Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Demo Night
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 30-10-2012, 21:47   Demo Night Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Ciągle nie mogę się spotkać z niektórymi z Was - wyjazd, praca, różne inne zaległości nam w tym przeszkadzają.

Może zatem uda się porozmawiać na tematy różne 24 listopada na Demo Night w klubie Buddy?
Zainteresowanych zapraszam na dwie pogadanki, które będę miał przyjemność poprowadzić:

o 19:00 porozmawiamy o tym jak używać systemów grzewczych oraz jak w prosty sposób ograniczyć zużycie gazu wykorzystując właściwie nasze automaty.
Zaprezentuję rozwiązania, które pozwalają mi na komfortowe nurkowania z długimi czasami dennymi w bardzo zimnej wodzie. Zahaczymy o planowanie dekompresji w takich nurkowaniach, ale także zajmiemy się tematem ogrzewania w kontekście nurkowań rekreacyjnych.
Ta cześć naszego spotkania obejmie również sprawy związane z tym jak zmusić do maksymalnej współpracy nasz automat. Zbliża się zima, więc chętnie podzielę się moimi spostrzeżeniami w zakresie używania automatów pod lodem. Zdradzę tajemnicę niezamarzającego automatu używanego w temperaturze poniżej 0st mimo, że w butli było sporo wody...

Drugie spotkanie o 21:00
Tutaj tematem będzie to wszystko co wiąże się z Global Underwater Explorers czyli GUE.
Opowiem kto może zostać nurkiem GUE i jak najprościej zrobić to będąc początkującym nurkiem rekreacyjnym. Postaram się rozwiać Wasze wątpliwości w sprawach kontrowersyjnych związanych z naszą organizacją - czyli będzie o plotkach Smile.
W tej części porozmawiamy także o Projekcie BUR czyli o możliwościach nurkowania na wrakach Bałtyku dla każdego kto lubi wraki i nurkowania zgodne z zasadami GUE nie będąc jeszcze nurkiem GUE.

Mam nadzieję, że wystarczy nam czasu i będę mógł podzielić się z Wami wrażeniami z moich najciekawszych nurkowań wrakowych, oceanicznych i jaskiniowych. Wyjaśnię tu sprawę jaskini, którą odkryliśmy ponad 15 lat temu na Koparkach, a o której mało kto wie...


Jeżeli ktoś się wybiera - dajcie znać.


Do zobaczenia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 30-10-2012, 22:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi się podoba ta inicjatywa Smile Czekoladą również będziesz częstował, czy każdy jako wpisowe przywozi kubek własnej? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 30-10-2012, 22:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
Czekoladą również będziesz częstował, czy każdy jako wpisowe przywozi kubek własnej?

Hm...
Podobno w ubiegłym roku przewinęło się tam ponad 200 osób - nie mam tylu termosów Crying or Very sad ...

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 30-10-2012, 22:27   Re: Demo Night Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
/.../24 listopada na Demo Night w klubie Buddy?


ja chętnie się wybiorę.
Zerknąłem z ciekawości na http://buddy.pl/, ale nie widzę informacji o imprezie. Co poza Twoimi "spotkaniami z ciekawym człowiekiem" jest w planach, Wojtku?

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 30-10-2012, 22:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jest jeszcze kilku prelegentów i jacyś wystawcy sprzętu.
Szersza informacja ukaże się pewnie niedługo.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 30-10-2012, 23:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Aha, czyli tu mamy informacje "first minute" Smile
No to do zobaczenia.

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Dagmara Beger Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: AOWD SSI
Dołączyła: 04 Paź 2012
Posty: 23
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 16-11-2012, 13:21   Re: Demo Night Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Hej.
(...)

Jeżeli ktoś się wybiera - dajcie znać.


Do zobaczenia,
Wojtek


Wybieram się razem z synem. Mamy nadzieję dowiedzieć sie więcej o projekcie BUR Smile Bardzo ciekawa inicjatywa.

Pozdrawiam,
Dagmara
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16-11-2012, 13:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dagmara Beger napisał/a:
Wybieram się razem z synem.

Super!
Mam nadzieję, że mimo późno nurkowej pory nie będziecie ziewać Wink.

Do zobaczenia,
Wojtek


PS.
Na stronie Buddy jest już afisz, a na nim lista prelegentów i firm biorących udział.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Marcin Klimczuk Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: kilka :)
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Polska
PostWysłany: 16-11-2012, 18:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ja się wybieram, a przynajmniej mam taki plan. Od wczoraj mam mały (mam nadzieję) problem zdrowotny z moim psem więc plan może jeszcze ulec modyfikacji ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 16-11-2012, 23:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Lecz psa i przybywaj salut .

