Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Interesujący punkt widzenia?
Autor Wiadomość
Tomek Kuraś Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv Ean + OWD
Pomógł: 3 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 31-08-2012, 15:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

WojtekC napisał/a:
o to porównaj ją z inną pozycją, która jeśli mnie pamięć nie myli to ukazała się w tym samym roku: NITROKS: PORADNIK DLA NURKÓW-J.KOT, T.ŻABIEREK..

Cześć,
chętnie bym porównał, ale gdzie kupić tą książkę ?. Jest praktycznie nieosiągalna.
Pozdrawiam.
Tomek
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Przemek Modrzewski Płeć:Mężczyzna
Dear Diver


Stopień nurkowy: T1, tmx & cave
Ilość nurkowań rocznie: 90
Stopień instruktorski: Instr. GUE
Ubezpieczenie: DAN PROSLV
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 245
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-09-2012, 00:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jak robiłem P* w 96 to Tomek S robił wtedy P***. Trochę wczesniej na p** zaliczało się 50m z jedną latarką na trzech, w AWMach i bez pasów balastówych, żeby było bezpieczniej. O żadnych kamizelkach/jacketach nie było mowy. To chyba pozostało mocno pamięci. Po przeczytaniu ksiażek trochę mnie bardziej zmroziło, a teraz to już w ogóle wydaje mi się, że ktoś powinien z KDP weryfikować takie teorie bo to rzuca się cieniem zacofania na całą organizację. Ja osobiście to jakbym był w zarządzanie KDP to uznał bym to za czarny PR. I co to w ogóle jest "etyczne nurkowanie" Wink ?

_________________
Jak ktoś nie umie wytłumaczyć tematu prostymi słowami to znaczy, że go nie rozumie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
andrzej4380 Płeć:Mężczyzna


Dołączył: 13 Mar 2008
Posty: 22
PostWysłany: 01-09-2012, 10:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jako nurek (jeszcze )nie techniczny przeczytałem trzy jego książki ,nitroxy,wypadki ,i filozofie
w każdej z tych pozycji uważam że występuje dobre przesłanie do "świeżych" nurków by przywiązywać uwagę do tego jak się nurkuje
lecz nie potrafię zrozumieć jak to się stało że instruktor taki jak on promujący się,bazę swoje książki ma tak ograniczone pole widzenia na otaczający go świat
co się stanie z jego bazą jeżeli za pięć czy dziesięć lat stanie się wielki boom na na przykład rebreathery tak jak się stało z side-mount w Polsce czy pan ten zamknie bazę bo to nie po jego myśli i nikt nie będzie chciał do jego bazy przyjechać bo po co i tak nie wpuści bo takie ma zasady.czy może się w końcu przełamie i pójdzie do przodu wraz z programem swojej organizacji -a może się mylę i stworzy swoją szkołę bo standardy własnej organizacji w której szkoli odbiegają od jego ideologi

ja uważam że szkoda że nie rozwija się bo tyle co on ma zapału i wkłada w to serca to masakra .życzę każdemu zawodowemu instruktorowi tyle zapału co on ma ( nie fanatyzmu)

jeżeli kogoś moja wypowiedz w jakiś sposób uraziła to przepraszam nie miałem takiej intencji 8)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
undefine Płeć:Mężczyzna
Andrzej Dopierała


Stopień nurkowy: początkujący
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 121
Skąd: Poznań
PostWysłany: 01-09-2012, 13:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

andrzej4380 napisał/a:

co się stanie z jego bazą jeżeli za pięć czy dziesięć lat stanie się wielki boom na na przykład rebreathery

Hm.. skansen? I bilety za wstęp do muzeum?

Mi się podobało Smile

Tak.. inaczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ZielonySmok Płeć:Mężczyzna
Rafał Jackiewicz


Stopień nurkowy: MSD
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 27 razy
Wiek: 49
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 986
Skąd: Łódź
PostWysłany: 01-09-2012, 18:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bardzo byłem ciekawy książki o wypadkach nurkowych. Jakże się zawiodłem. Crying or Very sad To autor powinien mi zapłacić za czas poświęcony na czytanie jego reklamy. Do tego język jakim jest napisana... Książka nudna i tendencyjna. Nie dowiedziałem się z niej niczego nowego. Była to pierwsza pozycja tego autora z którą się zapoznałem i czytając recenzje książki "Nitrox..." ostatnia.

