Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak wyszukujecie nurkowania?
Autor Wiadomość
nurkacz Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: AOWD
Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 2
Skąd: Berlin
PostWysłany: 23-04-2012, 19:06   Jak wyszukujecie nurkowania? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W zeszłym roku zmieniłem miejsce zamieszkania… prawie 600 km zrobiło swoje - pojawił się problem z szybkim telefonem i umówieniem się na nura w weekend w dotychczasowych ulubionych lokalizacjach, brakiem rozeznania w centrach nurkowych organizujących weekendowe wyjazdy (skoro znajomi daleko trzeba szukać innych opcji), kiepska wiedza o najbliższych akwenach i bazach nurkowych…

No i zaczęło się grzebanie w necie… Do listy ulubionych w Safari "dodało się" kilkanaście centrów z ościennych województw i co jakiś czas wieczór upływał na "polowaniu" na weekendowe wyjazdy i przeglądaniu przychodzących newsletterów. Temat do ogarnięcia ale z dość czasochłonny… No to próba innej drogi - Facebook - i "Lubię" centra nurkowe - niestety... ilość wiadomości różnych skutecznie utrudnia wyszukanie informacji o wyjazdach. Poza tym Facebook sam w sobie jakoś nie wzbudza mojej sympatii.

Dla opanowania tematu zacząłem prowadzić w googlu kalendarz notując sobie gdzie, z kim, no i oczywiście kiedy można zanurkować - całość jakoś działała - choć świadomość, że nie widzę wszystkich możliwych opcji na konkretny weekend mnie męczyła (a nie widziałem, bo nie znam wszystkich centrów nurkowych, nie zawsze wszystko jest na stronie, centrum zaktualizowało swoją stronę już po mojej wizycie, itp…).

Podobny problem pojawił się na początku roku - niespodziewany tydzień urlopu, którego w żaden sposób nie jestem w stanie przesunąć nawet o dzień i zachcianka safari w Egipcie. Trasa bez znaczenia, organizator w zasadzie też, margines cenowy też jakiś był…. - problem to znaleźć organizatora, który akurat w tym terminie coś takiego robi.. No i nocka z głowy… Jak ludzkość funkcjonowała bez netu???

Z nowym sezonem - nowy pomysł - a może by tak zrobić taki kalendarz, który dawałby większą wiedzę, bo więcej osób by nad nim pracowało, kalendarz publicznie dostępny w którym centra nurkowe samodzielnie umieszczały informacje o organizowanych wyjazdach. Kalendarz w którym nurek, potencjalny klient centrum nurkowego, mógłby zobaczyć kto i gdzie w konkretnym terminie nurkuje…

I tak powstał Nurkacz.pl - bezpłatny kalendarz nurkowy.
Szukasz ekipy na nurkowanie - nie musisz się logować - sprawdzasz termin, oglądasz propozycje, kontaktujesz się z organizatorem wyjazdu…
Jesteś organizatorem - bezpłatnie logujesz się, bezpłatnie dodajesz informację o imprezie, podajesz kontakt do siebie w opisie imprezy…
Chcesz być widoczny na stronie głównej - możesz umieścić swoje logo - pozwoli to na rozwój serwisu o nowe funkcje.

Zapraszam serdecznie do współtworzenia Nurkacza...

Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.