - prowadzenie Paweł Jarmołowicz
5. Firma Gral Marine - Latarki HID, LED, podwodne systemy oświetleniowe - prowadzenie Bartek Grynda
6. Nurkowania w jaskiniach Florydy - doświadczenia, wrażenia, czyli jak to zorganizować - prowadzenie Tomek Stachura
7. Podstawy dopasowania sprzętu, wyważenie, trym i balans - prowadzenie Wojtek Filip

...a do tego wszystkiego oczywiście nury przez 2 dni Smile - czyli wszystko o czym była wcześniej mowa (no... może z wyjątkiem jaskiń na FL Cool ) każdy sam może wypróbować.


Wszelkie detale proszę ustalać z Organizatorem testów - Borosail

borosail - 26-05-2008, 19:18
Temat postu:
No i stało sie Twisted Evil

Zatem czuję się odpowiedzialny.... Mr. Green ale tylko trochę cyclops

Teraz pogrążam sie w myśleniu czym was zaskoczyć no i kiedy...

Zasadniczo to czekajcie na prawdy objawione w sprawie naszego spotkania

boro
Łukasz Potyra - 27-05-2008, 09:30
Temat postu:
A gdzie? i kiedy?
Kacper - 27-05-2008, 11:00
Temat postu:
Pewno Białe będzie najodpowiedniejsze, najbliżej warszawy i łodzi, z infrastrukturą, z bazą noclegową w okolicznych gospodarstwach. Jakoś w zeszłym roku ktoś nad białym w bazie CS organizował też jakieś testy skafandrów i skuterów silent.
Tomek Płociński - 27-05-2008, 12:36
Temat postu:
A z Sochaczewa to będzie jeszcze bliżej (ze dwa rzuty kamieniem Razz).
borosail - 27-05-2008, 12:57
Temat postu:
Pierwsza prawda objawiona:

Proponowany termin spotkania nurków z Łodzi, stolnicy i okolicznych miejscowości (mam nadzieję, że nikt sienie obraził) to 5-6 lipca 2008

Druga prawda objawiona:

Spotkanie i testy planowane sa nad jeziorem białym w bazie CS.

Pozostałe szczegóły powstają, więc zachowajcie cierpliwość.
Tomek Płociński - 27-05-2008, 21:23
Temat postu:
Termin i lokalizacja mi odpowiada więc chętnie otworze listę zgłaszających się uczestników spotkania Smile bounce
Plotek+1 arrow dwoje salut

Atrakcje zapewne będą przednie jednak dla mnie główną będzie możliwość przetestowania produktów Santi.
Oczywiście miłe towarzystwo, ciekawe nurki i opowieści przy ognisku również stanowią pewną zachętę do wzięcia udziału w spotkaniu Razz
Kacper - 27-05-2008, 21:31
Temat postu:
Ja również będę o ile nie przesunie mi się na ten weekend kurs, który i tak w sumie można zdrobić nad białym, wszystko zależy od instruktora i współkursantów
Tomek Płociński - 28-05-2008, 11:43
Temat postu:
kacperek2231 napisał/a:
wszystko zależy od instruktora i współkursantów


To zadzialaj tak zeby wszyscy przyjechali Smile

Tak przy okazji to gdzie robisz kurs, bo nie slyszalem o zadnym centrum nurkowym w sochaczewie?
WW - 28-05-2008, 18:42
Temat postu:
Ja też jestem zainteresowany.
Sebastian Mroczkowski - 29-05-2008, 00:28
Temat postu:
ja także.
Kuba Jacewicz - 29-05-2008, 08:55
Temat postu:
I ja.
Wojtek A. Filip - 29-05-2008, 11:04
Temat postu:
Jeżeli nie będzie siedział w jakieś zalanej wodą dziurze, to na testy w tej części Polski wpadnie z prelekcją na temat nurkowania jaskiniowego na FL Robert Klein Smile.


Wojtek
WW - 02-06-2008, 08:49
Temat postu:
I co z tym spotkaniem ?.
Bedzie ?
5 czy 6 ?
borosail - 02-06-2008, 10:25
Temat postu:
W sprawie spotkania, to wygląda to tak:

Planujcie sobie czas wolny na 5 i 6 lipca czytli sobota i niedziela.

Prace nad przygotowaniem spotkania są w toku.

Jak do tej pory plan nie uległ zmianie i spotkanie ma się odbyć w bazie CS nad jeziorem białym.

Niebawem postaram sie podać namiary na miejsca noclegowe i inne potrzebne szczegóły.

pozdrawiam
WW - 02-06-2008, 10:58
Temat postu:
Z "dwudniową" imprezą mogą być problemy.
Jeśli możesz, podaj harmonogram, co by wybrać dzień przyjazdu.
Jeszcze nic nie jest przesądzone, ale wolę się zabezpieczyć.
Cichy - 07-06-2008, 15:20
Temat postu:
Dopisuję się do imprezy. Smile
artur_b - 15-06-2008, 13:17
Temat postu:
ja tez się postaram wpaść
Janek - 15-06-2008, 22:41
Temat postu:
Harmonogram na dniach się pojawi. Natomiast bardzo prosimy wszystkich wpisujących się by oprócz informacji typu "pewnie się pojawię" lub "postaram się wpaść" zechcieli dokładniej określać zapotrzebowanie: czy będą nocować? Czy rezerwować miejsca? Czy tylko na jeden dzień? Takie bardziej konkretne informacje pomogą lepiej się zorganizować.
Pozdrawiam
Janek
borosail - 16-06-2008, 08:49
Temat postu:
Zgodnie z wczesniejszymi ustaleniami wszystko stało się jasne!
Poniżej oficjalna notka prasowa dotyczaca testów.
Zapraszamy do czynnego udziału!
Uprasza się uczestników o zgłaszanie udziału własnego (!!zgłoszeni uczestnicy mają pierwszeństwo w testowaniu sprzętu!!)

W dniach 5-6 lipca, w bazie nurkowej Crazy Shark, nad jez. Białym (niedaleko Gostynina) odbędą się testy sprzętu nurkowego, produkowanego przez polskie firmy. W trakcie testów będzie można zanurkować w suchych skafandrach firmy Santi, oraz sprawdzić komfort termiczny produkowanych przez tą firmę ocieplaczy. Ciemności podwodnego życia polskich jezior będzie można rozświetlić latakami typu LED oraz HID takich firm jak GrallMarine, SeaMonster oraz Yellow Diving. Udział w testach mogą brać wszyscy nurkowie posiadający certyfikaty, lub osoby będące pod opieką instruktora (wymogi te dotyczą szczególnie nurkowania w testowanych suchych skafandrach). W trakcie spotkania odbędą się wykłady, na których Wojtek Filip, instruktor GUE, przedstawi tajniki doboru i budowy suchych skafandrów, oraz rozjaśni zasady komunikacji światłem. Producenci latarek przedstawią praktyczne informacje o użytkowaniu różnego typu źródeł światła. Po dniu pełnym wrażeń, będzie można posłuchać opowieści o nurkowaniach ekstremalnych oraz obejrzeć filmy z nurkowań w egzotycznych miejscach.
Wszystkich nurków, (i nie tylko) organizatorzy spotkania, serdecznie zapraszają zapewniając wiele niezapomnianych wrażeń oraz kilka niespodzianek.

