Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Instruktorzy NACD
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 26-11-2008, 16:32   Mamy polskiego instruktora NACD :) Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Z tajnych źródeł pochodzi informacja, że Robert Klein został pierwszym polskim instruktorem jaskiniowym w amerykańskiej organizacji NACD

Serdecznie gratuluję, tym bardziej, że instruktorów szkolących w systemie NACD w skali świata jest bardzo niewielu Smile


Kliknij, aby dotrzeć do tajnych źródeł .


Pozdrawiam,
Wojtek


PS.
Robert, skoro piszesz na tym forum, to spada na Ciebie poważny obowiązek - masz się chwalić ile popadnie Wink - czyli dawaj zdjęcia i opis.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
arecki Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 199
Skąd: Lucaya Grand Bahama
PostWysłany: 26-11-2008, 16:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Robert Gratulacje !!!

_________________
arekpers.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 26-11-2008, 16:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gratulacje!!! Partyman

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Kuba Jacewicz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: tmx, cave, ccr
Wiek: 48
Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 317
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 26-11-2008, 16:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

gratulacje salut

Wojtek napisał/a:
instruktorów szkolących w systemie NACD w skali świata jest bardzo niewielu Smile


moze dlatego, ze organizacja ma tak wyznaczony cel:
"The goal of the NACD is not to encourage people to cave or cavern dive." blackeye

Miejmy nadzieje, ze Robert nie bedzie zbyt dokladnie przestrzegal tej wytycznej Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 60
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 26-11-2008, 17:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ależ Robert tej zasady przestrzegał w przeszłości...
Gratulacje serdeczne, jesteśmy dumni bla bla bla, itd itp., uczcimy to przy wiadomej okazji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bartek Cyperling Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: instr
Dołączył: 01 Lut 2006
Posty: 1139
Skąd: PL
PostWysłany: 26-11-2008, 17:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

respect.
czy to oznacza jeszcze czestsze wizyty w us?

_________________
helium is your friend
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
grzegorz

Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 137
PostWysłany: 26-11-2008, 19:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

gratulacje,tym bardziej,ze w składzie instruktorskim sami amerykańce,meksykańczycy,jeden austriak i dwóch słoweńców Laughing napisz coś na temat samego kursu,czy jest bardzo ciężki ,czy po prostu kwestia opłaty i zaliczenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
maciek_nurr Płeć:Mężczyzna
GUE F Tech


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 211
Skąd: Pławno
PostWysłany: 26-11-2008, 19:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gratulacje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5077575
   
Michał Iwicki Płeć:Mężczyzna
GUE T2


Stopień nurkowy: GUE T2
Wiek: 48
Dołączył: 27 Sty 2006
Posty: 575
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 26-11-2008, 20:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gratulacje Robert!Szacunek salut

_________________
Friendship is like pishing your pants, everyone can see it, but only you can feel the true warmth.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 26-11-2008, 21:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek napisał/a:
Z tajnych źródeł pochodzi informacja, że Robert Klein został pierwszym polskim instruktorem jaskiniowym w amerykańskiej organizacji NACD


To nie takie tajne źródła, bo Robert sam mi to wczoraj osobiście powiedział. Niestety, w ramach swojej ignorancji jaskiniowej, nie bardzo doceniłem o co chodzi. Teraz poczytałem i gratuluję Smile

Dobrze, że przynajmniej czapkę z głowy zdjąłem wchodząc do mieszkania Smile

El Bacio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Konrad Dubiel Płeć:Mężczyzna
złomiarz


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1326
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 27-11-2008, 10:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gratulacje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Klein Płeć:Mężczyzna


Wiek: 53
Dołączył: 02 Wrz 2008
Posty: 130
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27-11-2008, 11:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzięki za miłe słowa.

