Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
05-06.07.2008 Testy skafandrów SANTI Warszawa/Łódź
Autor Wiadomość
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 07-07-2008, 17:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niestety było mi dane tylko ze słyszenia dowiedzieć się że impreza wypadła pomyślnie, czego bardzo żałuję, (im więcej się dowiaduję tym bardziej żałuję), jednak byłoby miło jeszcze bardziej żałować po obejrzeniu większej ilości fotek, w związku z czym przychylam sie do poniższego apelu Smile

Wojtek napisał/a:
"Zrobiło się" kilka zdjęć - niestety z braku czasu, nie udało się zrobić większej ilości fotek, a że operatorów aparatów było wielu, to proszę o załadowanie jakiś ciekawych obrazów Shocked


Przy okazji chciałbym dodać do wyrażonych już wszelkich suprelatyw (tego chyba nigdy za mało) dla uczestników i organizatorów, że echa wydarzeń tego spotkania wykroczyły daleko poza granice Polski. Nawet osoby nie biorące udziału w tym wydarzeniu osobiście (aczkolwiek duchowo) cieszą się na myśl, że tego typu spotkania się odbywają i integrują środowisko nurkowe oraz co ważniejsze, umożliwiają pogłębianie wiedzy teoretycznej oraz nabieranie rzeczywistych (mokrych i suchych) doświadczeń nurkowych.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
qbapuch Płeć:Mężczyzna


Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 35
Skąd: Łódź
PostWysłany: 07-07-2008, 19:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich.
Myślę, że imprezę zdecydowanie możemy zaliczyć do tych udanych.
Fajnie Boro, że się tym zająłeś. Jesteś WIELKI co każdy w końcu mógł zauważyć ( w dwojakim tego słowa znaczeniu Very Happy. )
Atmosfera była bardzo miła, i ogólnie było wesoło Laughing
Cieszę się również, że się na coś przydałem - polecam się na przyszłość.

A teraz to co udało mi się uwiecznić na "kliszy"

Skafandry gotowe do testów



Osoby testujące na bieżąco wymieniały swoje spostrzeżenia



Owady natomiast wybrały HIDy



Szew bazy oraz nasz kucharz Jacek



Główny Grillowy Marek oraz żywieniowiec Magda Very Happy



Organizator Marek jak zwykle balansujący na granicy ryzyka Very Happy



Kolejne zdjęcia były wykonane podczas warsztatów prowadzonych przez Wojtka







Wojtek jak tylko zobaczył gumki ... Nie pytajcie co się działo potem Razz Very Happy Twisted Evil


_________________
Pozdrawiam
qbapuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
652302
   
Renata Płeć:Kobieta

Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 12
PostWysłany: 07-07-2008, 19:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oooooo... widzę, że zanim zdążyłam napisać swoją epistołę, już się pojawiłam powyżej w roli pomocy dydaktycznej w czasie warsztatów Very Happy (tylko jak mnie zaklasyfikować zgodnie z zasadami PADI - pomoc nurkowa, czy też nienurkowa? scratch ). Tak czy inaczej...

Ja również chciałabym podziękować wszystkim za super weekend, a w szczególności: organizatorom za "zmontowanie" świetnej imprezy, wszystkim prelegentom za bardzo ciekawe prezentacje (tu szczególne podziękowania dla Wojtka, który zdecydował się na przeprowadzenie wykładu na temat dopasowania sprzętu, wyważenia, trymu, itp., mimo, iż początkowo w audytorium zasiadły zaledwie 2 sztuki spragnionych wiedzy słuchantów, i który cierpliwie udzielał odpowiedzi na wszelkie pytania - nie ukrywam, że głównie moje Embarassed ), producentom za udostępnienie sprzętu do testowania, Jackowi za bardzo sympatyczne pełnienie roli gospodarza i dostarczenie zupełnie niespodziewanych dodatkowych atrakcji (przejażdżka konna bardzo mi się spodobała, chociaż koń - mądry zwierz - wyczuł marnego jeźdźca i łagodnie, acz zdecydowanie skręcał tam, gdzie chciał Twisted Evil ).