Organizatorem testów jest Dive Trek Group, a osobą odpowiedzialną Marek „Boro” Borkowski. W dyskusji na temat testów oraz więcej informacji można uzyskać na forum Dive Trek Group http://www.divetrek.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1507, lub wysyłając wiadomość na adres boro@elkomtech.com.pl. Plan dojazdu do miejsca spotkania dostępny jest pod adresem http://tinyurl.com/2gu39u

Sobota
10.00-11.00. Suchy skafander: zasady doboru, budowa i jak to wszystko działa - prowadzenie Wojtek Filip.
11.00-11.05 przerwa
11.05-12.05 Systemy ocieplające - dobór, właściwości, sztuczki... - prowadzenie Wojtek Filip
12.05-12.20 przerwa
12.20-13.00 Komunikacja światłem - podstawy bezpiecznego nurkowania dla każdego - prowadzenie Wojtek Filip
13.00-13.40 Firma Sea Monster - latarki HID - prowadzenie Paweł Jarmołowicz
13.40–13.55 Przywitanie uczestników przez gospodarza Crazy Shark Jacka Kurzątkowskiego, prezentacja akwenu
13.55 - 14.15 Przedstawienie firm uczestniczących w testach
14.15-15.15 przerwa Lunch
15.30-20.00 nurkowania testowe (latarki HID, LED, Suche Skafandry)
2030. ognisko, w trakcie testy sucho mokre latarek oraz prezentacja Nurkowania w jaskiniach Florydy - doświadczenia, wrażenia, czyli jak to zorganizować - prowadzenie Robert Klain lub Tomek Stachura – pokaz filmów nurkowych
22.00 nurki nocne dla chętnych (latarki HID, LED, Suche Skafandry Santi)
Niedziela
10.00-10.40 Firma Gral Marine - Latarki HID, LED - prowadzenie Bartek Grynda
10.45–11.25 Yellow Diving – Latarki HID, kołowrotki
11.30-12.10 Podstawy dopasowania sprzętu, wyważenie, trym i balans - prowadzenie Wojtek Filip
11.15-14.00 nurki testowe
14.00-15.00 lunch
15.00-17.00 nurki testowe

Na tym zakończę pierwszy oficjalny post testowy, pozostałe informacje będą umieszczane na bieżąco.
Rezerwujcie swój czas, tylko dzięki Wam będzie super!
Robert Płociński - 16-06-2008, 11:09
Temat postu:
W adresie jak dojechać wkradł się bład jest niepotrzebna kropka.
Dla ułatwienia podaje strone z opisem dojazdu
http://www.shark.net.pl/?module=baza&action=dojazd#dojazd

Wink
WW - 16-06-2008, 12:57
Temat postu:
Ja deklaruje przyjazd na 1 dzień - sobota. 2 osoby w tym jedna nurkująca.
Mam tylko nadzieje, że to nie będzie tak jak ostatni "pokaz sprzętu" w tej bazie
Czy latarki beda dostepne juz w sobotę?
One mnie najbardziej interesują.
Tomek Płociński - 16-06-2008, 13:07
Temat postu:
WW napisał/a:
Mam tylko nadzieje, że to nie będzie tak jak ostatni "pokaz sprzętu" w tej bazie


Z całą pewnością nie, ponieważ jest organizowany przez zupełnie kogo innego i ma to być "test" a nie "pokaz" Razz


WW napisał/a:
Czy latarki beda dostepne juz w sobotę?


borosail napisał/a:

Sobota
...
15.30-20.00 nurkowania testowe (latarki HID, LED, Suche Skafandry)


Smile
Renata - 16-06-2008, 15:23
Temat postu:
Przede wszystkim chciałabym się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum.

Jeżeli nie macie nic przeciwko temu, żeby i baba Wink wzięła udział w testach, to chętnie bym się przyłączyła, w sobotę i w niedzielę (najprawdopodobniej razem z jeszcze jedną osobą - to +1 tak na 99%).

Pozdrawiam
Renata
Janek - 16-06-2008, 15:27
Temat postu:
Renata napisał/a:
Przede wszystkim chciałabym się przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum.
Jeżeli nie macie nic przeciwko temu, żeby i baba Wink wzięła udział w testach, to chętnie bym się przyłączyła, w sobotę i w niedzielę (najprawdopodobniej razem z jeszcze jedną osobą - to +1 tak na 99%).
Pozdrawiam
Renata


Witaj Renato
Nie, nie tylko nie mamy nic przeciwko ale serdecznie zapraszamy. Jeśli ta druga osoba to też baba Wink ....to jeszcze lepiej Mr. Green
Pozdroofka
Janek
Renata - 16-06-2008, 22:29
Temat postu:
Cześć Janku,

dzięki za zaproszenie, chętnie skorzystam. A ta druga osoba to facet i pewnie stąd ten brak 100% zdecydowania Twisted Evil Ale kto wie, może jeszcze i jedna baba się do nas przyłączy Mr. Green

Pozdroofka
Renata
Kacper - 16-06-2008, 22:55
Temat postu:
Się wybieram, ja + 1 (nienurkująca) pewno tylko na jeden dzień, ale może się coś zmieni. Głównie bym chciał potestowac skuter i ten nowy kołowrotek YD.
qbapuch - 16-06-2008, 23:42
Temat postu:
Ja się piszę na sobotę i niedziele, a wielce prawdopodobne że pojawię się już od piątku.
zima - 17-06-2008, 09:57
Temat postu:
Dzięki za możliwość dołączenia z naszym sprzętem do testów. Tym samym potwierdzamy naszą obecność na prezentacji nad Białym przez cały weekend. Do testów oferujemy sprzęt z naszej produkcji czyli oświetlenie HID i kołowrotki. Dodatkowo będzie można przetestować w różnych konfiguracjach skrzydła, płyty i uprzęże Anhinga a także skutery Silent Submerge (2x N-19 i 1x UV-26).

Bez obaw, sprzęt będzie nie tylko do oglądania.

Tak więc do zobaczenia nad wodą.
Cichy - 17-06-2008, 13:09
Temat postu:
Więc uściślając - piszę się na dwa dni, wraz z towarzyszącą osobą nienurkującą. Być może nakręcę jeszcze nurkującego kolegę, ale to się zobaczy. Zależy mi głównie na testach skafandrów i pewnie worków Anhigi, ale rundka skuterem też kusi Smile
BTW Wojtku, była by możliwość przetestowania skrzydełka Agir Niord?

pzdr
Wojtek A. Filip - 17-06-2008, 14:16
Temat postu:
Cichy napisał/a:
Wojtku, była by możliwość przetestowania skrzydełka Agir Niord?


Na chwilę obecną mam tylko jeden, prywatny taki worek - przypomnij się już na miejscu - jeżeli zabiorę swój sprzęt - to nie będzie problemu.


Wojtek
artur_b - 17-06-2008, 21:20
Temat postu:
ja bym wpadł wraz z zona na dwa dni, ale poprosze o namiar na jakieś kwatery czy cos podobnego. posiada ktoś takowy kontakt ? najlepiej aby było to wraz z łazienką. żona jest w ciązy
pozdr
Power997 - 17-06-2008, 22:19
Temat postu:
Będę, w sobotę i w niedzielę, noclegu nie trzeba. Żona nie jest w ciąży.. co tam jeszcze.. testowac nic nie chcę ale fajnie będzie poszuwarzyć z Wami i chłonąć wiedzę od tych którzy są strong with the force... Wink

Ale fajnie was bedzie wszystkich zobaczyć Wink
borosail - 17-06-2008, 23:52
Temat postu:
Super, super super że będziecie Mr. Green

Co do noclegów i ich rezerwacji zapraszam do kontaktowania sie Jackiem Kurzątkowskim bossem bazy Crazy Shark nad jeziorem Białym (biuro@shark.net.pl, lub telefon dostępny na stronie CS), w której to będą odbywały się testy.
Jacek obiecał pomoc w rezerwacji noclegów po korespondencji e-mail, ew ustaleniach telefonicznych i wpłaceniu odpowiedniej ustalonej kwoty na konto celem potwierdzenia rezerwacji.

Dla mniej wymagających istnieje oczywiście opcja namiotowania na polu zaraz koło nurkowiska (nic wam nie umknie Twisted Evil a i do domu blisko occasion5 ) za całe 15 zł za noc.

A teraz koszty, które poniesiecie:

Udział w testowaniu testowanego sprzętu a także chłonięcie wiedzy o mocach tajemnych w trakcie wykładów, pogadanek i połajanek, męczenie konstruktorów poprzez zadawanie kłopotliwych pytań - FREEEEE Mr. Green

Opłata pobierana przez właściciela bazy firmę Crazy Shark
wjazd na teren bazy CS - 15 zł od osoby ( w ten weekend nie ma podziału na nurków i nie nurków) dzieci do lat 10 free
(w ramach opłaty bazowej można liczyć na kawe i herbatę w trakcie testów a także na mały kawałek czegoś zjadliwego i smacznego w okolicach lunchu i w trakcie ogniska)

nabicie butli:
powietrze - 1,5 zł za litr
Nitrox do 40% - 2,5 za litr
Nabijanie - jeśli w butli jest powyżej 100 atm 50% ceny

Mam nadzieję, że powyższe info się przyda, jeśli jest jeszcze coś niejasnego pytajcie, Plotek Janek i ja postaramy się odpowiedzieć.
Jeśli chcecie coś dla nas zrobić, żeby było milej jesteśmy otwarci na propozycje (np: jesli chcecie zaproponowac sponsoring imprezy z jakiegoś browaru occasion5 )

Zatem! do zobaczeia nad Białym!

