Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Obudowa podwodna do Nikona D90 IKELITE + porty i kable
Autor Wiadomość
arecki Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 199
Skąd: Lucaya Grand Bahama
PostWysłany: 13-04-2010, 06:52   Obudowa podwodna do Nikona D90 IKELITE + porty i kable Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sprzedam (najchetniej w zestawie) uzywana obudowe podwodna do Nikona D90 Ikelite z akcesoriami

Obudowa #6809.1 - 3100 PLN
8" Port kopulowy #5510.45 - 900 PLN
Port body #5510.11 - 300 PLN
Port macro #5502.41 - 300 PLN
Podwojny kabel Ikelite/Sea&Sea #4118.2 - 300 PLN
Pojedynczy kabel Ikelite/Sea&Sea #4118.1 - 200 PLN

6" port kopulowy #5503 - Gratis w komplecie z obudowa
Adapter do ramion Ultralight x2 - Gratis w komplecie z obudowa
2x Zabezpieczenie 8" portu przed przypadkowym obrotem #5510.09 - Gratis w komplecie z port body
Pierscienie zooma i inne drobiazgi, ktore standardowo przychodza z obudowa - Gratis w komplecie z obudowa

Bede w Polsce na poczatku maja wiec jak sie ktos zdecyduje do 25 kwietnia to przywioze zestaw

OPIS I FOTKI



Oudowa - zakupiona w lutym 2009 roku, w lutym 2010 roku zostala odeslana do Ikelite z powodu pekniecia, wymieniono cala przednia czesc obudowy upgradujac ja do nowego systemu zabezpieczenia portu "4 lock system" i dodajac gorny punkt mocujacy http://www.ikelite.com/faq/faq_4portlock.html
Obudowa w bardzo dobrym stanie, jedynie tylna pokrywa ma pare malych rys











Na oryginalne pokretlo "sub -command dial" wcisnalem przycieta galke zaworu, umozliwia to latwa zmiane przyslony, jednym palcem bez koniecznosci zdejmowania reki z gripa
jak sie komus nie podoba mozna zdjac





8" Port kopulowy - stan bardzo dobry - nie ma rys (nigdy go nie zabieralem do jaskin Smile







Port body do 8" portu - prawie nowy, mozna go stosowac z nowym 4 lock system jak i starym.
Do obiektywow: Nikkor 10.5mm, Tokina 10-17mm





Port Makro - stan dobry, mala, ledwo widoczna pod swiatlo rysa (nie wplywa na jakosc zdjec)
Do obiektywow: Nikkor 60mm (nowy i stary)







Kabel podwojny - stan bardzo dobry, do obudowy Ikelite i dwoch lamp Sea&Sea





Kabel pojedynczy - jak nowy, nigdy nie uzywany, do obudowy Ikelite i jednej lampy Sea&Sea





Port 6" oddam gratis z obudowa, zabieralem go do jaskin, ma pare rys i otarc ale szczeze mowiac nie widac tego na zdjeciach, oslona sloneczna jest przycieta tak aby Tokina 10-17mm nie winietowala









2x adapter do ramion ultralight / Ikelite





Zabezpieczenie przed przypadkowym obrotem 8" portu x2





Pierscienie i inne drobiazgi
Jeden z pierscieni zostal przyciety tak aby nie wystawal do wnetrza portu i zmatowiony aby nie odbijalo sie od niego swiatlo



Wieksze fotki tutaj:
http://picasaweb.google.co.uk/arekpers/Ikelite#

Pozdrawiam
Arek

_________________
arekpers.com
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 13-04-2010, 07:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć Arek.

OT.
Na co się przesiadasz?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
arecki Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 199
Skąd: Lucaya Grand Bahama
PostWysłany: 13-04-2010, 08:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Cześć Arek.

OT.
Na co się przesiadasz?


Nauticam + Zen
ale zostaje przy D90, to swietny aparat

_________________
arekpers.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 13-04-2010, 09:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Smile.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 13-04-2010, 13:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jestem bardzo zainteresowany ale tylko obudową i portem do Tokiny. Który to port i jakie dodatki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 13-04-2010, 13:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

arecki napisał/a:
Nauticam


Fakt, na dziś cena do 90 całkiem całkiem , tylko ten Zen Wink
Ale fajny zestaw. Lampy zostawiasz i zmieniasz kabel na TTL Nikona ?

TomS napisał/a:
ale tylko obudową i portem do Tokiny

Za tą kasę bierz wszystko, przyda się póżniej. Smile
Ja bym wziął jedno zabezpieczenie przed obrotem dome portu 8". ale nie chcę zawracać głowy takim duperelem. Wink

Pozdrawiam PIotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
arecki Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 199
Skąd: Lucaya Grand Bahama
PostWysłany: 13-04-2010, 13:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
Jestem bardzo zainteresowany ale tylko obudową i portem do Tokiny. Który to port i jakie dodatki?


