Forum Dive Trek Group

Spotkania - Spotkanie na Boot 2014 ?

Wojtek A. Filip - 10-01-2014, 09:40
Temat postu: Spotkanie na Boot 2014 ?
Hej.

Od 18 do 26 stycznia odbywają się targi Boot w Dusseldorfie. Oceniane jako największe na świecie targi nurkowe.

Jeżeli ktoś się wybiera, zapraszam do spotkania na stoisku Tec Line.
Porozmawiamy o planach na 2014 związanych głównie z nurkowaniem:

-GUE - plany zajęć na 2014 w tym dodatkowe treningi dla nurków Fundamentals i T1
-Project Baseline - jak go zorganizować w Polsce?
-Projekt Morpheus - nurkowania jaskiniowe w Chorwacji w 2014
-BUR - nurkowania wrakowe w Bałtyku w 2014


...a sprzętowo Smile
-Automaty V2 ICE w praktyce - jak sprawdzają się w codziennym użyciu i w nurkowaniach na ponad 100m
-Worki z serii Special Edition - jak dobrać worek do swojego twina oraz SE dla rebreatherów Smile
-Automat dla nurków rekreacyjnych V1 ICE - premiera !



Tak jak w poprzednich latach znajdziecie nas vis-a-vis stoiska BtS (hala 3, stoisko F14)




Macie jakieś pomysły? Z przyjemnością pomogę w ich realizacji.
Nie macie pomysłów? Wpadnijcie po prostu pogadać - coś wymyślimy Smile !


Do zobaczenia,
Wojtek
Grzegorz Sierak - 10-01-2014, 22:48
Temat postu:
Miło sie będzie poznać osobiście. Do zobaczenia.
Wojtek A. Filip - 11-01-2014, 09:31
Temat postu:
Świetnie! Będziesz na całych targach?
Grzegorz Sierak - 11-01-2014, 15:42
Temat postu:
Nie. Będę tylko 22
Wojtek A. Filip - 11-01-2014, 16:51
Temat postu:
Szkoda - za to wybrałeś bardzo dobrą datę na spokojne odwiedzenie targów salut .

Jeżeli ktoś się zastanawia kiedy przyjechać, to najciaśniej jest w weekendy - choć drugi weekend targów to zazwyczaj czas "polowań" Guy with axe . Wielu wystawców, którzy nie sprzedają sprzętu w czasie targów, a chcą wrócić z mniejszą ilością "bagaży" wysprzedaje w atrakcyjnych cenach całe stoisko.

Jeżeli ktoś chce zobaczyć/kupić coś konkretnego, to jeden dzień spokojnie wystarczy. Jeżeli natomiast planujemy spokojne zwiedzanie hali nurkowej + uczestnictwo w któreś z prelekcji to 2-3 dni pozwalają na realizację takiego planu.

Nie wiem ile czasu trzeba zarezerwować jeżeli plan obejmuje szczegółowe zwiedzanie całych targów z testowaniem różnych sprzętów i oglądaniem wnętrz jachtów włącznie Think ?
Wojtek A. Filip - 20-01-2014, 15:42
Temat postu:
Hej.
Minęły dwa pierwsze dni targów. Ilość osób przewijająca się przez halę nurkową była na tyle duża, że trudno było coś zwiedzić.

W piątek wieczorem zbudowaliśmy stoisko


Wczoraj miłą niespodziankę sprawili odwiedzając nas znajomi z Projektu Morpheus - zastanawialiśmy się nad możliwością opracowania systemu pozwalającego na wiercenie pod wodą z użyciem najprostszych, bezpiecznych narzędzi. Ustaliliśmy wstępnie jak usuwać z jaskiń zanieczyszczenia.

Na Boot wystawiają się prawdopodobnie 4 polskie firmy xDeep, Santi, NoGravity i TecLine. Formuła targowa niektórych producentów zmieniła się, i tak np. Gral Marine jest reprezentowana przez niemieckiego przedstawiciela. Z przyjemnością spotkałem się też z polską ekipą proponującą nurkowania na Lofotach - na stoisku można porozmawiać z Marcinem Chochorowskim.

Stoisko TecLine w tym roku obsługują m.in. przedstawiciele z Dani, Hiszpanii, Włoch, Belgi, Francji, Czech, Irlandii, Niemiec i Szwajcarii.

Na zdjęciu hiszpańska obsługa (Emilio w akcji ) Kasi z Polski Smile


Popołudnie sprowadziło na Boot kolejną "falę" zwiedzających. Ciekawostką może być to, że niemieckie sklepy sprzedają podobno mniej przez cały rok niż w tydzień targów. Natomiast lokalni klienci cierpliwie czekają na czas targów kuszeni znacznymi obniżkami cenowymi sięgającymi nierzadko 40%.