PS. Ci którzy beda zapisani, będa mieli pierwszeństwo w testowaniu sprzętu Twisted Evil 8) więc do dzieła Mr. Green
WW - 18-06-2008, 07:10
Temat postu:
borosail napisał/a:


Opłata pobierana przez właściciela bazy firmę Crazy Shark
wjazd na teren bazy CS - 15 zł od osoby ( w ten weekend nie ma podziału na nurków i nie nurków) dzieci do lat 10 free
(w ramach opłaty bazowej można liczyć na kawe i herbatę w trakcie testów a także na mały kawałek czegoś zjadliwego i smacznego w okolicach lunchu i w trakcie ogniska)


Co by nie było za piknie Confused
Jak można liczyć na "kawałek ..." w tej bazie to w przedostatni weekend właśnie zobaczyłem.
Dla jasności, nie chodzi mi o te 10 złoty za zonę, ale o zasadę.
Smutne Crying or Very sad
Maciejs - 18-06-2008, 09:07
Temat postu:
Witam wszystkich ! Jestem nowy na forum ale zainteresowało mnie to spotkanie i chciałbym sie wybrać (tzn na pewno będę). Powiedzcie mi jak tam jest z warunkami bytowania, bo najprawdopodobniej przyjadę z dzieciami i nie wiem czy pod namiot (czy jest jakaś umywania) czy raczej szukać kwatery ? A jeśli są w poblizu jakieś kwaterki to gdzie szukać ?
Janek - 18-06-2008, 10:12
Temat postu:
WW napisał/a:

Co by nie było za piknie Confused
Jak można liczyć na "kawałek ..." w tej bazie to w przedostatni weekend właśnie zobaczyłem.
Dla jasności, nie chodzi mi o te 10 złoty za zonę, ale o zasadę.
Smutne Crying or Very sad


To jednak trochę nie tak WW.. małe nieporozumienie. Nie znam żadnej bazy w Polsce gdzie w ramach opłaty wjazdowej rzędu 20 zł serwowano by kawę, herbatę i kiełbaskę z grilla. To taki prosty marketing, na którym można by jeszcze nawet zarobić - ale własciciele baz nurkowych w Bolanda jeszcze na to nie wpadli Evil or Very Mad To co jest możliwe i często jest standardem serwowanym przez Egipcjan, Meksykanów czy Tajów (napoje, sandwiche w cenie nurka) - naszym specom od turystyki jeszcze się w głowie nie mieści Mr. Green
Także w Crazy Sharku w ramach opłaty nigdy nie gwarantowano jedzenia i picia. To jest nasze ustalenie z bossem bazy ekskluzywnie na nasze warsztaty Smile Jego wkład w imprezę Wink. Choć po sprawiedliwości muszę zapodać, że w ostatnią niedzielę CS serwował wszystkim na nurowisku wyśmienitą maślankę Smile może jakiś nowy wiatr wieje... Wink

Odpowiedź pytającemu o noclegi - umywalni nie ma na terenie, są tylko sławojki. Więc raczej szukaj normalnego noclegu we wsi. Można to robić za pośrednictwem Jacka Kurzątkowskiego, właściciela Crazy Sharka - namiary na niego znajdziesz na ich stronie lub da ci je Boro.
Pozdrawiam
Janek
Kacper - 18-06-2008, 12:16
Temat postu:
borosail napisał/a:
Ci którzy beda zapisani, będa mieli pierwszeństwo w testowaniu sprzętu więc do dzieła


Zatem proszę o wciągnięcie mnie na listę, bede w niedziele, jestem zainteresowany testami skutera i nowego kołowrotka YD Smile
mmichals - 18-06-2008, 22:35
Temat postu:
Witam wszystkich uczestników forum, również chciałbym zgłosić swoją osobę do uczestnictwa w testach: głównie interesują mnie latarki LED/DID GM i YD oraz jakby udało popływać się z workiem anhinga to byłoby super. Właśnie zamówiłem suchacza SANTI Very Happy i mam nadzieję że dotrze jeszcze przed testami ( tutaj chciałbym jeszcze raz podziękować Wojtkowi Filipowi za profesjonalną pomoc w doborze suchacza )

Pozdrawiam
Marcin
Sebastian Mroczkowski - 19-06-2008, 09:36
Temat postu:
ja także deklaruję swój udział, może coś jeszcze zostanie do podotykania podwodnego.
Lukasz - 19-06-2008, 18:10
Temat postu:
Witam
Deklaruję przyjazd w niedzielę. Jestem chętny na testy latarek LED i HID firmy Gralmarnie.
Pozdrawiam
Tomek Płociński - 19-06-2008, 20:02
Temat postu:
Lista uczestnikow:

robi.ploc +1 +2?
Grzyb,
WW, +1 tylko Sobota
styx,
Cichy +1 +1?
Kacper tylko niedziela
artur_b,
Renata +1
qbapuch,
artur_b +1
Power997 +1
Maciejs +??
mmichals,
Lukasz,

Jesli cos wstawilem nie tak to prosze o korekte Smile
KasiaK - 19-06-2008, 21:16
Temat postu:
a może by wrzucić Zaproszenie na FN?

taka luźna propozycja....

Smile
Robert Gruca - 19-06-2008, 21:35
Temat postu:
KasiaK napisał/a:
a może by wrzucić Zaproszenie na FN?


Juz od paru dni jest tutaj
Mam nadzieje tu moderator jest rozsadniejszy Wink
KasiaK - 19-06-2008, 21:53
Temat postu:
taaaa co ślepemu po oczach Confused
szukałam tego.
serio.

Shocked
WW - 20-06-2008, 07:03
Temat postu:
Bardzo możliwe, że WW będzie + 3 Very Happy
Maciejs - 20-06-2008, 08:34
Temat postu:
Ze "stadkiem" czy bez na 100% dopisze ! Napiszcie mi tylko jak to jest z tym suchym skafandrem (bo ja nie mam odpowiedniego plastiku) a chciałbym spróbować - na co dzień nurkuję w suchym.
Tomek Płociński - 21-06-2008, 20:33
Temat postu:
Maciejs napisał/a:
Napiszcie mi tylko jak to jest z tym suchym skafandrem (bo ja nie mam odpowiedniego plastiku) a chciałbym spróbować - na co dzień nurkuję w suchym.


Wiec nie powinno byc problemu Smile
Piti - 24-06-2008, 22:01
Temat postu:
Witam, zaklepuję dwie osoby na testy suchaczy SANTI niestety bez plastików, czy jest taka opcja ?
pozdrawiam wszystkich afro
Wojtek A. Filip - 24-06-2008, 23:14
Temat postu:
Piti napisał/a:
niestety bez plastików, czy jest taka opcja ?
pozdrawiam wszystkich afro


To zależy od Twojego doświadczenia z SS - jeżeli pływasz na co dzień w suchym, to nie ma kłopotu (plastik nie ma większego wpływu na zachowanie SS pod wodą Wink ) - jeżeli mają to być pierwsze doświadczenia, to możesz wziąć udział w testach tylko pod okiem stosownego guru-instruktora.


Wojtek
5k18a - 25-06-2008, 14:43
Temat postu:
Witam,

Chciałbym wpisać się na listę, plus 2 nurasów. Czyli będzie nas w sumie 3 osoby.
Wszyscy jesteśmy zainteresowani latarkami, a 2 z nas suchaczami, z tym że nie mamy plastiku na suchara.
Wiadomo może coś na temat noclegu?
KasiaK - 25-06-2008, 19:32
Temat postu:
5k18a napisał/a:
Witam,

(...) a 2 z nas suchaczami, z tym że nie mamy plastiku na suchara.


czytaj wyżej Smile


5k18a napisał/a:

Wiadomo może coś na temat noclegu?

rezerwacje przez CS Smile
Piti - 25-06-2008, 21:33
Temat postu:
ok doświadczenie raczej marne no bo jakie może być skoro szukam suchego do kupienia, a propos w sprawie guru instruktora czy takowy będzie podczas testów ? a jeśli tak to na jakich zasadach ?
borosail - 25-06-2008, 22:57
Temat postu:
Zatem napiszę oficjalne oświadczenie:

Każdy testujący powinien być wyposażony w dokument tożsamości, który konieczny będzie do pobrania sprzętu do testowania, ponadto każdy podpisze kartę wydania sprzętu do testowania na którym znajdzie się poniższe oświadczenie:

Testowany sprzęt zabieram na nurkowanie na własną odpowiedzialność.
Posiadam doświadczenie i umiejętności nurkowania w
 suchym skafandrze*  posługiwania się latarką*
pod wodą.
Nie będę pociągał organizatorów testów sprzętu do jakiejkolwiek odpowiedzialności w sytuacji gdybym uległ wypadkowi w wyniku korzystania ze sprzętu testowego.
Podpisanie formularza oznacza jego akceptację.


