Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
15-17.08.08 Demo Days ECN
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 18-08-2008, 22:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czas zatem podziękować Organizatorom za zaproszenie...
...natomiast testerom za wytrwałość.

Uczestnikom warsztatów "jacket v.s płyta z workiem" za determinację (Grzegorz 50% balastu mniej i poprawny trym robi wrażenie nawet jeżeli się tego nie widzi Wink )

Uczestnikom wykładu na temat "konfiguracja dirracja" za ciekawe uwagi, a krakowskiemu CD za zadanie pytań i samodzielne udzielenie nań odpowiedzi 8) .




Kolejne testy sprzętu z Grupą ECN już niedługo w Szczecinie - mam nadzieję, że ktoś, coś skrobnie na ten temat...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
ecn Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 14
PostWysłany: 19-08-2008, 16:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich,
przede wszystkim chciałem podziękować wszystkim za przybycie do Krakowa mimo specyficznej pogody.
jednocześnie chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych na kontynuację imprezy 24.08 o 10 rano do bazy Dive Devil w Ińsku.
Przypominam że ufundowany przez Bare suchacz Trilam HD Tech Dry wciąż czeka na szczęśliwego testera
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ecn Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 14
PostWysłany: 19-08-2008, 16:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Te_Pe napisał/a:
1. Automat Atomic B2 dostał mi się taki jak na fotce powyżej - czyli sam I i II stopień.
Ponieważ nie chciało mi się przekonfigurować automatów na twinie, więc rzuciłem hasło 'może do stage'a' - na co Szanowni Wystawcy dorzucili, że nawet nie trzeba dokręcać manometru... no bo po co właściwie stage na Zakrzówku... Więc kończąc sobie nurkowanie wyciągam węża zza gumy, mimo jego krótkości a dzięki przegubowi kulowemu bezproblemowo daje się włożyć do paszczy, miękki i wygodny ustnik....
podawał ciut gorzej od mojego DS4 - ale to może kwestia regulacji. za to wyraźnie głośniej.

Problem powstał po powrocie do domu - czytam, że B2 to tytanowy model......
więc biegiem do stage'a i czytam nalepki -uff, zabrałem ten z 50% .........
Nikt nie zapytał, co miałem w tym stage'u......

W modelu B2 tytanowe są elementy 2 stopnia jednak jest on fabrycznie przystosowany do nitroxu. Sposób podawania jest charakterystyczny dla automatów tłokowych ( pamiętam jakie miałem problemy z przesiadką w drugą stronę tj z tłokowego na membranowy). Dla potrzebujących automatów czystości tlenowej przewidziany jest model M1.

Te_Pe napisał/a:
zawory Apexa - to że podawczy jest przesunięty z powodu zamka, przez minutę powodowało problem z trafieniem - aczkolwiek dodanie powietrza wymaga dokładnego trafienia przycisku - potem podawał precyzyjnie. gorzej z upustowym - wypuszczał wyraźnie wolniej niż Sitech, wymagał większej uwagi (dłuższego wypuszczania)

Z tego co wiem to nasze skafandry mają zawory Si-Techa Very Happy
Te_Pe napisał/a:
rękawice checkup - po raz pierwszy nie miałem problemu z wsunięciem reki przez wielki otwór - w sitechach muszę łamac rękę niczym oswobadzanie się z kajdanek... bardzo gruba guma - 1mm - miałem momentami wrażenie 'pływania' - ale bezproblemowo operowałem karabinkami czy zaworami....; ściąganie - przy pierwszej poprosiłem o pomoc, przy drugiej nie było już problemu - trzeba znaleźć właściwą metodę....
brak kryzy wewnątrz powodował znaczna różnice objętości przy podnoszeniu i opuszczaniu ręki...

Jest to skafander testowy prezentujący jedno z możliwych rozwiązań-jeśli ktoś chciałby przetestować CheckUp'y w wersji z manszetą to nie ma problemu.

Te_Pe napisał/a:
chodzą słuchy o długim okresie oczekiwania na serwis - jeżeli to nieprawda, to z całą pewnością może to być Bare....


rzeczywiście były z tym problemy jednak od wiosny mamy wreszcie autoryzację Bare na serwis i wykonujemy prawie wszystkie przeróbki/naprawy na miejscu.

