Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Interesujący punkt widzenia?
Autor Wiadomość
NeCioR Płeć:Mężczyzna
Darek Filipiak


Stopień nurkowy: GUE FUNDiver ;)
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: DFD
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 94
Skąd: Piaseczno
PostWysłany: 04-09-2012, 16:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Weterman ja powiem tylko tyle iż trochę mnie twoje słowa dotknęły/ruszyły. Swoją przygodę z nurkowaniem traktuje nadal jak dzieciństwo (bo to tylko 3 lata). Jeżeli chcesz powiedzieć iż nie mamy prawa wyrażać swoich opinii czy przemyśleń właśnie ze względu na to iż Tomek S jest zdecydowanie bardziej doświadczonym nurkowo człowiekiem od nas to osobiście uważam iż Twoja argumentacja jest mocno nietrafiona by nie powiedzieć nie na miejscu. W sumie nie rozumiem czemu ma ona służyć ??? wyjaśnisz ?

Monika dziękuję Ci za Twoje słowa, pod którymi chciałbym się również podpisać.

Weterman proszę przemyśl swój pogląd jaki wyartykułowałeś bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego iż TO forum czytają również nurasy mający zdecydowanie mniej niż 18 lat a takie wypowiedzi zdecydowanie nie zachęcają ich do brania aktywnego udziału w życiu naszej społeczności.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
waterman Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Stopień nurkowy: D-Diver
Ilość nurkowań rocznie: 120
Oznaczenie stage: Teoś
Pomógł: 6 razy
Wiek: 59
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 400
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 04-09-2012, 17:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Masz prawo wyglaszać opinie i przemyślenia jak najbardziej. Mój tekst odniósł się do krytykanctwa, nie krytyki a to jest po prostu nie ładne. Poprosił o to na samym początku Tomek. A co do nocnika? aż tak bardzo uraziło? hmm to przepraszam. Ja też na takim nocniku latałem podglądając przygotowania do wypraw nurkowych mojego Taty i jego kolegów. Na tym forum piszą też ludzie wyszkoleni przez TS , którzy sa naprawdę dobrymi płetwonurkami i myślę, że niechętnie czytają o tym jaki to ich instruktor jest zacofany i niedouczony.

_________________
pozdrawiam Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
108139
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 04-09-2012, 20:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarku,


waterman napisał/a:
A co do nocnika? aż tak bardzo uraziło?


A co mogło w tym urazić? to jedynie niemerytoryczny argument, często używany a niewiele lub nic niewnoszący. Zwróciłam na niego uwagę bo uważam, że rozwadnia każda dyskusję.

W zdecydowanej większości z przyjemnością czytam Twoje posty i nie odebrałam tego jako czegoś obrażliwego Smile. Tym bardziej, że nocnika używał każdy z nas - ja jedynie uważam, że nie bardzo ma znaczenie, w której dekadzie, którego wieku Smile.

Pozdrawiam
Monika
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Piotr Szewczyczak Płeć:Mężczyzna
PIT


Stopień nurkowy: ext range itda
Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 144
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 04-09-2012, 21:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To i pozwolę sobie przyłączyć się do dyskusji, nie nagonki:)
Co by nie mówił chyba nikt nie zakwestionuje, że mimo paru mniejszych lub większych błędów książka "wypadki nurkowe" wniosła sporą dawkę wiedzy i przede wszystkim uświadomiła wielu jej czytelnikom takie pojęcia jak lawina zdarzeń czy też fakt, że wypadek zaczyna się najczęściej już na powierzchni.
Niezależnie od autora, ja osobiście tą pozycję oceniam wysoko:) bo podstawowe przesłanie brzmi myśl i przewiduj. I uważam, że warto ją polecać każdemu nie tylko początkującym do przeczytania.
Co do innych się nie wypowiadam w ręku nie miałem.
Trochę też mam wrażenie, że przesadzacie z krytyką w końcu każdy ma prawo na swój pomysł co do świadomego i bezpiecznego nurkowania, nawet jeśli oznacza to pływania na max 6m... Smile z komorą na plecach...WinkVery Happy
ps. notabene znaczne grono szanownego forum wykonuję sporą liczbę takich nurkowańVery HappyVery Happy no może bez komory..Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Jarosław Futro Płeć:Mężczyzna
futrzak


Stopień nurkowy: OWD
Ilość nurkowań rocznie: 10
Pomógł: 1 raz
Wiek: 49
Dołączył: 29 Sie 2010
Posty: 40
Skąd: Nowy Targ
PostWysłany: 04-09-2012, 21:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KSD napisał/a:
Adam Jaworski napisał/a:
Odeśle Cię do swojej książki, a wtedy ja ją bardzo chętnie mogę Ci pożyczyć


