Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Interesujący punkt widzenia?
Autor Wiadomość
crowley Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Technical Cave Diver
Stopień instruktorski: SDI/IDF Instructor
Oznaczenie stage: STASZEK
Pomógł: 19 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 1017
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 03-09-2012, 10:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

WW napisał/a:
"Jeszcze chwila i będzie się nadawać stopnie po kursach odbytych w wannie".

Naprawdę tak dużo brakuje?
hmm ogólnie jakbyś się uparł, to można by taki kurs przeprowadzić w wannie. osobiście bym się nie zdziwił, jakby Strugalski doszedł do wniosku, że nurkowanie na powietrzu w jeziorze/basenie/morzu jest niebezpieczne i że należy nurkować i prowadzić kursy w wannie 8)

_________________
Pozdrawiam,
Jarek.
www.deepnhigh.pl
www.divingrunner.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4054774
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 03-09-2012, 12:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Poszedł o krok dalej - ma już komorę a jak wiadomo w nowoczesnym nurkowaniu odchodzi się od wchodzenia do wody Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 03-09-2012, 12:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
Poszedł o krok dalej - ma już komorę a jak wiadomo w nowoczesnym nurkowaniu odchodzi się od wchodzenia do wody Very Happy


Hehe... a wiesz, że mi to samo do głowy przyszło? Tak jak go lubię, tak sobie pomyślałem, że w nowym programie P2 wg KDP mają być zdaje się dwa nurkowania z dekompresją dziesięciominutową, a ponieważ Strugalski nie akceptuje nurkowań wymagających obligatoryjnych przystanków to ani chybi będzie robił je w komorze Smile Smile

Czas pokaże.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
crowley Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Technical Cave Diver
Stopień instruktorski: SDI/IDF Instructor
Oznaczenie stage: STASZEK
Pomógł: 19 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 1017
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 03-09-2012, 12:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
Poszedł o krok dalej - ma już komorę a jak wiadomo w nowoczesnym nurkowaniu odchodzi się od wchodzenia do wody Very Happy
no tak. nie wpadłem na to po co mu komora i to całe nakręcanie, że woda jest be, że tmx jest be, że głębokie nurkowania są be etc. BTW tak się zastanawiam czy chłopakowi ktoś pokazał kiedyś jakieś wraki - może zrozumiałby po co ludzie głęboko nurkują. tak pewnie nie wie co traci 8)

_________________
Pozdrawiam,
Jarek.
www.deepnhigh.pl
www.divingrunner.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4054774
   
NeCioR Płeć:Mężczyzna
Darek Filipiak


Stopień nurkowy: GUE FUNDiver ;)
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: DFD
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 94
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 03-09-2012, 16:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Robi się po woli loża szyderców. Może faktycznie kolega uprawia Populizm podszyty marketingiem i wszystko jasne Smile

Z drugiej strony można postrzegać to w ten sposób iż kolega rzuca nam w twarz to czym się zajmujemy.
Sam nie wiem. Wie ktoś czy wspomniany tu kolega ma takie podejście jedynie do nurkowania czy może również jest zagorzałym zwolennikiem nieprzekraczania prędkości czy celibatu, bo tak rzekomo jest bezpiecznie ??? Mr. Green

Tak sobie myślę że w przypadku stosowania tak "wyniosłych" sloganów w stosunku do nurkowania powinien stosować je również w życiu codziennym. Jakoś nie czuje przesłania kolegi. Naprawdę do kogoś to przemawia ???

Jedyne co jest pewne chyba Wink bo pewności nie mam nie widziałem tej komory. To fakt iż cegłówka mu na głowę nie spadnie gdy będzie w niej siedział na DECO.

I jeszcze jedno czy w takiej komorze jak już się kibluje to mowa jest również o "nurkowaniu" partnerskim ? Mr. Green Mieszczą się w niej dwie osoby ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
crowley Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Technical Cave Diver
Stopień instruktorski: SDI/IDF Instructor
Oznaczenie stage: STASZEK
Pomógł: 19 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 1017
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 03-09-2012, 16:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

NeCioR napisał/a:
Może faktycznie kolega uprawia Populizm podszyty marketingiem i wszystko jasne Smile
dla mnie robi czysty marketing na każdym kroku. nie tak dawno walnął niezły tekst na facebooku - zacząłem z nim dysktować na pw. znaczy próbowałem. bo jedyną odpowiedzią jaką dostawałem było przeczytaj moją książkę...

_________________
Pozdrawiam,
Jarek.
www.deepnhigh.pl
www.divingrunner.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4054774
   
Tomek Kalbarczyk Płeć:Mężczyzna
Prodiving Team


Stopień nurkowy: PSAI Adv.EAN
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: TJK
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 267
Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: 03-09-2012, 16:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
Tomek Kalbarczyk napisał/a:
nie mówiąc o jego opinii na stronie internetowej - tej o ćwiczeniach basenowych.


Masz na myśli to?


Można wykonać sam cykl nurkowań w jeziorze - bez basenowego wstępu. Odwrotnie nie!

Jeszcze chwila i będzie się nadawać stopnie po kursach odbytych w wannie. Mam nadzieję niedożyć tych czasów.



Dla mnie tekst zawsze wymiatał :) (niezależnie od tego, że nurkowie uczeni u Tomka wiele by mogli zyskać, gdyby w ich szkoleniu bardziej przyłożyć się do podstawowych umiejętności, jakie zwykle na początku drogi nurkowej solidnie ćwiczy się właśnie na basenie).


Dokładnie tak! Ma się wrażenie, że Tomek w ogóle nie zwraca uwagi na fakt że wielu, wysokiej klasy instruktorów trenuje na basenie swoich kursantów. Wielu doświadczonych nurków trenuje na basenie. Ja ćwiczyłem, ćwiczę i będę ćwiczył na basenie. Jeżeli dla kogoś jestem z tego powodu mało męski, to jest to problem tego kogoś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 03-09-2012, 17:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

crowley napisał/a:
zacząłem z nim dysktować na pw. znaczy próbowałem. bo jedyną odpowiedzią jaką dostawałem było przeczytaj moją książkę...


Yesss!!! Pożyczyć Ci? Smile Smile Smile



NeCioR napisał/a:
Robi się po woli loża szyderców.


Ależ oczywiście, przecież pisałem:

Adam Jaworski napisał/a:
takie a nie inne poglądy zacytowane na forum technicznym, to wrzucenie Strugalskiego do akwarium z piraniami w samych kąpielówkach


Bardziej na serio - ja sobie co prawda pozwoliłem na pożartowanie z Tomka tak na podwieczorek, natomiast przyznając mu trochę sprawiedliwości i puszczając kilka najbardziej kontrowersyjnych tez mimo uszu, robi moim zdaniem sporo dobrej roboty - oczywiście przy założeniu, że zwrócimy uwagę na ten bardzo duży mimo wszystko obszar, w którym w zakresie wartości i podejścia się zgadzamy a nie ten, mimo wszystko mniejszy, w którym różnice w poglądach są dramatycznie duże.

Statystyczny czytelnik tego forum prawie na pewno nie jest potencjalnym klientem Strugalskiego, taka jest prawda - choć moim zdaniem im dłużej forum czyta, tym mniej jest statystycznymi klientem prawie każdej bazy nurkowej, klubu czy federacji działającej w pewnym, dość popularnym stylu.

Jak znajdę trochę czasu pod koniec tygodnia, opiszę w kilku akapitach jak moim zdaniem funkcjonuje w realu ten tytułowy "interesujący punkt widzenia", bo go ćwiczyłem i znam osobiście, z pierwszej ręki (a wtedy nie wszystko jest już takie biało-czarne, jakie potrafi być na forum). Opiszę z pewnymi wyrzutami sumienia, bo jest wiele innych osób, którym nurkowo coś zawdzięczam i o nich jakoś nigdy nie miałem czasu pisać, ale skoro sobie robimy lożę szyderców to może po prostu od czegoś trzeba zacząć.


NeCioR napisał/a:
I jeszcze jedno czy w takiej komorze jak już się kibluje to mowa jest również o "nurkowaniu" partnerskim ? Mr. Green Mieszczą się w niej dwie osoby ???


Mieszczą się. W czasie sprężania ćwiczą podawanie tlenu ofierze wypadku, poczytaj na fejsie. Partnerstwo sięga nawet dalej - jeden gość się tam nawet na 60 metrach swojej dziewczynie podobno oświadczył Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomala Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: aowd
Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 98
Skąd: Londek Zdrój
PostWysłany: 03-09-2012, 18:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tomek Kalbarczyk napisał/a:
Dokładnie tak! Ma się wrażenie, że Tomek w ogóle nie zwraca uwagi na fakt że wielu, wysokiej klasy instruktorów trenuje na basenie swoich kursantów. Wielu doświadczonych nurków trenuje na basenie. Ja ćwiczyłem, ćwiczę i będę ćwiczył na basenie. Jeżeli dla kogoś jestem z tego powodu mało męski, to jest to problem tego kogoś.


Strasznie sie nakrecacie. Przeciez on nigdzie nie powidzial zeby nie cwiczyc na basenie...