Do tokiny nadaje sie zarowno port 6" jak i 8"

#5503 - 6" port to taka troche partyzantka, oslone musialem przyciac aby nie winietowala, obiektyw jest bardzo blisko przedniej scianki portu (nie znajduje sie w centrum krzywizny) przez co trudno operowac swiatlem (lampy trzeba umieszczac daleko za obudowe aby obiektyw nie lapal odblyskow), gorzej wypada w naroznikach i wiecej aberuje ale jest duzo lzejszy i daje go gratis z obudowa. Wykonanie kiepskie
Nie nadaje sie do zdjec "over/under" (dzielonych)

#5510.45 - 8" port jest wykonany bardzo przyzwoicie, duzo lepszy optycznie, obiektyw znajduje sie w centrum krzywizny portu (optymalne polozenie), wbrew pozorom mimo, ze jest wiekszy latwiej operowac swiatlem (nie trzeba lamp chowac za obudowe), mniej aberuje, jest wiekszy przez co mniej zakrzywia "wirtualny obraz" co za tym idzie lepiej wypada w rogach kadru, mozna w nim zastosowac inne obiektywy po zmianie "port body" - sa to takie pierscienie dystansowe, wymminne w zaleznosci od dlugosci obiektywu
Ikelite nazywa to systemem modulowym wiecej znajdziesz tu: http://www.ikelite.com/web_pages/dabigadoma.html
Do 8" portu i tokiny 10-17 bedziesz potrzebowal jeszcze "port body" #5510.11
Wady: nie jest gratis Smile

8" port jest w bardzo dobrym stanie, 6" troche porysowany

Jest mnostwo watkow na wetpixel.com o tych dwoch portach w polaczeniu z tokina

Jakie masz lampy?

Arek

_________________
arekpers.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
arecki Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 199
Skąd: Lucaya Grand Bahama
PostWysłany: 13-04-2010, 14:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

piotrkw napisał/a:
ampy zostawiasz i zmieniasz kabel na TTL Nikona ?

Lampy zostawiam, polubilem je bo sa male i maja dodatnia plywalnosc, dokupilem jeszcze dwie zeby poeksperymentowac z czterema Smile

Kabel standardowy S&S (obudowy Nauticama nie maja przetwornika sygnalu TTL), poza tym nie uzywam TTL, moim zdaniem nie nadaje sie do zdjec WA szczegolnie w jaskiniach

piotrkw napisał/a:
Ja bym wziął jedno zabezpieczenie przed obrotem dome portu 8". ale nie chcę zawracać głowy takim duperelem.

W zasadzie potrzebne jest tylko jedno, ja kupilem dodatkowe bo sie nie spodziewalem, ze przyjdzie w komplecie z port body. jak sie dogadasz z TomS... Smile bede w 3-miescie drugiego

_________________
arekpers.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 13-04-2010, 14:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

arecki napisał/a:
bede w 3-miescie drugiego


No to... chętnie bym zaklepał jedno. Very Happy

Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
arecki Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 199
Skąd: Lucaya Grand Bahama
PostWysłany: 13-04-2010, 14:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

piotrkw napisał/a:
tylko ten Zen Wink


Jeszcze sie zastanawiam ktory z Zenow
8" kosztuje $1400 i wazy 2kg Shocked
4" to jedyne 380g tylko te miekkie rogi Sad

_________________
arekpers.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 13-04-2010, 14:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chciał bym wstępnie zarezerwować całość, muszę pomyśleć na zimno, szczególnie nad kablami. Lamp jeszcze nie mam ani ramion ale rozważam LED do filmowania we wraczkach.

Czy za całą całość pobierzesz jakoś mniej Question Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
arecki Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 199
Skąd: Lucaya Grand Bahama
PostWysłany: 13-04-2010, 14:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
Czy za całą całość pobierzesz jakoś mniej

Za calosc pobiore 5000 PLN i wysle gratis do Wawy

_________________
arekpers.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 13-04-2010, 14:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

arecki napisał/a:
Jeszcze sie zastanawiam ktory z Zenow


Stały problem, jakość czy wygoda ? Dla Ciebie do jaskiń to raczej 4 . Kup więc go najpierw, jak będziesz nie do końca usatysfakcjonowany jakością to na jaskinie jak znalazł. A dokupisz 8. Tak pewnie było poprzednio i ja robiłem to samo ( bez jaskiń) Very Happy . To uzależnia Wink

Pozdrawiam Piotr


Arek , Problem blokady chyba rozwiązany. Wgłębiłem się bardziej w temat i nie mogę go zastosować . Do F-E Samyanga 8mm mam pierścień 5510.16 a blokada jest do 5510.09 do 5510.11. Mają kołek. Tak więc nic z tego. Dzięki i przepraszam za zamieszanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
arecki Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 199
Skąd: Lucaya Grand Bahama
PostWysłany: 13-04-2010, 17:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

piotrkw napisał/a:
Arek , Problem blokady chyba rozwiązany. Wgłębiłem się bardziej w temat i nie mogę go zastosować . Do F-E Samyanga 8mm mam pierścień 5510.16 a blokada jest do 5510.09 do 5510.11. Mają kołek. Tak więc nic z tego. Dzięki i przepraszam za zamieszanie.


Do #5510.16 nie potrzebujesz blokady, pierscien z portem bedzie sie obracac ale nie odpadnie bo nie ma wciec. Problem pojawia sie z #5510.10 oraz #5510.11 ktore maja wciecia na zatrzaski (odpowiednio 2 i 4). Port zaklada sie z zamknietymi zatrzaskami, cos na zasadzie bagnetu przekrecajac cwierc obrotu. Zdazalo sie ze port sie odkrecal na ladzie, ludzie wskakiwali do wody a port odplywal. Zabezpieczenie o ktorym mowa zabezpiecza port przed calkowitym odkreceniem i odpadnieciem ale pozwala na swobodny obrot (jakies 1/8 )

_________________
arekpers.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 13-04-2010, 18:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

arecki napisał/a:
#5510.11 ktore maja wciecia na zatrzaski


Miałem ten pierścień na próbę razem z 5510.16 bo musiałem dobrać do tego obiektywu na zasadzie doświadczeń. Na początku kiedy dowiedziałem się że Ikelite robi blokadę , uważałem że powoduje brak możliwości obrotu całego doom'a 8". I wtedy na drugim końcu musiałby być mocowany do obudowy. Teraz już wszytko jasne. Dzięki.

Pozdrawiam Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.