Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
27-28.09.2008 Testy skafandrów SANTI Szczecin
Autor Wiadomość
dzinks Płeć:Mężczyzna


Wiek: 46
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 402
Skąd: Strzelce Krajeńskie
PostWysłany: 26-09-2008, 15:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PS.
Tym razem w odróżnieniu od akcji nad Długim możesz pływać tylko w jednym skafandrze na raz Wink . Info dla innych testerów: Zespół Boozy i S-ka jest w stanie ubrać na siebie kilka ocieplaczy i skafandrów i zrobić 17 nurkowań/dzień


Gdy inni poszli spać lub spożywali nocnego grilla - Boozy wciąż nurkował Very Happy

_________________
Pozdrawiam,
Dzinks
www.technikanurkowania.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1089374
   
lechj Płeć:Mężczyzna


Wiek: 75
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 68
Skąd: Szczecin/Karpacz
PostWysłany: 26-09-2008, 17:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Małe pytanko
Które wykłady będą w sobotę a które w niedzielę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
889282
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 28-09-2008, 09:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Została niedziela:
1100- wyważenie/trym/balans
1500- konfiguracja DIR

gdzieś pomiędzy (dla chętnych) trening GUE

Ostatnie wejście testowe do wody planowane jest na godzinę 1500.


Do zobaczenia,
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Łukasz Błażejewicz Płeć:Mężczyzna
młodszy helowiec


Stopień nurkowy: IAND Adv.Rec.Tmx
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 437
Skąd: Złocieniec/Szczecin
PostWysłany: 28-09-2008, 20:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Testy już się skończyły, więc czas skrobnąć parę słów Smile

Pierwszy dzień zaczął się przygotowaniami Smile Na początek ruszyło rozwieszanie banerów Smile


i rozwieszanie skafandrów i ocieplaczy Santi


na koniec dorzuciliśmy takie małe Smile flagi santiowe


Gdy już skończyliśmy rozkładanie sprzętu, przyszedł także czas na poranną "małą czarną". W roli "cafe barmana" wystąpił Sławek:)


Waldek , zaopatrzony w kawę i własny "fotel" jako pierwszy oczekiwał na wykłady Wojtka


No to zaczynamy wykładzik, wszyscy baardzo pilnie słuchają


Czas się przekonać " Czy to naprawdę tak wytrzymałe jak to reklamują". Tutaj Wojtek atakuje, a Robert się broni Smile


Po omówieniu wszystkich "za" skafandrów, przyszedł czas na temat "p-valve" czyli co to jest, jak tego używa....oraz jak skutecznie zakładać, aby nie przeciekło lub spadło Smile


no wiec tak się to zakłada Smile
[U



na koniec trzeba mocno ścisnąć żeby klej dobrze złapał 8)


Niestety z czasem w pomieszczeniu testowym troszkę się ochłodziło, ale wytwali byliśmy


W międzyczasie pojawili się chłopaki z YellowDiving i prężnie zaczęli rozkładać swoje stoisko


prace idą prężnie


wykłady dotyczące SS się zakończyły, więc zaczeliśmy dywagacje na temat czystości tlenowej i czy filtr osobisty jest rzeczą potrzebną?


Poniżej zaprezentowane 2 filtry ten większy należy do wojtka, mniejszy to dzieło chłopaków z YD. W toku dyskusji wkradła się dygresja, że filt YD jest fajny, mały, poręczny i można go spakować, a filtr Wojtka, chociaż większy może w razie skrajnego przypadku posłużyć jako "pałka obronna" Very Happy




to jeszcze nie koniec 8) Ciąg dalszy zamieszczę jutro Smile

_________________
Pzdr.
Łukasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1884013
   
Łukasz Błażejewicz Płeć:Mężczyzna
młodszy helowiec


Stopień nurkowy: IAND Adv.Rec.Tmx
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 437
Skąd: Złocieniec/Szczecin
PostWysłany: 29-09-2008, 10:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gdy już porozmawialiśmy o filtrach. Namówiliśmy chłopaków z YD żeby zaprezentowali nam swój sprzęcior Smile I tak na początek ruszyły lampy Smile


Momentalnie zebrało się kółko zainteresowań Smile Nie wiem czy to dlatego, że Paweł ciekawie opowiadał, czy to dlatego, że nastała pora obiadowa i każdy miał ochotę zjeść na świeżym powietrzu przy stole Smile


Nadszedł czas na skutery. Każdy pilnie słucha.... ale po kryjomu myśli "składaj to i daj popływać w końcu" Wink


Paweł prawdopodobnie doczytał się myśli testujących, poskładał skuter i pokazał obsługę.


