Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Informacja dla nowych użytkowników naszego forum
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 28-06-2012, 15:54   Informacja dla nowych użytkowników naszego forum Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam.

Od blisko 2 miesięcy rejestracja nowych użytkowników na naszym forum odbywa się na kilku etapach.

1. Po zarejestrowaniu, nowy użytkownik otrzymuje korespondencję, na którą powinien odpowiedzieć.
2. Po otrzymaniu odpowiedzi i zweryfikowaniu danych, konto może być aktywowane.
3. Inną formą aktywacji konta jest rekomendacja aktywnego użytkownika forum, piszącego u nas od co najmniej 12 miesięcy.

Czas od rejestracji do aktywacji wynosi zazwyczaj 10-14 dni.
Osoby proszące o aktywację konta na naszym forum nie chcące ujawnić swoich danych w prywatnej korespondencji, posługujące się kilkoma kontami na naszym forum, bądź rejestrujące się z różnych adresów, będą usuwane z bazy danych forum.

Instruktorzy zamierzający reklamować swoją działalność na forum rejestrowani są wyłącznie po podaniu swoich pełnych danych.
Podobnie dzieje się w wypadku firm, chcących oferować swoje usługi za pośrednictwem forum.
Wszystkich nowych użytkowników zachęcam do rejestrowania się pod swoimi prawdziwymi imionami i nazwiskami.

Więcej informacji dla aktywnych użytkowników naszego forum w dziale "Sprawy forum" : klik


Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 12-08-2012, 09:45    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Oczekujących na aktywację konta proszę o cierpliwość.
Konta aktywowane są obecnie raz w miesiącu.

Równocześnie informuję, że osoby nie zamierzające rozwijać forum, a tylko go czytać nie będą miały aktywowanych kont. Za jakiś czas pojawi się dla takich osób inna forma przeglądania forum.
Konta osób pasywnych oraz tzw. "martwe dusze" będą usuwane z naszego forum.
Podjąłem także decyzję, że będę aktywował konta tylko z podanym imieniem i nazwiskiem.

Osoby starające się o aktywację, a nie chcące podawać swoich danych proszę o taką informację na początku korespondencji. Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu takie rozwiązanie odpowiada, a równocześnie szanując czas zarówno tych osób, jak i oczekujących na aktywację nie będę wchodził w polemikę w tej sprawie - konta bez podanych danych nie będą aktywowane.

Po upływie 60 dni od daty rejestracji, konta nowych użytkowników będą usuwane, jeżeli ci nie odpowiedzą na korespondencję.



Pozdrawiam,
Wojtek Filip

właściciel forum Dive Trek Group

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Kuba Janowicz Płeć:Mężczyzna
Szyderca


Stopień nurkowy: STUDENT
Oznaczenie stage: $
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 191
Skąd: ZzZ FoTeLa :D
PostWysłany: 04-01-2014, 18:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dodałbym aby na forum użytkownicy funkcjonowali z imienia i nazwiska

To akurat mi się bardzo podoba

_________________
...:::٠●$zYd€rCa● ٠ :::...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3248800
   
Marcin Klimczuk Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: kilka :)
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Polska
PostWysłany: 04-01-2014, 18:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kuba Janowicz napisał/a:
Dodałbym aby na forum użytkownicy funkcjonowali z imienia i nazwiska

To akurat mi się bardzo podoba


a mi akurat tak średnio ...
internet to bardzo publiczne miejsce jednak jest i nie każdy chce/może/powinien udostępniać publicznie swoje dane, o które z kolei można spokojnie poprosić na prv jak ktoś bardzo potrzebuje. Co innego firmy/instruktorzy chcący sprzedawać swoje usługi/produkty, a co innego zwykli forumowicze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Sławek Hałka Płeć:Mężczyzna
Osioł


Stopień nurkowy: P4 full TMX
Ilość nurkowań rocznie: 90
Pomógł: 8 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Wrz 2012
Posty: 1082
Skąd: Koszalin
PostWysłany: 08-01-2014, 00:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Podstawa transparentności wypowiedzi to przedstawienie się zgromadzonej "gawiedzi" z imienia i nazwiska.

Marcino napisał/a:
internet to bardzo publiczne miejsce jednak jest i nie każdy chce/może/powinien udostępniać publicznie swoje dane

Marcino, wymień chociaż jeden konkretny powód, dla którego nie chcesz/nie możesz/nie powinieneś na tym forum swojego imienia i nazwiska. Tudzież dokładnej lokalizacji.
No i powiedz czy nie chcesz, nie możesz, czy też nie powinieneś.

Jakie masz w tej podstawowej kwestii obawy??

_________________
Pozdrawiam
-----------------------------------------------------
"Wiem tylko to, co sam widziałem." - Ernest Hemingway
"Zwieść cię może ciągnący ulicami tłum..." - Michał Zabłocki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 08-01-2014, 07:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek Hałka napisał/a:
Jakie masz w tej podstawowej kwestii obawy??