Co do możliwości nurkowania pod opieką instruktora nie jesteśmy w stanie zapewnić supportu, choć zapewne na terenie bazy będą instruktorzy, którzy dadzą się namówić na nurka testowego... ale namówienie zależy od zdolności namawiającego i nie jesteśmy w stanie niczego gwarantować.
Kacper - 25-06-2008, 23:43
Temat postu:
Boro wysłałem do Ciebie maila ale bez odzewu, zatem zapytam tutaj. Jak wygląda sprawa testowania skuterów? czy lista jest długa? ja na testach bede tylko w niedzielę i chciałem się zorientować jakie są realne szanse potestować skuter? czy lista chętnych jest już jakaś i jak długa?
borosail - 26-06-2008, 10:36
Temat postu:
Cześć....

sorry za długie timeouty ale jestem w miejscu bez cywilizacji....

myślę, że dasz radę popływac na skuterku, postaram się wcisnąc Cie na listę.

Jednak należałoby zdawac sobie sprawę, że testowanie takich cudów jak skutery nie będzie obejmowało nurkowań w okolicach 60 minut...

Ponieważ skutery mają określoną żywotność bateryjno czasową, nie przywidujemy skuterowych nurkowań dłuższych niż 20 minut skuterowania, tj max 30 minut pod wodą...

Do zobaczenia nad białym
Sebastian Mroczkowski - 26-06-2008, 11:15
Temat postu:
ja wezmę swojego śmiechowego SeaDoo Exploder Wink pościgamy się może...
Kacper - 26-06-2008, 12:05
Temat postu:
Cytat:
ja wezmę swojego śmiechowego SeaDoo Exploder Wink pościgamy się może


...albo porównanie się zrobi...
5k18a - 26-06-2008, 13:19
Temat postu:
A jak wygląda sprawa z widocznością? Bo partnury kręcą nosem, że w jeziorze to im się nie chce moczyć. I wolą pojechać na jakiś kamieniołom Evil or Very Mad
borosail - 26-06-2008, 13:36
Temat postu:
widocznośc jest jaka jest i w dużej mierze zależy od tego ilu czołgistów wejdzie do wody...

Jak nurałem tam z Jankiem to było ok 2-3 m na trasie przy poręczówkach a poza wyznaczonymi trasami to jak w egipcie Mr. Green

jest jeden słaby punkt w Twoich rozważaniach na temat miejsca nurkowania.... poza Białym nigdzie, na żadnym kamieniołomie nie będzie sprzętu do testów i takich miłych testerów i organizatorów... Twisted Evil
5k18a - 26-06-2008, 13:47
Temat postu:
Tego mówić mi nie musisz Twisted Evil ale taki argument trafia najwidoczniej tylko do mnie. Zobaczymy jak będzie. Mają podjąć decyzję do piątku. Pewnie będzie już ciężko z zarezerwowaniem sprzętu do testów, ale mówi się trudno...
Janek - 26-06-2008, 14:28
Temat postu:
5k18a napisał/a:
Tego mówić mi nie musisz Twisted Evil ale taki argument trafia najwidoczniej tylko do mnie. Zobaczymy jak będzie. Mają podjąć decyzję do piątku. Pewnie będzie już ciężko z zarezerwowaniem sprzętu do testów, ale mówi się trudno...


No i gdzie tu jest problem? Jaki problem? Widoczność?? Pan Szanowny nie wiesz co mówisz! W ostatnią niedzielę, nad Białym widoczność sięgała 50 metrów!!! A jak ludzie nie zasłaniali to była jeszcze większa!!! Wink No a pod wodą takie tarliska, że to na żadnym kamieniołomie nie uświadczysz! Ryby jak krowy, a krowy jak wieloryby!!! I to w stadach!!! Niech się Jasio Dudziński ze swoimi mantami w Sharm el Sheik schowa! Mr. Green Mr. Green Mr. Green I już na 20 metrach masz Pan romantyczną ciemność... blade światło latarek.... podwodny las.... tunele i platformy... wszystko tajemniczo pochowane w mroku jeziora... Mr. Green Tylko eksplorować! Very Happy
Pozdroofka
Janek
Sebastian Mroczkowski - 26-06-2008, 15:21
Temat postu:
oczywiste jest że na trasach oporęczowanych nie ma co liczyć na ogromną widoczność, ale kto w dzisiejszych czasach pływa po poręczówkach...pod termokliną i poza trasami zawsze jest 3-5m jak tam jestem.
Kacper - 26-06-2008, 15:37
Temat postu:
ciekawe Sebciu czy nowe poreczówki jeszcze są?
Sebastian Mroczkowski - 26-06-2008, 15:43
Temat postu:
to się okaże Wink
borosail - 26-06-2008, 16:18
Temat postu:
ze sprzętem do testów nie będzie ciężko, będzie 3 producentów latarek, przywiozą na pewno po duże kilka sztuk, dla każdego wystarczy.... postaramy sie zrobić tak aby nikt nie odszedł z kwitkiem

poza tym będzie można pogadac z konstruktorami posłuchac opowieści o poszukiwaniu świecącego grala, poznac się w realu i w końcu zanurkować...

A to się liczy przynajmniej dla nas i na tym forum (w odrużnieniu od innych forów gawędziarsko nurkowych)

Śmiało przyjeżdzajcie, mam nadzieję, że będize super
KasiaK - 27-06-2008, 21:30
Temat postu:
borosail napisał/a:
widocznośc jest jaka jest i w dużej mierze zależy od tego ilu czołgistów wejdzie do wody...



Smile))))))))))))))))))))))))))))))))))

ps lub osób testujących skuter Wink
Sebastian Mroczkowski - 30-06-2008, 00:43
Temat postu:
byłem dziś w CS w celu robienia paru korekt oporęczowanych tras i podnoszenia beczek;) - ludzi bardzo dużo, widoczność w związku z tym typowo - na bliskich poręczówkach 1m, na dalekich/głębokich 2-3m, poza trasami ok 5m.
magnes - 30-06-2008, 18:49
Temat postu:
Zgłaszam swój akces do testów suchara. Jestem przed wyborem skafandra i jak to przy wyborze z doświadczeniem krucho a powiedziałbym beznadziejnie bo nigdy nie miałem w suchaczu nurać. Przyjadę na sobotę tylko. Pozdrawiam i do zobaczenia...
magnes - 30-06-2008, 18:52
Temat postu:
Od Mikołaja z AN Batysfera dowiedziałem się że u Ciebie mogę na listę się do testów suchego wciągnąć. Z tego co wiem być może (właśnie negocjuję) uda mi się Mikołaja pod wodę wciągnąć co by strat sprzętu nie było Smile
Pozdrawiam
Adam

To do boro miał na PW polecieć ale poszło jako post.... Smile
borosail - 01-07-2008, 09:46
Temat postu:
Cześć...
po prostu zapraszam nad Białe, mam nadzieję, że będziesz zadowolony...

do zobaczenia
Cichy - 03-07-2008, 19:16
Temat postu:
To ja może uaktualnię trochę listę:
robi.ploc +1 +2?
Grzyb,
WW, +1 tylko Sobota
styx,
Cichy +1
Kacper tylko niedziela
artur_b,
Renata +1
qbapuch,
artur_b +1
Power997 +1
Maciejs +??
mmichals,
Lukasz,
5k18a +2?
magnes +1 ?

do zobaczenia w sobotę Smile
Kacper - 03-07-2008, 19:40
Temat postu:
Cichy napisał/a:
Kacper tylko niedziela


Ja chciałem nanieść korektę, bo wybieram się też w sobotę ale będziemy (ja+osoba nienurkująca) w okolicach godz 15-16 (jeśli uda się załatwić nocleg, bo jeśli nie to będziemy tylko w niedzielę), ale nie napinam się na jakieś testy w sobotę, bardziej planuję poskuterować w niedzielę z rana.


