Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Kurs nitroksowy - dlaczego bez nurkowań
Autor Wiadomość
Robert Płociński Płeć:Mężczyzna
robi.ploc


Stopień nurkowy: Adv EANx
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 242
Skąd: Nadarzyn (Wa-wa)
PostWysłany: 22-09-2011, 09:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hubert proszę traktujesz trochę inny punkt widzenia jako atak na siebie.

Tak nie jest. To ty prowadzisz ten kurs i ty bierzesz odpowiedzialność za ten kurs zrobisz go po swojemu.

Ja rozumiem Twoje podejście, że ludzie są świadomi tego co robią bo przeszli szkolenie. Niestety tak nie jest. To że Ty jesteś świadomym nurkiem nie oznacza że inni też. Nie wynika to z ich winny - przyczyną może być złe poprzednie szkolenie, długa przerwa w nurkowaniu, brak treningu.

Dlatego jeżeli robić kurs kolejny (zmiana uprawnień a tym również kurs nitroxowy) to taki, który uzmysłowi mi mój poziom umiejętności i o takiej zasadzie pisze.

_________________
Robert
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
WojtekC Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: iantd
Wiek: 42
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 62
Skąd: Łódź
PostWysłany: 22-09-2011, 10:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

robi.ploc napisał/a:
To ty prowadzisz ten kurs i ty bierzesz odpowiedzialność za ten kurs zrobisz go po swojemu.

Robert, a ja jestem przekonany, że Hubert z Jackiem poprowadzą ten kurs nie według własnego widzimisię, ale zgodnie ze standardami SDI/TDI.
Co do niektórych wypowiedzi, to zupełnie nie rozumiem o co ta wojna. Czy o to, że Panowie oferują kurs po niższej cenie niż rynkowa, czy może co po niektórym nie odpowiadają same osoby prowadzące tenże? No chyba, że chodzi tu o same standardy SDI/TDI, które nie wymagają przeprowadzenia kursu w wodzie - jeśli tak to napiszcie do HQ o swoich wątpliwościach i może centrala zmieni standardy Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Robert Płociński Płeć:Mężczyzna
robi.ploc


Stopień nurkowy: Adv EANx
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 242
Skąd: Nadarzyn (Wa-wa)
PostWysłany: 22-09-2011, 10:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

arkac123 napisał/a:
Plotek napisał/a:

Na szczęście niektórzy instruktorzy stosują podejście robi.ploc i nie puszczą dalej kursanta, który ma braki w fundametalnych umiejętnościach.


Nie za bardzo rozumiem, dlaczego razem z robi.ploc uważacie, że kursant (nie zapominajmy, że mowa tutaj o osobniku DOROSŁYM, zazwyczaj 35+!) jest nierozumnym kretynem, który nie wie, że ma braki...... Naprawdę uważacie, że tak trudno zorientować się SAMEMU, że ma się kłopoty z pływalnością, z nawigacją, z trymem, itd, idt???


Bo ostatnio na Hańczy zgineła dziewczyna nie będąca świadoma zagrożeń.
Bo jak trzeba było pomóc komuś w wodzie to na brzegu stoi grupa 20 osób ( łącznie z instruktorami i nie wie co ma zrobić)
Bo ostatnio na Koparkach czekając w wodzie na zespół widziałem rodzinę kończącą nurkowanie ze słowami "Przeżyliśmy", a ich wyraz twarzy pokazywał jaki stres przechodzili pod wodą.
Bo mój przyjaciel chce jechać na safarii, a ma podstawowe braki w pływalności bo nie nurkował kupę czasu.
Bo czasami schodzę pod wodę z nurkami Adv Trimix,..... i mam poważne obawy, że są w stanie podać mi gaz w razie draki i bezpiecznie wynurzyć się na powierzchnię. Bo ostatni raz robili S-drila czy V-drila na kursie. A jedyne wyjście to przy linie.
Bo mój brat skończył kurs TMX i wcale nie jestem przekonany o tym, że potrafi poradzić sobie z najprostrzymi awariami.
..........