Np. może nie chcieć z uwagi na pracodawcę, który sprawdza działania swoich pracowników w necie. Być może pełni też jakąś funkcję publiczną, jest prezydentem jakiegoś miasta albo coś w tym stylu i nie jest mu na rękę aby "pismacy" znaleźli jak wdaje się w dyskusje na Forum.
IMHO podanie imienia i nazwiska powinno być wymagane, ale nie koniecznie musi być podawane publicznie. Wystarczy że administrator strony wie kim jest dany delikwent.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Klimczuk Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: kilka :)
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Polska
PostWysłany: 08-01-2014, 18:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tomek Płociński napisał/a:

IMHO podanie imienia i nazwiska powinno być wymagane, ale nie koniecznie musi być podawane publicznie. Wystarczy że administrator strony wie kim jest dany delikwent.


i to jest super opcja Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Klimczuk Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: kilka :)
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Polska
PostWysłany: 08-01-2014, 18:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek Hałka napisał/a:

No i powiedz czy nie chcesz, nie możesz, czy też nie powinieneś.

Jakie masz w tej podstawowej kwestii obawy??


ależ Ty ciekawy jestes Smile
po prostu tam gdzie to jest możliwe dbam o swoją prywatność w miejscach publicznych, tyle wyjaśnienia powinno wystarczyć, uważam Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 09-01-2014, 08:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcino napisał/a:
i to jest super opcja Smile

Na tym Forum to admin ustala zasady Razz

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Grochal
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-02-2014, 22:40   

Z tym pracodawcą, o którym Tomek wspomina to niestety prawda.
Sama też chętnie zostałabym anonimowa z tego powodu,no ale cóż ... Siła wyższa Smile
Powrót do góry
   
bell23 Płeć:Mężczyzna
Ryszard


Stopień nurkowy: AOWD, Ean ,Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 61
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 184
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 12-02-2014, 08:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

potwierdzam
jawność jawnościa ale o anonimowość trzeba zadbać
przy rejestracji można podawać imię i nazwisko do wiadomości Wojtka a potem użytkownik powinien móc wybrac czy chce wyświetlać personalia czy nick
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Krzysztof Szalast Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AOWD
Ilość nurkowań rocznie: 40
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 140
Skąd: Poznań
PostWysłany: 21-02-2014, 22:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
przy rejestracji można podawać imię i nazwisko do wiadomości Wojtka a potem użytkownik powinien móc wybrac czy chce wyświetlać personalia czy nick

Mnie bardziej boli, że po wpisaniu w Google mojego imienia i nazwiska, to pierwsze zdjęcie w wyszukiwarce grafiki pojawia się właśnie forumowe zdjęcie. Co prawda na innych portalach (np. Goldenline) można znaleźć moją facjatę bez problemu, ale tam zdjęcie jest neutralne (a'la CV), a tutaj nie będę przecież wrzucał zdjęcia w gangu.
Inna sprawa, że informacje udostępniane na GL traktuje jako "publiczne-oficjalne", DT to już jest znacznie bliżej strefy prywatnej.

_________________
"Wypadek to bardzo dziwna rzecz, nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy."
Kubuś Puchatek/Kłapouchy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Tomek Kalbarczyk Płeć:Mężczyzna
Prodiving Team


Stopień nurkowy: PSAI Adv.EAN
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: TJK
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 267
Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: 24-02-2014, 10:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Normalny pracodawca nie powinien mieć pretensji, o to że ktoś ma konto na forum nurkowym, spadochronowym czy miłośników BDSM. To prywatna sprawa każdego człowieka.
Co innego gdy widzi, że posty pracownika pojawiają się w godzinach pracy, lub ze służbowego IP...

Pozdrawiam
Tomek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 24-02-2014, 11:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sławek Hałka napisał/a:
chociaż jeden konkretny powód, dla którego nie chcesz/nie możesz/nie powinieneś na tym forum swojego imienia i nazwiska

Istnieje kilka takich powodów:

1. Ludzie nie chcą się wygłupić na własne konto.

Rozwiązaniem jest zapewnienie na forum takiej atmosfery, aby każdy mógł swobodnie zadawać pytania, nie będąc wyśmianym, zakrzyczanym czy nie musząc odpowiadać na teksty w stylu "za co dali Ci te plastiki?" tudzież "kto Cię tego w ten sposób nauczył?" Niestety nie ma lekarstwa, jeżeli ww. przypadłość dotyczy instruktora i rzeczywiście jest tak, że wiele osób zawodowo związanych z nurkowanie dużo czyta a się wcale nie odzywa.



2. W branży nurkowej występuje pewne zjawisko, które ja sobie roboczo określam mianem "foch instruktorski" Smile Polega ono na tym, że wielu instruktorów jest w pewien sposób zazdrosnych o to, że uczące się u nich osoby:

- chcą pewne elementy robić jednak inaczej, niż ten właśnie instruktor powiedział (bo gdzieś wyczytali inaczej, albo inny instruktor albo kolega ma inne rozwiązanie)
- chcą kupić inny sprzęt niż ten, który im doradzono
- chcą kontynuować kursy u innego instruktora mimo, że obecny też ma prawo do wydania analogicznego plastiku
- chcą w ogóle publicznie rozważać inne rozwiązania niż zaproponowane przez ich instruktora lub weryfikować otrzymane informacje.

Foch instruktorski jest w pewnych kręgach bardzo powszechny, w innych zaś nie występuje wcale. Rozwiązania dobrego na niego nie ma - jeżeli ktoś uważa, że powinien się ukrywać pod pseudonimem, gdyż inaczej jego instruktor mógłby się dowiedzieć, że nie jest dla niego jedynym źródłem wiedzy, umiejętności czy nurkowej filozofii - no, to ktoś ma po prostu problem (w moim odczuciu znacznie częściej ze sobą niż z instruktorem).



3. Możliwość swobodnego opisywania zdarzeń, z którymi nie chcemy być powiązani (przez osoby z forum jako biorący w nich udział z imienia i nazwiska lub przez znajomych, którzy mieliby pretensję, że zostali opisani przez nas w sposób umożliwiający ich identyfikację).

Osobiście uważam, że istnieje wiele wyjść z tej sytuacji. Pewna część zależy od sposobu opisu wydarzenia (anonimizacja, analiza przebiegu i przyczyn a nie szukanie winnych), inna od sposobu dalszej moderacji (coby dyskutanci sobie na głowy nie powłazili). Nie widzę również problemów w poproszeniu kogoś o publikację opisu zdarzenia jeżeli inny uczestnik forum nie chce być z niczym skojarzony - choć to dotyczy moim zdaniem sytuacji skrajnych.



4. Pracodawca

Dla mnie osobiście problem jest pomijalny - mało który pracodawca obecny bądź potencjalny jest na forum. Dodatkowo - forum jest zamknięte, większa część niedostępna dla google ani innej osoby, która chciałaby węszyć. IMHO ryzyko, że ktoś będzie chciał się zarejestrować tylko po to, żeby zobaczyć, co pisze ktoś, kto prawdopodobnie jest uczestnikiem forum, jest pomijalne, podobnie jak potencjalna szkodliwość takiego działania.



5. Inni wścibscy - sąsiedzi, rodzina, złodzieje z ulicy - mają znacznie łatwiejsze sposoby na zdobycie informacji niż przechodzenie przez proces rejestracji.



6. Zdjęcie - można mieć wersję akceptowalną zarówno przez forum jak i bliżej niesprecyzowanych innych. Nikt nie powiedział, że trzeba na DT być w nocniku na głowie, kapeluszu albo masce.



Jedyny rozsądny powód do pozostawania anonimowym na zamkniętym forum jaki ja widzę, to bycie w grupie (bardzo wąskiej zresztą) pewnych zawodów, które mają wyraźny interes w tym, aby minimalizować ilość danych dostępnych publicznie na temat człowieka. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że jeżeli ktoś jest:

- agentem wywiadu
- członkiem rządu
- osobą związaną z wymiarem sprawiedliwości (sędzia, prokurator, biegły z zakresu nurkowania)
- lub też pracownikiem na tak kluczowym stanowisku, że ma w papierach klauzulę o niepodejmowaniu pewnych ryzykownych aktywności (bo jakby mu się coś stało, to miliardowej wartości akcje w dół albo cała firma leży bo nie ma zastępstwa na wakujące stanowisko) w związku z czym się ze swoim hobby po prostu ukrywa

to może rzeczywiście się zastanawiać, czy konto na forum, FB czy w innym miejscu, zawierające prawdziwe dane i zdjęcia, jest warte świeczki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Monika Grochal
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-02-2014, 18:19   

U mnie akurat jest tak, że mało kto zna mnie z imienia i nazwiska, a z nicku/przezwiska wszyscy kojarzą Smile Ale mniejsza z tym.
Wracając do pracodawcy. Dawno,dawno temu mój pracodawca kazał mi usunąć konto z "Moja generacja". Wtedy dowiedziałam się o tym, że wyszukują nas w necie i od tamtej pory staram się dbać o moją anonimowość w necie (z imienia i nazwiska). I chociaż nie robię nic złego i nie piszę nic, co mogłoby wpłynąć na moją pracę i firmę, to jednak opisana wyżej sytuacja, stanowczo utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak należy dbać o swoją anonimowość i to nie dlatego, żeby pisać "głupoty".
Powrót do góry
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.