Tymczasem zwędziłem program z fejsbuka

Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych wykładów:
19:00 - Wojtek Filip (Instruktor Tec/Rec GUE. Założyciel Dive Trek Group) opowie o dwóch tematach; „,Systemy grzewcze a bezpieczeństwo nurkowania" oraz ,,Technika używania automatów oddechowych"

20:00 – Piotr Kędzia Stępkowski (Course Director PADI, CN Buddy) spojrzy na nurkowanie okiem profesjonalisty. Poszuka odpowiedzi na pytanie, czy nurkowanie to zawód czy pasja?

21.00 – wykład Wojtka Filipa zatytułowany: ,,Kto może zostać nurkiem GUE? Prawda i Mity"oraz ,,Projekt BUR(Baltic Underwater Research)"

22:00 - Kamil ,,Jakuza" Jaczyński zaprezentuje nam czym jest GEPN (Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska) oraz przybliży nam kilka ciekawych nurkowisk w pobliżu Warszawy


Oczywiście przygotowaliśmy dla Was także możliwość zapoznania się z sprzętem renomowanych firm takich jak:

TUSA
POSEIDON
INTOVA
SEAWOLF
DEVOLD
XDEEP
AMMONITE SYSTEM
NO GRAVITY
SCUBA SERVICE
CAMARO
SHERWOOD
OTTER WATERSPORTS



WSTĘP WOLNY! ZAPRASZAMY!

Adres:
Centrum Nurkowym Buddy
al. Komisji Edukacji Narodowej 11
(tuż przy stacji Metro Kabaty)

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojciech Gajowniczek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 8 razy
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 229
Skąd: Tarnów
PostWysłany: 17-11-2012, 09:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtku, czy będzie dostępne wideo z twoich wykładów ? Nie mogę przybyć a tematy są bardzo interesujące.



--
W.G
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 17-11-2012, 15:03    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Nie spodziewam się możliwości nagrywania wykładów.
Jednak nic straconego - w zasadzie cały materiał, o którym będziemy rozmawiać jest na forum. Powiedziałbym nawet, że temat drugiego wykładu GUE/BUR jest potraktowany na forum zdecydowanie szerzej.

Ciekawostką jest zazwyczaj temat "Jak używać automatu" - bo to przecież proste: wkładamy do ust i oddychamy. Na forum opisywałem wielokrotnie typowe błędy pracy z automatem, ale praktyka pokazuje, że lepiej to pokazać Smile.

Ogrzewanie to temat ciągle nowy. Przez niedoświadczonych nurków ogrzewanie traktowane jest często jako substytut ciepłego ocieplacza. Wyprowadzenie z błędu, wskazanie plusów ale także minusów podwodnej "klimatyzacji" okazuje się być pomocne przy ewentualnym wyborze. Sprawa staje się ciekawsza w momencie kiedy nurkujemy dłużej i głębiej...

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 24-11-2012, 15:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.

W ostatniej chwili dotarła do mnie niewielka przesyłka, a w niej bounce bounce modele V2 ICE (prawy i lewy) - zabieram je oczywiście ze sobą salut .

Rozmawiałem z jednym z organizatorów - podobno zapowiedziała się taka liczba uczestników, że od południa chłopaki przestawiają to i owo w klubie, żeby się lepiej zmieścić Shocked .

Przez cały czas jestem do waszej dyspozycji, więc jeżeli ktoś ma ochotę pogadać - zapraszam. Przyjadę wcześniej to może będzie łatwiej Smile.


Do zobaczenia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Mateusz Nowaczyk Płeć:Mężczyzna
MentoS


Stopień nurkowy: GUE FT , Mine IANTD
Ilość nurkowań rocznie: 70
Stopień instruktorski: Adv.Ean IANTD
Ubezpieczenie: DAN PRO SILVER
Oznaczenie stage: MentoS
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 179
Skąd: Zakopane
PostWysłany: 24-11-2012, 16:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
W ostatniej chwili dotarła do mnie niewielka przesyłka, a w niej modele V2 ICE (prawy i lewy)


ŁADUJ FOTY !!!!!

_________________
Pozdrawiam

MentoS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 24-11-2012, 16:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mateusz Nowaczyk napisał/a:
ŁADUJ FOTY !!!!!

Na forum mamy przedpremierowe zrzuty z programu - więc już widać.
Natomiast niejaki Szyderca przycisnął mnie i wymusił, że modele pierwszy raz pokażę na Demo Night - no i uległem Embarassed .

Ale w tajemnicy powiem, że na żywca, nawet takie z plastiku są fajniejsze niż się spodziewałem. Niby wiem ile to jest 5cm, ale okazało się, że nie wiem, bo jakoś mniej... scratch .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.