Wreszcie czas testowy:) Zaopatrzony sprzęt ruszyłem do wody:)


Nie tylko ja testuje,każdy ogląda, rozmawia z wystawcami Smile


Niestety powoli zaczęło się już ściemniać.


Mały widoczek na jeziorko Smile


Niestety czas leciał nieubłaganie trzeba było powoli kończyć pierwszy dzień testów.
Chłopaki z YD z racji nocnych nurów z ich lampami zostali do końca na placu boju Smile



No i zakończyliśmy pierwszy dzień testowy Smile

_________________
Pzdr.
Łukasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1884013
   
tomaszg Płeć:Mężczyzna


Wiek: 50
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 434
Skąd: szczecin
PostWysłany: 29-09-2008, 14:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tak jest już po testach - Ci co nie byli niech żałują.
Na prawdę bardzo fajne spędzone dwa dni.
Było bardzo miło towarzysko sie spotkac ale też też rzeczowo - wykłady Wojtka ; sprzęt i testowe nurki.
Po testach mam na pewno pełniejszy obraz jeśli chodzi o dobór światła czy skafandra. Na pewno będę szukał cienkiego powłokowego skafandra typu nylon santi czy bare light - komfort i czucie wody są bez porównania lepsze od barzdiej pancernych sprzętów ( cordury czy 2mm crash).
Jeśli chodzi o światło to na pewno nie można ulegać magii liczby tzn moce 21/24W hid - to moim zdaniem nie tyle optimum co maksium. Wcześniej myślełem że tylko miec kasę i jak największego hida - i rządze - a tu dwa dni testowe i i sie okazuje że to tak nie działa. Nawet nie chodzi o długość świecenia czy cenę tylko przede wszystkiem rzeczywisty zakres wiedzenia oświetlanych przedmiotów. Zdjecia typu tak świeci hid na powierzchni mozna włożyć między bajki.
Moim kolejnym pogromionym mitem była zmienna ogniskowa - oczywiście to byly nurki w jednym rodzaju wody i przez to siła argumentów jest ograniczona - jedank generalnie przy regulacji kąta świecenia spadek siły swiatła jest tak duży że zamiast widzieć wiecej jakbym oczekiwał, zyskuje tylko szeroką poświatę przy której z odległośći ok 3 m na ińsku tracę kontury widzenia np trabanta gdzie przy dużym skupieniu z 3 m jest widoczny całkiem spory fragment obrazowo ćwiartka trampka - wiec albo woda za brudna albo nie ma sensu grzebać przy ogniskowej ( może ktoś podopwie jakie są sytuacje nurkowe że wskazane jest mieć na ińsku wielką poświatę - mgłę )
I tak na koniec moim największym HICIOREM są skutery - wg mnie to rewolucja w nurkowaniu - zmiana mokrej pianki na suchacza przy nurkowaniu podlodowym wydaje sie drobnostką w porównaniu z korzystaniem ze skutera podczas nurkowań.
pózniej może jeszcze skrobnę coś wiecej......
( ocziwście powyższe to tylko moje subiektywne odczucia )

_________________
pozdrawiam
Tomasz
--------------------------------------------------------
THE TRUTH IS OUT THERE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Przemo_C Płeć:Mężczyzna


Wiek: 51
Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 383
Skąd: Poznań
PostWysłany: 29-09-2008, 14:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy Yellowdiving pokazali skrzydło do twina typu oponka? Jakiś czas temu słyszałem, że podobno coś mają i przechodzi certyfikację CE?

_________________
Pozdrawiam
Przemo_C

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Łukasz Błażejewicz Płeć:Mężczyzna
młodszy helowiec


Stopień nurkowy: IAND Adv.Rec.Tmx
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 437
Skąd: Złocieniec/Szczecin
PostWysłany: 29-09-2008, 15:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przemo_C napisał/a:
Czy Yellowdiving pokazali skrzydło do twina typu oponka? Jakiś czas temu słyszałem, że podobno coś mają i przechodzi certyfikację CE?


z tego co się orientuję, to zaprezentują je w przeciągu miesiaca.

