Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Praca licencjacka o nurkowaniu w Morzu Czerwonym-prośba
Autor Wiadomość
Amra24 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 04 Cze 2006
Posty: 3
PostWysłany: 04-06-2006, 17:22   Praca licencjacka o nurkowaniu w Morzu Czerwonym-prośba Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam.Pisze prace na temat nurkowania w Morzu Czerwonym.Jestem na etapie
szukania zródeł do pisania pracy.Mam pewne problemy w zwiazku z
tym.Potrzebuje jakis ksiazek ,najlepiej jakis renomowanych wydawnictw
(PWN,PWE,Lucas oraz wyd.akademickie).Moze ktos z Was zna takowe i polecilby
mi jakies?Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Mirka Żytkowska Płeć:Kobieta


Wiek: 48
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 536
Skąd: Gorzów Wlkp./Warszawa
PostWysłany: 04-06-2006, 20:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć!

Wszystko pięknie, tylko czego ma dokładnie tego praca dotyczyć? Inrastruktury nurkowej nad Morzem Czerwonym, najbardziej znanych miejsc nurkowych, obserwacji fauny i flory Morza Czerwonego, statystyki dotyczącej rodzajów nurkowań, itp., itd....

Obawiam się, że nie ma zbyt wielu opracowań na te tematy w języku polskim, ale jeśli doprecyzujesz, czego szukasz, to może coś się znajdzie... Very Happy

Pozdrawiam, Mirka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Amra24 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 04 Cze 2006
Posty: 3
PostWysłany: 04-06-2006, 21:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mysle nad takim tematem "Morze czerwone jako obszar turystyki nurkowej",wiec bedzie tu mowa zarowno o rodzajach nurkowan,jak i faunie i florze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Kuba Jacewicz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: tmx, cave, ccr
Wiek: 48
Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 317
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 05-06-2006, 10:01   Re: Praca licencjacka o nurkowaniu w Morzu Czerwonym-prośba Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Amra24 napisał/a:
Potrzebuje jakis ksiazek ,najlepiej jakis renomowanych wydawnictw
(PWN,PWE,Lucas oraz wyd.akademickie).


nie wiem, jak Twoj angielski (i portfel...), ale gdy na amazon.com w dziale ksiazkowym wpiszesz "red sea", to wyskakuje 495 tytulow.
niestety, zadnego z nich nie wydalo PWN... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Mirka Żytkowska Płeć:Kobieta


Wiek: 48
Dołączyła: 03 Lut 2006
Posty: 536
Skąd: Gorzów Wlkp./Warszawa
PostWysłany: 05-06-2006, 20:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że ciężko będzie Tobie znaleźć książki, które trafią "w punkt", jeśli chodzi o potrzeby zakreślone zakresem pracy licencjackiej...

Ale spróbuj tego (wszystkie są dostępne w lepszych księgarniach):
1. Bergbauer, M. / Kirschner, M. / Gobel, H. "Egipt. Morze Czerwone. Przewodnik Dla Nurków",
2. Massimo Bicciato, Giorgio Mesturini "Hurghada. Morze Czerwone. Przewodnik podwodny"
3. Alicja I Janusz Dramińscy "Morze Czerwone".

Wszystkie te książki to raczej wydania albumowe - dużo ładnych zdjęć, nie potrafię powiedzieć, czy znajdziesz tam interesujące Ciebie informacje.

Kolejna pozycja:
4. Wojciech Kmiciewicz "Egipt. Morze Czerwone" - typowy przewodnik po egipskich rafach: mapy raf + krótki opis.

A jeśli chodzi o faunę:
5. Helmut Debelius "Morze Czerwone. Przewodnik po rafie" - typowy atlas ryb i innych podmorskich stworzeń, w dodatku w tej chwili nieosiągalny na polskim rynku wydawniczym (chyba że z drugiej ręki). Ta książka to chyba jedynie pomocniczo mogłaby się przydać... Rolling Eyes

Powodzenia, Mirka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Amra24 Płeć:Kobieta

Dołączyła: 04 Cze 2006
Posty: 3
PostWysłany: 06-06-2006, 22:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziekuje za pomoc.
Czesc z wyzej wymienionych ksiazek juz mam,ale pojawily sie nieznane mi dotad pozycje.
Postaram sie je jakos zdobyc.
Jestem wdzieczna za okazana pomoc i szczerze powiedziawszy mile zaskoczona tak szybkim odezwem na moj post.
Dzieki Waszym odp,bardzo mi pomogliscie.
Pozdrawiam cieplutko Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.