Gdyby nie opinia Yavox'a to miał bym jak najgorsze zdanie o autorze, ale widać na żywo zyskuje Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Krzysztof Szalast Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AOWD
Ilość nurkowań rocznie: 40
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 140
Skąd: Poznań
PostWysłany: 02-09-2012, 01:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ZielonySmok napisał/a:
Bardzo byłem ciekawy książki o wypadkach nurkowych. Jakże się zawiodłem.


Ja przeciwnie. Ksiazke mi sie w miare dobrze czytalo (ale tak to jest zwykle z "sensacja" jaka zwykle sa wypadki). Byla to dobra powtorka i ugruntowanie wiedzy teoretycznej z kursu (ksiazke czytalem prawie zaraz po nim). Zabrzmi to brutalnie, ale latwiej mi cos zapamietac jesli jest poparte przykladem i uzasadnieniem (tutaj byly nim opisywane wypadki).
Inna sprawa jest - tak jak zauwazyles - jezyk jakim jest napisana. I nie chodzi mi o wywyzszanie CMASu albo lekka megalomanie autora, tylko jezyk polski. Jest az do bolu potoczny, do tego bledy stylistyczne, niektore zdania musalem czytac kilka razy, zeby zrozumiec co autor mial na mysli... Nie rozumiem dlaczego TS nie oddal tego tekstu nikomu do korekty.

Potem trafilem na strone Pawla Poreby i przeczytalem errarte - powinna byc zawarta w ksiazce Wink
Z kolejnych pozycji autora zrezygnowalem, bo:
- Nitroks... - merytorycznie slaby (opieram sie na errarcie P.Poreby i zdaniu znajomego instruktora)
- Filozofia... - nie zgadza sie z moja filozofia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 02-09-2012, 12:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja również nie mam jakichś negatywnych odczuć po przeczytaniu "Wypadków....", ale czytałem je już jakiś czas temu, w początkach swojej przygody z nurkowaniem i jeszcze przed zetknięciem się z "wojnami religijnymi". Nie potraktowałem jej jako "listy przykazań", a raczej jak pochwałę ostrożności, myślenia w nurkowaniu i pokazanie, że nie należy czegoś robić "bo inni tak robią" albo "bo inni wiedzą lepiej, więc ja, początkujący nurek muszę ich słuchać we wszystkim".
Być może to też kwestia mojego charakteru, który nie poddaje się łatwo presji "bo wszyscv tak robią" - dlatego tak sobie cenię opinie poparte solidnym uzasadnieniem (nie będę wymieniał ich autorów, bo wielu jest takich kolegów na forum i nie chciałbym komuś pominąć).
Wręcz przeciwnie - często staram się przyjąć rolę advocatus diaboli, żeby sprowokować do dyskusji.

Polecam też książkę "Diver Down Real-World Scuba Accidents and How to Avoid Them", której autorem jest Michael R. Ange - też sporo przykładów "jak nie należy robić", ale bez zacięcia "moja racja jest najmojsza" (mam ją w wersji papierowej).

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
KSD Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv.EAN IANTD, Wreck
Oznaczenie stage: KSD
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 158
Skąd: Toruń
PostWysłany: 02-09-2012, 14:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Książka "Wypadki..." jest całkiem niezła jeśli ją czytać wraz ze wspomnianymi poprawkami Pawła, wówczas nabiera dużej wartości i warto ją przeczytać (przynajmniej ja ją mam, tak ją przeczytałem i nie żałuję).

Tymczasem co do samego autora... Nie znam osobiście Tomka Strugalskiego ale wiele słyszałem o nim i jego poglądach. Zastanawiam się tylko nad jednym - czy bierze on pod uwagę głębokie nurkowania czy jest im także przeciwny? Przykładowo, jak realizowałby on nurkowanie na 150 metrów? Czy w takim razie na powietrzu?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 02-09-2012, 15:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KSD napisał/a:
czy bierze on pod uwagę głębokie nurkowania czy jest im także przeciwny?
Jak na razie Tomek jest członkiem fejsbukowej wersji naszego forum - nic tylko go zapytać salut .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 02-09-2012, 15:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Jak na razie Tomek jest członkiem fejsbukowej wersji naszego forum - nic tylko go zapytać salut .


