Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
"Konferencja" nurkowa w Libercu
Autor Wiadomość
Daniel Kowalski Płeć:Mężczyzna
KowiKowi1979


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 302
Skąd: Wrocław (DS)
PostWysłany: 28-02-2010, 19:51   "Konferencja" nurkowa w Libercu Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam! Czy ktoś mógłby mi podać bliższe dane na temat imprezy w Libercu w najbliższy weekend? Chciałbym się wybrać, ale tak naprawdę nie znam żadnych detali, nie mogę nic wygooglować Wink
Czy wstęp jest otwarty, ile kosztuje, jaki jest program... Pozdrawiam i z góry dzięki KOWI

_________________
Daniel Kowalski 668 016 570 / 600 439 472
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 28-02-2010, 21:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KowiKowi1979 napisał/a:
Czy ktoś mógłby mi podać bliższe dane na temat imprezy w Libercu w najbliższy weekend?


http://www.techmeeting.cz/

El Bacio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Daniel Kowalski Płeć:Mężczyzna
KowiKowi1979


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 302
Skąd: Wrocław (DS)
PostWysłany: 28-02-2010, 22:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie! Kto się wybiera z Wrocławia? Może w niedzielę jakiś trimiksowy nur na powietrzu w Reichu? alien

_________________
Daniel Kowalski 668 016 570 / 600 439 472
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
anonymus 1
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-03-2010, 12:27   

W kierunku na Bydgoszcz nie ma jakiej wody? W sumie, szkoda weekendu Smile
Powrót do góry
   
murena Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: M1
Dołączyła: 17 Lip 2009
Posty: 135
Skąd: Zakopane/Krk
PostWysłany: 03-03-2010, 17:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KowiKowi1979 napisał/a:
Dzięki wielkie! Kto się wybiera z Wrocławia? Może w niedzielę jakiś trimiksowy nur na powietrzu w Reichu? alien


my się wybieramy z Krakowa przez Wrocław..
mam miejsca w autku, więc jakby co zapraszam Very Happy Very Happy

co do nurów.. myślałam, że trimiksowe też się wykonuje pod wodą, ale cóż.. pewno nie miałam racji i tmx to tylko na powietrzu! miejmy nadzieję, że świeżym, górskim, niemieckim. cyclops
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
wiera Płeć:Kobieta


Dołączyła: 26 Lis 2008
Posty: 55
PostWysłany: 03-03-2010, 21:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

murena napisał/a:
myślałam, że trimiksowe też się wykonuje pod wodą, ale cóż.. pewno nie miałam racji i tmx to tylko na powietrzu! miejmy nadzieję, że świeżym, górskim, niemieckim. cyclops


Wydaje mi się, że KowiKowi miał na myśli nurkowania podwodne na tmx 21/0 Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Daniel Kowalski Płeć:Mężczyzna
KowiKowi1979


Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 302
Skąd: Wrocław (DS)
PostWysłany: 04-03-2010, 00:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wiera napisał/a:
Wydaje mi się, że KowiKowi miał na myśli nurkowania podwodne na tmx 21/0 Wink


Bingo ! ! !


Cytat:
my się wybieramy z Krakowa przez Wrocław..
mam miejsca w autku, więc jakby co zapraszam Very Happy Very Happy


Jedziemy we dwójkę z Wro, ale bardzo dziękuję! Co do nura, to prawdopodobnie Wetro lub Sparmann w niedzielę, jeśli mój towarzysz podróży podreperuje zdrowie.

_________________
Daniel Kowalski 668 016 570 / 600 439 472
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
murena Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: M1
Dołączyła: 17 Lip 2009
Posty: 135
Skąd: Zakopane/Krk
PostWysłany: 04-03-2010, 00:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wiera napisał/a:
Wydaje mi się, że KowiKowi miał na myśli nurkowania podwodne na tmx 21/0 Wink


no cóż.. gwoli ścisłości TEN tmx ulubiony to 21/0,0005 Wink

ale.. moja wypowiedź była jak najbardziej z "Wink" bo... fajnie językowo to wyszło Mr. Green Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
murena Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: M1
Dołączyła: 17 Lip 2009
Posty: 135
Skąd: Zakopane/Krk
PostWysłany: 04-03-2010, 00:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KowiKowi1979 napisał/a:
jeśli mój towarzysz podróży podreperuje zdrowie.

nooo! to życzę tego bardzo!
jest jeszcze chwila.
nury motywują do dbania o zdrówko!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
murena Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: M1
Dołączyła: 17 Lip 2009
Posty: 135
Skąd: Zakopane/Krk
PostWysłany: 09-03-2010, 21:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

oki doki. alien

Liberec w mroźnie słonecznej poświacie błyszczał jak z niego odjeżdżaliśmy..
szkoda że weekendy są tylko w weekendy i nie trwają kilkanaście dni, by wracając z Czech do Krakowa móc odwiedzić kamieniołomy niemieckie, dziury śląskie, wraki bałtyckie oraz wraki na Scapa Flow..

