Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
kupowanie szpeju w USA przez internet
Autor Wiadomość
homocorporatus Płeć:Mężczyzna
Piotr

Stopień nurkowy: AOWD + Nitrox
Ilość nurkowań rocznie: 25
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 25
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-05-2008, 14:43   kupowanie szpeju w USA przez internet Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

czy ktos z szanownych forumowiczow trenowal moze zamawianie sprzetu nurkowego w sklepach internetowych w USA? dla przykladu podaje ceny niektorych pozycji:

ScubaPro Jet Fins, Black X-Large - 65 USD
Dive-Rite Aluminum Backplate - 50 USD
Dive-Rite Rec Wings (50 Lbs. lift) #- 230 USD

http://www.leisurepro.com

z kwestia platnosci i przesylki nie mam zadnego problemu. polskie karty kredytowe sa akceptowane, przesylke pod drzwi w Polsce realizuje PolamerUSA. Chodzi mi o wysokosc cla na sprzet nurkowy? przy wiekszej i ciezszej paczce nie da sie wpisac "gift" lub "no commercial value" i trzeba sie z clem liczyc. pytanie ile? do tego pewnie standardowo 22 VAT. oczywiscie najtaniej jest to przytargac samemu lub przez znajomowego, jednak takiej mozliwosci nie mam.

piotr
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 07-05-2008, 15:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ostatnie zamówienie na katalogową kwotę 230$ (~550pln) otrzymałem po uiszczeniu cła i vat'u oraz opłaty "manipulacyjnej" za sumę 830pln (wyrzuciłem rachunek, a nie pamiętam poszczególnych stawek Sad ).

Przy zamówieniach małych wersja "prezent" jest chyba optymalna. Sprawa nabiera rozmachu przy zakupie np. 2 skuterów "X". Wstępne rozpoznanie dało wynik w postaci oszczędności na poziomie 12tys pln. Tani lot na FL czy do NY to okolice 1900-2200pln, więc wymyśliłem, że warto wybrać się na kilka dni na Florydę, zrobić jakieś nury, przywieźć skutery i dalej będzie taniej... Opcja tym ciekawsza, że kurs $ jest mocno interesujący 8) .


Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Łukasz Potyra Płeć:Mężczyzna
Judas


Stopień nurkowy: TMX diver
Stopień instruktorski: CMAS/SDI
Ubezpieczenie: FAR
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 326
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-05-2008, 15:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

stawki cla sa masakryczne, kiedys kupilem aparat nikonosa i clo mnie zmasakrowalo. Z cla wtedy byly zwolnione przedmioty o wartosci zadeklarowanej do 50 euro jak teraz nie wiem. Celnik mi powiedzial ze taniej bedzie odeslac i niech wysla jeszcze raz z zadeklarowana wartoscia 49 euro, tak zrobilem i zadzialalo, ale to bylo z 7 lat temu.

Ptrzejdz sie w warszawie do urzedu pocztowego na starym dworcu glownym - mi wlasnie tam udzielili wszystkich informacji.

_________________
Pozdrawiam

Judas
www.frogmen.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
homocorporatus Płeć:Mężczyzna
Piotr

Stopień nurkowy: AOWD + Nitrox
Ilość nurkowań rocznie: 25
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 25
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-05-2008, 16:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dorota i Wojtek napisał/a:
Ostatnie zamówienie na katalogową kwotę 230$ (~550pln) otrzymałem po uiszczeniu cła i vat'u oraz opłaty "manipulacyjnej" za sumę 830pln (wyrzuciłem rachunek, a nie pamiętam poszczególnych stawek Sad ).


ok, rozumiem. zamowilem sobie niemal kompletna konfiguracje (troche malo dirowa mi wyszla blackeye ) i po skalkulowaniu 30 proc. oplat dodatkowych cala operacja nadal sie oplaca...

piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 07-05-2008, 16:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

homocorporatus napisał/a:
i po skalkulowaniu 30 proc. oplat dodatkowych cala operacja nadal sie oplaca...


Zapytaj - może ktoś będzie w najbliższym czasie na nurach w US - podeślesz mu graty w zamian za puszkę ultra dietetycznej coli i będzie jeszcze fajniej Smile.


Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
homocorporatus Płeć:Mężczyzna
Piotr

Stopień nurkowy: AOWD + Nitrox
Ilość nurkowań rocznie: 25
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 25
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 05-06-2008, 16:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dorota i Wojtek napisał/a:
homocorporatus napisał/a:
i po skalkulowaniu 30 proc. oplat dodatkowych cala operacja nadal sie oplaca...


Zapytaj - może ktoś będzie w najbliższym czasie na nurach w US - podeślesz mu graty w zamian za puszkę ultra dietetycznej coli i będzie jeszcze fajniej Smile.


Wojtek



pake z workiem diverite trek wing odebralem kilka dni temu. cala operacja zajela jakies 3 tygodnie. worek piekny jest niebieski Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
borosail Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: leń
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 156
Skąd: Łódź
PostWysłany: 05-06-2008, 16:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No to się teraz wyspowiadaj ile było kilogramów sprzętu i ile Cię policzyli za przesyłkę.

A także kto Ci to wysłał?? jaki sklep i czy płaciłeś cło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5148550
   
homocorporatus Płeć:Mężczyzna
Piotr

Stopień nurkowy: AOWD + Nitrox
Ilość nurkowań rocznie: 25
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 25
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 05-06-2008, 16:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

borosail napisał/a:
No to się teraz wyspowiadaj ile było kilogramów sprzętu i ile Cię policzyli za przesyłkę.

A także kto Ci to wysłał?? jaki sklep i czy płaciłeś cło.


worek kosztowal 229 usd, przesylka ze sklepu do firmy polamer 12 usd i przesykla z polamer do warszawy 19 usd. platnosc karta kredytowa, wiec pewnie jeszcze ze 2 proc kosztow przewalutowania. paka wazyla 3 kg.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Waldo Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 166
PostWysłany: 05-06-2008, 21:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przed chwilą otrzymałem przesyłkę z USA z częściami do rebreathera. Zakupy na kwotę 207,00 USD + 35,50 USD transport = 242,50 USD
Przesyłka przeszła przez cło i dodatkowo zapłaciłem 136 zł liczone od wartości przesyłki 517 zł ( 3,5% cła od kwoty 517 zł + VAT od łącznej kwoty 535 zł = 118 zł ).

_________________
Pozdrawiam, Waldemar
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
homocorporatus Płeć:Mężczyzna
Piotr

Stopień nurkowy: AOWD + Nitrox
Ilość nurkowań rocznie: 25
Wiek: 47
Dołączył: 08 Lut 2006
Posty: 25
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 03-07-2008, 11:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dzisiaj wpadla do mnie druga z kolei paka ze sklepu www.Leisurepro.com - tak jak poprzednio, zamowienie pewnie pokonalo ocean. moge polecic ten sklep. piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.