Cytat ze strony TS:
Nie ma nic złego w kursach basenowych, nasz klub sam organizuje takie zajęcia zimą (kiedy nie ma innej możliwości szkolenia bo jeziora są zimne lub zamarznięte) ale nie mogą one ZASTĄPIĆ nurkowań w wodach otwartych!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
WW Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3 + dodatki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 423
Skąd: Łódź
PostWysłany: 03-09-2012, 18:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mały basen to jak większa wanna - nieprawdaż?

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
978858
   
crowley Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Technical Cave Diver
Stopień instruktorski: SDI/IDF Instructor
Oznaczenie stage: STASZEK
Pomógł: 19 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 1017
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 03-09-2012, 18:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

WW napisał/a:
Mały basen to jak większa wanna - nieprawdaż?
a jak:P

_________________
Pozdrawiam,
Jarek.
www.deepnhigh.pl
www.divingrunner.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4054774
   
Tomek Kalbarczyk Płeć:Mężczyzna
Prodiving Team


Stopień nurkowy: PSAI Adv.EAN
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: TJK
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 267
Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: 03-09-2012, 20:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tomala napisał/a:
Tomek Kalbarczyk napisał/a:
Dokładnie tak! Ma się wrażenie, że Tomek w ogóle nie zwraca uwagi na fakt że wielu, wysokiej klasy instruktorów trenuje na basenie swoich kursantów. Wielu doświadczonych nurków trenuje na basenie. Ja ćwiczyłem, ćwiczę i będę ćwiczył na basenie. Jeżeli dla kogoś jestem z tego powodu mało męski, to jest to problem tego kogoś.


Strasznie sie nakrecacie. Przeciez on nigdzie nie powidzial zeby nie cwiczyc na basenie...

Cytat ze strony TS:
Nie ma nic złego w kursach basenowych, nasz klub sam organizuje takie zajęcia zimą (kiedy nie ma innej możliwości szkolenia bo jeziora są zimne lub zamarznięte) ale nie mogą one ZASTĄPIĆ nurkowań w wodach otwartych!


W sumie to masz rację. Taki ma chłop punkt widzenia i niech mu będzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
waterman Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Stopień nurkowy: D-Diver
Ilość nurkowań rocznie: 120
Oznaczenie stage: Teoś
Pomógł: 6 razy
Wiek: 59
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 400
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 04-09-2012, 11:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To ja mam takie pytanko, która z federacji nakazuje prowadzić zajecia w basenie?.

A co do Tomka S, niektórzy z tu piszących ,kręcili ósemki na nocnikach, gdy on juz nurkował.
Od wielu lat prowadzi własną bazę i jakoś daje sobie radę. Ma grono ludzi, którym podoba się sposób prowadzenia przez niego zarówno szkoleń jak i bazy. Ja osobiście tez na nim nie przepadam, ale wiedzy nurkowej TS podważać nie będę.
Jestem tylko ciekaw czy postawiona komora jest sprawna i czy w bazie na etacie jest lekarz, który ją potrafi użyć do ewentualnego ratowania życia. Jeśli tak to szacunek, jeśli nie to można sobie w niej jedynie pogwizdać ( jeśli ktoś wie o czym piszę)

_________________
pozdrawiam Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
108139
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 04-09-2012, 11:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

waterman napisał/a:
A co do Tomka S, niektórzy z tu piszących ,kręcili ósemki na nocnikach, gdy on juz nurkował.


Abstrahując od Tomka i jego poglądów - za czym konkretnie przemawia ten argument? Są też tacy, którzy robią profesury w wieku 15 lat i co?

Wydaje mi się, że świat już od dość dawna nie funkcjonuje wg zasad dyktowanych przez plemienną radę starszych.

Mam dużo szacunku dla wiedzy i doświadczenia nabywanej wraz z upływającymi latami praktykowania jakiegoś zajęcia np. nurkowania. Z jednym zastrzeżeniem wiek ani lata doświadczenia nie zwalniają żadnego nauczyciela z obowiązku dokształcania się i przekazywania swoim uczniom wiedzy na dzień dzisiejszy a nie stan, kiedy uczniowie ci siedzieli na wspomnianych nocnikach.

pozdrawiam
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Grotto8 Płeć:Mężczyzna
Tomek Grochowski


Stopień nurkowy: AOWD
Wiek: 46
Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 121
Skąd: Płock
PostWysłany: 04-09-2012, 13:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Monika napisał/a:

Mam dużo szacunku dla wiedzy i doświadczenia nabywanej wraz z upływającymi latami praktykowania jakiegoś zajęcia np. nurkowania. Z jednym zastrzeżeniem wiek ani lata doświadczenia nie zwalniają żadnego nauczyciela z obowiązku dokształcania się i przekazywania swoim uczniom wiedzy na dzień dzisiejszy a nie stan, kiedy uczniowie ci siedzieli na wspomnianych nocnikach.

Pytanko do admina: Czy ten tekst zmieści się w "stopkę" ? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.