Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Uwaga na limit bagażu!
Autor Wiadomość
KrzyHo Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AdvNX/Dir-F
Wiek: 56
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 446
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 14-06-2009, 22:21   Uwaga na limit bagażu! Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć,
piszę ostrzeżenie, bo wczoraj zostaliśmy zaskoczeni wcześniej niespotykaną skrupulatnością egipskich wagowych.
Wszyscy się odprawiający byli dokładnie rozliczani z wagi całego bagażu łącznie z podręcznym. Za każdy kilogram kazali sobie płacić 10€ i nie było zmiłuj.
Na dzień dobry krzykneli 150€ od naszych walizeczek. Po przekwalifikowaniu dwóch toreb na bagaż nurkowy skończyło się na 40€.
To dla mnie nowe doświadczenie, bo ostatnim razem jak i wcześniej nikt nie zwracał najmniejszej uwagi na opasłe walizy.
Tak więc uważajcie i pakujcie się oszczędnie Very Happy

Pzdr
KrzyHo
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4220303
   
Beeker Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Wiek: 54
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 517
Skąd: Lublin
PostWysłany: 15-06-2009, 00:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To import stejdży już nie będzie możliwy? Niedawno wagowy za 50LE puścił alu butle w głównym ważącym łącznie ca. 90kg na dwóch ...
Podręcznego nie wspomnę ...

_________________
Pozdrawiam
Piotr "Beeker" Braune
diabetesdivers.com
Klub Płetwonurków PASKUDA przy Politechnice Lubelskiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Beeker Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Wiek: 54
Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 517
Skąd: Lublin
PostWysłany: 15-06-2009, 00:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a poprzednim razem to wagi mieli po prostu wyłączone ...

_________________
Pozdrawiam
Piotr "Beeker" Braune
diabetesdivers.com
Klub Płetwonurków PASKUDA przy Politechnice Lubelskiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
tripoli Płeć:Mężczyzna


Wiek: 61
Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 25
PostWysłany: 26-06-2009, 10:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No właśnie moja córka mi mówiła, że w tym roku się czepiali. Ależ Ci Arabowie za wszystko sobie liczą, coś o tym wiem bo w Libii jestem. Ale podobno w zeszłym roku normalnie puszczali. Nie orientuję się dokładnie bo mi firma płaci za nadbagaż. Córka nic nie mogła utargować, bo oni w ogóle z kobietami nie chcą gadać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Anka K. Płeć:Kobieta


Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 2
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-07-2009, 10:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć
Czy ktoś z Was leciał ostatnio do Egiptu? Jaki jest tam obecnie limit bagażu?
W zeszłym roku w Hurgadzie nie miałam kłopotów z torbą nurkową 23kg + podręcznym ok.10. Ale moi znajomi na lotnisku w Marsa Alam mieli limit 5kg podręczny i 15kg główny i musieli płacić, nie było zmiłuj. Nie wiem czy to zależy od przewoźnika czy lotniska i widzimisię kontrolerów?

_________________
Zdecydowanie nurek rafowy-ciepłowodny Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Konrad Dubiel Płeć:Mężczyzna
złomiarz


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1326
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 07-07-2009, 14:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Anka K. napisał/a:
Czy ktoś z Was leciał ostatnio do Egiptu? Jaki jest tam obecnie limit bagażu?


Zależy od linii lotniczych, humoru wagowych i Twojej hojności Wink

Chyba też limit bagażu zależy od czarterującego bo widziałem w tym samym
samolocie różne limity w zależności od tego jakie biuro bilet wystawiło.

_________________
http://www.youtube.com/KonradDubiel
http://www.vimeo.com/user390685
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Evelina Płeć:Kobieta

Wiek: 50
Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Sopot
PostWysłany: 08-07-2009, 10:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Podobno wszedl nowy przepis nakazujacy obsludze lotniska po stronie Egpskiej kasowac dodatkowo za sprzet nurkowy niezaleznie od tego czy miescisz sie w wadze czy nie. Dlatego podczas mojowego powrotu z Safari za nasza grupa biegala cala obsluga lotnieska w HRG sprawdzajac co znajduje sie w bagazu podrecznym i skrzetnie go wazac. Kolega zdenerwowal wagowoego pokazujac do kontroli torbe "nurkową" i wyciagajac po koleji wszystkie czesci garderoby (wlacznie z bielizna uzywana przez tydzien na safari). nestety wszystkim, ktorych zlapali kazali zaplacic, ale dobrym rozwiazaniem jest placenie karta, wtedy kasuja mniej lub biora tyle ile zaproponujesz za "nadbagaz"

_________________
Pozdrawiam,
Evelina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Evelina Płeć:Kobieta

Wiek: 50
Dołączyła: 25 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Sopot
PostWysłany: 08-07-2009, 10:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

... a limit bagazu jest 5 + 15 oficialny, z tym, ze nie dotyczy to nurków z powodu opisanego w poprzednim poscie

_________________
Pozdrawiam,
Evelina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 08-07-2009, 18:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Evelina napisał/a:
Podobno wszedl nowy przepis nakazujacy obsludze lotniska po stronie Egpskiej kasowac dodatkowo za sprzet nurkowy...


A swistak siedzi i zawija w sreberka.... O oplatach za bagaz decyduje tylko i wylacznie przewoznik. Obsluga naziemna nie ma nic do powiedzenia, nie ma roznic zwiazanych z miejscem z ktorego startujesz. Jak widac bezowi znalezli nastepne zrodlo dochodow Crying or Very sad .

Evelina napisał/a:
a limit bagazu jest 5 + 15 oficialny


Zalezy od lini. N.p. Airberlin dalej pozwala aktualnie na 20 + 6, komplet sprzetu nurkowego (dodatkowe 30kg ) kosztuje u nich 25€. Przed wylotem najlepiej skontaktowac sie z przewoznikiem i ustalic detale. I najlepiej wydrukowac sobie malym druczkiem pierwsze 10 stron "Krzyzakow" i w wypadku gdy tubylcy zadaja dodatkowych oplat machac im tym przed nosem, krzyczec ze juz zaplaciles, wyzywac od zlodzieji i zadac audiencji u szefa lotniska.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
napoleon Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 4
PostWysłany: 11-07-2009, 21:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Aurele - litewskie linie lotnicze , lecialem w czerwcu generalnie mieli 20 +5 ewentualnie doplata 20 euro za bagaz nurkowy do 30 klio , ale nikt sie tego nie trzymal - rozmawialem z Piotrkiem z Nowej Amy i twierdzil ze lata tymi liniami od roku i nigdy nie było problemów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.