To przy najbliższej okazji, chętnie pożyczę Smile

I ja jestem chętny na pożyczenie, jeśli jest taka możliwość
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1548205
   
WW Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: P3 + dodatki
Pomógł: 1 raz
Wiek: 67
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 423
Skąd: Łódź
PostWysłany: 05-09-2012, 09:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

waterman napisał/a:
Na tym forum piszą też ludzie wyszkoleni przez TS , którzy sa naprawdę dobrymi płetwonurkami i myślę, że niechętnie czytają o tym jaki to ich instruktor jest zacofany i niedouczony.


Jego "wina" polega na tym, że nie podchodzi bezkrytycznie do nowych trendów w nurkowaniu. Pokazuje, że można nurkowanie wykonać w oparciu o standardy obowiązujące wiele lat termu i nie być niewolnikiem ciągłej pogoni za coraz liczniejszymi plastikami, ograniczającymi coraz bardziej swobodę "swobodnego" nurkowania.
Niestety, to psuje szyki "nowoczesnych " nurków. Ja ich nawet rozumiem. Zrobić setki kursów, wywalić kupę kasy i własnego czasu a na końcu dowiedzieć się, że to można inaczej. Razz

_________________
Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
978858
   
Tomek Kalbarczyk Płeć:Mężczyzna
Prodiving Team


Stopień nurkowy: PSAI Adv.EAN
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: TJK
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 267
Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: 05-09-2012, 10:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

WW napisał/a:
waterman napisał/a:
Na tym forum piszą też ludzie wyszkoleni przez TS , którzy sa naprawdę dobrymi płetwonurkami i myślę, że niechętnie czytają o tym jaki to ich instruktor jest zacofany i niedouczony.


Jego "wina" polega na tym, że nie podchodzi bezkrytycznie do nowych trendów w nurkowaniu. Pokazuje, że można nurkowanie wykonać w oparciu o standardy obowiązujące wiele lat termu i nie być niewolnikiem ciągłej pogoni za coraz liczniejszymi plastikami, ograniczającymi coraz bardziej swobodę "swobodnego" nurkowania.
Niestety, to psuje szyki "nowoczesnych " nurków. Ja ich nawet rozumiem. Zrobić setki kursów, wywalić kupę kasy i własnego czasu a na końcu dowiedzieć się, że to można inaczej. :P


Ojej - teraz to zabrzmiało jakby TS co najmniej padał ofiarą jakiejś krwiopijczej korporacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 05-09-2012, 10:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

NeCioR napisał/a:
Tomek S jest zdecydowanie bardziej doświadczonym nurkowo człowiekiem od nas

nie jestem pewien czy można mówić o dużym doświadczeniu "nurkowym" u człowieka, który ma klapki na oczach i kilkadziesiąt lat robi ciągle to sam w ten sam sposób nie dopuszczając nowej wiedzy

pewnie, że gorączkę można zbijać za pomocą pijawek - dla mnie tacy ludzie to właśnie odpowiednicy medyków sprzed wielu lat - pijawki i tyle - po co nowoczesne leki?

a nieudolne próby dyskredytowania zdobywania nowych umiejętności i wiedzy poprzez kursy to domena ludzi, którzy uświadomili sobie, że na naukę to są już zbyt leniwi i nie za bardzo im wchodzi...
poza tym nikt nie chce się dowiedzieć, że tak na prawdę przez tyle lat sukceswnie uszkadzał sobie organizm bo jego instruktor kilkadziesiąt lat temu nie miał cienia świadomości pewnych zagrożeń, które daje nowa wiedza...

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
waterman Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Stopień nurkowy: D-Diver
Ilość nurkowań rocznie: 120
Oznaczenie stage: Teoś
Pomógł: 6 razy
Wiek: 59
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 400
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 05-09-2012, 11:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ojej - teraz to zabrzmiało jakby TS co najmniej padał ofiarą jakiejś krwiopijczej korporacji.

Myśle, że nie. Po prostu ma własną drogę.