Pozdrawiamy
ECN team
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Te_Pe Płeć:Mężczyzna
Tomasz Połys


Stopień nurkowy: IANTD nTMX
Pomógł: 10 razy
Wiek: 62
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 339
Skąd: Kraków
PostWysłany: 19-08-2008, 17:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ecn napisał/a:
Z tego co wiem to nasze skafandry mają zawory Si-Techa Very Happy


sprawdź, proszę, testowany suchacz XL z checkupami - jeżeli się mylę, to głośno odszczekam....

jak wiadomo, darowanemu się w zamek nie patrzy..... opisałem luźne spostrzeżenia dotyczące testowanej konfiguracji - wybierając docelowy model pozmieniałbym ciut konfigurację.... że można to się już dowiedziałem ......


pozdrawiam,

___
/omasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4705107
   
ecn Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 14
PostWysłany: 19-08-2008, 22:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie ma co sprawdzać wszystkie Bare od 6 lat mają Si-Techy. Jeśli nie podobał się suchy z wklejonymi spróbuj takiego z montowanymi samodzielnie-mają manszetę
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Te_Pe Płeć:Mężczyzna
Tomasz Połys


Stopień nurkowy: IANTD nTMX
Pomógł: 10 razy
Wiek: 62
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 339
Skąd: Kraków
PostWysłany: 20-08-2008, 07:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie ma co sprawdzać wszystkie Bare od 6 lat mają Si-Techy.


No to HAU HAU HAU Mr. Green


w każdym razie były inne od moich starych Sitechów - stąd pomyłka...

mam suchego z wklejonymi pierścieniami i wkładanymi manszetami.
w razie awarii rękawicy wlewa się tylko trochę....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4705107
   
dzinks Płeć:Mężczyzna


Wiek: 46
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 402
Skąd: Strzelce Krajeńskie
PostWysłany: 20-08-2008, 07:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ecn napisał/a:
jednocześnie chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych na kontynuację imprezy 24.08 o 10 rano do bazy Dive Devil w Ińsku.
Przypominam że ufundowany przez Bare suchacz Trilam HD Tech Dry wciąż czeka na szczęśliwego testera


Będziemy będziemy Very Happy Jakie są reguły brania udziału w losowaniu/konkursie?

_________________
Pozdrawiam,
Dzinks
www.technikanurkowania.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1089374
   
ecn Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 14
PostWysłany: 20-08-2008, 09:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wystarczy zanurkować w testowym sprzęcie i wypełnić ankietę konkursową która następnie zostanie wylosowana przez sierotkę o ile jakąś znajdziemy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Łukasz Błażejewicz Płeć:Mężczyzna
młodszy helowiec


Stopień nurkowy: IAND Adv.Rec.Tmx
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 437
Skąd: Złocieniec/Szczecin
PostWysłany: 23-08-2008, 18:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z testerów znad Zakrzówka pamięta ile i w jakich rozmiarach były testowe SS? Pytam ponieważ zastanawiam się czy ma po co jechać nad ińsko.

pzdr

_________________
Pzdr.
Łukasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1884013
   
dzinks Płeć:Mężczyzna


Wiek: 46
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 402
Skąd: Strzelce Krajeńskie
PostWysłany: 25-08-2008, 09:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ińsko
Byłem, zobaczyłem, przymierzyłem .....testowałem -> tu już rym uciekł Confused

Mając wolną niedzielę wybrałem się, wiadomo z kim 8) aby popływać z czymś czego jeszcze nie miałem na sobie.

1. Agir HID 24W - aktualnie pływam z Seamonster'em 24W w obudowie alu. w agirze odczułem zdecydowaną lekkość na powierzchni a pod wodą na plus IMO lepsze ułożenie w goodmanie, który ma zdecydowanie większo powierzchnię styku na wierzchni dłoni. Dla mnie idealnie stabilizuje zestaw.



2. Agir Niord-44 -> Aktualnie pływam w 2x12 (13,8kg/szt) z 8kg v-weightem oraz 4,5Ah akku. Gdy zestaw napompowałem nie tonął. Do tej pory pływałem z podkówkami. Moim zdaniem powiększyli litraż robiąc zdecydowanie za dużo materiału w górnej części, co powiduje obciskanie wężami.

3. Trilam HD Tech Dry - Po włożeniu czułem się jak w dresie w porównaniu do mojego sztywnego cortexa. Wygodę ruchów powiększa jeszcze rozciągliwy materiał. Dodatkowe buty nie przemawiają do mnie, kolejny element, który można zapomnieć zabrać.
Dobrze zwężone przejście do butów, które ogranicza przepływ powietrza. Obecnie w ecn można określić dokładne miejsce zaworów, więc nasze indywidualne zachcianki mogą być realizowane.