_________________
Pzdr.
Łukasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1884013
   
aleXandra Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: NTmx, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Lis 2007
Posty: 209
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 29-09-2008, 16:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

boozy napisał/a:
z tego co się orientuję, to zaprezentują je w przeciągu miesiaca.


potwierdzam - sama jestem zainteresowana tym produktem - pytałam o takie skrzydełko w czasie testów na Koparkach i powiedzieli że w ciągu miesiąca będą mieć w swojej ofercie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Kuba Jacewicz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: tmx, cave, ccr
Wiek: 48
Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 317
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 29-09-2008, 16:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tomaszg napisał/a:

Jeśli chodzi o światło to na pewno nie można ulegać magii liczby tzn moce 21/24W hid - to moim zdaniem nie tyle optimum co maksium. Wcześniej myślełem że tylko miec kasę i jak największego hida - i rządze - a tu dwa dni testowe i i sie okazuje że to tak nie działa. Nawet nie chodzi o długość świecenia czy cenę tylko przede wszystkiem rzeczywisty zakres wiedzenia oświetlanych przedmiotów. Zdjecia typu tak świeci hid na powierzchni mozna włożyć między bajki.


bardzo chetnie poczytalbym wiecej Twoich wrazen, tzn. jakie rozwiazania wg Ciebie lepsze, a jakie gorsze i dlaczego?
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Łukasz Błażejewicz Płeć:Mężczyzna
młodszy helowiec


Stopień nurkowy: IAND Adv.Rec.Tmx
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 437
Skąd: Złocieniec/Szczecin
PostWysłany: 29-09-2008, 17:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No czas coś skrobnąć na temat dnia drugiego Smile

Od rana sprzęt był gotowy


Testerzy troszkę mniej, musieli najpierw nabrać sił Smile


W miedzy czasie regeneracji sił testerów, na horyzoncie pojawiła się biała strzała, najbardziej nurkowy nurkowóz testy. Podobno właściciel potrafi zapakować w niego 2 nurów z pełnym sprzętem Smile


Czasami trzeba było się powspinać bo własnego SS:)
\

Trwają przygotowania do wykładów trym, balans, style pływania.


Po filmach przeszliśmy do objaśniania na żywo:) Tutaj akurat Wojtek tłumaczy nam jak skręcić, czy też helikopter.


Wykład z zasad wyważania:


No i skończył się pierwszy wykład, więc czas do wody zastosować wskazówki Wojtka


Poniżej reszta testerów szykująca się do nurkowania Smile


Podczas testów byli zatwardziali dir-owcy i nie tylko. Wszyscy twardziele nurkowali w skafandrach suchych zakładając grube ocieplacze.... ale pobiła nas jedna dziewczyna, podczas 2 naszych dni testowych miała swój kurs. Zrobiła ona 4 nurkowania w mokrej piance, która nie nadążała schnąć.
Z mojej strony wielki szacunek.


Poniżej skutery testowe:


No i nadszedł nieubłagany czas pakowania i powolnego zakończenia testów.


Po spakowaniu skafandrów, Wojtek zorganizował jeszcze jeden ostatni wykład sprzętowy, w którym opowiedział nam o konfiguracji DIR.


Zaprezentowane zostały różnice w budowie worków


Dlaczego długi wąż i jak długi


Na koniec Wojtek doradził nam jakim smarem smarować karabinki, żeby płynnie chodziły. Ciekawostką jest że smar jest pochodzenia naturalnego i nie zanieczyszcza wody.



I tym akcentem zakończyliśmy nasze testy.

Wszystkim bardzo dziękuję za miłą atmosferę. Było naprawdę fajnie, pogoda nam dopisała, było słonecznie i ciepło, dopiero w niedzielę na koniec zaczęło padać.

Teraz troszkę o sprzęcie który testowałem.
1. Suchy Santi Espace - bardzo lekki materiał, generalnie się go nie czuje. Wg mnie zawór można by przesunąć jeszcze trochę w dół i do tyłu w stronę tricepsa. Pierwszy raz sam się ubrałem i rozebrałem z SS w przeciągu paru minut, tu wielki plus dla poprawnego wszycia zamka przedniego.

