Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Chcesz kupić suchy skafander?
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 28-06-2013, 14:52   Chcesz kupić suchy skafander? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry.
Zastanawiasz się nad zakupem suchego skafandra?

Przeczytałeś, że współpracowałem/współpracuję m.in. z SANTI, BARE, AGAMą, TecLine w zakresie konstrukcji, testów użytkowych i sprzedaży skafandrów,
...a teraz zastanawiasz się czy zaproponuję zakup skafandra jednej z tych firm Think ?




i tu niespodzianka - zapraszam do śledzenia tego tematu evil3 niedługo szczegóły.



Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Paweł Seweryniuk Płeć:Mężczyzna
nurkujemy-nie gadamy

Stopień nurkowy: tmx
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: dan
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 399
Skąd: Stolyca
PostWysłany: 28-06-2013, 16:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

podgrzewać napięcie to potrafisz

_________________
DiveProject-nurkujemy nawet w wodzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   

Stopień nurkowy: OWD
PostWysłany: 29-06-2013, 18:05   

Oczekuje na akceptację
Powrót do góry
 
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 02-07-2013, 14:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chciałbym kupić suchy skafander.
-Znalazłem kilka firm - każda proponuje podobne skafandry, a ceny znacznie się różnią - dlaczego?
Nigdy wcześniej nie kupowałem suchego skafandra - nie wiem od czego najlepiej zacząć.

-Z jakiego materiału powinien być mój skafander? Moja przyszłość nurkowa to wraki - czy to znaczy, że skafander musi być z cordury?
-Jestem drobną kobietą - czy w takim skafandrze nie będę wyglądać jak w worku?
-Mam ponad 120kg i nie jestem zbyt wysoki, czy wystarczy, że zamówię skafander na miarę?
-Czy warto wybierać model z suwakiem plastikowym? Słyszałem też, że zamek z przodu szybciej się łamie - czy to prawda?
-Gdzie powinien być umieszczony zawór upustowy - podobno skafander "działa sam" jeżeli ten zawór jest dobrze umieszczony?
-Buty? Gumowe, czy może skarpety i dodatkowe buty? Jakie są różnice - które rozwiązanie mam wybrać? Są też takie neoprenowe z podklejonymi podeszwami - może te?
-Podobno nurkowie techniczni używają kieszeni - czy ja też ich potrzebuję? Jeżeli tak to jakie wybrać? Co tam się wkłada?
-Jak się zmierzyć kupując skafander szyty na miarę - dodać coś do obwodów, bo zbliżają się święta Wink ?
-O co pytać sprzedawcę, żeby zorientować się czy potrafi mi pomóc kupić właściwy dla mnie skafander, czy może tylko zależy mu na sprzedaży za najniższą cenę i tym chce pominąć moje prawdziwe potrzeby?
-...a może kupić okazjonalnie używany i zrobić mu kapitalny remont?


Zakup skafandra to spory wydatek.
Pytań przed zakupem może być znacznie więcej - czasem bywa też tak, że nie wiemy na co zwrócić szczególną uwagę jakie pytania powinniśmy zadać, a w konsekwencji kupiony skafander nie spełnia naszych oczekiwań.



-No i jeszcze jedno: co w takim razie z ocieplaczem?





cdn...

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Turbik Płeć:Mężczyzna
Piotrek


Stopień nurkowy: P3
Pomógł: 12 razy
Wiek: 41
Dołączył: 31 Paź 2011
Posty: 487
Skąd: Kraków
PostWysłany: 02-07-2013, 15:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pytania, muszę przyznać, bardzo ciekawe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
manaiqin Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AOWD+EAN
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 02-07-2013, 18:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jestem na etapie wymiany skafandra na nowy i muszę przyznać, ze sam zdawałem sobie podobne pytania. Wybrałem już producenta, model, akcesoria, szycie na miare. Wszystko dopasowane do moich obecnych i przyszłych potrzeb i planów nurkowych.

Przesledzenie tematów pojawiających sie na forach to jednak mało i wielu osobom może jeszcze bardziej namieszac w głowie. Sprzedawcy tez nie ułatwiają sprawy oferując przede wszystkim to co zalega w magazynie.

Pozostają porady doświadczonych kolegów i zaufanego instruktora. Skafander to droga zabawka. Na wyrzucenie kilku tysięcy stać niewielu, więc decyzje powinno się podejmować z rozmyslem. Można dzięki temu uniknąć zbędnych wydatków.

