Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
20-21.09.2008 Testy skafandrów SANTI Katowice/Koparki
Autor Wiadomość
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 18-09-2008, 22:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zarezerwowalem ostatni pokoj w Hotelu Wodnik, przy czym Pani ostrzegla mnie ze maja w ten weekend wesele i moze byc glosno.
Moze wesele organizuja w innej sali niz ta o ktorej myslisz?

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 18-09-2008, 23:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Plotek napisał/a:
Zarezerwowalem ostatni pokoj w Hotelu Wodnik, przy czym Pani ostrzegla mnie ze maja w ten weekend wesele i moze byc glosno.
Moze wesele organizuja w innej sali niz ta o ktorej myslisz?

Prawde mowiac nie wiem - bylem w tym hotelu tylko raz przez kilka minut zobaczyc jak wyglada sala. Nie sprawdzalem czy sala konferencyjna ma szanse byc wolna w sobotnie "dopoludnie" - rzucilem tylko luzna propozycje do rozwazenia jako alternatywe. Jutro zadzwonie do hotelu i zobacze jak wyglada sprawa sali (i czy wogole jakos wyglada w zwiazku z tym weselem). Ciekawe czy weselnicy byliby bardzo zdziwieni jakbysmy wparowali na impreze w suchaczach z butlami na plecach Wink

Osobiscie wolalbym calosc przeprowadzic na Koparkach - wszystko na miejscu - ale poniewaz wiem, ze dla niektorych tempertatura moze okazac sie zbyt niska - mozemy zastanowic sie nad innymi opcjami. Teoretycznie moznaby wynajac sale wykladowa w Katowicach z tym ze to lekko liczac 30km i pewnie nie kazdemu bedzie sie chcialo jezdzic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 18-09-2008, 23:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja bym pozostal na koparkach. Nurek z zasady wody sie nie boi, wiec kilka kropel deszczu nie zaszkodzi. O ile wykladowcy wytrzymaja to sluchacze zapewne rowniez.
Zrobisz jak uwazasz salut

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 18-09-2008, 23:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Plotek napisał/a:
Ja bym pozostal na koparkach. Nurek z zasady wody sie nie boi, wiec kilka kropel deszczu nie zaszkodzi. O ile wykladowcy wytrzymaja to sluchacze zapewne rowniez.
Zrobisz jak uwazasz salut


No i bardzo dobrze - wczoraj stalem 2h na dworze i ogladalem pokazy walk rycerskich jako element "imprezy" firmowej (bezalkoholowej niestety wiec rozgrzewaczy nie bylo) to i w weekend damy rade Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
PrzybylakMarcin Płeć:Mężczyzna
GUE DIR Fundamentals

Stopień nurkowy: były nurek :)
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 674
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 19-09-2008, 09:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gdyby było naprawdę zimno to w odległości 1 km od koparek jest pub/restauracja w którym spokojnie można by się zadekować. Jedzenie i picie mają nawet OK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
borosail Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: leń
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 156
Skąd: Łódź
PostWysłany: 19-09-2008, 10:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

O ile drogi będa nadal asfaltowe i nie dopadnie nas kryzys przemysłu naftowego a także koła będą nadal okrągłe to pojawimy się na koparkach w składzie 2 sztuki w sobotę o poranku (hihihi) i zostaniemy do późnego wieczora.
do zobaczenia zatem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5148550
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 19-09-2008, 11:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.

Właśnie kończę upychanie wszystkich kartonów do przedłużacza i za 2-3 godz ruszam na Koparki - jeżeli ktoś ma jakieś extra życzenia to proszę - jeszcze mogę zabrać to i owo, a potem będę pisał już z trasy.


Do zobaczenia,
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
PrzybylakMarcin Płeć:Mężczyzna
GUE DIR Fundamentals

Stopień nurkowy: były nurek :)
Dołączył: 05 Sie 2008
Posty: 674
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 19-09-2008, 12:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja poproszę ocieplacz BZ200 na chudzinkę 164cm wzrostu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 19-09-2008, 13:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

PrzybylakMarcin napisał/a:
Ja poproszę ocieplacz BZ200


Ocieplacze/skafandry i inne takie dostałem w kartonach i niewiele mogę z tym zrobić - będą takie jakie przysłali... Smile

Jest tam 1szt BZ200 S/M - proponuję zapolować na niego wczesnym rankiem i posiąść z tradycyjnym nurkowskim "mój ciż on, mój..." potem biała chustka, i klasyczny hopsasadyrdymasa i masz ocieplacz...
Procedura jest pewnie znana, więc tak sobie tylko napisałem Smile

Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 19-09-2008, 13:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek napisał/a:
Jest tam 1szt BZ200 S/M - proponuję zapolować na niego wczesnym rankiem i posiąść z tradycyjnym nurkowskim "mój ciż on, mój..."