2.Latarki YD. Miałem przyjemność pływać z wersją Slide mini 21Wat/9ah, oraz Slide 24Wat/9Ah. Czyli z nową i starą wersją. Żeby porównać latarki umówiliśmy się w parę osób na platformie żeby porównać moc światła. O dziwo nie zauważyłem żadnej różnicy pomiędzy mocą 21/24/35. Świeciły dla mnie tak samo. Może to dlatego że nie schodziłem głęboko. Moje odczucia mają się do nurkowania na 7m w dzień. Poza tym lampy na prawde super świeciły. Nowa 21Wat ma fajny krótki palnik, pływałem w Espace standardowej L-ce z pierścieniami. Jak dla mnie pierścienie były trochę za daleko wklejone, wiec bym skrócił rekawy o jakies 3cm, ale do czego dąże: uważam, ze jeżeli pierścienie były by wklejone jak bym chciał, palnik YD 21Wat kończył by się przed pierścieniem i nie musiał by się o niego opierać. Wielki plus dla YD za tą modyfikacje!
Tylko żeby jescze cena była taka sama jak starej wersji-hmm tylko pomarzyć SmileSmile

3. Skutery Silentsubmerge. W ciągu 2 dni miałem okazje popływać z obydwoma modelami. N-19 i UV-N-37. Super zabawa. Obydwa mają kopa:) Miałem wrażenie że mniejszy N-19 był zrywniejszy, ale to podobno dlatego że N-37 jest stabilniejszy.

_________________
Pzdr.
Łukasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1884013
   
tomaszg Płeć:Mężczyzna


Wiek: 50
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 434
Skąd: szczecin
PostWysłany: 29-09-2008, 19:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

boozy napisał/a:
O dziwo nie zauważyłem żadnej różnicy pomiędzy mocą 21/24/35. Świeciły dla mnie tak samo. Może to dlatego że nie schodziłem głęboko. Moje odczucia mają się do nurkowania na 7m w dzień

ja z Krzychem zrobliśmy praktycznie nurkowanie nocne - i w tych warunkach wg mnie była widoczna różnica miedzy lampami 21 a 35W na niekorzyść 35W - zbyt mocne swiatło a przy rozproszeniu dalej nie można było nad siłą światła zapanować.
Może Krzysiek coś skrobnie bo on zdaje sie miał trochę inne wrażenia.
Panowi z Yellowd.. mają moim zdaniem bardzo przemyślane i zdrowo-rozsądkowe podejście do swoich lamp. Na prawdę można z nimi pogadać i otrzymać garść praktycznych-cennych wiadomości, informacji a nie tylko handlowy standard w stylu moje możesz brać w ciemno będziesz na 100% zadowolony .
Widać że bardzo przykladaja sie do swoich produktów i z ich użytkownikami rozmawiaja prosto w oczy.
Dla mnie było ważne poznać tych Panów osobiscie bo teraz wiem, że w mojej okolice jest producent-serwisant lamp, który rzetelnie podchodzi do klienta/serwisu i oferuje sprzęt na dobrym poziomie.
Wizualnie yellow w zaden sposób nie odstaje od producentów H czy S - o samym świetle nie pisze bo nie było bezpośredniego porównania. Wątpliwości budził goodman - teraz juz nie wiem czy była to wersja prototypowa ale były zastrzeżenia do ostrych krawędzi i zdaje się zbyt małegpo zakresu regulacji np dla Pań. ( może ktoś napisze coś wiecej ).
Głowica nowych sprzętów jest duzo krotsza ( na ile -moze Yellow wrzuci jakies foty porownawcze ) , włacznik schowany w karnistrze obniżony w stosunku do górnej plaszczyzny ale bez problemowy w obsłudze w suchych rękawicach.
Były też dostępne nadstawki do wideo i tu widze głównie zastosowanie wiekszych hidów jak 24w - wszystkiego mozna było popróbowac.
W trakcie tych rozmów z Yellow wiem że pomimo modnej minaturyzacji chłopaki nie dają sie zawariowac i np odległość klosza od odbłyśnika została zachowana na odpowiedniej długosci aby nie było poświaty i efektu oslepiania na boki - ponoć są sprzety markowe ktore maja ta przypadlosc.
Szczególne podzikęwonia dla Yellow za udostępnienie skuterow - cena ok 10 tys zł raczej mysle że nie było na tesatch potencjalnych klientow a mimo to Panowie udostepnili sprzet i nie robili żadnych ceregieli przy testowaniu.
Nie testowalem zadnego skrzydla Anhigi - a mieli ich na prawdę sporo - może ktosc plywał i cos napisze.
Na Wojtka oczywiscie tez mozna było liczyć - i oprocz zaplanowanych tematow ( patrz pierwze posty ) nie uciekal przed pytaniami i np też wyłożył sprawę czystosci tlenowej ; flitrow osobistych ; anatomie helikoptera itp - różnych pytan było mnóstwo.
Warto tak pogadć - bo to zupelnie inna wiedzy niz to co np mozna przekazac przez forum.
Hmm - tematow i informacji na testach było tyle że klawiatura lapka by tego nie wytrzymała dlatego kończe ( pewnie wszyscy odetchna z ulgą że juz koniec ) .