Czekam z ciekawością na ciąg dalszy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Paweł Seweryniuk Płeć:Mężczyzna
nurkujemy-nie gadamy

Stopień nurkowy: tmx
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: dan
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 399
Skąd: Stolyca
PostWysłany: 03-07-2013, 16:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtku- dopisałbym jeszcze sprawę dodatków
- manszety silikonowe czy lateksowe, butelkowe czy stożkowe i czym to się rózni
- pierscienie do suchych,plusy i minusy czy może mokre rękawice
- kryza neopren czy silikon, a może lateks.
-zamek z przodu,z tyłu a może koperta.

tak naprawdę to piszę pytania, bo na większośc nie znam odpowiedzi Very Happy

_________________
DiveProject-nurkujemy nawet w wodzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Paweł Boruta Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Deco proc & CCR
Ilość nurkowań rocznie: 100
Stopień instruktorski: MSDT PADI
Ubezpieczenie: NFZ
Oznaczenie stage: Pawel B
Pomógł: 5 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 208
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 04-07-2013, 08:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To ja jeszcze dodam takie przykładowe pytanie:

- A co się stanie, gdy na wakacjach w dalekim, dziiiiiikim kraju pęknie mi kryza - słyszałem, że są konstrukcje umożliwiające samodzielną, szybką wymianę kryz i manszet? A co gdy przedrę skafander na wraku? Powinienem mieć jakieś łatki i klej?

Pierwsze zadawałem sobie w Egipcie, gdy po drugim nurkowaniu pękła kryza w sucharze Darii. Uratowała pożyczona z bazy pianka, ale... są inne możliwości.

Pozdrawiam, Paweł

_________________
Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le po­myślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 04-07-2013, 17:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hm... piszemy w dziale komercyjnym*, więc powinienem w końcu złożyć jakąś ofertę Smile.
Mam nadzieję, że zainteresuje każdego zastanawiającego się co kupić?
...a oferta pojawi się bardzo niedługo.

Wojtek


*osoby zainteresowane artykułami dotyczącymi doboru suchych skafandrów zapraszam do działu "Suche skafandry" -> klik

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
manaiqin Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AOWD+EAN
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 04-07-2013, 19:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

wstrzymałem produkcję skafandra....czekam na ofertę Smile

_________________
Lepsze własne łóżko niż parówka na patyku i dziadyga na kosiarce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Monika Brzózka Płeć:Kobieta
mów mi Mo


Stopień nurkowy: Full Cave, GUE T1
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN SPTSLV
Pomogła: 3 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 445
Skąd: stolica i okolica
PostWysłany: 05-07-2013, 20:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
...a oferta pojawi się bardzo niedługo.

Idelny timing Wojtku, przebieram nóżkami z niecierpliwości Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-07-2013, 15:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chcesz kupić suchacza? Doskonały pomysł!
Zrób to tak, aby kupiony skafander zaskakiwał Cię wyłącznie pozytywnie 8).

Wyjaśnię Ci bardzo dokładnie jaki skafander wybrać mając na uwadze Twoje plany i rozwój nurkowy.

Masz swojego ulubionego dostawcę sprzętu? Daje Ci super zniżki? Świetnie, powiem Ci na co zwrócić mu uwagę, aby zakup był nie tylko w dobrej cenie, ale także najlepszy dla Ciebie.

Znalazłeś super ofertę w necie? Ustalimy dokładnie czy oferowane "okazje" rynkowe rzeczywiście takimi są.

Jak skorzystać z mojej oferty?
-Zastanowić się czy warto wydawać na nią pieniądze?
-Jeżeli odpowiedź brzmi "nie" to proponuję dokładnie zapoznać się z moimi artykułami w dziale "Suche skafandry" -> klik - na pewno pomogą w zakupie.
-Jeżeli odpowiedź brzmi "tak" to:

1. Skontaktuj się ze mną via: email, sms, skype, Facebook, telefonicznie i podaj swój numer telefonu - ustalimy wygodną porę na rozmowę o Twoim zakupie - upewnij się, że jestem w takim miejscu na świecie, gdzie mogę się z Tobą skontaktować.
2. Wypisz na kartce:
-Jakie są Twoje plany nurkowe?
-Jak często i gdzie nurkujesz?
-Dlaczego chcesz kupić suchy skafander?
-Czego spodziewasz się po suchym skafandrze?
-Co budzi Twoje wątpliwości?
3. Pierwsza rozmowa potrwa ok. 3 minut, na kolejną przygotuj notatnik i więcej czasu - skafandra nie można dobrać "na szybko".



Nie ma dla mnie znaczenia którego producenta wybierzesz.

Nie interesuje mnie u kogo kupisz skafander - szukaj oferty, która najbardziej Ci odpowiada!

Pozwól mi pokazać mocne i słabe strony Twojego wyboru.

Być może kiedyś się spotkamy na treningu nurkowym. Chciałbym, żebyśmy nie musieli przerywać naszych zajęć na początku, z powodu źle dobranego skafandra.