Dlatego uważam, że tak trudno zorientować się w swoich brakach.

arkac123 napisał/a:

Jestem przed kursem Rescue, który będę robić właśnie u Huberta. Hubert kilka miesięcy PRZED kursem dostał ode mnie listę rzeczy, które chcę poprawić, zanim przystąpimy do Rescue (m.in. trym, style pływania, nawigację) - i przerabiamy to na warsztatach, widzę, że z niezłym skutkiem. Very Happy Ale inicjatywa wyszła ode mnie, to ja również sama dopisuję kolejne rzeczy do listy, a nie instruktor.

Jeszcze jedno. Oferta Huberta jest zaadresowana do użytkowników prywatnego forum nurków GUE. Ciekawe, że akurat na tym forum rozpętała się dyskusja o konieczności sprawdzania kursantów, a nie na Nurasie, gdzie przecież zdecydowana większość użytkowników nie szkoliła się w tak szacownej organizacji


I tu jest różnica w podejściu do tematu. Ja uważam że jeżeli instruktor rozpoczyna szkolenie na nowym poziomie to powinien Cię sprawdzić i powiedzieć czy się nadajesz czy nie. A jak sam napisałeś to Ty byłeś incjatorem, czyli sorki ale to minus dla instruktora.

Po prostu wolę podejście na zasadzie chcę zrobić u Ciebie kurs: Czy możesz sprawdzić moje umiejętności czy podołam w dalszym szkoleniu ? (oczywiście na akceptowalnych zasadach po obu stronach)

Podsumowując:
Uważam że incjatywa Huberta jest słuszna i godna poparcia,
dodał bym do niej element pod hasłem "Sprawdź mnie pod wodą".
Niech to kosztuje razem 300 PLN.


PS

Jestem pełen podziwu dla Huberta za jego drogę rozwoju, Niestety ja nie miałem tyle wytrwałości co Hubert.
Moje wypowiedzi nie miały na celu dezawuowanie kogo kolwiek, a zwłaszcza Huberta.
Jeżeli ktoś tak to odebrał, to przepraszam zwłaszcza Huberta.


TomM
Dlaczego w Polsce wyrażenie jakiegoś innego poglądu lub zwrócenie uwagi jest odbierane jako atak na daną osobę lub zamach na jego działalność.

_________________
Robert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
slawek290 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik usunięty z forum


Dołączył: 12 Lis 2010
Posty: 322
Skąd: Andrychów
PostWysłany: 22-09-2011, 10:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Plotek napisał/a:
martin, przy takim podejściu powstaje system, w którym osobnik, kończący jakiś kurs np. warunkowo, z pewnymi zastrzeżeniami, np. "skończyłeś kurs, spełniłeś wymagania, ale musisz trochę popływać i poćwiczyć detale takie jak ....." olewa tą uwagę i idzie od razu na następny kurs, i tak dalej, może bardzo szybko dojść do poziomu, który go przerasta.


Może nie powinienem tego pisać .... ale , Znam 3 instruktorów u których zrobienie kursu nie jest równoznaczne z otrzymaniem plastiku ( poprawisz to co trzeba i dopiero będzie plastik ) Hubert jest jednym z nich .

Drugim mistrzem w tej dziedzinie jest ... "Mistrz" zwany przez niektórych również "Okulistą" Ten preferuje metodę ćwiczenia z kursantem , aż do uzyskania zadowalających rezultatów .

Trzeci to niejaki WAF ( To znam tylko ze słyszenia )

Pozdrawiam Sławek

_________________
"Choćbym szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
arkac123 Płeć:Kobieta
Gosia Korzonek


Stopień nurkowy: Rescue
Ilość nurkowań rocznie: 80
Ubezpieczenie: DAN Family
Pomogła: 12 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 20 Lis 2010
Posty: 175
Skąd: Chrzanów
PostWysłany: 22-09-2011, 11:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

robi.ploc napisał/a:

I tu jest różnica w podejściu do tematu. Ja uważam że jeżeli instruktor rozpoczyna szkolenie na nowym poziomie to powinien Cię sprawdzić i powiedzieć czy się nadajesz czy nie. A jak sam napisałeś to Ty byłeś incjatorem, czyli sorki ale to minus dla instruktora.


Muszę doprecyzować - listę moich braków wręczyłam Hubertowi, ZANIM mnie zobaczył pod wodą, więc trudno tu mówić o jakimkolwiek minusie dla instruktora.

Ponieważ szkolę się u Huberta, mogę Ciebie zapewić, że kursy u Niego są na wysokim poziomie (nurkowałam i szkoliłam się u kilku instruktorów, w tym CD i M3, różnych organizacji, więc jakieś porównanie mam). Na kurs nitroksowy do niego zapisuję moją 11-letia córkę - bo jestem przekonana, że lepszego instruktora w okolicy dla niej nie znajdę - Hubert wspaniale, czyli zrozumiale nawet dla laika czy dziecka, tłumaczy:D .



Robi.ploc, chyba różnica w naszym podejściu do tematu wynika z tego, że każdy z nas nurkuje z innymi osobami. Ja praktycznie co tydzień nurkuję między innymi ze Sławkiem290 - po każdym naszym nurkowaniu omawiamy swoje błędy i myślimy, co zrobić, aby było jeszcze lepiej Very Happy . Często umawiam się na wspólnego nurka z innymi osobami z forum - i każdy z nas ma podobne podejście.
Omawianie błędów i niedociągnięć współpartnurów jest dla mnie oczywiste i naturalne, i uważam, że instruktor nie jest potrzebny, aby mi powiedział o moich niedociągnięciach przed przystąpieniem do jakiegokolwiek kursu. Swoje braki, oraz z drugiej strony możliwości znam doskonale Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 60
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 22-09-2011, 12:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

robi.ploc napisał/a:
wyrażenie jakiegoś innego poglądu lub zwrócenie uwagi jest odbierane jako atak na daną osobę lub zamach na jego działalność.


Zwracam uwage, że ten wątek toczy się w dziale "Kalendarium" a podstawowy post to ogłoszenie o inicjatywie obu Panów z podaniem terminu.
W tymże wątku postanowiłeś nauczyć instruktora jak ma prowadzić kurs.
To nie atak?
Załóż nowy wątek w odpowienim dziale, przedstawiaj poglądy, cokolwiek.
Tu to może być tylko odczytane jako atak, dezawuowanie samej idei i podważanie standardów organizacji, w której obaj Panowie postanowili realizować swoją misję.
Proponuje zatem z rozpędu w dziale GUE w któryms wątku gdzie ogłoszone sa terminy pouczyć instruktorów jak mają prowadzić te kursy i jakbys ty je prowadził...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 60
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 22-09-2011, 13:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziekuję moderatorowi, że zaingerował w treść działu "Kalendarium". Wprawdzie IMHO przesunął o 5 postów za mało, przy takim podziale chyba najlepiej byłoby pozostawić goły post Huberta.
Teraz mamy pole do popisu dla trenera TDI: Dlaczego kurs podstawowego nitroksu w TDI ma charakter teoretyczny i nie obejmuje nurkowań kursowych, zajęć z pływalności, technik pływania, Basic 5, obsługi p-valva, serwisu automatów (nitroksowych), warsztatów z arytmetyki, kaligrafii i innych...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 22-09-2011, 15:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM napisał/a:
Teraz mamy pole do popisu dla trenera TDI


Jeżeli chodzi o mnie to nie szukam miejsca do popisania się, ale zdaje się, że jestem jedynym trenerem TDI, który regularnie czyta Forum, więc czuję się niejako wywołany do odpowiedzi.

TomM napisał/a:
Dlaczego kurs podstawowego nitroksu w TDI ma charakter teoretyczny i nie obejmuje nurkowań kursowych, zajęć z pływalności, technik pływania, Basic 5, obsługi p-valva, serwisu automatów (nitroksowych), warsztatów z arytmetyki, kaligrafii i innych...


Najprostsza i oczywista odpowiedź - kurs TDI Nitrox obejmuje konkretny zakres wiedzy/umiejętności określony w standardach/wytycznych. Kursant idący na kurs chce właśnie taką wiedzę przyswoić. Od innych umiejętności są inne kursy/warsztaty (np. SDI Advanced Buoyancy Control, TDI Intro To Tech, GUE Fundamentals...).

