Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Zestaw Halcyon Eclipse do pojedynczej butli + ew. gratis
Autor Wiadomość
Emil Sieńko Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: G3
PostWysłany: 23-03-2021, 20:53   Zestaw Halcyon Eclipse do pojedynczej butli + ew. gratis Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Worek Halcon Eclipce 40 lbs na płycie oryginalnej Halcyon stalowej z adapterem do poj. butli i systemem cinch.

Zestaw nie zawiera kieszeni balastowych ani wyściółek i akcesoriów dodatkowych (chyba, że komuś baaaardzo zależy to mogę poszukać tych dodatkowych pasków z d-ringami, choć nie wiem czy je odszukam) Dalego nie nazywam go infinity Wink w tytule.

Uprzedzając ew. pytania łowców okazji i tropicieli teorii spiskowych Rolling Eyes – tak, to składak z 2 zestawów. „Aaaa Panie dlaczego, pewnie bity”??? A dlatego, że przy przesiadce na twina, kilka lat temu, nabyłem drugi zestaw Halcyona i ten do pojedynczej butli poszedł w kąt a raczej na półkę (także nie bity) i wracałem do niego okazjonalnie. Po drodze zaś użyłem kieszeni do zestawu twinowego.

Przebieg można ocenić po zdjęciach (ZDJĘCIA DOŚLĘ NA PRIV etc. ponieważ kiedyś umiałem tu zamieszczać ale się zapomniało Embarassed ) – taśma (nieprzycinana) i gumki na uprzęży w stanie praktycznie idealnym, a po worku widać, że stan spokojnie dobry +
Powód sprzedaży: JW. - zaleganie na półce i jedynie okazjonalne korzystanie z zestawu. Czas przewietrzyć nurkowy składzik. A jeżeli kogoś to obchodzi to pieniądze za ten zestaw na 99% zostaną w środowisku nurkowym Wink

Po parametry techniczne elementów zestawu zapraszam na strony sklepów nurkowych etc. – nie widzę powodu by już wydłużać ten opis.
Ze swego doświadczenia mogę zaś dodać, że zestaw radził sobie dobrze nawet w konfiguracji – ciężka stalowa 15 + butla stalowa 4 l.

A ew. gratis to nożyk oczywiście Halcyon. Mogę go dorzucić do zestawu, w przypadku „kup teraz” albo minimalnego targowania ceny.

Cena jaka mnie interesuje to 2121 zł. Oczywiście z propozycjami osób realnie zainteresowanych chętnie się zapoznam.
Do ceny należy doliczyć ew. koszty wysyłki.

Generalnie nie rozumiem kończenia oferty sławami „polecam” więc tylko słowem zakończenia dodam, że sprzęt z pewnością posłuży lata tylko czas go pod wodę zabrać.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TomM Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
PostWysłany: 24-03-2021, 07:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Byłbym zainteresowany workiem Eclipse+STA o ile worek nie jest starszy niż 5 lat.
Wolałbym wprawdzie Eclipse 30, ale 40 też może być.
Na płytę Halcyon +cinch może będzie inny chętny?

PS. Nie są te worki H wcale takie trwałe. Rozsypał mi się Halcyon Pionier, a dokładniej zdezintegrowały się kołnierze gwintowane na inflator i spłuczkę, rozsypały się na proszek. Pionier nie ma wymiennego pęcherza PU - kołnierze są wklejane przed zszyciem i zgrzaniem worka - więc jest to praktycznie średnio naprawialne. Eclipse ma wymienny pęcherz i skręcane kołnierze, ale zdobycie pęcherza PU do tego worka też nie jest wcale takie proste.
Powrót do góry

PostWysłany: 24-03-2021, 09:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM napisał/a:
Byłbym zainteresowany workiem Eclipse+STA o ile worek nie jest starszy niż 5 lat.
Wolałbym wprawdzie Eclipse 30, ale 40 też może być.
Na płytę Halcyon +cinch może będzie inny chętny?

Niestety, jest na odwrót w moim zestawie Neutral - worek jest starszy (2010) niż płyta (to myślę po 2015, mogę sprawdzić ale to chyba nie ma w przypadku aż takiego znaczenia). Praktyczny brak zużycia taśmy etc. widać będzie na zdjęciach, które chętnie podeślę zainteresowanym Wink .

Co do trwałości to trudno mi dyskutować ale mam 2 worki H. i dbam o nie w sensie serwisu infiltratorów czy sezonowych płukań worków wewnętrznych/przeczyszczenia spłuczek i śladów widocznych zużycia nie widzę (poza delikatna zmianą koloru powłoki zewnętrznej). Ale użytkowane 99% w wodach słodkich.

Jak piszesz Pionier to zupełnie inna "nienaprawialna" konstrukcja.

Pozdrawiam. salut
Powrót do góry

TomM Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
PostWysłany: 24-03-2021, 18:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Emil Sieńko napisał/a:
worek jest starszy (2010)

11 lat? Mój Pionier się zdezintegrował po 16 latach. Chyba nie jestem zainteresowany.
Naprawa Eclipsa jest możliwa oczywiście, ale trzeba zdobyć pęcherz PU, co jest karkołomne, a za parę lat będzie niemożliwe.
Powrót do góry

PostWysłany: 24-03-2021, 20:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM jak nie jesteś zainteresowany to skąd taki komentarz? scratch Wink Oczywiście możesz zaproponować jakąś cenę wg. Ciebie rozsądną nawet za każdy element zestawu. Nawet na samą powłokę zewnętrzną bez pęcherza - może dostaniesz go w cenie Wink Nawet na priv. Rolling Eyes Chcę sprzęt sprzedać ponieważ tak, jak napisałem w ogłoszeniu zalega mi bezcelowo na półce. Eclipsy są nadal produkowane z tego co mi wiadomo. Także składowe również. Pionier to, jak pisałeś i ja pisałem zupełnie inna konstrukcja i nie wiem czy nawet nie inne materiały (może właśnie, że Twój Pionier się rozpadł to kwestia właśnie materiałów i sposobu wykonania). To trochę jak by porównywać różne rodzaje aut (nawet nie modele) w danej klasie tego samego producenta. No moim zdaniem trochę za duże naciąganie. Pozdrawiam, jak przemyślisz sprawę daj znać Smile
Powrót do góry

PostWysłany: 28-03-2021, 19:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przedświąteczna zniżka ceny 1750 zł salut
Powrót do góry

PostWysłany: 18-04-2021, 21:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kolejna obniżka przed sezonem Wink 1450
Powrót do góry

Odpowiedz do tematu