Ile to kosztuje?
Usługa kosztuje 200zł brutto.
Otrzymasz na nią fakturę.
Zanim skorzystasz, skontaktuj się ze mną:

email: wojtek@divetrek-pro.com
skype: dive_trek
FB: Wojtek A. Filip
Tel.: +48 601 510 150


Udanych zakupów,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Marcin Klimczuk Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: kilka :)
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Polska
PostWysłany: 08-07-2013, 16:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

oferta jest bardzo pożyteczna i genialna w swojej koncepcji i prostocie Very Happy
jak ktoś jest na etapie zmiany lub zakupu po raz pierwszy to naprawdę polecam. Moje eksperymenty z suchym kosztowały mnie już ponad 10k złociszy i gdybym jeszcze raz miał zaczynać od początku z tym co wiem dziś to wahania skorzystałbym z tej opcji, bo te 2 stówki to nie wydatek, a inwestycja w tym przypadku. Obecnie posiadam 3 Shocked suchary. Pierwszy to była porażka zakupowa polecona przez "kolegę"-instruktora wtedy, gdy nawet nie miałem pojęcia o co pytać, miałem za to za dużo zaufania Embarassed Potem się okazało, że najlepszy był ten na którym było najwięcej prowizji ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Grzegorz Dublas Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE F T
Ilość nurkowań rocznie: 65
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Marki
PostWysłany: 09-07-2013, 22:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

i ja bardzo polecam możliwość skorzystania z fachowej porady Wojtka. Pamiętam nasz pierwszy kontakt telefoniczny i godzinną rozmowę kiedy padły podstawowe pytania: ile mam czasu na zakup (a było ciasno), jak chcę nurkować i czy zastanawiałem się nad serwisem sprzętu. Udało mi się jeszcze skorzystać z porady za free ale wiem, że te dwie stówki to nie dużo w porównaniu z tym jak później może być niefajnie.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Brzózka Płeć:Kobieta
mów mi Mo


Stopień nurkowy: Full Cave, GUE T1
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN SPTSLV
Pomogła: 3 razy
Wiek: 54
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 445
Skąd: stolica i okolica
PostWysłany: 26-07-2013, 10:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ze swojej strony dodam radę dla tych, którzy chcieliby skorzystać z oferty Wojtka (BEZAPELACYJNIE WARTO!!!) - warto także zapisać argumenty, które zadecydowały o tym, że myślę o konkretnym rozwiązaniu. Przede wszystkim dlatego, że na etapie spisywania, kiedy chce się nazwać coś krótko i rzeczowo przychodzą do głowy różne za i przeciw. Po drugie dla tego, że zdarza się, że nie mam w głowie żadnego merytorycznego argumentu a wybór opieram na opiniach innych lub 'statystykach wizualnych' czyli większość nurków w sucharach, których widziałam nurkowała w...
Wojtek zaczyna od omówienia minusów wybranego rozwiązania, później plusy oraz w analogicznej kolejności rozwiązania alternatywne. Fajnie się człowiek czuje kiedy z drugiej strony słyszy argumentację, do której sam doszedł, ale zdarza się i tak, że o jakimś aspekcie wogóle nie pomyślał.

Kolejna perspektywa, moim zdaniem bardzo ważna. Jeżeli w piance jakiś element doskwierał - warto podjąć próbę znalezienia takiego rozwiązania sucharowego, które ten mankament wyeliminuje. Wiem, że to doradzanie sucharowe ale Wojtek znając stary problem i oceniają wybrane przeze mnie rozwiązanie analizuje je również pod kątem tego czy niweluje stary problem czy też gwarantuje jego kontynuację.

Akceptowałam niedogodności związane z niedopasowaniem pianki (teraz mam ich 4 i każda ma jakieś ale). W przypadku suchara zastosowałam podejście zgodne ze sloganem reklamowym "Takie rzeczy to tylko w Erze" tylko 'Erę' zamieniam na 'suchar'. Szycie na miarę to nie tylko podanie własnych wymiarów - to także - a może przede wszystkim - umiejscowienie różnych elementów w takich miejscach, żeby były funkcjonalne DLA MNIE (np. jeżeli jesteś kobietą, która ma czym oddychać i borykałaś się paskiem piersiowym w jackecie to przemyślenie położenia zaworu dodawczego jest bardzo istotnym elementem). I tu właśnie wkracza Wojtek, który (pomimo, że sam nie jest posiadaczem biustu) uświadamia, że zawór wcale nie musi być tam, gdzie standardowo przewidział go producent, określa pole manewrowania zaworem i wskazuje skutki przesunięć.

Moja 'potrawka z suchara' jest jeszcze na etapie listy składników ale zaczyna nabierać kształtów Smile
Wojtkowi gratuluję naprawdę trafionej usługi (dla mnie pretendent do plebiscytu Produkt Roku 2013 jeśli Forum Nuras będzie kontynuować tę tradycję to sama dokonam zgłoszenia), a wszystkim, którzy "i chcieli by, i boją się" P O L E C A M !!!

pozdrawiam,
Mo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.