Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Szkolenia w UK dla Polaków i nie tylko.
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 26-03-2012, 13:09   Szkolenia w UK dla Polaków i nie tylko. Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu zakończyłem kilkudniową wizytę na Wyspach.
Zaprosili mnie tam Polacy mieszkający i nurkujący tam na co dzień. Kilka spotkań zaowocowało ciekawymi przemyśleniami, o których obiecałem napisać jak tylko wrócę, więc piszę z 3 tygodniowym opóźnieniem Embarassed.
Nasze rozmowy związane były głównie z możliwością prowadzenia szeroko rozumianych zajęć nurkowych w UK dla mieszkających/pracujących tam osób, ale także zbudowania możliwości prowadzenia treningów dla nurków z Polski, kiedy wymagane są specyficzne warunki szkolenia.

Zacznijmy od pierwszego tematu - bo jest bardzo prosty: z dużą przyjemnością poprowadzę każde zajęcia dla osób działających na Wyspach. Dotyczy to zarówno treningów dla nurków rekreacyjnych, jak i technicznych, a opartych na "Świadomym nurkowaniu".
Czyli możemy zrobić wszystko począwszy od sposobów dobierania sprzętu do swoich potrzeb, przez trening technik ratowniczych po kursy trimiksowe (włączamy w to oczywiście szkolenia rekreacyjne i techniczne GUE).


Sprawa druga jest nie mniej ciekawa i w dużej mierze związana z pierwszą. Zajęcia w UK możemy zorganizować w Chepstow, w tamtejszym kamieniołomie. Prowadziłem tam szkolenia 2 razy, a ostatnio zrobiłem kilka dodatkowych nurkowań rozpoznawczych (Ania, Piotr dziękuję za oprowadzenie po okolicy podwodnej i nie tylko Smile ).
W dużym skrócie mamy kamieniołom, który ma ponad pół kilometra długości, o głębokości od kilku do ponad 60m i widoczności przekraczającej często kilkanaście metrów. Pod wodą ściany, różne wraki małe i duże, kaniony, a co dla mnie szczególnie ważne - całość zorganizowana we wzorcowy sposób mając na uwadze nie tylko bezpieczeństwo, ale i obsługę nurków.
Na miejscu dostępne wszystkie gazy oraz możliwość wypożyczenia sprzętu. Jest także kilka opcji noclegowych. Na forum jest już gdzieś mój opis tego miejsca, ale postaram się (jeżeli ten temat będzie dla Was interesujący) zamieścić więcej informacji tutaj.

Co możemy zrobić w Chepstow?
Wszystko, a w zasadzie prawie wszystko z nurkowego punktu widzenia. Woda w kamieniołomie nie zamarza przez cały rok, więc mamy możliwość zrealizowania każdego treningu nurkowego. Bezpieczne platformy na kilku metrach i oznaczony najgłębszy punkt ze specjalnym, niezależnym pomostem, ale także konkretny dystans do pływania na skuterach - opłynięcie całego zbiornika to dystans zbliżony do 2 kilometrów 8).
Dlaczego tam?
Bo oprócz możliwości jest stosunkowo tanio. Z przelot w 2 strony zapłaciłem jakieś 200zł, czyli taniej niż przejazd na Koparki.
Pracujemy nas przygotowaniem całej logistyki tak, aby było tylko przyjemnie.

W UK będę ponownie w drugiej połowie kwietnia - jeżeli ktoś ma ochotę się spotkać, porozmawiać - zapraszam zarówno na forum jaki i do Bristolu albo Chepstow.


Pozdrawiam,
Wojtek


PS.
Mam też zdjęcia, które niebawem załaduję

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Norbert Koziar Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3+TMX
Ilość nurkowań rocznie: 80
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 26-03-2012, 13:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piękny kamieniołom, polecam gorąco. Baza, choć w prosty i low costowy sposób, to jednak zorganizowana perfekcyjnie.
Jakimi liniami leciałeś? i skąd?

_________________
norb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 26-03-2012, 13:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Norbert Koziar napisał/a:
Jakimi liniami leciałeś? i skąd?

Pierwszy raz w życiu leciałem RaynAir'em z Katowic. Przeżycie znaczące jeżeli chodzi o przebijanie się przez ilość reklam w momencie kiedy chciałem zrobić rezerwację on-line Wink.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Piotr Redkiewicz Płeć:Mężczyzna
light-for-me


Stopień nurkowy: Tmx CCR - HH
Ilość nurkowań rocznie: 170
Stopień instruktorski: XCCR - IT
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 53
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 570
Skąd: CHEPSTOW UK
PostWysłany: 26-03-2012, 19:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Norbert Koziar napisał/a:
Baza, choć w prosty i low costowy sposób,


Juz nie Low cost owy .....









Kosztem ĆWIERĆ MILIONA funtow powstal bar jadalnia i taras ktory w sezonie bedzie czynny od 6 rano do PIERWSZEJ W NOCY ....

Doszla nowa atrakcja - zjazd na linie przez caly kamieniolom - jakies 700 metrow

Wiecej info bede dokladal rownolegle z Wojtkiem.

Pozdro Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Norbert Koziar Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3+TMX
Ilość nurkowań rocznie: 80
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 27-03-2012, 03:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ups... a w styczniu była rozgrzebana budowa. Czas skorzystać chyba z tego taniego biletu

_________________
norb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Piotrek Ginter Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: CCR TMX
Ilość nurkowań rocznie: 120
Stopień instruktorski: TDI-SDI #15068
Oznaczenie stage: PKG
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 246
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 09-04-2012, 18:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kamieniolom wyglada przyjemnie.
Mozna cos wiecej sie dowiedziec o mozliwosciach noclegu, wypozyczenia twinow, balastu ?
Jakie ceny gazow itp

_________________
Pozdrawiam
Piotrek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Piotr Redkiewicz Płeć:Mężczyzna
light-for-me


Stopień nurkowy: Tmx CCR - HH
Ilość nurkowań rocznie: 170
Stopień instruktorski: XCCR - IT
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 53
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 570
Skąd: CHEPSTOW UK
PostWysłany: 09-04-2012, 18:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotrek Ginter napisał/a:
Mozna cos wiecej sie dowiedziec o mozliwosciach noclegu, wypozyczenia twinow, balastu ?
Jakie ceny gazow itp


Infrastruktura od czasu zmiany właściciela mocno się rozbudowuje, postaramy się przygotować jak najwięcej informacji na temat noclegu, wyżywienia, gazów i wypożyczalni sprzętu

Poki co mozna szukać u źródła czyli STRONA National Diving & Activity Centre (NDAC)

Tak to mniej wiecej wyglada:

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-05-2012, 22:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Cały przyszły tydzień działam w Chepstow w UK.
Jeżeli ktoś ma ochotę się spotkać, porozmawiać, dowiedzieć się czegoś więcej o szkoleniach, które prowadzę na wyspach - zapraszam do tego wielgachnego baru nad kamieniołomem Smile.

Do zobaczenia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.