Co do samych testów, skupiłam się na tych produktach, nad których zakupem od jakiegoś już czasu się zastanawiałam. Udało mi się przetestować 6-cio diodową latarkę Gralmarine, którą już od dawna chciałam porównać z moim halogenem 50W (Kowalski, "w jednym kawałku", tzn. bez oddzielnego akumulatora i głowicy). Oczywiście pierwszą stwierdzoną różnicą była łatwość posługiwania się latarką pod wodą - zamiast "cegły" w ręku, lekka głowica na goodmanie i akumulator mocowany bezproblemowo na pasie uprzęży (przy tym nie kolidujący z backupem, czego trochę się obawiałam ze względu na stosunkowo niewielką długość pasów naramiennych w mojej uprzęży). Spodobał mi się pomysł zmniejszenia głowicy latarki w stosunku do poprzedniej wersji. Już po testach (nie ma to jak refleks Idea ) zastanowiłam się natomiast, czy nie warto byłoby wprowadzić nieco węższej wersji uchwytu przeznaczonego dla szczupłych damskich łapek (nie mam tu na myśli regulacji w pionie, bo ta jest, tylko szerokość w poziomie). Jedną z pierwszych obserwacji była też łatwość włączania, wyłączania oraz przełączania między 6 a 3 diodami. Co do samego świecenia, wizurka nie do końca sprzyjała testom, ale coś tam jednak dało się stwierdzić. Przede wszystkim światło okazało się o wiele bardziej białe i bardziej skupione od halogena. Na małych głębokościach, dobrze doświetlonych światłem słonecznym, nieco lepiej widoczny był halogen, natomiast tam, gdzie robiło się ciemno obydwie latarki wydawały się świecić porównywalnie (oczywiście poza barwą światła). Podejrzewam, że przy lepszej przejrzystości wody szala przechyliłaby się na korzyść LEDa. Biorąc pod uwagę to wszystko plus różnicę w czasie świecenia - utwierdziłam się w decyzji o zamianie wysłużonego Kowalskiego na Bartkowego LEDa bounce

Drugim testowanym produktem był ocieplacz BZ400. Założyłam pod niego tylko koszulkę termoaktywną z krótkim rękawem, popływałam godzinę pod termokliną i nadal było mi ciepło Very Happy (a zmarzluchem jestem - pod swój obecny ocieplacz z Thinsulate 200 zakładam jeszcze bieliznę i polar i po godzinie zwykle marznę, zwłaszcza, jak trzeba powisieć na deco). Poza komfortem cieplnym, spodobała mi się też jakość wykonania BZ400 i krój nogawek, wąskich w dolnej części. Co do reszty kroju wypowiedzieć się nie mogę, ponieważ w ocieplaczu dostępnym w czasie testów górna część była na tyle luźna, że po prostu nie miała prawa utrudniać różnych manewrów typu kręcenie zaworami. Jedyny minus to konieczność zabrania dodatkowego balastu, ale przy dobrym dopasowaniu ocieplacza, różnica nie powinna być zbyt duża. I tym samym zapadła kolejna decyzja - o zakupie BZ400 na nasze cudownie (brrr...) zimne wody bounce

Podsumowując, bardzo udany weekend. Żałuję tylko, że nie dorwałam się do skutera, ale to może następnym razem.

Pozdrawiam
Renata
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-07-2008, 20:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

...między postami nieśmiało przypomnę, że firmy SANTI i Sea Monster ufundowały bardzo interesujące nagrody, które zostaną rozlosowane pomiędzy tymi uczestnikami testów, którzy udostępnią swoje opinie na temat testowanych sprzętów wszystkim użytkownikom forum. Mówiąc wprost: kto coś skrobnie ten może się spodziewać 8) ...

Osoby zainteresowane wyjazdem na Florydę (w kontekście prezentacji Tomka i Roberta) mogą wrócić do spraw organizacyjnych również na forum.

qbapuch napisał/a:
Wojtek jak tylko zobaczył gumki ... Nie pytajcie co się działo potem...

no co...?
popstrykałem sobie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Kacper Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv EAN
Wiek: 43
Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 114
Skąd: Sochaczew
PostWysłany: 07-07-2008, 23:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja dorzucam kilka fotek, głównie sprzętu, który mnie najbardziej zainteresował podczas testów.
Moje odczucia po nurkowaniu ze skuterem:
-prowadzi się wygodniej niż Gavin, jeden uchwyt na górze z dzieloną manetką jest o wiele wygodniejszy niż boczne uchwyty w Gavinie
-blokada "gazu" za pomocą śruby dociskowej, tez dużo lepsze i wygodniejsze rozwiązanie niż "zawleczka" w Gavinie
-bardzo dobrze wyważony (Artur,Paweł czy one standardowo i konstrukcyjnie są już tak wyważone że nie trzeba do nich dokładać żadnego balastu?)
A poza tym prędkość robi wrażenie, szkoda tylko że woda była jaka była, z pewnością skutery dostarczają jeszcze większych doznań w krystalicznej wodzie, gdzie wszystko widać na kilkanaście metrów. No i zapewne ciężej się wtedy zgubić Smile

Również wielkie podziękowania i słowa uznania dla organizatorów za trud i wysiłek włożony w ogarnięcie całego weekendu. Miło było spotkać znajomych i poznać nowe osoby, znane do tej pory tylko z forum.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Kacper Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv EAN
Wiek: 43
Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 114
Skąd: Sochaczew
PostWysłany: 08-07-2008, 00:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek napisał/a:
qbapuch napisał/a:
Wojtek jak tylko zobaczył gumki ... Nie pytajcie co się działo potem...