UPDATE !!!!!
Jednak będziemy dopiero w niedziele rano. Do zobaczenia !
KasiaK - 04-07-2008, 18:34
Temat postu:
ja też będę Smile
od...za jakieś 3-4 h Smile
Wojtek A. Filip - 05-07-2008, 00:09
Temat postu:
Już na miejscu Smile

Zapowiada się nieźle.

W skrócie dla tych co lubią czytać tylko ostatnie posty Wink.

Sobota od 10.00

Wykłady SS, ocieplacze, komunikacja światłem, to i owo o różnych latarkach, kołowrotkach a może nawet o skuterach...

Potem testy - do 19.00 (dla chętnych również nocne)

21.00 - prelekcja w kinie na wolnym powietrzu: Nurkowanie w jaskiniach Florydy oraz najnowsze odkrycia - czyli o "nowym" żaglowcu w Bałtyku.

Potem i w trakcie ognisko i inna karkówka...


Niedziela 10.00 wykłady tych wystawców, którzy nie zrobili ich w sobotę oraz testy - ostatnie, testowe wejście do wody o 15.30


Z atrakcji nurkowych inaczej - jazda na koniu (dostępne 2 szt tego zwierza).


Do zobaczenia,


Wojtek
Marcin R - 06-07-2008, 19:27
Temat postu:
Heja,

Na początek chciałem podziękować organizatorom za bardzo ciekawą imprezę.
Udało mi się przetestować interesującego mnie LEDa Gralmarine - tego z opcją świecenia 3 lub 6 diodami. Już na pierwszy rzut oka widać, że to dopracowana konstrukcja - niewielki reflektor na goodmanie, zgrabny akumulator z łatwym i niezawodnym montażem do uprzęży. Pod wodą latarka też robiła dobre wrażenie - proste włączanie, przełączanie między 3 a 6 diodami. No i najważniejsze - światło - dobry zasięg ( jak na występującą pod wodą " mgłę" ) szeroki kąt świecenia. Dla mnie latareczka bardzo ok.
No i oczywiście podziękowania dla Wojtka - jego krótki ale treściwy wykład na tematy dopasowania sprzętu, wyważenia, trymu i balansu dużo mi przejaśniły w głowie.

Oby więcej takich imprez Wink

Pozdrawiam,

Marcin
sea monster - 06-07-2008, 20:39
Temat postu: testy
witam Very Happy

Wielkie podziękowania dla WSZYSTKICH organizatorów Very Happy dobra organizacja imprezy, fajni uczestnicy to wszystko stworzyło świetną atmosferę. Jako producent latarek wysłuchałem wielu opinii za które jestem bardzo wdzięczny i czekam na kolejne Shocked . Oprócz tego miałem sam możliwość testowania suchego kombinezonu (nylon) i ocieplacz rodzimej firmy SANTI no i Rolling Eyes - stało się! kupuje komplecik. Myślę że znalazłem to czego szukałem już się nie mogę doczekać kiedy go będę miał.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam i zapraszam na testy w HELU z zakwaterowaniem w budynku fokarjum 4-5.10.2008 wszystkich zainteresowanych proszę o jak najszybsze rezerwowanie miejsc których ilość jest ograniczona.

Paweł
sea monster
borosail - 06-07-2008, 22:36
Temat postu:
Chciałbym powiedzieć DZIĘKUJĘ

Na początek chciałbym podziękować Wam za to, że przyjechaliście, byliście, testowaliście i nurkowaliście.

Chciałbym podziękowac wystawcom ( w kolejności alfabetycznej): Artur - YellowDiving, Bartek - Grallmarine, Monika - Dive Trek, Paweł - Seamonster, Paweł - YellowDiving, Wojtek - Dive Trek za pokazanie sprzętu, cierpliwość w odpowiadaniu na kłopotliwe pytania i za to że znaleźliście czas aby przyjechać.

Chciałbym podziękować Tomkowi Stachurze, Sebastianowi Popkowi, Robertowi Kleinowi za wspaniały pokaz zdjęć i opowieści o jaskiniach Florydy i nurkowaniach wrakowych na Bałtyku.

Chciałbym podziękować organizatorom Plotkowi (obecnemu tylko duchem), Jankowi, Robi.Ploc, Qbapuch i Mariuszowi za pomoc w organizacji tego spotkania i dobre słowa Very Happy

Chciałbym podziękować Jackowi Kurzątkowskiemu, bossowi bazy Crazy Shark nad jeziorem Białym, który był znakomitym gospodarzem, dbał o nas jakt nikt inny. Jacku - Dziękuję. Dziękuję również Magdzie, która była cudowną gospodynią (choć głównie działała w ukryciu) a także Markowi, który przez te dwa dni nas karmił obsługując grilla i kociołek.

Zachęcam do podzielenia się opiniami o spotkaniu.

Dziękuję Wam.
Boro
GRALmarine - 06-07-2008, 23:21
Temat postu:
Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania za przybycie, Magdzie,Jackowi i Markowi za utrzymanie nas przy życiu,świetną organizację i doskonałą atmosferę w Bazie.Monice,Wojtkowi i Boro za przygotowanie spotkania a Niebiosom za dobrą pogodę.
Bartek
magnes - 07-07-2008, 10:02
Temat postu:
Witam,
Na wstępnie pragnę pogratulować organizatorom udanej imprezy. Żałuję że nie mogłem zostać na wieczór, ale pomimo to plan jaki sobie założyłem na to spotkanie zrealizowałem w 100%. Nie jestem tak doświadczonym nurkiem jak wielu z Was i mam problemy z tym czy z tamtym ale wiem że zasadniczo wynika to z małej liczby nurkowań. Wakacyjne wyjazzdy i 20 zejsć pod wodę rocznie nie sprzyja zdobywaniu doświadczenia. Polskie trudne warunki jakoś w mnie odstraszają a w 7mm piance jest zazwyczaj zimno. Efekt tego taki że z doświadczeniem krucho. I dzięki spotkaniu nad Białym mogłem doświadczyć nurkowania inaczej. Wykład Wojtka na temat sucharków i docieplaczy a później możliwość sprawdzenia jak to w takim wdzianku jest pod wodą sprawiła, że jedyna i słuszna droga to zakup suchara.
Moje pierwsze wrażenia i spostrzeżenia to element o którym wspominał Wojtek odpowiednia bielizna aktywna. Jej brak sprawia, że wydostając się po nurkowaniu z suchara po nurkowaniu byłem mokry jak bym z wanny wyszedł ( a ponoć to suchy skafander Smile ). Pod wodą super brak odczuwania chłodu na ciele pozwala myśleć o nurkowaniu a nie o tym jak mi jest zimno. Zdecydowanie muszę popracować nad techniką nurkowania w takim skafandrze bo zaskoczyć potrafi Smile Po raz pierwszy podczas moich nurkowań wynurzałem się głową w dół. Niesamowite odczucie gdy nogi wyciągają cię na powierzchnię. Na szczęście tylko z 5m.
Podsumowując możliwość przetestowania i sprawdzenia skafandra SANTI przekonała mnie do zakupu takiego właśnie rozwiązania.
Dzięki za super imprezę
Pozdrawiam
Robert Płociński - 07-07-2008, 11:00
Temat postu:
Dziękuje wszystkim za miło spędzony weekend. Jedzonko było wspaniałe. Atmosfera świetna. Uczestnicy wspaniali.
Z opnii wyrażonych przez mojego syna (5-lat) który testował piasek, wodę i jedzenie stwierdził iż najlepsze były kiełbaski.

Ja natomiast zachorowałem już po pierwszym dniu. Niestety choroba jest ciężka i kosztowna nazywa się skuteromania.

Pierwszy raz pływałem ze skuterem, wchdząc do wody ze stresem jak opanować bydle trzymając jedną ręką mówiłem sobie dam rade. W końcu obok mnie był Janek - dzięki za wspaniały nur ze skuterem i nie tylko.