Pozdrawiam,
Wojtek
Tomek Płociński - 20-01-2014, 15:49
Temat postu:
Wojtek jakby były bottom timery XDeepa z taką obniżką to weź jednego dla mnie Smile
Wojtek A. Filip - 20-01-2014, 18:36
Temat postu:
X-deepowe komputerki widziałem tylko w formie wystawy na stoisku X-deep'a - nie spotkałem się z nimi w sprzedaży.
Darek DYNAR - 20-01-2014, 20:12
Temat postu:
Tomek, biorąc pod uwagę , że są niezwykle pożądanym produktem, to na przekór tradycji na koniec targów również będą sprzedawane...ale z ceną + 40%. Tyle może kosztować przyjemność zakupu towaru od tzw ręki tongue Laughing Laughing Laughing
gorcio - 22-01-2014, 09:40
Temat postu:
Tak z ciekawosci - jak ksztaltuja sie ceny suchych skafandorw w porownaniu do cen rynkowych ?
Jacek Marek - 22-01-2014, 10:07
Temat postu:
Ceny na razie są bardzo zbliżone do normalnych, pewnie się to zmieni pod koniec targów,ale za to jest ogromny wybór, widziałem bardzo dużo skafandrów zupełnie nie znanych u nas, a robiących duże wrażenie, leciutkie, rozciągliwe, zamki plastikowe itd.
Jarek Andrzejewski - 22-01-2014, 17:20
Temat postu:
Jacek Marek napisał/a:
/.../widziałem bardzo dużo skafandrów zupełnie nie znanych u nas, a robiących duże wrażenie, leciutkie, rozciągliwe, zamki plastikowe itd.


mógłbyś wrzucić listę firm i ew. nazwy modeli (ale to już łatwiej samemu znaleźć) je oferujących?
Sporo firm jest znanych i na forum się pojawiały, ale pewnie coś nowego też "wyśledziłeś"?
Jacek Marek - 22-01-2014, 20:45
Temat postu:
Nie dam rady na targach byliśmy zupełnie przy okazji, wracając z Belgii, żeby dokładniej wszystko obejrzeć potrzeba by było ze 2 dni, a my byliśmy tylko 2 h, więc po prostu nie było czasu na zebranie takich informacji. Z tego co pamiętam bardzo ciekawie wyglądające suchary były z jednej firmy niemieckiej i z jednej włoskiej nie znam ich nazwy. No i oczywiście nasze No Gravity naprawdę robi wrażenie pod względem wykonania i ceny, chyba mocna konkurencja dla Santi Laughing .
Wojtek A. Filip - 25-01-2014, 22:10
Temat postu:
Jutro ostatni dzień Boot. Nasz zespół jest bardzo zmęczony - wydaje mi się, że to najintensywniejsze dla nas targi Boot w ostatnich 3 latach.
Jednak frajda trudna do opisania. Po ogólnie bardzo udanym nurkowo ubiegłym roku, sukcesie handlowym V2 i zatwierdzeniu projektu V1, ten rok zaczyna się od udanej, nieoficjalnej jego premiery Smile .
Bardzo mnie cieszy zainteresowanie naszymi automatami wśród przedstawicieli grupy Tec Line w Europie, którzy odwiedzili nasze stoisko, albo wspólnie z nami uczestniczyli w targach.

Szkoda, że nie miałem w zasadzie w ogóle czasu, na zrobienie jakiegoś, nawet małego reportażu Confused .
Targi działają bardzo motywująco, w przeciągu kilku miesięcy mam nadzieję, skończyć 2 kolejne ciekawe pomysły - mam nadzieję, że się spodobają Smile.
Poniżej V2 ICE Mono, nazywany roboczo V1.





Osoby, które jutro wybierają się na targi, zapraszam na spotkanie/pogadanie.


Do zobaczenia,
Wojtek
Wojtek A. Filip - 25-01-2014, 22:51
Temat postu:
Trochę fotek.



































Wojtek A. Filip - 26-01-2014, 21:35
Temat postu:
No i koniec. Sporo pracy, i bardzo udane spotkania małe i duże.
W ostatnim dniu dwie ciekawostki.

Jedną usłyszałem na stoisku NoGravity.
Otóż stoisko odwiedził instruktor, którego Rafał zapytał o przydatność gumowego "pasa krocznego" w skafandrze z teleskopem.
Odpowiedź była następująca: pas jest dalece wskazany, dlatego, że jego brak powoduje wzrost oporów w czasie pływania do tyłu Shocked Shocked Shocked .


Druga sprawa nie mniej interesująca. Firma znana z produkcji bojek, wypuściła na rynek bojki z własnym zasilaniem (taka mini butelka z gazem) w kolorze, uwaga... czarnym scratch . Ponoć są najlepiej widoczne u zgubionych nurków, widocznych na linii horyzontu.


Jutro powrót do Polski.
Do zobaczenia,
Wojtek
Adam Jaworski - 26-01-2014, 23:23
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:
Odpowiedź była następująca: pas jest dalece wskazany, dlatego, że jego brak powoduje wzrost oporów w czasie pływania do tyłu

No i wszystko jasne. Teraz wreszcie wiem, dlaczego mi nie wychodzi!

