Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Smutne echa wypadku we Francji
Autor Wiadomość
Renata Majchrzak Płeć:Kobieta

Stopień nurkowy: adv rec tmx
Dołączyła: 27 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: 3m
PostWysłany: 12-12-2011, 19:20   Smutne echa wypadku we Francji Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Temat wydzieliłem z działu Wypadki i opisu wypadku Roberta Kleina - opis znajduje się tu:
klik
Wojtek







Do odpowiedzi na posta Konrada Dubiela z dnia 7.12 zbieram się od soboty. Co nagle to po diable, myślałam że moje emocje opadną ale niestety nie….
Ujmując w paru zdaniach swoje odczucia po przeczytaniu w/w postanowiłam wypowiedzieć się.
Wygląda na to Konradzie Dubielu że rzadko wchodzisz do wody skoro stać Cię na taką pewność siebie i sztandarowy (dla słabego nurka) brak POKORY!!!!!! Zrobiłeś pewnie kilka „lepszych” nurkowań które uczyniły Cię w Twoim mniemaniu (czyt. pozornie) nurkiem najlepszym w okolicy.
Brakuje tylko abyś dopisał że, gdybyś tam był nic by się nie stało. Twój post to nic innego jak zarozumialstwo, pyszałkowatość i jeszcze raz BRAK POKORY!!!! Dla wody i ludzi. To co przed komputerem w ciepłym mieszkaniu gdzieś w Szczecinie wydaje się proste, parę metrów pod wodą nie jest już tak oczywiste. Przykro że tego nie wiesz bo blask nagromadzonych plastików (jak się domyślam) , Wielkiej Twojej Zaj….tości i pisanie na forum jak to Ty zerkasz na zespół, nikomu pod wodą nie pomogą. Lepiej będzie dla innych nurków jak Twoje internetowe zerkanie przejdzie wraz z Tobą do legendy.
Zostaje jeszcze empatia dla chłopaków którzy w mojej ocenie stali się ofiarami cudzej rutyny. Obrazy które są w ich pamięci zostaną z nimi do końca. Dodatkowo jeżeli masz jeszcze jakieś wątpliwości proponuję poszerzyć horyzonty jeżeli wypowiadasz się publicznie! Wnikliwa analiza eksperymentu Milgrama powinna pomóc.
renata m

_________________
myśli są na kształt ryb co mieszkają wśród fal
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Łukasz Potyra Płeć:Mężczyzna
Judas


Stopień nurkowy: TMX diver
Stopień instruktorski: CMAS/SDI
Ubezpieczenie: FAR
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 326
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 12-12-2011, 20:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Myślę Renato, ze nie masz pojęcia o czym piszesz. Te "chłopaki" to bardzo bliscy znajomi Konrada, a Konrad jest jednym z bardziej doświadczonych nurków w tym kraju. Sadze, że trochę Cie poniosło i warto by przeprosić.


Zwrócenie uwagi na fakt, że istnieje problem bycia solo, jako instruktor prowadzący kurs jest znane każdemu instruktorowi. Znany jest tez problem, że asystent kosztuje co znacząco powiększa koszty i tak już drogich kursów ze wszystkimi tego konsekwencjami. Proponowałbym aby nie drążyć już tego wątku w tym kierunku, ale założyć oddzielny poświęcony bezpieczeństwu instruktora na kursie- to do Ciebie Wojtku prośba.

_________________
Pozdrawiam

Judas
www.frogmen.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Grzegorz Olszewski Płeć:Mężczyzna
grol


Stopień nurkowy: CMAS P2, Nitrox, SS
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN Silver
Pomógł: 5 razy
Wiek: 56
Dołączył: 05 Sie 2009
Posty: 409
Skąd: Ruda Śląska
PostWysłany: 12-12-2011, 20:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

r_kluska napisał/a:
Do odpowiedzi na posta Konrada Dubiela z dnia 7.12 zbieram się od soboty.

To chyba lepiej jednak było się nie zabierać. To co napisałaś to prawie same emocje i obrażanie Konrada. Przeczytałem jeszcze raz oba jego posty i nie znalazłem tam tego o czym piszesz....

Nie znam Konrada, ani nurków biorących udział w wypadku.

_________________
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Fox. Płeć:Mężczyzna

Pomógł: 9 razy
Wiek: 60
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 647
Skąd: swiat
PostWysłany: 12-12-2011, 20:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przykro jest czytac to wszystko. Przykro jest mi przede wszystkim czytac slowa w strone Konrada. Ten chlopak na to nie zasluguje. Konrad nic zlego nie napisal, wrecz przeciwnie,
pisze o bezpieczenstwie kursantow.

Poza tym , konrad nie jest nurkiem internetowym wrecz przeciwnie. Nurkuje w miejscach gdzie nie snilo sie nie jednemu instruktorowi tam wejsc.
Kopalnie Dolnego Slaska to nie Bahama czy Cenoty razem z Francja wziete do kupy.
To Walace sie stropa zgnile bele deski zelastwo zaciski z zimna sadzawka.
Konrad tam nurkuje ... swiadomie.
Zeby tam wejsc trzeba miec jajo. aby wyjsc z tamtad nieuniknione jest posiadac ogromna wiedze i doswiadczenie w nurkowaniu , jaka Konrad niewatpliwie posiada.

Czy ktokolwiek z was widzial te zbutwiala stara poreczowke ? nie ?
Konrad nie tylko ja widzial ale profesjonalnie zfilmowal .
http://www.youtube.com/watch?v=fULfN3ObRMk&feature=player_embedded

Pozdr. P.H.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Renata Majchrzak Płeć:Kobieta

Stopień nurkowy: adv rec tmx
Dołączyła: 27 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: 3m
PostWysłany: 12-12-2011, 20:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ciekawe po czym poznaje się że ktoś jest bardzo bliskim znajomym Konrada? a słowo doświadzczenie też może być różnie rozumiane i to że ktoś jest najlepszym nurkiem w Polsce(?) nie uprawnia do wszystkiego. Moja odpowiedź była dokładnie przemyślana i troche cyniczna. Przpraszać nikogo nie zamierzam, taka jest moje opinia po przecztaniu w/w. Nie zamierzam uprawiać dyskusji, wyraziłam swoje zdanie.

_________________
myśli są na kształt ryb co mieszkają wśród fal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Łukasz Potyra Płeć:Mężczyzna
Judas


Stopień nurkowy: TMX diver
Stopień instruktorski: CMAS/SDI
Ubezpieczenie: FAR
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 326
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 12-12-2011, 21:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

r_kluska napisał/a:
ciekawe po czym poznaje się że ktoś jest bardzo bliskim znajomym Konrada?


Moze po tym że sie razem nurkuje?

_________________
Pozdrawiam

Judas
www.frogmen.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 12-12-2011, 21:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

r_kluska napisał/a:
Moja odpowiedź była dokładnie przemyślana i troche cyniczna.


I anonimowo schowana za nie uzywanym nikiem. Rolling Eyes

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ZielonySmok Płeć:Mężczyzna
Rafał Jackiewicz


Stopień nurkowy: MSD
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 27 razy
Wiek: 50
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 986
Skąd: Łódź
PostWysłany: 12-12-2011, 21:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

r_kluska napisał/a:
ciekawe po czym poznaje się że ktoś jest bardzo bliskim znajomym Konrada? a słowo doświadzczenie też może być różnie rozumiane i to że ktoś jest najlepszym nurkiem w Polsce(?) nie uprawnia do wszystkiego. Moja odpowiedź była dokładnie przemyślana i troche cyniczna. Przpraszać nikogo nie zamierzam, taka jest moje opinia po przecztaniu w/w. Nie zamierzam uprawiać dyskusji, wyraziłam swoje zdanie.

1) Nie zna Konrada.
2) Nie zauważyłem by Konrad przypisywał sobie prawa do wszystkiego.
3) Forum służy dyskusji - więc po co piszesz?
Zazwyczaj nie piszę w tematach nie dotyczących techniki, lecz naskoczyłaś na Konrada wg. mnie bez powodu - nie napisał nic złego. Do tego co by teraz nie odpisał, to wyjdzie na jego niekorzyść.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Jarek Kwiatkowski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Advanced Rec Tmx
Wiek: 45
Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 36
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 12-12-2011, 22:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dajcie spokój... czasami warto coś po prostu przemilczeć... milczenie jest złotem...

_________________
pozdrawiam

Kwiatek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Konrad Dubiel Płeć:Mężczyzna
złomiarz


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1326
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 13-12-2011, 09:34   Re: Smutne echa wypadku we Francji Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

r_kluska napisał/a:
Twój post to nic innego jak zarozumialstwo, pyszałkowatość i jeszcze raz BRAK POKORY!!!!


Przykro mi, że tak odebrałaś mojego posta. Starałem się żeby był możliwie wyważony i nikogo nie obrażał. To jedynie głos w dyskusji nt. bezpieczeństwa instruktora podczas prowadzonego kursu bo niestety ten wypadek brutalnie uwidocznił braki w tym zakresie.

r_kluska napisał/a:
Zostaje jeszcze empatia dla chłopaków którzy w mojej ocenie stali się ofiarami cudzej rutyny.


Pisząc o "ofiarach cudzej rutyny" niemalże wprost wskazujesz na winnego. Bardzo łatwo przychodzi Ci rzucanie oskarżeń. Nie podoba mi się to, przydałoby się choć trochę szacunku.
Jak dla mnie w tym wypadku są sami poszkodowani...

_________________
http://www.youtube.com/KonradDubiel
http://www.vimeo.com/user390685
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Renata Majchrzak Płeć:Kobieta

Stopień nurkowy: adv rec tmx
Dołączyła: 27 Mar 2010
Posty: 10
Skąd: 3m
PostWysłany: 13-12-2011, 11:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

http://www.technikanurkowania.pl/forum/viewtopic.php?t=1453&postdays=0&postorder=asc&start=20


jak widać odmienne opinie na temat rzucania komentarzy pojawiają sie nie tylko na tym forum, dla wyjaśnienia-nie wypowiadam się na temat bezpieczeństwa instutorów. Pewnie w mojej odpowiedzi jest dużo emocji, zgadzami sie z tym. Komentarze w tym temacie to balansowanie na cienkiej linie, trudno kogoś nie obrazić. Więc rozmowa jak poprawić bezpieczeństwo TAK, ale co do tego jak się samemu było na kursie i jak to wszystko się kontrolowało NIE, a jak ktoś inny to co?. I chodzi mi tylko o to że to zwykły brak wyczucia, stąd moje oburzenie

_________________
myśli są na kształt ryb co mieszkają wśród fal
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Marek Cacaj Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tmx, Cave and Wreck
Stopień instruktorski: IANTD IT, TMX, Cave
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 399
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 14-12-2011, 10:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Droga Klusko
Jak widzisz wiekszość osób tutaj wypowiadających się jest znana z imienia i nazwiska. Nie jest sztuką obrażanie kogoś anonimowo. Może dołączysz Swoje zdjęcie do profilu i podpiszesz się pod postem. Dla mnie to zwykłe tchórzostwo

_________________
Marek Cacaj
www.born2dive.pl
www.gryfbaltic.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
krzysiekh Płeć:Mężczyzna


Wiek: 55
Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 113
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 14-12-2011, 16:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marek Cacaj napisał/a:
Droga Klusko
Jak widzisz wiekszość osób tutaj wypowiadających się jest znana z imienia i nazwiska.

Jak widzisz z imienia i nazwiska znane są dwie osoby (teraz będą trzy)

Marek Cacaj napisał/a:
Nie jest sztuką obrażanie kogoś anonimowo. Może dołączysz Swoje zdjęcie do profilu i podpiszesz się pod postem. Dla mnie to zwykłe tchórzostwo

Faktycznie obrażanie kogoś na forum nie jest sztuką, szczególnie anonimowo... sztuką jest przeproszenie za niesłuszny osąd lub dwuznaczność swoich wypowiedzi (nie chodzi mi o Kluskę). Ciebie na to nie stać, więc daruj sobie pouczanie innych.

Pozdrawiam
Krzysiek Haracz








Posty merytoryczne, mogące pomóc w wyciągnięciu konstruktywnych wniosków z tego wypadku trafiły do opisu zamieszczonego przez Michała.
Wojtek

_________________
Zawsze można lepiej...

Pozdrawiam
Krzysiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
11556621
   
Konrad Dubiel Płeć:Mężczyzna
złomiarz


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1326
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 14-12-2011, 22:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

krzysiekh napisał/a:
Opis ten pisaliśmy dość długo i staraliśmy się, aby wszystko było opisane na tyle dokładnie, żeby nie było wątpliwości..., ale jak widać nie do końca nam się to udało.


Dobrze się stało, że zdecydowaliście się opisać przebieg zdarzeń i dobrze, że prostujesz drobne nieścisłości, które musiały do opisu trafić.
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz - Michał napisał, że udało się Wam przenieść Roberta z 38 na 28m, natomiast strażacy ponoć wydobyli ciało z 35m (taka głębokość jest też na profilu Michała).
Rozumiem, że to jakaś francuska kaczka dziennikarska?

_________________
http://www.youtube.com/KonradDubiel
http://www.vimeo.com/user390685
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Konrad Dubiel Płeć:Mężczyzna
złomiarz


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1326
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 15-12-2011, 09:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

krzysiekh napisał/a:
Nie wiem czemu ma służyć taka drobiazgowość, tym bardziej, że chyba nie doczytałeś dokładnie, ale ok, więc po kolei...


A po co ta nerwowość? Dlatego, że przeczytałem dokładnie zauważyłem, że głębokości nie zgadzają się z tym co Francuzi napisali. Sądziłem, że w gazecie jest pomyłka.

krzysiekh napisał/a:
1. Nie znam relacji prasy francuskiej, więc nie będę się do tego odnosił.


http://www.ladepeche.fr/article/2011/09/24/1174665-cales-le-corps-du-plongeur-sera-autopsie.html
"On ignore encore les causes du décès de ce spéléologue polonais dont le corps a été retrouvé au fond de la cavité, par 35 m de profondeur."

krzysiekh napisał/a:
3. Skopiuj proszę fragment gdzie napisaliśmy, że przeholowaliśmy Roberta z 38 do 28m


Proszę (z forum Bogena):

iwiki napisał/a:
Przemiescilismy Roberta z 38 metrow glebokosci to 28 metrow.



krzysiekh napisał/a:
zauważysz, że w okolicach 28m jest delikatne zatrzymanie - tu właśnie sprawdzałem manometr i podejmowałem decyzję co mam robić dalej, ciąg dalszy znasz


Zauważyłem. Dlatego też uznałem relację strażaków za błędną.

_________________
http://www.youtube.com/KonradDubiel
http://www.vimeo.com/user390685
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.