Na początku bydle (N-19) trochę narwiste i szarpało. Dzięki wskazówkom chłopaków z YD i skróceniu smyczy oraz krótkich spojrzeniach wyminionych z Jankiem ruszyliśy w otchłań jeziora.
Strat z paltformy i po paru sekundach klatka (plan płyniemy na 5 m wzdłuż litorału) wcześniej to było co najmniej minuta albo lepiej. Bydlęta trochę szarpały, ale jak to bywa tarza je ujeżdzić. Po paru minutach płyniemy z Jankiem już w miarę równo skupiając się na tym by się nie zgubić. Nawrotka i powrót do punktu wyścia już w równym tempie i większej prędkości. Skuter porowadzi się stabilnie i równo na tej samej głębokości. Tylko w momencie zatrzymania lekkie zdziwienie kiedy się opada na dno jak kamień, ale szybka korekta pływalności i dalej. Po powrocie okazuje się że nie ma chętnych do dalszych testów więc zmiana planów i kolejne 15 minut pod wodę ( jedynie Piotr który z którym po przejażdzce ze skuterami miła z nami popłynąć został na brzegu w oczekiwaniu na nas - dzięki Piotrze)
Druga częśc płyniemy w przeciwnym kierunku. Już bardziej pewni siebie na więkrzej prędkości mkniemy nad litorałem - 7 minut i powrót. W drodze powrotnej zaczynamy kręcić zygzaki i tu chwila nieuwagi i brak partnera. Niestety w wodzie o widoczności 2-3 m to sekundy by się zgubić. Nasz plan awryjny zakładał iż w takim wypadku wynaużamy się. Robie małe kółko i wynurzam się. Po chwili Janek też jest na powieszchni jesteśmy oddaleni od siebie o jakieś 20 m. Łączymy siły i weryfikujemy jak daleko dopłyneliśmy stwierdzając iż nigdy tak daleko nie byliśmy. Zanurzamy się i po doświadczeniach, skupieniu na pilnowaniu siebie wracamy do bazy.
Wszyscy na brzegu stwierdzili iż jeszcze nie widzieli tak zadowolonych nurków Very Happy.

Kolejny dzień - brak chętnych do testów skuterów więc wchodzę jeszcze raz tym razem z Piotrem. Skupiam się głównie na pilnowaniu partnera i dodatkowo włączam lampę.
Moje doświadczenia z drugiego nura ze skuterem to:
-Przy prowadzeniu lampa stwarza opór każde odchylenie lampy to kontrowanie sił wynikający z tempa płynięcia.
-Druga istotna umiejętność to wyrónywanie ciśnienia w uszach bez użycia rąk. Trzymająć latarkę skuter i zanurzając się trudno jest jeszcze wyrównywać cisnienie.
-Trzecia rzecz to częsta kontrola wyporności, gdyż płynąc nie czujłem jej - zatrzymanie to często niespodzianka.

Dziękuję Yelow Diving za udostępnie skuterów do testów.
Jankowi i Piotrowi za wspaniałe nury ze skuterami i nie tylko.
Zachęcam również wszytkich do spróbowania. Dla mnie to zupełnie inne nurkowanie.

PS. Testowałem również skarpety Santi z polaru i Ocieplacz 400. Skarpety super wreszcie nie czułem zimna i nie uciskały mnie. Ocieplacz dla mnie jak pod pierzyną tylko na zewnątrz 30 stopni. Przy zejściu pod termoklinę żeby nie twarz to bym jej nie zauważył. Natomiast powrót to jak do zupy - szybko z wody i sciągnąć z siebie. Normalnie pływam w CT-200 Bare - wyraźnie czuje się róznicę. Na zimne nury będę musiał pomyśleć o pierzynce Santi bo CT-200 ty trochę rześko.
Robert Płociński - 07-07-2008, 11:07
Temat postu:
Zapomnił bym o p-value
Wojtek dał ciekawy wykład jak korzytstać z tego ustrojstwa, a moja latarka posłużyła jako model no i przestała działać po założeniu cewnika.
Chłopaki uważajcie Very Happy
Sebastian Mroczkowski - 07-07-2008, 11:18
Temat postu:
Ja także składam wyrazy szacunku organizatorom - bardzo udana impreza. Nie udało mi się niestety potestować skuterów, ale za to porównałem sobie jaka różnica jest między tym co dosiadam codziennie - Santi cordurowym a nylonem - niebo a ziemia co do wygody i elastyczności...jednak skorupa żółwia ma swoje minusy... Wink

No i ciekawy pomysł Bartka (Gralmarine) - LED 30stka w wersji bezkablowej - warte rozważenia.
tomek stachura - 07-07-2008, 12:46
Temat postu:
Wielkie dzieki organizatorom za super organizacje a uczestnikom za uwage Laughing
Milo bylo poznac osobiscie wiele osob , znanych dotychczas tylko przez telefon

pozdr
Tomek Stachura
WW - 07-07-2008, 14:08
Temat postu:
styx napisał/a:


No i ciekawy pomysł Bartka (Gralmarine) - LED 30stka w wersji bezkablowej - warte rozważenia.


Cie choroba, to przegapiłem.
Ma ktoś jakieś foty?
Andrzej Barnat - 07-07-2008, 14:12
Temat postu:
Zabawa była przednia. Niestety swoją wypowiedź na temat latarek zamieściłem w dziale oświetlenie. Poniważ obiecałem pewnej miłej osobie, że umiaszczę swoją opinię a poruszanie się na forum nie jest moją najmocniejszą stroną, to przepraszam i zapraszam tam. Pozdrawiam
WW - 07-07-2008, 14:36
Temat postu:
Andrzej Barnat napisał/a:
to przepraszam i zapraszam tam. Pozdrawiam



Mówisz i masz Laughing
Beeker - 07-07-2008, 14:39
Temat postu:
styx napisał/a:
No i ciekawy pomysł Bartka (Gralmarine) - LED 30stka w wersji bezkablowej - warte rozważenia.


Podrzućcie coś więcej, please.
Sebastian Mroczkowski - 07-07-2008, 15:37
Temat postu:
Beeker napisał/a:
styx napisał/a:
No i ciekawy pomysł Bartka (Gralmarine) - LED 30stka w wersji bezkablowej - warte rozważenia.


Podrzućcie coś więcej, please.


nie chciałbym tu być adwokatem Bartka, jednakże opiszę - reflektor wygląda jak zwykły LED30 na goodmanie, jednak jest około dwukrotnie dłuższy, końcówka to zakręcany wtyk do ładowania aku. Ile to świeci i jakie ma parametry - nie wiem.
Wojtek A. Filip - 07-07-2008, 15:50
Temat postu:
Witajcie.

"Z Warszawy nadciągnie 384 nurków i niewielu mniej z Łodzi" - taka była lokalna prognoza nurkowa. Okoliczności przyrody sprawiły, że kilka osób z prognozowanej grupy nie dojechało i tym samym zostało trochę kaszanki Wink .

Bardzo dziękuję wszystkim testerom za przybycie z chęcią zmierzenia się ze sprzętem zamienioną na czyn Twisted Evil, wystawcom i prelegentom za wystawy i prelekcje, a organizatorom za organizację.

"Zrobiło się" kilka zdjęć - niestety z braku czasu, nie udało się zrobić większej ilości fotek, a że operatorów aparatów było wielu, to proszę o załadowanie jakiś ciekawych obrazów Shocked


Poniżej:

Jak Boro budował... (zdjęcie tajne z serii "testy od kuchni")


Paweł vel "Sea Monster" Wink


Światło Yellow Diving


Linia demarkacyjna Wink albo jak kto woli "rozmowy kontrolowane"


dir z Wami...


atmosfera sprzyjała poprawnemu trymowaniu Wink



Tutaj wspomniana przez Roberta akcja cewnikowania latarki (Alien zapowiedział, że następnym razem zadba o bardziej realistyczne warunki Wink )


dla zwiększenia napięcia - zbliżenie


Wojtek



PS.
Następne testy już we wrześniu w Szczecinie - tym razem połączone z nurkowaniami w niemieckich kamieniołomach - serdecznie zapraszamy
Tomek Płociński - 07-07-2008, 17:41
Temat postu:
Niestety było mi dane tylko ze słyszenia dowiedzieć się że impreza wypadła pomyślnie, czego bardzo żałuję, (im więcej się dowiaduję tym bardziej żałuję), jednak byłoby miło jeszcze bardziej żałować po obejrzeniu większej ilości fotek, w związku z czym przychylam sie do poniższego apelu Smile

Wojtek napisał/a:
"Zrobiło się" kilka zdjęć - niestety z braku czasu, nie udało się zrobić większej ilości fotek, a że operatorów aparatów było wielu, to proszę o załadowanie jakiś ciekawych obrazów Shocked


Przy okazji chciałbym dodać do wyrażonych już wszelkich suprelatyw (tego chyba nigdy za mało) dla uczestników i organizatorów, że echa wydarzeń tego spotkania wykroczyły daleko poza granice Polski. Nawet osoby nie biorące udziału w tym wydarzeniu osobiście (aczkolwiek duchowo) cieszą się na myśl, że tego typu spotkania się odbywają i integrują środowisko nurkowe oraz co ważniejsze, umożliwiają pogłębianie wiedzy teoretycznej oraz nabieranie rzeczywistych (mokrych i suchych) doświadczeń nurkowych.
qbapuch - 07-07-2008, 19:19
Temat postu:
Witam wszystkich.
Myślę, że imprezę zdecydowanie możemy zaliczyć do tych udanych.
Fajnie Boro, że się tym zająłeś. Jesteś WIELKI co każdy w końcu mógł zauważyć ( w dwojakim tego słowa znaczeniu Very Happy. )
Atmosfera była bardzo miła, i ogólnie było wesoło Laughing
Cieszę się również, że się na coś przydałem - polecam się na przyszłość.