Odeśle Cię do swojej książki, a wtedy ja ją bardzo chętnie mogę Ci pożyczyć - właśnie uzupełniłem swoje zbiory w Bibliotece w wątku "oldschoolowe papierowe" Jarka Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
KSD Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv.EAN IANTD, Wreck
Oznaczenie stage: KSD
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 158
Skąd: Toruń
PostWysłany: 02-09-2012, 15:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
Odeśle Cię do swojej książki, a wtedy ja ją bardzo chętnie mogę Ci pożyczyć


To przy najbliższej okazji, chętnie pożyczę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Kalbarczyk Płeć:Mężczyzna
Prodiving Team


Stopień nurkowy: PSAI Adv.EAN
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: TJK
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 267
Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: 02-09-2012, 19:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mi osobiście Wypadki dały dużo do myślenia, też czytałem je na początku nurkowania. A o TS słyszałem już wcześniej, nurkowałem w jego bazie, nie mówiąc o jego opinii na stronie internetowej - tej o ćwiczeniach basenowych.
Książka, jest napisana w "prostych, żółnierskich słowach", to może i trafia do większej ilości czytelników niż wysublimowane poematy. Aluzje do innych federacji zignorowałem. Erratę Poręby też przeczytałem. Myślę, że warto przeczytać jedno i drugie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 02-09-2012, 19:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tomek Kalbarczyk napisał/a:
nie mówiąc o jego opinii na stronie internetowej - tej o ćwiczeniach basenowych.


Masz na myśli to?


Można wykonać sam cykl nurkowań w jeziorze - bez basenowego wstępu. Odwrotnie nie!

Jeszcze chwila i będzie się nadawać stopnie po kursach odbytych w wannie. Mam nadzieję niedożyć tych czasów.



Dla mnie tekst zawsze wymiatał Smile (niezależnie od tego, że nurkowie uczeni u Tomka wiele by mogli zyskać, gdyby w ich szkoleniu bardziej przyłożyć się do podstawowych umiejętności, jakie zwykle na początku drogi nurkowej solidnie ćwiczy się właśnie na basenie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
NeCioR Płeć:Mężczyzna
Darek Filipiak


Stopień nurkowy: GUE FUNDiver ;)
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: DFD
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 94
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 03-09-2012, 09:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A ja odniosę się do tematu tego wątku. Napisano iż to jest "Interesujący punkt widzenia?" z znakiem zapytania. Chciałbym odpowiedzieć iż niewiele interesującego w tak spaczonym postrzeganiu rzeczywistości nie ma jak dla mnie. Uważam iż jakiekolwiek tak skrajne poglądy i to nie ważne w którą stronę są po prostu do odrzucenia a przynajmniej do mnie taka osoba by nigdy nie trafiła. Owszem przeczytałem publikacje wspominanego kolegi i każdy czytelników ma w nich szanse przejrzeć na oczy jak i wyrobić sobie opinie o powódkach ich publikacji. Mi się robi trochę przykro jak gdziekolwiek spotykam się z takimi skrajnościami. Facet jest bardzo przekonany do tego co robi w imię tylko jemu przyświecających słusznych zasad. Można się zapytać kto z nas nie jest? - i nie musi tu chodzić o nurkowanie. Smutne jest to iż wielu na których wpływ mają "SKRAJNE" osobistości ślepo idą w wytyczoną przez przewodnika stronę nie dostrzegając realiów rzeczywistości. Ja staram się stronić od takiego poglądu dla mnie nic ciekawego Wink w tym co tu przytoczono. Raczej smutnego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
WW Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3 + dodatki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 423
Skąd: Łódź
PostWysłany: 03-09-2012, 10:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

"Jeszcze chwila i będzie się nadawać stopnie po kursach odbytych w wannie".

Naprawdę tak dużo brakuje?

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
978858
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.