Forum Dive Trek Group

Treningi nurkowe - Trzeci trening bałtycki BUR 24-25 sierpnia 2013

bpiotrek - 23-07-2013, 19:46
Temat postu: Trzeci trening bałtycki BUR 24-25 sierpnia 2013
Trzecie podejście 24-25 sierpnia.

W planie Sebastiana występował jako szkoleniowo-działaniowy.

Panie i Panowie, do trzech razy sztuka?

Lista szkoleniowa:
1. bpiotrek
Adam Jaworski - 24-07-2013, 08:18
Temat postu:
1. bpiotrek
2. Adam Jaworski

Działajcie ludzie, działajcie! Dopisywać się! bounce
bpiotrek - 02-08-2013, 10:43
Temat postu:
Nikt więcej?

Czyżby BUR powoli wymierał? Sad
Adam Jaworski - 02-08-2013, 22:28
Temat postu:
Ano się widać nie zanosi.

Rozmawiałem z Sebastianem kilka dni temu. Zadeklarowałem, że nawet w przypadku mniejszej liczby chętnych niż 9 bądź 6 osób, podtrzymuję chęć swojego uczestnictwa, nawet gdyby wiązało się to ze znacznie zwiększonymi kosztami związanymi z finansowaniem wypłynięcia - byle tylko wreszcie zacząć. Oczywiście ten plan w dalszym ciągu wymaga minimum 3 lub 4 osób zainteresowanych na podobnych zasadach, ale jakoś się łudzę, że się może znajdą.

Wkurzony jestem na całą sytuację, bo najpierw jest kupa osób, które mają ciśnienie na "darmowe warsztaty" typu koparkowego, a potem jak przychodzi co do czego (trzeba ruszyć cztery litery nieco dalej, trzeba wybrać wypłynięcie zamiast picia piwa nad jeziorem z kumplami, trzeba podtrzymać wcześniejszą deklarację zamiast zmienić plany i jechać nurkować gdzie indziej) to wychodzi, za przeproszeniem, wielkie g...

Z mojej strony - na ten moment nie obchodzi mnie, czy koszty wypłynięcia będą 150 złotych czy 210 złotych czy 313zł 95gr ( oczywiście w granicach rozsądku) - jeżeli znajdą się jeszcze ze 2-3 osoby to weźmy się i coś zróbmy.
Wojtek Maciejewski - 03-08-2013, 05:38
Temat postu:
Może po prostu potrzebne są nowe warsztaty dla takich osób, które chciałyby wziąć udział w BUR ale nie były na tych z przed dwóch lat i siłą rzeczy nie mogą brać udziału w wypłynięciach bałtyckich. Ale na to chyba nie ma prądu u "prezesów".
Ja jeśli bym chciał wypłynąć - to nie mogę. Podczas pierwszych warsztatów robiłem jeszcze w nurkową pieluchę i nawet o BUR nie wiedziałem. Teraz też jeszcze trzeba mnie podcierać ale przynajmniej już siedzę na nocniku więc może bym się przyłączył. Ale nie mogę bo nie mam pierwszych warsztatów. I takich osób pewnie jest więcej.
No i może trzeba by BUR rozpropagować na innych forach. Tu jest mały dopływ świeżej krwi, więc i chętnych na potencjalne pierwsze warsztaty też mniej.
Do tego dochodzi marketing szeptany. Moi dwaj partnurzy nie są zarejestrowani na żadnym forum i jest im z tym dobrze. O różnych rzeczach dowiadują się ode mnie.
Być może też by się chcieli przyłączyć. Wszyscy jesteśmy z 3City.
Niestety na razie ze względu na brak otwarcia BUR na dopływ nowych osób wydaje mi się, że to umrze zanim się jeszcze na dobre zaczęło.
Jarek Andrzejewski - 03-08-2013, 14:56
Temat postu:
Wojtek Maciejewski napisał/a:
Podczas pierwszych warsztatów robiłem jeszcze w nurkową pieluchę i nawet o BUR nie wiedziałem.

Dla wszystkich chętnych: to nie jest przeszkoda. Wiem, bo na warsztatach byłem, a z całą pewnością byłe "sporo wcześniejszy" nurkowo (m.in te warsztaty zadecydowały ostatecznie o przejściu na płytę z uprzężą i zakupie twina).
Niestety, jakoś tak wyszło, że od tego czasu (od ok. roku) nie byłem nad Bałtykiem, ale na pewno, jeśli tylko będę miał to w planie, to się skontaktuję zawczasu z Sebastianem, Tymkiem czy Wojtkiem - a nuż będzie potrzeba podrapania wraku albo zlecenie popodglądania życia na nim?
Wojtek Maciejewski - 03-08-2013, 18:45
Temat postu:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
Dla wszystkich chętnych: to nie jest przeszkoda.


Ale to właśnie jest przeszkoda. Pisał o tym w wątku na temat poprzedniego treningu bałtyckiego "prezes" WAF.
Brak odbycia pierwszych warsztatów wyklucza z udziału w wypłynięciach na morze.
Jarek Andrzejewski - 03-08-2013, 20:28
Temat postu:
Wojtek Maciejewski napisał/a:
Ale to właśnie jest przeszkoda. Pisał o tym w wątku na temat poprzedniego treningu bałtyckiego "prezes" WAF.
Brak odbycia pierwszych warsztatów wyklucza z udziału w wypłynięciach na morze.


a to przepraszam, widocznie źle zinterpretowałem słowa o "robieniu w pieluchę"; sądziłem, że chodzi o doświadczenie nurkowe.
Tak, dwa etapy są wymagane, ale nie trzeba być wytrawnym nurkiem wrakowym (ale jak sądzę chęć stania się takim sporo może pomóc Smile ).
Wojtek Maciejewski - 03-08-2013, 20:43
Temat postu:
Dobrze zinterpretowałeś, ale chodziło mi o to, że nie ma organizowanych kolejnych "pierwszych" warsztatów, rozszerzających grono osób mogących uczestniczyć w wypłynięciach na morze, przez co brakuje chętnych i kolejne terminy "bałtyckie" są odwoływane z powodu niewielu uczestników. Szkoda, bo projekt zacny i godny a zamiast rozkwitu obserwuję jego agonię.
Ale być może inicjatorom też się już odechciało, bo jakoś nie widzę prób poprawy tej sytuacji.
Mimo wszystko życzę powodzenia!
Adam Jaworski - 03-08-2013, 20:56
Temat postu:
Wojtek Maciejewski napisał/a:
Ale być może inicjatorom też się już odechciało, bo jakoś nie widzę prób poprawy tej sytuacji.


Jakbyś przepuścił prawie 100 osób przez "pierwsze" warsztaty z takim efektem, też by Ci się odechciało. Trudno stwierdzić, ile osób musiałoby przejść teraz dodatkowo przez pierwsze warsztaty, żeby z nich dotrwało do końca drugich tyle, żeby było komu po tych treningach działać dalej - i żeby to była wystarczająco liczna i zaangażowana grupa - 400? 500? Moim zdaniem, przy obecnym modelu rekrutacji - niemożliwe.

IMHO wersje są dwie:

1. Rekrutowanie osób na kolejne mioty wyłącznie z polecenia znanych sobie nurków - tzn. tak, że konkretna z imienia i nazwiska osoba z forum (lub znajomy organizatorów) musi w pewnym sensie poręczyć za osobę aspirującą do udziału w projekcie. W ten sposób dostają się kandydaci lepsi jakościowo w tym sensie, że jak mam dwóch kumpli - i o jednym wiem, że autentycznie chciałby się zaangażować a o drugim, że po prostu wydębić za darmo 4 dni zajęć - to pierwszego polecę a drugiego nie, bo nie chcę świecić oczami.

2. Zmiana modelu treningów na płatne zajęcia. Sposób rozumowania bardzo prosty - jeżeli będziesz brać udział w projekcie to znaczy, że będziesz musiał przyjeżdżać, płacić za podróż, noclegi, gazy, wypłynięcia. Na każdy weekend pójdzie Ci sporo kasy. Gdybyś miał jej nie mieć na opłacenie treningu w ramach przystąpienia do projektu to koniec końców stanęłoby na tym, że treningi przeszedłeś a w projekcie nie uczestniczysz - w takim układzie lepiej, żeby kandydat już od wstępu sobie darował.

Oczywiście powyższe to tylko moje luźne przemyślenia o tym, jak ja bym to być może w obecnej sytuacji zrobił. Doskonale rozumiem Wojtek Twoją frustrację związaną z brakiem nowych pierwszych zajęć - ja w ten sposób od roku poluję na drugie... Sad
Wojtek Maciejewski - 03-08-2013, 21:10
Temat postu:
Twoje propozycje są moim zdaniem do bani bo tylko utrudniają dostęp a chodzi o to by go maksymalizować.

Osób po pierwszych warsztatach musiałoby być tyle, żeby na zajęcia morskie znalazło się 11-12 osób o których kiedyśtam wspomniał Sebastian.

Widać przepuszczone 100 osób to za mało, skoro na Bałtyk zgłasza się 3.
Trzeba przepuścić 1000 to będzie 30 osób.
Zmuszanie do przyjechania? Jak?

Ja nie frustruję się brakiem pierwszych zajęć, bo nie wiem czy bym się zapisał. Ale może znaleźli by się inni chętni, którzy od roku czy dwóch zaczęli nurkować.
Ale oni nawet o takim projekcie nie wiedzą bo dostęp do forum od dłuższego czasu jest trudniejszy niż do skarbca NBP Very Happy, więc skąd mają o tym wiedzieć.
Adam Jaworski - 03-08-2013, 21:57
Temat postu:
Wojtek Maciejewski napisał/a:
Twoje propozycje są moim zdaniem do bani bo tylko utrudniają dostęp a chodzi o to by go maksymalizować.


Bynajmniej. Jeżeli w takiej sytuacji chcesz uzyskać 12 osób, to masz zasadniczo dwie drogi. Pierwsza - przepuścić przez zajęcia więcej, druga - przepuścić inne osoby.

Opcja "więcej" jest bardzo kusząca, ale jej sens ekonomiczny zupełnie mi umyka. Kto, kiedy, za ile i w imię czego miałby

Wojtek Maciejewski napisał/a:
przepuścić 1000


???

Przepuścić lepiej (vs więcej) to sytuacja, w której próbujesz odpowiedzieć sobie na pytanie - kto przepuszczony przez pierwsze zajęcia nie bierze udziału w drugich oraz kto przepuszczony przez drugie nie bierze dalej udziału w projekcie. Kiedy masz już wizję takiego "wadliwego" uczestnika, próbujesz tak ustawić system, żeby go od wejścia unikać. Celem jest "mieć docelowo X aktywnych osób w projekcie" a nie "umożliwić wejście w projekt maksymalnej liczbie osób" - przynajmniej ja tak to widzę, próbując podejść do tematu mniej charytatywnie a bardziej biznesowo.


Wojtek Maciejewski napisał/a:
Ale oni nawet o takim projekcie nie wiedzą bo dostęp do forum od dłuższego czasu jest trudniejszy niż do skarbca NBP Very Happy, więc skąd mają o tym wiedzieć.


Być może "przepuścić przez treningi lepiej" zaczyna się od rekrutacji i być może w tym przypadku oznacza "brać kandydatów z innego miejsca niż to forum", tudzież "zgromadzić bardzo wielu kandydatów i w ramach selekcji wybrać do pierwszych zajęć tuzin najbardziej rokujących, kierując się sobie znanymi ale przemyślanymi kryteriami". Nie wiem.
Monika - 03-08-2013, 22:01
Temat postu:
Wojtek Maciejewski napisał/a:
Ale oni nawet o takim projekcie nie wiedzą bo dostęp do forum od dłuższego czasu jest trudniejszy niż do skarbca NBP , więc skąd mają o tym wiedzieć.


Wojtek spróbuj może tak:

1. Wyloguj się z forum.
2. Kliknij tu (jeszcze lepiej skopiuj wcześniej link): http://divetrek.com.pl/forum/viewtopic.php?t=5864
3. Oceń dostęp do informacji jeszcze raz Smile

Być może niektóre inne Twoje założenia mają podobnie wiele wspólnego z rzeczywistością Wink

Pozdrawiam
Monika
Wojtek Maciejewski - 04-08-2013, 04:53
Temat postu:
Monika napisał/a:
Być może niektóre inne Twoje założenia mają podobnie wiele wspólnego z rzeczywistością


Nie zrozumieliśmy się.
Mi chodziło o to, że rejestracja na forum jest obecnie bardzo trudna, a osoba zarejestrowana ma duuuuużo większe szanse na trafienie na info o BUR poprzez choćby "zobacz posty nieprzeczytane" gdy ktoś w temacie o BUR coś napisze. No bo inaczej w jaki sposób? Jeśli ktoś nigdy nie słyszał o BUR? Wylogowałem się. I wpisywałem w google różne hasła związane z nurkowaniem na Bałtyku. Jakoś na to forum nie trafiłem. Na info o BUR (nie wpisując BUR) też nie.

Ale być może się mylę i faktycznie gadam od rzeczy. Stary już jestem Smile
Anonymous - 04-08-2013, 23:57
Temat postu:
od siebie powiem tak - jeżeli wstępną "selekcję" robi się na południu naszego kraju, a drugi etap - na północy, a dodatkowo jest to skierowane do "masowego" odbiorcy, to z mojego punktu widzenia nie może to się udać.
Ja siedzę i nurkuję na północy. Na Koparkach byłam raz i - mimo, że wyjazd fajny, akwen fajny itp., itd. - nie będę się telepać przez całą Polskę, żeby weekendowo zanurkować pod Krakowem. Często, w sezonie w zasadzie co weekend, rozmawiam z nurkami z głębi kraju - i ci z kolei na Bałtyku nurkują raz, może dwa razy w roku. Tak, jak ja nie widzę opcji wpadnięcia na weekend na Koparki, tak im nie kalkuluje się wpaść wyłącznie na weekend do Gdyni czy Jastarni.
No niestety - z mojego punktu widzenia oba etapy BUR geograficznie skierowane są do innego kręgu odbiorcy. Gdyby oba etapy umiejscowione byłyby w podobnej lokalizacji, byłaby szansa na większy udział w drugim etapie. Tyle ode mnie - osoby życzliwej dla projektu.
Dagmara Beger - 05-08-2013, 14:09
Temat postu:
Wątek BUR śledzę od momentu, gdy znalazłam to forum. I od poczatku wiedziałam, że chcę w tym uczestniczyć. Ale też muszę nabrać trochę doświadczenia, bo OWD zrobiłam ledwo rok temu.
Mam nadzieję, że inicjatywa przetrwa chwilowy kryzys kadrowy...

Pozdrawiam,
Dagmara
Tomek Tatar - 08-08-2013, 09:40
Temat postu:
Dopisuję się:

1. bpiotrek
2. Adam Jaworski
3. Tomek Tatar

Serdecznie pozdrawiam.
bpiotrek - 18-08-2013, 21:30
Temat postu:
W związku z tym, że już muszę planować przyszły weekend, a szanse na BUR są minimalne Evil or Very Mad to wypisuję się z terminu sierpniowego.
Sebastian Popek - 22-08-2013, 13:25
Temat postu:
Hi

W związku z tym, ze być może ta forma kontaktu lub komunikacji zawodzi, zdecydowałem, że najlepiej będzie jeśli WSZYSTKIE osoby zainteresowane BUR'em będą kontaktować się ze mną bezpośrednio. Ja ze swojej strony będę koordynował terminy, spotkania, warsztaty ect. Będzie to chyba najrozsądniejsze. W ten sposób możemy zebrac grupy zarówno na warszaty podstawowe, bałtyckie czy na normalne działania.
Także zapraszam do kontaktu bezpiśrednio ze mną na adres: sebastian@divespot.pl lub popeks@balticwrecks.com.

Wszystkie zainteresowane osoby będa otrzymywac regularnie inforamcję o tym co planujemy, co robimy , gdzie i kiedy.

Jeśli macie dodatkowe pytania, uwagi, propozycje piszcie smiało.

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz