Forum Dive Trek Group

Wypożyczenie sprzętu - Pożyczę jety na weekend

bpiotrek - 13-05-2012, 12:24
Temat postu: Pożyczę jety na weekend
Od uczynnego nurka pożyczę jety (Scubatech Jet, Scubapro) na testowego nura.

Z okolic Warszawy lub Koparek.

Ewentualnie jeśli ma ktoś informacje, gdzie takowe wypożyczyć?

Rozmiar pasujący na kalosz Santi 42, czyli pewnie 2XL.
crowley - 13-05-2012, 12:33
Temat postu:
Scubapro ma 2 rozmiarówki. starą i nową(gdzieś na forum był temat o tym - nie mogę znaleźć). ja mam starą rozmiarówkę(czyli stare xxl, wg nowego oznaczenia 3XL) i to będzie na pewno za duże dla Ciebie(ja pływam w nich w bucie equesa 47 i 48 ).
Cichy - 13-05-2012, 14:15
Temat postu:
cześć
mam jety scubatecha w rozmiarze XXL które mógłbym ci pożyczyć na przyszły weekend.
Jeśli jesteś zainteresowany to wyślij PW


pozdr
bpiotrek - 13-05-2012, 21:37
Temat postu:
Dzięki za propozycję. PW poszła.
hubert68 - 16-05-2012, 21:01
Temat postu:
Chcesz Manty 112?
bpiotrek - 16-05-2012, 22:10
Temat postu:
Chętnie. Planowo 30.05 będę na Koparkach, więc odezwę się na PW w przyszłym tygodniu. Dzięki.
Tomek Płociński - 16-05-2012, 23:16
Temat postu:
Mogę Ci pożyczyć scubapro XL, jest szansa że 42 wejdzie.
bpiotrek - 16-05-2012, 23:50
Temat postu:
Dzięki. Super! Robi mi się niezły demoweekend Smile
bpiotrek - 27-06-2012, 14:02
Temat postu:
Muszę przyznać, że odzew przekroczył moje oczekiwania Shocked

Chciałbym podziękować Cichemu, Hubertowi, Tomkowi, Wojtkowi i sklepowi Shop4divers za wypożyczenie całej masy płetw do testów Smile

Niestety sprawa nie jest zakończona - dojrzałem do wymiany butów w sucharze na mniejszy rozmiar Rolling Eyes

Na kalosz 42 Santi najlepsze były DiveSystemy, zmieniając but na mniejszy prawdopodobnie będę wybierał między nowymi Poseidonami, a Scubapro Jetfin salut
DiveSystem jest z niezrozumiałych powodów najdroższym jetfinem na rynku Confused
Kuba Janowicz - 28-06-2012, 22:51
Temat postu:
bpiotrek napisał/a:
Muszę przyznać, że odzew przekroczył moje oczekiwania Shocked

Chciałbym podziękować Cichemu, Hubertowi, Tomkowi, Wojtkowi i sklepowi Shop4divers za wypożyczenie całej masy płetw do testów Smile

Niestety sprawa nie jest zakończona - dojrzałem do wymiany butów w sucharze na mniejszy rozmiar Rolling Eyes

Na kalosz 42 Santi najlepsze były DiveSystemy, zmieniając but na mniejszy prawdopodobnie będę wybierał między nowymi Poseidonami, a Scubapro Jetfin salut
DiveSystem jest z niezrozumiałych powodów najdroższym jetfinem na rynku Confused



Witaj! z Ciekawości zapytam jak oceniasz, porównujesz płetwy. Twoje subiektywne odczucia między
SCUBAPRO,DIVESYSTEM,POSEIDON?


POzdrawiam
bpiotrek - 29-06-2012, 12:45
Temat postu:
Cytat:
Witaj! z Ciekawości zapytam jak oceniasz, porównujesz płetwy. Twoje subiektywne odczucia między
SCUBAPRO,DIVESYSTEM,POSEIDON?


Dopiero zaczynam "zabawę" innymi stylami pływackimi, więc przede wszystkim oceniałem subiektywne dopasowanie i komfort buta. Zależało mi na precyzyjnym manewrowaniu stopą i płetwą. Chodziło mi, żebym zaczął się uczyć nowego stylu, a nie wlaczył z materią.

Wydaje mi się, że kształt (lekko szersze) i długośc (najkrótsze) Poseidonów ułatwia manewrowanie nimi w porównaniu z innymi. To że są twarde nie jest odczuwalne po przesiadce z nie-jetów. Pod warunkiem, że próbowałem pływac kraulem z biodra Smile

Porównania nie były do końca miarodajne bo część płetw miałem w złych rozmiarach (za małe), więc oceniałem na wyrost, że płetwa pracuje ok, ale już but nie pasuje dobrze.

Do Santi 42 powinien być Poseidon i Scubapro XXL, a miałem tylko XLki.
Kuba Janowicz - 29-06-2012, 18:05
Temat postu:
Do SANTI 42 - rozmiar XXL. Jak będziesz potrzebował jeszcze daj znak mamy testowe POSEIDONY. Ale do rozmiaru 42 chyba XL. No chyba ze masz ROCK BOOTSY z rzepem. Ja mam nogę 47 i klasycznego buta SANTI do suchego i mam XXL płetwy ze sprężynami XL
Monika Brzózka - 20-11-2012, 22:05
Temat postu:
Dobry wieczór,

Temat z przed pół roku a niemal a apel aktualny i dziś Smile.
Do eksperymentów basenowych pożyczę jety inne niż Tridenty (te za sprawą Szydercy miałam już możliwość przetestowania). Poszukiwany mały rozmiar pasujący na but neoprenowy 39/40 czyli najprędzej L może XL. Pole bitwy - któryś z basenów warszawskich alternatywnie będę na sobotnich Demo Night więc mogę pod czujnym okiem właściciela poużywać i nie zepsuć Wink.
W Tridentach odczuwalny dyskomfort w okolicy podbicia więc spróbuję metodą 'na Kopciuszka' znaleźć najwygodniejszy model.

pozdrawiam,
Monika
lukou - 20-11-2012, 22:41
Temat postu:
a jak pojawią sie zarysownia?
bpiotrek - 20-11-2012, 23:33
Temat postu:
Na Santi kalosz 40/41 ostatecznie kupiłem Scubapro Jety XL. Odezwij się na PW.
Monika Brzózka - 27-10-2014, 22:09
Temat postu:
Witam i pytam - ktokolwiek ma, ktokolwiek pożyczy...

Paradoks - dwa lata temu, w tym samy wątku, parę postów wyżej czyli o tym jak historia lubi się powtarzać . Z tej właśnie przyczyny kontynuuję wątek, będzie widać jak na dłoni, że można 'wyrosnąć' z pieczołowicie wybranego sprzętu Wink.
Wówczas wybrałam Tridenty ponieważ były krótkie i dobrze mi się nimi manewrował. Dziś chętnie pożyczę do testów Scubapro oraz DiveSysytemy pasujące na but 39/40. Pożyczę bo jak się okazało po dwóch latach, że Tridenty się... skurczyły na długości pióra. Oczywiście istnieje teoria, że technika machania płetwami mi się poprawiła przez ten czas i to co było zaletą (czyli nadrabianie zgrabną płetwą nieco mniej zgrabnych ruchów przyczepionych do niej stopy) dziś stało się powodem frustracji i kanciastego pływania. Wszystkim się zdawało, że płetwa ruch pociągnie dalej ale płetwy już nie stało (taka tam nurkowa parafraza strofki z Pana Tadeusza).
Poprzednio wykorzystałam propozycję Piotrka lecz okazała się za duża (płetwa, nie propozycja rzecz jasna)
bpiotrek napisał/a:
Na Santi kalosz 40/41 ostatecznie kupiłem Scubapro Jety XL. Odezwij się na PW.


Reasumując kto ma i zechce pożyczyć Scubapro w rozmiarze L oraz DiveSystemy z najmniejszą sprężyną S (ewentualnie M). Nie koniecznie na weekend, może być w tygodniu - na AWFowy basen zabiorę na testy albo na Inflancką.

Co to ja chciałam na koniec? Aaaa, tak - z góry dziękuję,
Mo
Monika - 27-10-2014, 22:22
Temat postu:
elou Smile
mam Scubapro L (z paskami) i XL (ze sprężynami) - polecam Ci przytulenie XL bo L (z paskami) to ja używam do mokrych butów przy stopie 37 Smile. Choć Ty chyba masz flexy? Może za długa była sprężyna a nie za duża płetwa? Pamiętaj też że L różni się konstrukcyjnie od XL, na niekorzyść L zwłaszcza do technik zmodyfikowanych.

Tak czy inaczej.

Wpadaj, zabieraj i testuj. cheers
Monika Brzózka - 28-10-2014, 06:28
Temat postu:
Monika napisał/a:
Wpadaj, zabieraj i testuj. cheers

Przybędę dzięki Very Happy
Andrzej Piekarski - 28-10-2014, 08:07
Temat postu:
"somsiadka" ja ma XL ze sprężyną jak coś

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz