Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Krótka relacja
Autor Wiadomość
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 18-04-2012, 05:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

dzięki Darek z info, też się przyczajam na hollisa zastanawiałem się nad nomadem ale ostatecznie wybór padł na hollisa sms 100

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Darek DYNAR Płeć:Mężczyzna
SDI / TDI / IANTD


Stopień nurkowy: CCR, CAVE, TMX Diver
Ilość nurkowań rocznie: 150
Ubezpieczenie: PROSLV
Oznaczenie stage: DYNAR
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 473
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 18-04-2012, 11:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jeszcze cenisz worek typu oponka nad podkówką, to raczej dobry wybór. Choć nie jest łatwy Laughing , każdy z nich różni się drobiazgami np system balastowy w Nomadzie jest fajnie rozwiązany, w Hollisie juz tak słodko nie jest, Rolling Eyes W Hollisie worek ma inne parametry, umieszczenie i wykonanie Badpadów jest mocno różniące się, wygodniejsze są w Nomadzie...ale dla wyskiego nurka , nawet w rozmiarze XL juz nie...itd., Proponuję Adaś, abys zanurkował sobie i w jednym i w drugim, porównał parametry i dopiero wtedy podjął decyzję. Jak będziesz w kraju a ja będę się włóczył po okolicznych nurkowiskach to daj znaka, o ile jeszcze nie testowałeś to popróbujesz , pomacasz i powinna wykluć się decyzja. Pozdrowionka Wink

_________________
pozdrawiam
Dariusz Dynarzewski
www.sidemountdiving.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 18-04-2012, 19:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzięki Darek,
Chwilowo jestem bez szpeju, pojechał na palecie na Sardynię i czeka na mnie i długi weekend. Ale po długim weekendzie chętnie się spotkam i zasięgnę fachowej opinii. Testować nie muszę mi raczej sprzęt nie przeszkadza w nurkowaniu.

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Darek DYNAR Płeć:Mężczyzna
SDI / TDI / IANTD


Stopień nurkowy: CCR, CAVE, TMX Diver
Ilość nurkowań rocznie: 150
Ubezpieczenie: PROSLV
Oznaczenie stage: DYNAR
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lut 2011
Posty: 473
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 18-04-2012, 20:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
....mi raczej sprzęt nie przeszkadza w nurkowaniu.

Shocked Shocked Shocked LOL a kto tak mówi, cieszę się ,że chociaż radą mogę Tobie pomóc Laughing . Może uda mi się odwdzięczyć za wsparcie w Chorwacji, (wrak Franceska Da Rimini Wink )
Do zobaczenia, usłyszenia. Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Piotr Czernik Płeć:Mężczyzna
piotr_c


Stopień nurkowy: 3=
Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 133
Skąd: Neverland
PostWysłany: 04-05-2012, 11:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zibi napisał/a:
Do Xdeepa w aktualnym układzie w wchodzi 10 kilo bez problemu,
plecy 4x1,5kg kieszenie na plecach na pasie biodrowym lub na dole szelki 2x2kg (tak zwane trymujące).
Jeśli komuś brakuje parę kilo to można dołożyć dodatkowe kieszenie na wolny pas biodrowy lub szelki i wtedy mamy do 14 kg.


Warto zauważyć, że xDEEP Stealth 2.0 jest systemem modułowym - system balastowy nie jest na stałe zszyty z uprzężą i można swobodnie dobierać jego komponenty.

Kończymy testy kilku dodatkowych elementów systemu:

- Kieszeń centralna o pojemności 16kg;
- Kieszenie "trymujące" o pojemności 6kg (po 3kg na kieszeń).


Już teraz do uprzęży Stealth 2.0 można zapakować nawet 22 kg balastu, co też uczynił ostatnio jeden z użytkowników. Cały balast umieszczony był w centralnej kieszeni + 12kg w dodatkowych kieszeniach XL na pasie brzusznym.

Pod względem możliwości zapakowania dużych ilości balastu oraz jego swobodnego przesuwania, Stealth 2.0 daje największą swobodę spośród wszystkich systemów SM.

Jest to też chyba jedyna klasyczna uprząż SM, do której można zainstalować kieszenie z zrzucalnym balastem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Tomasz Łach Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: MSDT
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 83
Skąd: Kraków
PostWysłany: 04-05-2012, 14:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

piotr_c napisał/a:



Już teraz do uprzęży Stealth 2.0 można zapakować nawet 22 kg balastu, co też uczynił ostatnio jeden z użytkowników. Cały balast umieszczony był w centralnej kieszeni + 12kg w dodatkowych kieszeniach XL na pasie brzusznym.

Pod względem możliwości zapakowania dużych ilości balastu oraz jego swobodnego przesuwania, Stealth 2.0 daje największą swobodę spośród wszystkich systemów SM.

Jest to też chyba jedyna klasyczna uprząż SM, do której można zainstalować kieszenie z zrzucalnym balastem.


No tak, to chyba ja bylem tym uzytkownikiem... Razz Z tym ze na jednego nura zabralem nawet 24kg...
Ale tak w ramach wyjasnienia, zeby nikogo nie przestraszyc. Nurkowania odbywaly sie pod koniec kwietnia na Malcie. Mamy wiec do czynienia ze slona woda o temp okolo 15°c.
Nurkowac mialem z butlami 7lit alu, ale pierwszego dnia okazalo sie ze przygotowane mam dwie butle alu S80 i bede robil na nich dwa nurkowania. Nurkowania realizowalem w suchaczu z ocieplaczem Equesa.
Na pozniejsze nurkowania dostawalem juz butle 7lit alu i do tego po dwie na kazde nurkowanie, a nie jak pierwszego dnia dwie na dwa nury. Udalo sie wiec zdjac pare kilo balastu...
Ogolnie wyjazd byl bardzo udany i udalo mi sie na nim rozwiac kilka watpliwosci dotyczacych nurkowan w morzu na SM.
Przyznam bowiem, ze wczeniej nurkowalem tylko na Zakrzowku (w roznych konfiguracjach - 2x7lit alu 2x11,1 alu 2x10lit stalowe).
Moje najwieksze obawy dotyczyly tego jak upchnac balast potrzebny do nurkowan w slonej wodzie i suchaczu, tak zebym nie musial uzywac pasa balastowego (udalo sie to bez problemu, poniewaz baza nurkowa dysponowala kaflami 2kg, ktore miescily sie do uprzezy)
Do tego obawialem sie jak calosc bedzie sie zachowywac w przypadku mocniejszego falowania na powierzchni (nie bylo z tym zadnych problemow, choc musze przyznac, ze musze sie jeszcze przyzwyczaic do uczucia "kladzenia na twarz") a do przeplyniecia po powierzchni czasami naprawde byl kawalek (raz nawet bardzo dlugi Rolling Eyes )
Kolejna moja obawa dotyczyla wskakiwania do wody z wiekszej wysokosci (zalezalo mi zebym z wyjazdu wrocil z kompletnym uzebieniem Wink ) To jednak tez nie stanowilo zadnego problemu, mimo ze w jednym miejscu wskakiwalismy do wody z okolo 2m. (wystarczy tylko lewa reka zlapac za prawy zawor butli a lewy zablokowac lokciem, prawa reka przytrzymujemy automat i maske i... plum Smile )
Zestaw Piotrka naprawde spisal sie swietnie ! Niestety juz mu go nie oddam... 8)
Kapitalnym pomyslem bylo zamontowanie kieszeni balastowych na pasie brzusznym, natomiast nie do konca przemawiaja do mnie te tylnie mocowania dla butli... po prostu na powierzchni trudno jest odpiac z nich butle (ale moze to tylko kwestia wprawy ? )
Natomiast mozliwosc pozbycia sie butli przed wyjsciem na drabinke lodzi po prostu bezcenna Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.