Może na początku wyjaśnienie czemu NACD. Gdy zacząłem jeździć na Florydę, zorientowałem się, że dostęp do wielu ciekawych jaskiń jest mocno ograniczony i jednym z warunków jakie trzeba spełnić, żeby w nich zanurkować to certyfikat NACD lub NSS-CDS (uznawany wymiennie). Takie jaskinie to np. słynny Diepolder II i III. Tam nie wystarczy IANTD, TDI czy nawet GUE. Ponieważ bardzo chciałem tam zanurkować, musiałem zrobić cross swoich uprawnień na poziomie nurka. Ponieważ sam szkolę jaskiniowo, chciałem by osoby, które kończą u mnie kurs nie miały takich problemów i w przyszłości mogły mieć łatwiejszy dostęp do najlepszych jaskiń. Dowiedziałem, się też, że GUE i NACD powoli zaczynają sobie wzajemnie otwierać jaskinie (Indian Springs, Emerald Sink, może w końcu i Wakulla) . Stąd pomysł na cross do NACD i oferowania podwójnych certyfikatów. Formalnie nie było problemu, bo „szef” Tom Mount był jednym z założycieli NACD i nawet był na konferencji NACD, wiec konfliktu interesów nie będzie. Poza tym w Meksyku i USA wielu instruktorów oferuje podwójne czy nawet potrójne certyfikacje – taka jest praktyka.

Co do „niezachęcania do nurkowania jaskiniowego” – chodzi tu raczej o taką praktykę jaką mój były kolega uprawia z rebreatherami, czyli próbę wciśnięcia tego każdemu przy każdej okazji. Nurkowanie jaskiniowe jest niebezpieczne i szacuje się, że około 1% nurków ma kwalifikacje by przystąpić do kursu a jeszcze mniej odpowiednie predyspozycje. Dlatego nie namawiamy, co nie znaczy, że nie wolno reklamować kursów czy opowiadać o nurkowaniu jaskiniowym. A przy okazji, ciągle uważam, że poważniejsze nurkowania wrakowe są trudniejsze, bardziej wymagające i bardziej niebezpieczne niż jaskiniowe.

Sam egzamin (w NACD nie ma kursów instruktorskich – przygotowujesz się sam i podchodzisz) trwał 4 dni – 2 dni cavern 2 dni cave. 4 egzaminatorów i niezły łomot. Generalnie dość nieprzyjemnie, różnice opinii, niezrozumienie europejskich warunków jak również tego, że poziom ludzi przychodzących na takie kursy w Europie jest dużo wyższy niż w USA. Szczerze mówiąc, zgłaszając się na egzamin myślałem, że będzie to raczej formalność, im bliżej był termin, tym bardziej przeczucia się zmieniały i w sumie wyniku nie byłem pewny do ostatniej chwili. W trakcie tych 4 dni miałem do zrobienia pisemny egzamin na nurka i instruktora, egzamin ze standardów i procedur, statutu, wykłady, wypracowanie do napisania, ćwiczenia na sucho, ćwiczenia w wodzie otwartej i testy sprawnościowe (V-drill na czas, bezdechy itd.) oraz zajęcia w jaskini. 3 instruktorów - kursantów generowało bez przerwy sytuacje awaryjne, często dwóch jednocześnie. Uciekali, rozpływali się, zamierali w bezruchu, zakręcały im się zawory, plątali się itd. Wisienką na torcie było wyciągnięcie nieprzytomnego oddychającego nurka przez Devils Ear na powierzchnię utrzymując automat w paszczy, chroniąc głowę przed urazami i zachowując prędkość wynurzania. Poszkodowany i ja w twinach 2x19. Jeśli ktoś był w Devils Ear wie na czym polega trudność.

No i to by było na tyle.


Robert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
179635
   
Michal Winek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: CD NAUI
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 142
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27-11-2008, 15:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No no kolego, tym wieksze wyrazy uznania. Fajnie widziec, jak ktos sie spelnia w tym co kocha najbardziej.
W twoim przypadku to z pewnoscia dobry kierunek. Tak wiec trzymaj kurs!

Czego ci szczerze zycze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
scyllis Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 186
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 28-11-2008, 17:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Brawo! Applause Gratulacje!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
kurek Płeć:Mężczyzna
Jarek Kurek Kur


Wiek: 43
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 132
Skąd: Kraków/Gdynia
PostWysłany: 28-11-2008, 21:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gratulacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
:)
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.