_________________
pozdrawiam
Tomasz
--------------------------------------------------------
THE TRUTH IS OUT THERE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
zima Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: podstawowy
Dołączył: 03 Mar 2006
Posty: 52
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 29-09-2008, 21:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam
Gorące podziękownia dla wszystkich za sobotnio-niedzielną imprezę.
Cieszy nas moc testujących, ich chęć do sprawdzenia wszystkiego na wszelkie sposoby i dociekliwe pytania o najmniejsze szczegóły. Polecamy się na przyszłość.

Poniżej porównawcze zdjęcie większości lamp testowanych podczas weekendu.
Kolejno od lewej HID: 12W, 21W, 24W i 35W.

Srebrne goodmany jeszcze w wersji "hard" czyli niewykończone.

_________________
Pozdrawiam
Paweł Zimnicki
SeaYa.eu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
krzysiek-nurek Płeć:Mężczyzna
Dążyć do doskonałości

Wiek: 50
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 43
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 29-09-2008, 22:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witajcie

Na testach byłem już drugi raz i potwierdzam, że to kopalnia wiedzy (Wojtek-wykłady) oraz 100% namacalności sprzętu przeznaczonego do testowania.
Odnośnie latarek, to właśnie byłem w tej trójce na platformie gdzie świeciły 3 lampy ( 21,24 i 35w Hid) i niestety gdyby nie świadomość tego co pod wodę zabraliśmy, nigdy bym nie powiedział , że są tam takie rozpiętości mocy lamp!?Po prostu nie byłem w stanie wyłapać ,która świeci najmocniej i najlepiej się przebija oraz skupia snop?Dla mnie bez różnicy.Pytanie jak by to wyglądało na głębokości z mniejszą ilością światła naturalnego? lub w nocy?
Wniosek- pływałem z YD , monster, gral i nie potrafię powiedzieć co chcę kupić?
Latary Sea monster zapamiętałem bardzo pozytywnie pod kątem mocy i skupienia(24W) na testach nad jeziorem .Lipie ale to było nurkowanie nocne, więc pod wodą było pięknie i komunikacja super z daleka.
Mam niedosyt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
3769911
   
krzysiekh Płeć:Mężczyzna


Wiek: 54
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 113
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 30-09-2008, 21:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tomaszg napisał/a:
Może Krzysiek coś skrobnie bo on zdaje sie miał trochę inne wrażenia.

Więc skrobnę Smile
Moje odczucia są mieszane, bo prawdą jest, że w warunkach, które zastaliśmy w wodzie lepiej radziła sobie 21-a. Lepiej przebijała się przez "zanieczyszczenia" ińskiego jeziora i ma fajniejszą barwę - biały wchodzący w niebieski, natomiast 35-a świeci mocniej, jednak światło się trochę rozprasza, a barwa wpada w lekki żółty, więc kiedy oświetlaliśmy jeden przedmiot (trabanta) z tej samej odległości na zmianę 21-ą i 35-ą efekt był taki, że lepiej wypadała 21-a. Jednak nie wiadomo jak zachowają się obie w wodzie o lepszej przejrzystości..., poza tym moją latarką chcę rówwnież doświetlać fotografie i tu, te 14W różnicy już ma znaczenie. Stąd właśnie biorą się moje mieszane odczucia. Do komunikacji i oświetlania "czegoś" Smile w zupełności wystarczyłaby mi 21-a, natomiast, czy wystarczy również do foto ?(zaznaczam, że amatorskiego)
Co do wykladów Wojtka... może po koleii, nigdy do tej pory nie byłm na podobnej "imprezie" i przyznaję, że podchodziłem do niej z dużym steptycyzmem, bo co nowego można usłyszeć na temat sposobu doboru skafandra, czy ocieplacza, trymu, czy sposobu wyważnia się (przecięż już nie raz to robiłem..., tyle na ten temat przeczytałem... i wiele razy rozmawiałem o tym z kolegami 8) ) , a tu... czapka z głowy, bo zanim usłyszałem to, co miał nam do przekazania Wojtek robiłem wiele z tych rzeczy prawie jak należy, ale (jak to mówią w pewnej reklamie piwa bezalkoholowego Wink ) "prawie" robi ogromną różnicę, bo często "prawie" mi wychodziło... a teraz zaczęło Very Happy
Wojtek, wielkie dzięki!
Ci, którzy mieli przyjechać, a tego nia zrobili powinni bardzo żałować.

Pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11556621
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.