Wojtek Filip napisał/a:
bojki z własnym zasilaniem (taka mini butelka z gazem)

Za Sokratesem: niewiarygodne, bez iluż to rzeczy mogę się obejść!

Specjalne skrzydła techniczne z systemem zrzutu powietrza z powrotem do butli też już były prezentowane, czy to dopiero na targach 2015? Twisted Evil
Wojtek A. Filip - 26-01-2014, 23:53
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
Specjalne skrzydła techniczne z systemem zrzutu powietrza z powrotem do butli też już były prezentowane

Nie, ale np. NRC (taka firma specjalizująca się w membranach do robienia nitroksu) zaprezentowała ciekawy analizator do ean'u.

Małe pudełeczko mieszczące sensor O2 i przycisk.
Wchodzi się na stronę, pobiera aplikację na smartfona (podobno dowolnej maści), naciska ten przycisk i... na ajfonie pojawia się panel sterujący (kalibracja, stan baterii etc) i tam odczytujemy pomiar (analizator oczywiście przykładamy do flachy).
Małe, funkcjonalne, do zawieszenia na szyi, brzydkie trochę niestety (dyzajner robi projekty membran Wink ) - aż pomyślałem, że gdyby Bolo dostał bebechy, to zrobiłby taką obudowę że Shocked .
Adam Jaworski - 26-01-2014, 23:56
Temat postu:
Czyli co - czujnik z modułem komunikacyjnym i soft na smartfona, żeby obczajoną zawartość tlenu wyświetlić na ładnie wyglądającym ekranie?
Wojtek A. Filip - 27-01-2014, 00:07
Temat postu:
Dokładnie.
Komunikacja Bluetooh minimum 4.0 .
Tomek Płociński - 27-01-2014, 10:04
Temat postu:
Adam Jaworski napisał/a:
na ładnie wyglądającym ekranie?

czasy, kiedy w nurkowaniu liczyło się nurkowanie minęły bezpowrotnie, teraz sprzęt nie musi już tylko działać, MUSI jeszcze ładnie wyglądać Razz
aleXandra - 27-01-2014, 14:42
Temat postu:
Wojtek Filip napisał/a:

Nie, ale np. NRC (taka firma specjalizująca się w membranach do robienia nitroksu) zaprezentowała ciekawy analizator do ean'u (...)


Skoro już można kupić takie alkomaty, to kwestią czasu było, aż ktoś wpadnie na to, że inny sensor też można podłączyć do aj-fona Smile
Wojtek A. Filip - 27-01-2014, 16:27
Temat postu:
Tomek Płociński napisał/a:
teraz sprzęt nie musi już tylko działać, MUSI jeszcze ładnie wyglądać
Ujałbym to inaczej: bardzo dobrze, że minęły czasy kiedy sprzęty musiał tylko działać - lubię kiedy dobrze wygląda Smile .
Za to znakiem czasu jest to, że taki czy inny sprzęt niekoniecznie jest potrzebny, ale najlepiej żeby był zgodny z obowiązującą modą: przyjechałem na nurkowisko korzystając z nawigacji w telefonie, zatelefonowałem do domu, że jestem bezpieczny, potem jeszcze oznaczyłem miejsce gdzie jestem i polubiłem, że znajomy zjadł właśnie drożdżówkę i... rozładowała się bateria, a miałem jeszcze zrobić analizę gazu... Eh?
Wojtek A. Filip - 27-01-2014, 17:43
Temat postu:
Jeszcze dwie ciekawe, kolorowe propozycje Halcyona.




Tomek Płociński - 27-01-2014, 17:46
Temat postu:
dodaj jeszcze,
obliczyłem profil dekompresyjny, ilość potrzebnych gazów, zrobiłem sesję zdjęciową akwenu, sprzętu oraz wiewiórki Smile

Wojtek Filip napisał/a:
rozładowała się bateria,

dlatego masz w bagażniku agregat prądotwórczy ewentualnie kabelek do podpięcia w gniazdo USB w samochodzie Razz Smile (żeby nie zabrakło redundancji - kabelki muszą być dwa Razz )
Adam Jaworski - 27-01-2014, 17:49
Temat postu:
A ja wiem, komu sie bedzie podobalo to drugie skrzydlo Smile
Paweł Seweryniuk - 27-01-2014, 22:13
Temat postu:
niestety nie byłem- dziś rozmawiałem ze znajomymi, podobno było dużo cikeawych rzeczy.

Uwagę znajomego zwróciła super-hiper sprężarka, która miała w sobie nawet czujnik dwutlenku węgl,- po przetestowaniu jej na hali wyszło że stężenie jest wyższe od zalecanego Very Happy

2.0 Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group and little modified v 0.1 by Mariusz