TDI nie neguje możliwości nurkowań w ramach kursu Nitrox dlatego instruktor ma do dyspozycji nurkowania _opcjonalne_, które może - ale nie musi - realizować.

Jest jeszcze druga warstwa - czyli metodyka nauczania. Zgodnie ze stosowaną przez większość organizacji metodyką jest to właściwe działanie związane z nieprzeuczaniem, gdyż istnieje zbyt duże ryzyko, że kursant zapamięta z kursu coś niemal nieistotnego kosztem czegoś ważnego.

Pozwolę sobie zacytować wytyczne dla instruktorów:

--------------------------------------------------
TDI NITROX

Graduates are able to grasp the concept of Maximum Operating Depth (oxygen depth limits) coupled with oxygen time limits for various nitrox mixes, and under- stand the use of nitrox to extend bottom-time, shorten surface intervals and take advantage of breathing less nitrogen on recreational-level dives. Graduates will be familiar with the correct use of an oxygen analyzer and know how to log their fills. The course should also reinforce the concept and practice of dive planning, dive logging and post-dive debriefing.
--------------------------------------------------

oraz informacje dla kursantów:

Nitrox Diver - SKILLS INFORMATION FOR STUDENTS

As part of the graduation requirements from this TDI course, your instructor should test your competence in the following areas. Drills to help build your confidence and comfort doing these skills should be taught as part of the regular program. You will be expected to:
 Properly analyze all gas mixes to be used;  Calculate and mark the MOD (Maximum Operating Depth) of each mix
appropriately;  Demonstrate adequate pre-dive planning (Limits based on team
experience, gas consumption of individuals and of team as a whole, oxygen depth and time, inert gas depth and time, environment, contingency and so on);
 Properly execute a planned dive(s) within all predetermined limits;  Satisfactorily complete TDI written exam;  Demonstrate mature and responsible judgment concerning dive planning
and execution;  Maintain a high level of awareness and respect for the environment in
which all diving and dive preparation is conducted;  Log all dives
Pre-dive skills
 Use TDI tables to plan a nitrox dive taking advantage of EAD calculations
 Create a simple written dive plan for a nitrox dive to an appropriate depth (MOD calculated with p02 between 1.3 and 1.6 depending on environmental conditions)
 Demonstrate correct use of oxygen analyzer  Demonstrate correct tank management and labeling  Conduct simple pre-dive briefing (may be simulated if dives are not part
of program)  Program nitrox computer – if used -- with appropriate oxygen percentage.

--------------------------------------------------

Bacio

P.S. Powyższe nie koniecznie musi być stanowiskiem SDI/TDI. Trenerzy wypowiadają się zawsze w swoim imieniu, a nigdy w imieniu organizacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Robert Płociński Płeć:Mężczyzna
robi.ploc


Stopień nurkowy: Adv EANx
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 28 Maj 2006
Posty: 242
Skąd: Nadarzyn (Wa-wa)
PostWysłany: 22-09-2011, 15:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM napisał/a:
robi.ploc napisał/a:
wyrażenie jakiegoś innego poglądu lub zwrócenie uwagi jest odbierane jako atak na daną osobę lub zamach na jego działalność.


Zwracam uwage, że ten wątek toczy się w dziale "Kalendarium" a podstawowy post to ogłoszenie o inicjatywie obu Panów z podaniem terminu.
W tymże wątku postanowiłeś nauczyć instruktora jak ma prowadzić kurs.
To nie atak?
Załóż nowy wątek w odpowienim dziale, przedstawiaj poglądy, cokolwiek.
Tu to może być tylko odczytane jako atak, dezawuowanie samej idei i podważanie standardów organizacji, w której obaj Panowie postanowili realizować swoją misję.
Proponuje zatem z rozpędu w dziale GUE w któryms wątku gdzie ogłoszone sa terminy pouczyć instruktorów jak mają prowadzić te kursy i jakbys ty je prowadził...