_________________
pozdrawiam Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
108139
   
Monika Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: T1, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN/SPTGLD
Oznaczenie stage: SUS
Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 07 Lut 2006
Posty: 960
Skąd: koniec świata:)
PostWysłany: 05-09-2012, 11:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Smile Jak to jest możliwe, że Tomek mówiąc o innych, że nurkują "nieetycznie" ma "swoją drogę" a inni mówiąc, że Tomek nie rozumie na czym polegają nurkowania na mieszaninach innych niż powietrze (ewentualnie nitrox) nie mają swojej drogi tylko atakują Tomka?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
tomaszg Płeć:Mężczyzna


Wiek: 50
Dołączył: 13 Lut 2008
Posty: 434
Skąd: szczecin
PostWysłany: 05-09-2012, 12:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

crowley napisał/a:
BTW tak się zastanawiam czy chłopakowi ktoś pokazał kiedyś jakieś wraki - może zrozumiałby po co ludzie głęboko nurkują. tak pewnie nie wie co traci

jak sobie czytam takie posty i patrze na wiek autora to mam takie przemyślenia że ta pogoń za nowoczesnością strasznie "niszczy" człowieka. Może warto poznać własne ograniczenia i pogodzić się z faktem że ciągły rozwój jest ponad nasze siły.

_________________
pozdrawiam
Tomasz
--------------------------------------------------------
THE TRUTH IS OUT THERE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
WojtekC Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: iantd
Wiek: 42
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 62
Skąd: Łódź
PostWysłany: 05-09-2012, 16:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tomaszg napisał/a:
[...] pogoń za nowoczesnością ....

Ale jaką tu pogoń widzisz i za jaką nowoczesnością Shocked ? Użycie TMX do nurkowań głębokich uważasz nowoczesnością? Powiedz proszę, bo już się zgubiłem co jest dla Ciebie nowe, a co stare ?

Osobiście uważam, że przekazywanie przestarzałej wiedzy/umiejętności mających bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie jest skrajnie nieodpowiedzialne i jako takie powinno być eliminowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
waterman Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Stopień nurkowy: D-Diver
Ilość nurkowań rocznie: 120
Oznaczenie stage: Teoś
Pomógł: 6 razy
Wiek: 59
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 400
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 05-09-2012, 16:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

WojtekC napisał/a:
Osobiście uważam, że przekazywanie przestarzałej wiedzy/umiejętności mających bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie jest skrajnie nieodpowiedzialne i jako takie powinno być eliminowane.

Możesz podać przykład takiej przestarzałej i niebezpiecznej wiedzy, którą należy wyeliminować?

_________________
pozdrawiam Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
108139
   
WojtekC Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: iantd
Wiek: 42
Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 62
Skąd: Łódź
PostWysłany: 05-09-2012, 17:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

waterman napisał/a:
WojtekC napisał/a:
Osobiście uważam, że przekazywanie przestarzałej wiedzy/umiejętności mających bezpośrednie przełożenie na nasze zdrowie jest skrajnie nieodpowiedzialne i jako takie powinno być eliminowane.

Możesz podać przykład takiej przestarzałej i niebezpiecznej wiedzy, którą należy wyeliminować?


Jak zapewne zauważyłeś moja odpowiedź bezpośrednio odnosiła się do wpisu Tomka, który jeśli Go dobrze zrozumiałem w swoisty sposób neguje postęp. Jeśli chcesz przykład to proszę bardzo: wyobraź sobie, że studenci medycyny są uczeni przez wykładowców, których wiedza zatrzymała się na tej z przed 20-40 lat... Konsekwencją czego jest np. nadal używanie talidomidu - rozumiesz już teraz o czym mówię? To samo dotyczy nauki nurkowania... szczerze powiedziawszy to nie chce mi się teraz wyszukiwać konkretnych przykładów, ale generalnie zasada jest ta sama. Chcesz nurkować jak Ci się podoba - Twoja sprawa, ale jeśli nauczasz to powinieneś to robić w oparciu o aktualny stan wiedzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
crowley Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Technical Cave Diver
Stopień instruktorski: SDI/IDF Instructor
Oznaczenie stage: STASZEK
Pomógł: 19 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 1017
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 05-09-2012, 18:39    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

tomaszg napisał/a:
crowley napisał/a:
BTW tak się zastanawiam czy chłopakowi ktoś pokazał kiedyś jakieś wraki - może zrozumiałby po co ludzie głęboko nurkują. tak pewnie nie wie co traci

jak sobie czytam takie posty i patrze na wiek autora to mam takie przemyślenia że ta pogoń za nowoczesnością strasznie "niszczy" człowieka. Może warto poznać własne ograniczenia i pogodzić się z faktem że ciągły rozwój jest ponad nasze siły.
sry ale o co Ci chodzi? bo jeśli chodzi o zacytowany przeze Ciebie tekst to nie wiem czy zauważyłeś, ale jest ironiczny...

_________________
Pozdrawiam,
Jarek.
www.deepnhigh.pl
www.divingrunner.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4054774
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.