Podziękowanie dla organizatorów i wystawcy ECN za organizację spotkania.

Uwagi: Szkoda, że DD posiada bardzo bardzo ograniczone miejsce w swojej bazie. Gdyby padał deszcz to nawet nie było by miejca gdzie się przebrać.

Zdjęcia później jak "mój" fotograf prześle.

_________________
Pozdrawiam,
Dzinks
www.technikanurkowania.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1089374
   
ecn Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 14
PostWysłany: 25-08-2008, 11:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przypominamy że dla autora najfajniejszej relacji z testów zamieszczonej na forum do końca września fundujemy najnowszą piankę Bare Elastek 7mm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomasz Szymański Płeć:Mężczyzna
templarian


Stopień nurkowy: DW
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 219
Skąd: Piaseczno KS
PostWysłany: 25-08-2008, 19:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzinks jakby padał deszcz to na pewno nie pozwoliłbym ci zmoknąć .Niestety mamy do dyspozycji tylko ten hangar .Nic więcej nie można tam zrobić bo to teren Ińskiego Parku Krajobrazowego .A to dla leśników rzecz święta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
dzinks Płeć:Mężczyzna


Wiek: 46
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 402
Skąd: Strzelce Krajeńskie
PostWysłany: 25-08-2008, 22:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

salps napisał/a:
Dzinks jakby padał deszcz to na pewno nie pozwoliłbym ci zmoknąć


Dzinks nie przepada za mokrym deszczem Wink

salps napisał/a:
Niestety mamy do dyspozycji tylko ten hangar .Nic więcej nie można tam zrobić bo to teren Ińskiego Parku Krajobrazowego .A to dla leśników rzecz święta.


Szkoda Sad

_________________
Pozdrawiam,
Dzinks
www.technikanurkowania.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1089374
   
rossol Płeć:Mężczyzna
rosół może być z wielu kur ale nie skur-wielu


Wiek: 56
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 130
Skąd: Gorzów wlkp.
PostWysłany: 25-08-2008, 23:36   testy sprzetu na insku 24 sie 08 Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam Wszystkich! To Ciekawe co pisze Dzinks z jednej strony stroni od deszczu a potem dobrowolnie wchodzi do wody ,jakiś dziwny kot.
Co do sprzetu to pływałem z automatem Atomic B2.Nie mam wielkiego doswiadczenia w automatach ze względu na fakt że nurkuję dopiero 3 sezon.Używam automatu Scubapro MK17 oraz s555.Porównując pracę tych dwóch konstrukcji to mogę śmiało stwierdzić że atomic ma wyraźnie mniejsze opory oddechowe i przy srubie skręconej na maksa na plus i minus.Konstrukcja ustnika też jakby wygodniejsza mimo dużego przyzwyczajenie mojej szczęki do s-pro.Ciekawe było osiowe wyprowadzenie węza z I do II,czyli sugestia do montażu I stopnia poziomo-może do twina?Natomiast bardzo wygodny przegub kulisty przy wejściu weża do II stopnia.Wyraźnie ułatwia rozglądanie się pod wodą i nie wyrywa się ustnika.Duża zaleta-serwis co dwa lata.
Płetwy Atomic tez miałem okazję przetestować.Pływam w jetach scubatecha i niestety nie zamieniłbym tych płetw na żadne inne.Atomic ma fajne wzornictwo i materiał z których jest wykonany.Zresztą od jetów wszystkie płetwy są ładniejsze Smile Dosyć twarde,spory ciąg do przodu kraulem.Szybkie.Żaba mi w nich nie wychodziła .Manewry typu helikopter-ciężko.Do tyłu -nie da rady.
Pozdrawiam organizatorów-pokazy fajne trochę nowych rzeczy poznalem.Dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
dzinks Płeć:Mężczyzna


Wiek: 46
Dołączył: 29 Sty 2006
Posty: 402
Skąd: Strzelce Krajeńskie
PostWysłany: 27-08-2008, 07:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak Niord 44 leży na 2x12:







Podwodnym materiałem dysponuje Jacek, więc jak się obrobi to pewnie wstawi.

_________________
Pozdrawiam,
Dzinks
www.technikanurkowania.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1089374
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.