no co...?
popstrykałem sobie Wink


czyżbyś był przeciwnikiem gumek Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
WW Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3 + dodatki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 423
Skąd: Łódź
PostWysłany: 08-07-2008, 08:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek napisał/a:
Mówiąc wprost: kto coś skrobnie ten może się spodziewać 8) ...

qbapuch napisał/a:
Wojtek jak tylko zobaczył gumki ... Nie pytajcie co się działo potem...

no co...?
popstrykałem sobie Wink


A kto by nie chciał prezentu ?? Confused
Tylko co napisać, bo same pochwały. Byłem, podobało mi się, ale planowane przez zonę zakupy - wina Wojtka - rujnują mój budżet !!
Jak byłem mały , to myślałem, ze jak się nurkuje to się jest bogatym, teraz wiem, że się myliłem, trzeba być bogatym, aby nurkować.
Sam pokaz bardzo fajny, biegunowo odległy od poprzedniego "pokazu" w tej bazie z przed 2 tygodni. Możliwość przetestowania latarek i skafandrów nie do przecenienia. Teraz należało by pomyśleć nad podobnym spotkanie z rebriderami. Potwierdza się stara prawda, że jeden obraz jest wart tysiąca słów.
Podziękowania wszystkim organizatorom i szacunek za ich wysiłek.


Zwolennik gumek - tylko nie miejcie kosmatych myśli. Mr. Green

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
978858
   
Bogus Płeć:Mężczyzna

Wiek: 48
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-07-2008, 14:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kacper napisał/a:
Wojtek napisał/a:
qbapuch napisał/a:
Wojtek jak tylko zobaczył gumki ... Nie pytajcie co się działo potem...

no co...?
popstrykałem sobie Wink


czyżbyś był przeciwnikiem gumek Very HappyVery HappyVery Happy



No raczej wielkim ich przyjacielem nie jest.

A juz tak zupełnie przy okazji wykładu z trymu i wyważania dostało się mojemu ciężarkowi typu red bull.

A teraz do rzeczy. Również dołączam się do podziękowań dla organizatorów i uczestników tego weekendu. Dla mnie był to czas testów ocieplacza BZ200. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem suchacza z crash neoprenu 2,5mm, a teraz przymierzam się do ocieplacza. Moja przygoda z testami troszkę się przeciągała, bo okazało się, że trzeba dołożyć kilka kilo aby zrekompensować moją bardziej dodatnią pływalność po założeniu ocieplacza. Po dobraniu ołowiu udaliśmy się do wody. Pierwsze wrażenie - ciepło.
Drugie wrażenie - sucho i ciepło. Teraz można spokojnie rozkoszować się pięknem podwodnego świata i... testami latarki Bartka.
Wraz z moim kolega pod wodę zabraliśmy dwie latareczki LED z możliwością przełączania się między 3 a 6 diod. Wrażenie bardzo pozytywne. Mały akumulator przypięty do pasa nie przeszkadza, a zgrabna głowica miło leży w dłoni. Włącznik latarki jest bezproblemowo dostępny nawet w moich suchych rękawicach z ociepleniem. A światło - no wreszcie widać.
Mam też K2max na backup i bardzo sobie chwalę.

Teraz do pełni szczęścia potrzeba jeszcze tylko zgrabnej latareczki do maski o szerokim kącie świecenia – wg Bartka prace trwają Wink

Renata napisał/a:

(...) Podsumowując, bardzo udany weekend. Żałuję tylko, że nie dorwałam się do skutera, ale to może następnym razem.

Pozdrawiam
Renata


Hmm skuter – też załuje – ale jutro też jest dzień. Przyjdzie czas i na takie testy Wink


Raz jeszcze dziękuje wszystkim i do zobaczenia na kolejnym nurku.

_________________
Możesz oddychać - jest OK Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-07-2008, 18:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Posty dotyczące szczegółów związanych z nowymi latarkami Gralmarine przeniosłem do nowego tematu Nowe latarki Gral Marine

Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
zima Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: podstawowy
Dołączył: 03 Mar 2006
Posty: 52
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 09-07-2008, 15:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dla wszystkich wielkie podziękowania za zorganizowanie imprezy - dla tych z planu pierwszego i tych mniej lub zupełnie niewidocznych. Podziękowania dla wszystkich testujących za poświęcenie uwagi i cenne spostrzeżenia, jak również za miłą rozmowę.

