Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
10.01.07 Hermanice
Autor Wiadomość
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 15-12-2006, 21:02   10.01.07 Hermanice Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No to mamy wstępny plan Twisted Evil : jedziemy choćby nie wiem co... Wink

skład:

1. Doro
2. Samiec Żmiji
3. KrzyHo
4. TomM (główny dajwmaster)
5. Wojtek
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 15-12-2006, 21:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli tylko drogi będa przejezdne. Do tego czasu na pewno nie zamarznie, więc jeśli będzie się dało dojechać.... zaproszenie aktualne. Wstępny plan zakłada użycie plecowego 30/30 lub EAN30 (jak kto woli i ma dostęp) i EAN50 do deko. Total time rzędu 70 min. W planie tani obiad koło czołgu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
KrzyHo Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AdvNX/Dir-F
Wiek: 55
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 446
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 15-12-2006, 23:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oj sie będzie działo! Już się nie mogę doczekać bounce
Mam nadzieję, ze do tego czasu usunę awarię w suchym co się stał półmokrym. Mam już podejrzenie, że to może być z powodu świeżo naszytej kieszeni, ale jeszcze trzeba potwierdzić

Pzdr
KrzyHo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4220303
   
Kamil Kepa Płeć:Mężczyzna


Wiek: 36
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 251
PostWysłany: 16-12-2006, 13:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Widze ze będziecie miec dobrego nurka Very Happy

Znajomy niedawno wrucil z tamtad mowil ze jest super widoczność - no i nie ukrywam ze powiedział ze woda jest mokra i zimna Very Happy hehe

bounce

_________________
In fact, human can't go without water for more than 3 days :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
748649
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 02-01-2007, 21:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ogłoszony termin nieuchronnie się zbliża, znaki na niebie i ziemi wskazują, że nic nie stoi na przeszkodzie aby planowany wyjazd się odbył.
Mam w związku z tym prośbę do KrzyHa i Mareckiego - potwierdźcie proszę swój akces i odnieście sie proszę do następujących elementów:
1) Gazy. Wstępny plan obejmuje zastosowanie trioksu 30/30. Czy przyjedziecie z takim gazem w twinach, czy też objąć was programem spółdzielczym na śląskim podwórku?
Muszę ustalić w miarę pilnie, ile trzeba helu - na 3 osoby czy na 5
2) Ewentualnie inne gazy - argon? EAN50?
3) Kwestie czysto techniczne. Dzień jest bardzo krótki, a dojazd powolny, celowe byłoby wyruszenie ok. 8:00 w środę 10.01 z rejonu Katowice - Bytom, powrót w granicach 18?
Ewentualni inni chętni proszeni o znak życia Smile
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 02-01-2007, 21:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej!

Potwierdzamy zapotrzebowanie na tmx30/30 plecy, ean50 deco i argon skafandrowo Smile.
Wszystko x2.

Do terminów wyjazdów.przyjazdów się dostosujemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Samiec Zmiji Płeć:Mężczyzna
Marek Habior


Stopień nurkowy: GUE Fundamentals
Stopień instruktorski: IANTD Norm TX
Pomógł: 1 raz
Wiek: 57
Dołączył: 06 Lut 2006
Posty: 110
Skąd: Ursynów
PostWysłany: 02-01-2007, 22:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam udzial KrzyHa i Mareckiego Very Happy

Gazy:
OK. zgoda na 30/30 i Ean50
Poniewaz wybraliscie TriOx rozumiem, ze plan zaklada sporo szwedania sie w okolicach
glebokiego dna? Mr. Green

Łatwiej chyba bedzie z powodow logistycznych, jesli przywieziemy gazy ze soba.
Inaczej musielibysmy sporo wczesniej we wtorek przybyc, albo machnac sie jakos kiedy indziej na mieszanie.

Jestesmy nastawieni na zjechanie na Slask we wtorek wieczorem, wiec mozemy odpalic w srode o 0800

Pozdrawiam
m.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 02-01-2007, 23:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To prawda, będzie łatwiej jak przywieziecie ze sobą.
Z tym głębokim dnem to bez przesady, to jest akwen idealny na 30% tlenu. Ciepło nie jest, więc im mniej deko tym lepiej. Natomiast 30 % helu trochę dla zabawy, trochę dla picu, a trochę żeby jak najwięcej zapamiętać. Różnica na 30/30 względem EAN30 jest dość odczuwalna - podmiotem testu była Gosia, która po ok. 10 nurkowaniach na tej samej trasie na nitroksie poszła na trioksie i po wyjściu powiedziała "wreszcie wiem jak biegnie poręczówka - zawsze mi się zdawało, że na wprost, i są tam rzeczy których nigdy nie zapamiętałam".
Konkretny plan ustalimy, ale wstępnie zakładałbym ok. 10 minut na keson (na początku nurkowania do 18 m), 40 min czasu dennego, i resztę na deko. Maksymalna głebokość 35-36 m i to nie dłużej niż 10 min, reszta czasu dennego w granicach 30 metrów. To jest przyjemny akwen, dośc przejrzysty, bez grozy, ale zimny i trochę narkotyczny - wiele osób czuje sie tam niepewnie nie wiedzieć czemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
KrzyHo Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AdvNX/Dir-F
Wiek: 55
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 446
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 08-01-2007, 21:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Warunki z dnia dzisiejszego: Powietrze 3st, woda max. 7st, woda min. 5st, wizurka przy powierzchni 9m a na dole 12m.
a tu źródło informacji na które właśnie wpadłem przypadkowo

KrzyHo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4220303
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.