A teraz to co udało mi się uwiecznić na "kliszy"

Skafandry gotowe do testów



Osoby testujące na bieżąco wymieniały swoje spostrzeżenia



Owady natomiast wybrały HIDy



Szew bazy oraz nasz kucharz Jacek



Główny Grillowy Marek oraz żywieniowiec Magda Very Happy



Organizator Marek jak zwykle balansujący na granicy ryzyka Very Happy



Kolejne zdjęcia były wykonane podczas warsztatów prowadzonych przez Wojtka







Wojtek jak tylko zobaczył gumki ... Nie pytajcie co się działo potem Razz Very Happy Twisted Evil


Renata - 07-07-2008, 19:43
Temat postu:
Oooooo... widzę, że zanim zdążyłam napisać swoją epistołę, już się pojawiłam powyżej w roli pomocy dydaktycznej w czasie warsztatów Very Happy (tylko jak mnie zaklasyfikować zgodnie z zasadami PADI - pomoc nurkowa, czy też nienurkowa? scratch ). Tak czy inaczej...

Ja również chciałabym podziękować wszystkim za super weekend, a w szczególności: organizatorom za "zmontowanie" świetnej imprezy, wszystkim prelegentom za bardzo ciekawe prezentacje (tu szczególne podziękowania dla Wojtka, który zdecydował się na przeprowadzenie wykładu na temat dopasowania sprzętu, wyważenia, trymu, itp., mimo, iż początkowo w audytorium zasiadły zaledwie 2 sztuki spragnionych wiedzy słuchantów, i który cierpliwie udzielał odpowiedzi na wszelkie pytania - nie ukrywam, że głównie moje Embarassed ), producentom za udostępnienie sprzętu do testowania, Jackowi za bardzo sympatyczne pełnienie roli gospodarza i dostarczenie zupełnie niespodziewanych dodatkowych atrakcji (przejażdżka konna bardzo mi się spodobała, chociaż koń - mądry zwierz - wyczuł marnego jeźdźca i łagodnie, acz zdecydowanie skręcał tam, gdzie chciał Twisted Evil ).

Co do samych testów, skupiłam się na tych produktach, nad których zakupem od jakiegoś już czasu się zastanawiałam. Udało mi się przetestować 6-cio diodową latarkę Gralmarine, którą już od dawna chciałam porównać z moim halogenem 50W (Kowalski, "w jednym kawałku", tzn. bez oddzielnego akumulatora i głowicy). Oczywiście pierwszą stwierdzoną różnicą była łatwość posługiwania się latarką pod wodą - zamiast "cegły" w ręku, lekka głowica na goodmanie i akumulator mocowany bezproblemowo na pasie uprzęży (przy tym nie kolidujący z backupem, czego trochę się obawiałam ze względu na stosunkowo niewielką długość pasów naramiennych w mojej uprzęży). Spodobał mi się pomysł zmniejszenia głowicy latarki w stosunku do poprzedniej wersji. Już po testach (nie ma to jak refleks Idea ) zastanowiłam się natomiast, czy nie warto byłoby wprowadzić nieco węższej wersji uchwytu przeznaczonego dla szczupłych damskich łapek (nie mam tu na myśli regulacji w pionie, bo ta jest, tylko szerokość w poziomie). Jedną z pierwszych obserwacji była też łatwość włączania, wyłączania oraz przełączania między 6 a 3 diodami. Co do samego świecenia, wizurka nie do końca sprzyjała testom, ale coś tam jednak dało się stwierdzić. Przede wszystkim światło okazało się o wiele bardziej białe i bardziej skupione od halogena. Na małych głębokościach, dobrze doświetlonych światłem słonecznym, nieco lepiej widoczny był halogen, natomiast tam, gdzie robiło się ciemno obydwie latarki wydawały się świecić porównywalnie (oczywiście poza barwą światła). Podejrzewam, że przy lepszej przejrzystości wody szala przechyliłaby się na korzyść LEDa. Biorąc pod uwagę to wszystko plus różnicę w czasie świecenia - utwierdziłam się w decyzji o zamianie wysłużonego Kowalskiego na Bartkowego LEDa bounce

Drugim testowanym produktem był ocieplacz BZ400. Założyłam pod niego tylko koszulkę termoaktywną z krótkim rękawem, popływałam godzinę pod termokliną i nadal było mi ciepło Very Happy (a zmarzluchem jestem - pod swój obecny ocieplacz z Thinsulate 200 zakładam jeszcze bieliznę i polar i po godzinie zwykle marznę, zwłaszcza, jak trzeba powisieć na deco). Poza komfortem cieplnym, spodobała mi się też jakość wykonania BZ400 i krój nogawek, wąskich w dolnej części. Co do reszty kroju wypowiedzieć się nie mogę, ponieważ w ocieplaczu dostępnym w czasie testów górna część była na tyle luźna, że po prostu nie miała prawa utrudniać różnych manewrów typu kręcenie zaworami. Jedyny minus to konieczność zabrania dodatkowego balastu, ale przy dobrym dopasowaniu ocieplacza, różnica nie powinna być zbyt duża. I tym samym zapadła kolejna decyzja - o zakupie BZ400 na nasze cudownie (brrr...) zimne wody bounce

Podsumowując, bardzo udany weekend. Żałuję tylko, że nie dorwałam się do skutera, ale to może następnym razem.

Pozdrawiam
Renata
Wojtek A. Filip - 07-07-2008, 20:31
Temat postu:
...między postami nieśmiało przypomnę, że firmy SANTI i Sea Monster ufundowały bardzo interesujące nagrody, które zostaną rozlosowane pomiędzy tymi uczestnikami testów, którzy udostępnią swoje opinie na temat testowanych sprzętów wszystkim użytkownikom forum. Mówiąc wprost: kto coś skrobnie ten może się spodziewać 8) ...

Osoby zainteresowane wyjazdem na Florydę (w kontekście prezentacji Tomka i Roberta) mogą wrócić do spraw organizacyjnych również na forum.

qbapuch napisał/a:
Wojtek jak tylko zobaczył gumki ... Nie pytajcie co się działo potem...

no co...?
popstrykałem sobie Wink
Kacper - 07-07-2008, 23:56
Temat postu:
ja dorzucam kilka fotek, głównie sprzętu, który mnie najbardziej zainteresował podczas testów.
Moje odczucia po nurkowaniu ze skuterem:
-prowadzi się wygodniej niż Gavin, jeden uchwyt na górze z dzieloną manetką jest o wiele wygodniejszy niż boczne uchwyty w Gavinie
-blokada "gazu" za pomocą śruby dociskowej, tez dużo lepsze i wygodniejsze rozwiązanie niż "zawleczka" w Gavinie
-bardzo dobrze wyważony (Artur,Paweł czy one standardowo i konstrukcyjnie są już tak wyważone że nie trzeba do nich dokładać żadnego balastu?)
A poza tym prędkość robi wrażenie, szkoda tylko że woda była jaka była, z pewnością skutery dostarczają jeszcze większych doznań w krystalicznej wodzie, gdzie wszystko widać na kilkanaście metrów. No i zapewne ciężej się wtedy zgubić Smile

Również wielkie podziękowania i słowa uznania dla organizatorów za trud i wysiłek włożony w ogarnięcie całego weekendu. Miło było spotkać znajomych i poznać nowe osoby, znane do tej pory tylko z forum.
Pozdrawiam
Kacper - 08-07-2008, 00:02
Temat postu:
Wojtek napisał/a:
qbapuch napisał/a:
Wojtek jak tylko zobaczył gumki ... Nie pytajcie co się działo potem...

no co...?
popstrykałem sobie Wink


czyżbyś był przeciwnikiem gumek Very HappyVery HappyVery Happy
WW - 08-07-2008, 08:07
Temat postu:
Wojtek napisał/a:
Mówiąc wprost: kto coś skrobnie ten może się spodziewać 8) ...

qbapuch napisał/a:
Wojtek jak tylko zobaczył gumki ... Nie pytajcie co się działo potem...

no co...?
popstrykałem sobie Wink


A kto by nie chciał prezentu ?? Confused
Tylko co napisać, bo same pochwały. Byłem, podobało mi się, ale planowane przez zonę zakupy - wina Wojtka - rujnują mój budżet !!
Jak byłem mały , to myślałem, ze jak się nurkuje to się jest bogatym, teraz wiem, że się myliłem, trzeba być bogatym, aby nurkować.
Sam pokaz bardzo fajny, biegunowo odległy od poprzedniego "pokazu" w tej bazie z przed 2 tygodni. Możliwość przetestowania latarek i skafandrów nie do przecenienia. Teraz należało by pomyśleć nad podobnym spotkanie z rebriderami. Potwierdza się stara prawda, że jeden obraz jest wart tysiąca słów.
Podziękowania wszystkim organizatorom i szacunek za ich wysiłek.