Uprzejmie ostrzegam - polujacych na niego moze byc wiecej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 19-09-2008, 13:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
polujacych na niego moze byc wiecej


Wobec tego zadecyduje obertas (oczywiście mam na myśli pełny freestyle)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 19-09-2008, 19:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ponizej lista sprzetu dostepnego do testow ktora dostalem od Wojtka i chlopakow z YD:


Santi dostarczy do gruntownego przetestowania:

Skafandry:
- Espace S, L, L, L
- Enduro XXL, XL, XL, XL, S, L, M, L

Ocieplacze:
- BZ 400 XXL
- BZ 200 L, M/S (w sumie 4 sztuki)
- CS 150 XL
- CDS 40 L
- Kamizelka ocieplająca 2 szt.
- Skarpety polar 3 pary
- Skarpety Ortalion 3 pary


Chlopaki z Yellow Diving przyjada zaopatrzeni w:

- lampy 12, 21, 24 i 35W
- ogrzewanie
- całą gamę skrzydeł i uprzęzy
- oczywiście skutery
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 20-09-2008, 07:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.

Wilgotność względna powietrza wynosi 96%, więc wejście w testowym sprzęcie do wody powinno być pozbawione dużych kontrastów Wink.

Do zobaczenia o 1000 salut
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 20-09-2008, 10:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Impreza rozpoczeta. Pogoda może średnia jak na końcówkę lata, ale przynajmniej nie pada (czasami... Twisted Evil ). Ale pod wodą na pewno jest cieplej niż na powietrzu.

Za chwilę z lekkim poślizgiem rozpoczynamy wykłady w namiocie koło bufetu. A wszystkich, którzy chcą oglądać sprzęt, pomacać, poprzymierzać, a nawet zanurkować zapraszamy do wiaty E - nie da się nie trafić Mr. Green

W zwiazku z niewielka iloscia wezykow do suchych skafandrow prosimy w miare mozliwosci o zabranie swoich wezykow (koncowka inflatorowa)

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 20-09-2008, 22:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No i pierwszy dzień testów za nami. Jak na razie bez strat w ludziach i sprzęcie... Rolling Eyes

Pogoda, mówiąc delikatnie mogła być lepsza Evil or Very Mad jednak mimo deszczu znalazła się spora grupa twardzielek i twardzieli żądnych wiedzy i wrażeń, którym nie straszna woda (na powierzchni)...
Przynajmniej pod wodą było ciepło Smile

Poniżej krótka fotostory z testów...

Nie zdazylismy jeszcze rozlozyc calego sprzetu, a juz wiata pelna byla zainteresowanych


W koncu udalo sie rozwiesic zestaw skafandrów i ocieplaczy Santi - do wyboru do koloru:


Testy rozpoczęły się wykładami na temat suchych skafandrów... Jako że pogoda sprzyjała wykładom, sala była pełna


Zaczęło się spokojnie, ale gdy do akcji wkroczył szpikulec, napięcie z każdą chwilą rosło...


Dalej było już tylko bardziej ostro...


Chłopcy pozazdrościli i sami postanowili spróbować


Wojtek nie próżnował - w zanadrzu miał schowane kolejne rekwizyty:


W międzyczasie pojawili się chłopcy z Yellow Diving:


I wyciągnęli swój sprzęt... Wszyscy łakomym okiem patrzyli się na skutery Smile


Po przerwie rozpoczął się wykład z dopasowania suchego skafandra z Anią jako modelką w roli głównej... Wojtek nie mógł się powstrzymać i... ubrał ją w suchacza...


...w którym wyglądała tak pięknie, że aż się Wojtek za serce złapał...


Po skończonych wykładach uczestnicy mogli nareszcie pooglądać sprzęt, który udostępniony był testującym. Każdy mógł porównać ze sobą latarki roznych producentow.

Chłopaki z Yellow Diving

oraz Bartek Grynda cierpliwie odpowiadali na pytania testujących:

Dostepne byly tez HIDy Sea Monster'a



Chwilę później Weronika i Wojtek wyruszyli razem na wspólne nurkowanie pamiętając, aby przestrzegać podstawowych zasad komunikacji światłem...


Jak widać w zasięgu latarki były rzeczy ciekawe...


.. jak i przedziwne


Na końcu grupa najbardziej zaciętych uczestników wykonala nurkowanie nocne.

W tym czasie organizatorzy pełni radości i entuzjazmu już nie mogli doczekać się jutrzejszych testów... Laughing


A jutro od 10.00 - trym i balans, potem conieco o GUE... a w miedzyczasie kazdy bedzie mogl wejsc do wody zeby przetestowac wybrany sprzet (co biorac pod uwage pogode na powierzchni wydaje sie calkiem rozsadne 8))
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.