wtedy można by spokojnie słuchać, oglądać i nie tylko marzyć i planować, ale zrealizować sobie konkretne nury, bo.. jak zwykle spotkanie nurków zachęciło do nurkowania, mimo, tego że:

słowacki nurek i lekarz Michal Palkovič opowiadał o wynikach swoich badań i pokazywał co ciekawego żyje w rebreatherach, zwłaszcza w ustnikach, oraz jak należy się tego pozbyć, właściwie najlepsze okazały się być preparaty z chlorem, mimo jego uszkadzającego działania oraz czyszczenie ręczne - szczoteczką. znaczenie ma ponoć regularność i dbałość, jak już raz pozwoli się fioletowemu "kożuchowi" narosnąć, nie tak łatwo jest go porządnie usunąć...

inny lekarz, David Skoumal omówił w expresowym skrócie, ale bardzo konkretnie kwintesencję wszystkich postaci choroby dekompresyjnej, wspominając też rzadsze jej typy oraz podkreślił znaczenie terapii tlenem, hiperbarycznej oraz tlenem w środowisku hiperbarycznym, omówił on szczegółowo, co to daje i że jest właściwie kluczem do sukcesu. odpowiednia seria sprężeń istotna jest zwłaszcza, gdy pacjent trafia po pewnym czasie do komory, ponieważ jeśli trafia natychmiast, leczy się go obserwując ustępowanie objawów i nie jest to aż tak skomplikowane, jak cały cykl w przypadku opóźnionego zgłoszenia się na leczenie. wspomniane też zostały dodatkowe sposoby leczenia, słynna aspiryna "raczej tak", sterydy zdecydowanie nie.

o komorach też prawił nieco Oldřich Lukš, przedstawiający historię nurkowania w Czechach, było tam też nawet nieco Polski, zdjęcia z naszych "Retronurków" KDP, trochę o naszych komorach i tym, że wojsko polskie całkiem konkretne nury robiło już jakiś czas temu. poza tym przerażenie budziło zdjęcie jednej mini komory w której pewien nurek spędził 3 dni!

o tlenie dla odmiany, ale z innego pktu widzenia mówił Zdeněk Kalista, chodziło o napełnianie butli tlenem i związane z tym różnice w nazwie "tlen medyczny", "tlen techniczny" czy też "gaz do oddychania" czyli coś 'lepszego' od tlenu tech, ale gorszego od med..
generalnie różnice są głównie w cenie oraz w tym, że medycznym nie napełnimy swoich butli.

do nurkowania zachęcały natomiast filmiki EKPP pokazane przez JP Bressera, który również przedstawił filozofię GUE i zasady DIR na kiku ciekawych slajdach oraz opowiedział nieco o kursie Fundamentals poprowadzonym w Czechach dla dwóch Słowaków, jeden z nich opisał to ciekawe 4 dniowe doświadczenie a JP powiedział, że i dla niego było to dość ciekawe, bo przed nurem musieli rąbać lód na akwenie - zgodnie ze standardami kurs taki nie może się odbywać pod lodem, na szczęście lodu nie było wiele, takie martini z lodem powstało Smile

do zastanowienia natomiast pobudziła prezentacja Pawła Poręby, który mówił o metodach planowania dekompresji w locie, o parametrach ważnych do takiego planowania, średniej głębokości, głębokości maksymalnej, wpływie wykonywanego profilu na przesycenia końcowe. a także wpływie rozdziału czasu na przystankach - krzywa S, krzywa eksponencjalna, liniowa i inne..
liczne wykresy umożliwiały "zobaczenie naocznie" jak wyglądają przesycenia w takim, bądź innym przypadku.
została też przedstawiona metoda NOF, nowa metoda planowania w locie z którą się można zapoznać na stronie autora: http://nurkowanie.nekton.com.pl/zbiory_1/NOF.pdf
w pierwszym momencie dość skomplikowana, ale po przeczytaniu ze zrozumieniem trzy krotnym staje się dość uniwersalną alternatywą dla innych metod planowania w locie cyclops

polskim akcentem był też filmik z Graf Zeppelina autorstwa nurkującego tam Czecha - Jana Ziliny, dokumentujący odwiedzenie przez naszą rodzimą ekipę bałtycko-wrakową tego niesamowitego wraku.

filmiki i zdjęcia wraków przedstawili też John Thornton oraz Thomas Easop - nurkujący na przepięknych wrakach Scapa Flow, gdzie wizura zawsze rewelacyjna (ale najlepiej ponoć jesienią), prądów prawie nie ma a temperatura wody znacznie wyższa od naszych bałtyckich wód...

spotkanie było w dość kameralnym gronie, w porównaniu np. do rozrastającej się Baltictech, co mnie jednak osobiście dość ucieszyło, gdyż była okazja by porozmawiać ze wszystkimi, z którymi się miało ochotę, a także zawiązać kilka znajomości, co zaowocowało wspaniałymi planami nurkowymi i miejmy nadzieję, że na planach się nie skończy... Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.