Zwolennik gumek - tylko nie miejcie kosmatych myśli. Mr. Green
Bogus - 08-07-2008, 14:38
Temat postu:
Kacper napisał/a:
Wojtek napisał/a:
qbapuch napisał/a:
Wojtek jak tylko zobaczył gumki ... Nie pytajcie co się działo potem...

no co...?
popstrykałem sobie Wink


czyżbyś był przeciwnikiem gumek Very HappyVery HappyVery Happy



No raczej wielkim ich przyjacielem nie jest.

A juz tak zupełnie przy okazji wykładu z trymu i wyważania dostało się mojemu ciężarkowi typu red bull.

A teraz do rzeczy. Również dołączam się do podziękowań dla organizatorów i uczestników tego weekendu. Dla mnie był to czas testów ocieplacza BZ200. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem suchacza z crash neoprenu 2,5mm, a teraz przymierzam się do ocieplacza. Moja przygoda z testami troszkę się przeciągała, bo okazało się, że trzeba dołożyć kilka kilo aby zrekompensować moją bardziej dodatnią pływalność po założeniu ocieplacza. Po dobraniu ołowiu udaliśmy się do wody. Pierwsze wrażenie - ciepło.
Drugie wrażenie - sucho i ciepło. Teraz można spokojnie rozkoszować się pięknem podwodnego świata i... testami latarki Bartka.
Wraz z moim kolega pod wodę zabraliśmy dwie latareczki LED z możliwością przełączania się między 3 a 6 diod. Wrażenie bardzo pozytywne. Mały akumulator przypięty do pasa nie przeszkadza, a zgrabna głowica miło leży w dłoni. Włącznik latarki jest bezproblemowo dostępny nawet w moich suchych rękawicach z ociepleniem. A światło - no wreszcie widać.
Mam też K2max na backup i bardzo sobie chwalę.

Teraz do pełni szczęścia potrzeba jeszcze tylko zgrabnej latareczki do maski o szerokim kącie świecenia – wg Bartka prace trwają Wink

Renata napisał/a:

(...) Podsumowując, bardzo udany weekend. Żałuję tylko, że nie dorwałam się do skutera, ale to może następnym razem.

Pozdrawiam
Renata


Hmm skuter – też załuje – ale jutro też jest dzień. Przyjdzie czas i na takie testy Wink


Raz jeszcze dziękuje wszystkim i do zobaczenia na kolejnym nurku.
Wojtek A. Filip - 08-07-2008, 18:48
Temat postu:
Posty dotyczące szczegółów związanych z nowymi latarkami Gralmarine przeniosłem do nowego tematu Nowe latarki Gral Marine

Wojtek

zima - 09-07-2008, 15:49
Temat postu:
Dla wszystkich wielkie podziękowania za zorganizowanie imprezy - dla tych z planu pierwszego i tych mniej lub zupełnie niewidocznych. Podziękowania dla wszystkich testujących za poświęcenie uwagi i cenne spostrzeżenia, jak również za miłą rozmowę.

Oczywiście polecamy się na przyszłość Smile
zima - 09-07-2008, 15:54
Temat postu:
Kacper napisał/a:
-bardzo dobrze wyważony (Artur,Paweł czy one standardowo i konstrukcyjnie są już tak wyważone że nie trzeba do nich dokładać żadnego balastu?)


Tak są już wyważone, jednak do słonej wody do środka dorzuca się mały balaścik.
qbapuch - 10-07-2008, 11:32
Temat postu:
Ostatnio zapomniałem wspomnieć o testowanych przeze mnie sprzętach.

Pierwszy to HID 24W Seemonster.
Drugi to Santi Espace z ocieplaczem BZ200. I tu należy się małe wyjaśnienie. Tak naprawdę to ja już jestem szczęśliwym posiadaczem takiego zestawu. Tak się jednak złożyło, że było to moje pierwsze nurkowanie w nim.

Według mnie HID 24 to lampa pierwsza klasa. Ba – powiem więcej – pierwsza klasa, pierwszy wagon, pierwszy przedział.
Do tej pory używałem lampy halogenowej o mocy 50W marki „Szopa Pod Zgierzem”, więc mój zachwyt można uznać za w pełni uzasadniony Very Happy.
Podczas niedzielnego nurkowania, moją uwagę przede wszystkim zwróciło światło HIDa, a dokładnie mówiąc jego wąski kąt świecenia, oraz widoczna w toni wiązka światła. Faktycznie jest to idealna lampa do komunikacji.
Co do poręczności, moją uwagę zwrócił włącznik. Wydaje mi się, że wygodniejszym w obsłudze rozwiązaniem jest włącznik umieszczony na karnistrze, i nie obrotowy a dźwigniowy, taki, jaki był zastosowany w lampach YD.

W suchym nurkowało się super. Miałem kiedyś okazję nurkować w cordurowym Equesie i muszę przyznać, że nylon jest wygodniejszy. Nie jest taki sztywny, i mniej krępuje ruchy, szybciej schnie. Same plusy.
BZ200 wydaje się być optymalnym wyborem. Pełny komfort cieplny. Jedynie guma „podpiętowa” w nogawkach jest trochę przy długa. Podczas wkładania nogi w but suchego ześlizguje się z pięty i nogawka ocieplacza podciąga się do góry.
Gdybym znowu miał kupować suchacza, jeszcze raz zdecydowałbym się na podobny zestaw.
Kacper - 10-07-2008, 11:36
Temat postu:
qbapuch napisał/a:
Jedynie guma „podpiętowa” w nogawkach jest trochę przy długa. Podczas wkładania nogi w but suchego ześlizguje się z pięty i nogawka ocieplacza podciąga się do góry


Się na nią skarpetkę zakłada Very Happy zwykłą drugą, albo np taka docieplającą jak SANTI ma.
Bogus - 10-07-2008, 11:59
Temat postu:
Kacper napisał/a:
qbapuch napisał/a:
Jedynie guma „podpiętowa” w nogawkach jest trochę przy długa. Podczas wkładania nogi w but suchego ześlizguje się z pięty i nogawka ocieplacza podciąga się do góry


Się na nią skarpetkę zakłada Very Happy zwykłą drugą, albo np taka docieplającą jak SANTI ma.


Pełna zgoda - ja używał takiej wersji na narty. Ważne, że jest długa i świetnie trzyma ocieplacz. Mnie się sprawdza doskonale.
magnes - 20-07-2008, 20:04
Temat postu:
[quote="Wojtek"]...między postami nieśmiało przypomnę, że firmy SANTI i Sea Monster ufundowały bardzo interesujące nagrody, które zostaną rozlosowane pomiędzy tymi uczestnikami testów, którzy udostępnią swoje opinie na temat testowanych sprzętów wszystkim użytkownikom forum. Mówiąc wprost: kto coś skrobnie ten może się spodziewać 8) ...

A kiedy losowanie bo czekam czekam temat juz chba sie wyczerpal w kwestii opini wiec... Moim skromnym zdaniem powinna zebrac sie szanowna komisja ds. losowan Smile I uszczesliwic (moze mnie???) czekamy Twisted Evil
Wojtek A. Filip - 21-07-2008, 13:21
Temat postu:
magnes napisał/a:
A kiedy losowanie bo czekam


czas najwyższy...

Lista osób nominowanych Wink

Zapraszam do jej uzupełnienia.


Wojtek

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz