Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Forum uzależnia?
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 29-02-2012, 10:52   Forum uzależnia? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Zacznę od siebie Smile.
Na forum spędzam planowo 1,5-2godz dziennie, głównie odpisując na PW, czytając wszystkie posty, a czasem przygotowując nowe. Czy jestem uzależniony od naszego forum - z dużym prawdopodobieństwem tak (na lotniskach, w pociągach, a czasem nawet w samochodzie podglądam co się tu dzieje Wink ).

Do napisania tego tematu skłoniła mnie PW, którą otrzymałem dzisiaj rano.
Jeden z naszych Użytkowników poprosił o usunięcie konta. Zapytałem skąd taka decyzja i wyjaśniłem, że napisał sporo postów, które w momencie usunięcia jego konta w sposób nieodwracalny zniknęłyby z dyskusji czyniąc je często mocno dziurawymi.

Odpowiedź była dla mnie co najmniej zaskakująca: zbyt często zaglądam na forum i nie umiem przestać Shocked .
Na początku nieźle się uśmiałem, ale po chwili pomyślałem, że sprawa wcale nie musi być taka śmieszna - forum to gigantyczny zjadacz czasu. Zaproponowałem więc (chyba pierwszy w historii for), że dam zaniepokojonemu Użytkownikowi "leczniczego bana", czyli zablokuję dostęp do forum.
Po niedługiej chwili napisał mi, że zrobi to sam wpisując jakieś hasło, którego nie zapamięta Shocked .
Chciałbym napisać, że super, że mamy takie problemy, ale tak naprawdę, to chyba tak nie jest?

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam,
Wojtek (jestem uzależniony, czytam wszystkie posty na forum)




PS.
Mam nadzieję, że cytowany Użytkownik nie ma nic przeciwko przytoczeniu jego przykładu i potraktuje to wyłącznie w kategoriach ostrzeżenia zanim nie jest za późno...

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 29-02-2012, 11:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem uzależniony Razz
Ty Wojtku pracujesz nurkując, więc dla Ciebie jest to naturalne, w niektórych firmach, podglądających swoich pracowników, tak duża liczba wejść na forum mogłaby być powodem zwolnienia.
Ja kiedyś poprosiłem naszego admina o zablokowanie dostępu do Forum z pracy, przez pewien czas działało, ale niestety awaria serwera przywróciła dawne ustawienia i teraz znowu mam dostęp Embarassed

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 29-02-2012, 12:01    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hmmm, ja myślę, że nas _to_ forum po prostu ciekawi.
Ja mam np. agregator RSS-ów, który w tej chwili pokazuje ponad 1000 nieprzeczytanych nowości. I część czytam, część sama wygasa po jakimś czasie, a część odznaczam bez czytania.
Podobnie mam z mailami: to, co trzeba, załatwiam, a reszta trafia do archiwum (znika z widoku) lub do kosza (np. oferty cenowe).
Ale jakiś czas temu zdałem sobie sprawę, że nic się nie stanie, jeśli nie obejrzę programu w TV, nie przeczytam gazety, nie przeczytam RSS-a. I po prostu czytam to, co chcę. Resztę - bez poczucia, że coś tracę - pomijam.

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 29-02-2012, 12:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Na forum spędzam planowo 1,5-2godz dziennie



myślę, że kluczowe w tej wypowiedzi jest słowo "planowo" Wink

_________________
Nie bywam usatysfakcjonowana rozumieniem czegokolwiek, ponieważ wiem, że moja zdolność pojmowania może być jedynie nieskończenie małym ułamkiem tego, co chciałabym zrozumieć. (Ada Lovelace; 1815-1852)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Norbert Koziar Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3+TMX
Ilość nurkowań rocznie: 80
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sie 2010
Posty: 340
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 29-02-2012, 13:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Na szczęście są weekendy, kiedy można dać nura i zapomnieć o forach, wiadomościach, pogodzie i wielu innych poważnych lub mniej poważnych problemach.

A forum... to taki mały fejkowy nurek w ciągu tygodnia Smile

_________________
norb
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
sido Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 46
PostWysłany: 29-02-2012, 18:24   Re: Forum uzależnia? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:

PS.
Mam nadzieję, że cytowany Użytkownik nie ma nic przeciwko przytoczeniu jego przykładu i potraktuje to wyłącznie w kategoriach ostrzeżenia zanim nie jest za późno...[/b]



No to mu pomogłeś Wink
teraz będzie 5 x częściej zaglądał by zobaczeć co o nim piszą Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
319719
   
Andrzej Piekarski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Fundamentals GUE
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN Sport Silver
Oznaczenie stage: Andy
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 841
Skąd: Grodzisk Maz.
PostWysłany: 29-02-2012, 18:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hehe fakt codziennie minimum godzina Wink a bywało i po parę Mr. Green

nie traktuję tego jako uzależnienia ale formy e-learningu

_________________
..." Więszość jest głupia, im większa większość tym głupsza. "

Mrożek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Paweł Chęciński Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ARTmx
Pomógł: 3 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 37
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 29-02-2012, 19:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pewnie, że uzależnia . Ale jakie to miłe uzależnienie.... salut
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bogdan WEG Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: MSD
Ubezpieczenie: DAN SIlver
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 201
Skąd: Zakopane
PostWysłany: 29-02-2012, 22:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek Andrzejewski napisał/a:
Hmmm, ja myślę, że nas _to_ forum po prostu ciekawi.
Ja mam np. agregator RSS-ów, który w tej chwili pokazuje ponad 1000 nieprzeczytanych nowości. I część czytam, część sama wygasa po jakimś czasie, a część odznaczam bez czytania.
Podobnie mam z mailami: to, co trzeba, załatwiam, a reszta trafia do archiwum (znika z widoku) lub do kosza (np. oferty cenowe).
Ale jakiś czas temu zdałem sobie sprawę, że nic się nie stanie, jeśli nie obejrzę programu w TV, nie przeczytam gazety, nie przeczytam RSS-a. I po prostu czytam to, co chcę. Resztę - bez poczucia, że coś tracę - pomijam.


Jarek czytaj wszystko !!!, nawet gdybyś miał poświęcić wolny czas.

Usunąłem fragment którego treść nie dotyczyła tematu. Tomek P.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Piotr Szewczyczak Płeć:Mężczyzna
PIT


Stopień nurkowy: ext range itda
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 144
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 29-02-2012, 23:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Usunąłem fragment dotyczący zupełnie innego tematu

A co do forum, uważam, że jest jak nurkowa wikipedia.. bezcenne:) i tylko życzyć sobie aby się rozrastałoSmile a za możlwość korzystania z wiedzy i doświadczenia innych osób DZIĘKUJĘSmile

Nowy temat przeniosłem do działu "przypadki nurkowe" tutaj
Tomek P.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Piotr Spierzak Płeć:Mężczyzna

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 85
PostWysłany: 01-03-2012, 00:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć, nazywam się Piotrek i też jestem uzależniony Wink

Tak serio mówiąc, w moim przypadku to forum należy do zakładek które odpalam codziennie kilka razy dziennie włączając przeglądarkę w komputerze lub telefonie Wink. Jest ich w sumie cała grupa, od serwisów po fora. Wszystko z różnych dziedzin. Nie uważam tego za uzależnienie, nie spędzam tutaj pół dnia i nie czekam wpatrzony w monitor na kolejne posty. Jest to dla mnie forma zaangażowania, przez czytanie opisów, oglądanie zdjęć..., w hobby jakim jest nurkowanie. Wiadomo na hobby też trzeba mieć czas Wink. Tworzymy społeczność, zbieramy i gromadzimy informację a sport ten nie należy do tak często uprawianych, że siedząc w grupie ludzi mogę o nim porozmawiać tak jak każdy o piłce nożnej, skokach czy Kowalczyk. Dlatego warto, znając granicę.

Ty Wojtku chyba najdokładniej potrafisz oszacować kto jest uzależniony zaglądając w statystyki Wink, zawsze można takim osobnikom wprowadzić na życzenie ban "1h dziennie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 01-03-2012, 10:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja byłem uzależniony od forów, ale się wyleczyłem.
Byłem uzależniony także od nurkowania, ale także się wyleczyłem z uzależnienia. Ostatni raz byłem w wodzie 18.12.2011, nie planuję także niczego aż do 27.03, ewentualnie sprawdzenie sprzętu przed wyjazdem nurkowym. 3-miesięczna przerwa w nurkowaniu nie zdarzyła się u mnie od 10 lat. Okazuje sie, że w wolnym czasie można robic także inne rzeczy, niektóre odkryłem na nowo po latach.
Nie tak dawno jeszcze na forach nurkowych było mnie pełno, ale obecnie zaglądam czasem co tam nowego, ale bywa że raz na kilka dni i nie odczuwam charakterystycznego "przymusu", a było przecież i tak, że kilka godzin dziennie spędzałem na forum nawet przebywając w USA na intensywnym wyjeździe nurkowym, bo bez tego czułem sie źle.

Okazuje sie, że tylko z nikotynizmu nie potrafie sie wyleczyć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Piotr Czernik Płeć:Mężczyzna
piotr_c


Stopień nurkowy: 3=
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 28 Mar 2011
Posty: 133
Skąd: Neverland
PostWysłany: 01-03-2012, 12:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr Spierzak napisał/a:
Ty Wojtku chyba najdokładniej potrafisz oszacować kto jest uzależniony zaglądając w statystyki , zawsze można takim osobnikom wprowadzić na życzenie ban "1h dziennie".


Widziałem kiedyś moda do forum, w którym można było narzucić użytkownikowi ograniczenie na dzienną liczbę wejść na forum lub przeglądniętych postów Smile
Ale mod był neistety dla vBulletina a nie dla phpBB.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Marcin Tracz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech Diver IANTD
Oznaczenie stage: MTR
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 707
Skąd: łódzkie
PostWysłany: 01-03-2012, 19:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cholera, chyba jestem uzależniony, bo nie usnę bez "wejścia" do DT. Muszę sprawdzić i potem mogę spać spokojnie. Razz

_________________
Pozdrawiam
Marcin T.

Art. 54. Konstytucji RP
"1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
nie+używam
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-03-2012, 19:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM napisał/a:
A ja byłem uzależniony od forów, ale się wyleczyłem.
To mogę jakoś zrozumieć.
TomM napisał/a:
Byłem uzależniony także od nurkowania, ale także się wyleczyłem z uzależnienia
... a tu już znacznie trudniej scratch może jakoś Cię uleczyć Wink?
TomM napisał/a:
Okazuje sie, że tylko z nikotynizmu nie potrafie sie wyleczyć...
no... tutaj jest grubo, ale moim (niepalacza) zdaniem też się da.
Marcin Tracz napisał/a:
chyba jestem uzależniony, bo nie usnę bez "wejścia" do DT. Muszę sprawdzić i potem mogę spać spokojnie.
tak to miałem na początku, potem było sprawdzenie po sprawdzeniu, i sprawdzenie tego sprawdzenia, a teraz Rolling Eyes .




Bardzo miłe natomiast jest to, że nasze forum jest traktowane przez wiele osób edukacyjnie. Nic nie zmieni tego, że to tylko forum, ale dbałość wszystkich użytkowników o jego poziom merytoryczny robi wrażenie.









Posty niezwiązane z tematycznym, przeniosłem do działu Medycznego i tematu poruszającego sprawę uzależnienia od palenia - do dalszej dyskusji w tej sprawie zapraszam: TU
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.