Oczywiście polecamy się na przyszłość Smile

_________________
Pozdrawiam
Paweł Zimnicki
SeaYa.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
zima Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: podstawowy
Dołączył: 03 Mar 2006
Posty: 52
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 09-07-2008, 15:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kacper napisał/a:
-bardzo dobrze wyważony (Artur,Paweł czy one standardowo i konstrukcyjnie są już tak wyważone że nie trzeba do nich dokładać żadnego balastu?)


Tak są już wyważone, jednak do słonej wody do środka dorzuca się mały balaścik.

_________________
Pozdrawiam
Paweł Zimnicki
SeaYa.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
qbapuch Płeć:Mężczyzna


Wiek: 40
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 35
Skąd: Łódź
PostWysłany: 10-07-2008, 11:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zapomniałem wspomnieć o testowanych przeze mnie sprzętach.

Pierwszy to HID 24W Seemonster.
Drugi to Santi Espace z ocieplaczem BZ200. I tu należy się małe wyjaśnienie. Tak naprawdę to ja już jestem szczęśliwym posiadaczem takiego zestawu. Tak się jednak złożyło, że było to moje pierwsze nurkowanie w nim.

Według mnie HID 24 to lampa pierwsza klasa. Ba – powiem więcej – pierwsza klasa, pierwszy wagon, pierwszy przedział.
Do tej pory używałem lampy halogenowej o mocy 50W marki „Szopa Pod Zgierzem”, więc mój zachwyt można uznać za w pełni uzasadniony Very Happy.
Podczas niedzielnego nurkowania, moją uwagę przede wszystkim zwróciło światło HIDa, a dokładnie mówiąc jego wąski kąt świecenia, oraz widoczna w toni wiązka światła. Faktycznie jest to idealna lampa do komunikacji.
Co do poręczności, moją uwagę zwrócił włącznik. Wydaje mi się, że wygodniejszym w obsłudze rozwiązaniem jest włącznik umieszczony na karnistrze, i nie obrotowy a dźwigniowy, taki, jaki był zastosowany w lampach YD.

W suchym nurkowało się super. Miałem kiedyś okazję nurkować w cordurowym Equesie i muszę przyznać, że nylon jest wygodniejszy. Nie jest taki sztywny, i mniej krępuje ruchy, szybciej schnie. Same plusy.
BZ200 wydaje się być optymalnym wyborem. Pełny komfort cieplny. Jedynie guma „podpiętowa” w nogawkach jest trochę przy długa. Podczas wkładania nogi w but suchego ześlizguje się z pięty i nogawka ocieplacza podciąga się do góry.
Gdybym znowu miał kupować suchacza, jeszcze raz zdecydowałbym się na podobny zestaw.

_________________
Pozdrawiam
qbapuch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
652302
   
Kacper Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv EAN
Wiek: 43
Dołączył: 19 Mar 2007
Posty: 114
Skąd: Sochaczew
PostWysłany: 10-07-2008, 11:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

qbapuch napisał/a:
Jedynie guma „podpiętowa” w nogawkach jest trochę przy długa. Podczas wkładania nogi w but suchego ześlizguje się z pięty i nogawka ocieplacza podciąga się do góry


Się na nią skarpetkę zakłada Very Happy zwykłą drugą, albo np taka docieplającą jak SANTI ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Bogus Płeć:Mężczyzna

Wiek: 48
Dołączył: 08 Lip 2008
Posty: 12
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 10-07-2008, 11:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kacper napisał/a:
qbapuch napisał/a:
Jedynie guma „podpiętowa” w nogawkach jest trochę przy długa. Podczas wkładania nogi w but suchego ześlizguje się z pięty i nogawka ocieplacza podciąga się do góry


Się na nią skarpetkę zakłada Very Happy zwykłą drugą, albo np taka docieplającą jak SANTI ma.


Pełna zgoda - ja używał takiej wersji na narty. Ważne, że jest długa i świetnie trzyma ocieplacz. Mnie się sprawdza doskonale.

_________________
Możesz oddychać - jest OK Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
magnes Płeć:Mężczyzna


Wiek: 50
Dołączył: 04 Lut 2006
Posty: 26
Skąd: Zgierz
PostWysłany: 20-07-2008, 20:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

[quote="Wojtek"]...między postami nieśmiało przypomnę, że firmy SANTI i Sea Monster ufundowały bardzo interesujące nagrody, które zostaną rozlosowane pomiędzy tymi uczestnikami testów, którzy udostępnią swoje opinie na temat testowanych sprzętów wszystkim użytkownikom forum. Mówiąc wprost: kto coś skrobnie ten może się spodziewać 8) ...

A kiedy losowanie bo czekam czekam temat juz chba sie wyczerpal w kwestii opini wiec... Moim skromnym zdaniem powinna zebrac sie szanowna komisja ds. losowan Smile I uszczesliwic (moze mnie???) czekamy Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2136214
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.