Dziękuję za zwrócenie uwagi i wyjaśnienie jak odebrałeś mój post.
Następnym razem postaram się uwzględnić Twoje uwagi, człowiek uczy się całe życie. Embarassed

_________________
Robert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 22-09-2011, 15:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM rozumiem, że z Twojego poziomu wątek wydaje się ironiczny ale czy na prawdę uważasz, że przejście na kolejny stopień nurkowy nie wymaga weryfikacji poprzednich umiejętności.

Osoba Huberta na pewno ma wpływ na emocje jakie pojawiły się w tej dyskusji, jednak ja nie widzę problemu w tym żeby dyskutować abstrahując od personalnych uprzedzeń.
Przyznaje, że jestem trochę zdziwiony tym jak potoczyła się ta dyskusja. W dziale o wypadkach, sporo osób uważa, że kursy powinny być droższe, wymagania znacznie wyższe a minimum umiejętności to zakres kursu fundów.
Tymczasem okazuje się, że krytyka minimów kursowych do uprawnień nitroksowych, (które dają np. szanse pozostania w zakresie NDL na 30m na tyle długo, że wiele osób nie zrobi tego z 15l flaszką), nie jest mile widziana?? !!

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, szkoda tylko, że niektórzy tak często zmieniają "krzesła" Razz

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 22-09-2011, 15:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ElBacio, Chętnie bym przeczytał jeszcze wypowiedź odnośnie chyba najciekawszego zarzutu Roberta: co instruktor SDI/TDI musi sprawdzić (alternatywnie co powinien sprawdzić) odnośnie posiadanych umiejętności podwodnych zarówno przed przyjęciem kursanta na kurs jak też zanim wyda certyfikat?

Bo odnoszę wrażenie, że o to cała "sprawa" się rozbija.

Robert wnioskuje, że nie wolno wydać certyfikatu "Basic" jeśli instruktor nie potwierdzi "jakichś tam umiejętności" i robienie tegoż kursu bez wchodzenia do wody jest niewłaściwym postępowaniem.

Wiemy, że można do SDI Comp-NX jak też do PADI Enriched Air (22-40%) (w zasadzie to samo co TDI Basic NX) przystąpić przed ukończeniem kursu OWD. I to w zasadzie załatwia moim zdaniem kwestię warunków przyjęcia na kurs (niemal brak warunków poza wiekiem i rozpoczęciem OWD). Czy w takim razie warunki końcowe to umiejętności z zakresu OWD czy może w ogóle nie ma warunków końcowych innych niż zdany egzamin NX oraz posiadanie certyfikatu OWD i cały postulat jest stricte "życzeniowy"?

Plotek napisał/a:
krytyka minimów kursowych do uprawnień nitroksowych, (które dają np. szanse pozostania w zakresie NDL na 30m na tyle długo, że wiele osób nie zrobi tego z 15l flaszką), nie jest mile widziana?
Halo halo Smile A czy minimum gaz liczysz pod wodą czy na powierzchni? Czy jest to umiejętność, którą można przypomnieć lub nauczyć (zależnie od obecnej wiedzy kursanta) na sucho czy wejście do wody jest niezbędne?

Problem dotyczy nie-wchodzenia do wody podczas kursów "basic" Nitrox (nitroksy 22-40%, brak ingerencji w inne limity nurka).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
loozerka Płeć:Kobieta
Anka

Stopień nurkowy: cały czas - uczeń :)
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Sie 2011
Posty: 257
Skąd: Polska
PostWysłany: 22-09-2011, 16:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

robi.ploc napisał/a:



Bo ostatnio na Hańczy zgineła dziewczyna nie będąca świadoma zagrożeń.
Bo jak trzeba było pomóc komuś w wodzie to na brzegu stoi grupa 20 osób ( łącznie z instruktorami i nie wie co ma zrobić)
Bo ostatnio na Koparkach czekając w wodzie na zespół widziałem rodzinę kończącą nurkowanie ze słowami "Przeżyliśmy", a ich wyraz twarzy pokazywał jaki stres przechodzili pod wodą.
Bo mój przyjaciel chce jechać na safarii, a ma podstawowe braki w pływalności bo nie nurkował kupę czasu.
Bo czasami schodzę pod wodę z nurkami Adv Trimix,..... i mam poważne obawy, że są w stanie podać mi gaz w razie draki i bezpiecznie wynurzyć się na powierzchnię. Bo ostatni raz robili S-drila czy V-drila na kursie. A jedyne wyjście to przy linie.
Bo mój brat skończył kurs TMX i wcale nie jestem przekonany o tym, że potrafi poradzić sobie z najprostrzymi awariami.
.........

Dlatego uważam, że tak trudno zorientować się w swoich brakach.


a dlaczego uważasz, że to właśnie Hubert i Jacek, którzy zaproponowali udział w kursie, który zgodnie ze standardami ( o ile się nie mylę w standardach SDI/TDI ) jest kursem wyłącznie teoretycznym, mają być lekiem na całe zło tego świata ( nurkowego ) ?

Jesli ktoś ma zastrzeżenia do standardów, to może do organizacji je określającej warto wystąpić ? Przy okazji w nagłowek warto byłoby wpisac kilka innych.,które tak samo to uregulowały Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
WojtekC Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: iantd
Wiek: 42
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 62
Skąd: Łódź
PostWysłany: 22-09-2011, 20:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

loozerka napisał/a:

a dlaczego uważasz, że to właśnie Hubert i Jacek, którzy zaproponowali udział w kursie [...] mają być lekiem na całe zło tego świata ( nurkowego ) ?

loozerka, ale Plotek przecież już napisał o co właściwie chodzi i w czym jest problem:
Plotek napisał/a:

Osoba Huberta na pewno ma wpływ na emocje jakie pojawiły się w tej dyskusji, jednak ja nie widzę problemu w tym żeby dyskutować abstrahując od personalnych uprzedzeń.

Problemem jest właśnie sama osoba Huberta, w stosunku do którego Plotek i być może też inni dyskutanci żywią cyt. personalne uprzedzenia. Można wprawdzie dyskutować o samych standardach TDI, ale Hubert raczej nie będzie tu stroną bo to nie on je tworzy i w tej sytuacji ciężko będzie torpedować jego inicjatywę.... Tak myślę, chociaż wolałbym się mylić, bo zawsze myślałem, że to forum jest wolne od personalnych wycieczek Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 22-09-2011, 21:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
Chętnie bym przeczytał jeszcze wypowiedź odnośnie chyba najciekawszego zarzutu Roberta: co instruktor SDI/TDI musi sprawdzić (alternatywnie co powinien sprawdzić) odnośnie posiadanych umiejętności podwodnych zarówno przed przyjęciem kursanta na kurs jak też zanim wyda certyfikat?


Dla przykładu przy kursie TDI Trimix (ale także TDI Adv. Nitrox i innych) jest wyraźnie zaznaczone w wymaganiach zaliczeniowych: "Skills review from previous TDI skills requirements". I chyba jest to dokładnie to, czego oczekuje Robert.

Przy kursie TDI Nitrox nie ma jednak takiego wymagania podanego w standardach.

W dokumencie dla kursantów "TDI Course Explanation and Skills Challenge Document" jest tekst "You will be expected to: Be competent in skills required to graduate from any prerequisite TDI course (or equivalent)", ale ponownie - przy wszystkich kursach poza (Basic) Nitrox.

Bacio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
maciek_nurr Płeć:Mężczyzna
GUE F Tech


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 211
Skąd: Pławno
PostWysłany: 22-09-2011, 22:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Heja,

Miałem nic nie pisać, ale jednak coś dodam trzy grosze od siebie. Uważam, że inicjatywa bardzo fajna. A larum podniesione odnośnie tych uprawnień dla mnie osobiście nie zrozumiałe. Przecież kurs ten nie wpływa na limity głębokości lecz na typ mieszanki użytej do nurkowań i tyczy się nitroxów do 40% tlenu. Jak najbardziej jestem za sprawdzaniem umiejętności kursantów przed kursami wymagającymi solidnych podstaw, ale uważam że w przypadku kursu basic nitrox jest to po prostu zbędne, ale wiadomo mamy demokracje i każdy może mieć własne zdanie.

Pozdrawiam!
Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5077575
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.