Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
KONKURS FOTOGRAFICZNY ,,Nurkowanie w obiektywie"
Autor Wiadomość
Kuba Janowicz Płeć:Mężczyzna
Szyderca


Stopień nurkowy: STUDENT
Oznaczenie stage: $
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 191
Skąd: ZzZ FoTeLa :D
PostWysłany: 02-07-2013, 14:25   KONKURS FOTOGRAFICZNY ,,Nurkowanie w obiektywie" Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem




Witajcie!

Tak jak obiecaliśmy. Jest KONKURS!!!z SUPER NAGRODAMI!!!

TEMATEM KONKURSU jest ,,Nurkowanie w obiektywnie"

Tematyka zdjęć jest dowolna. Może byc nurek pod woda ale i na powierzchni na wraku jak i na rafie itdi. Motywem przewodnim jest osoba nurka lub nurków w obiektywnie.


Zasady KONKURSU:

KONKURS będzie się składał z 2 etapów. Kierowany jest do amatorów nurkowania. Każdy może wziąć w nim udział. Zasady są proste i przejrzyste. 1 osoba jedno zdjęcie

ETAP I - zgłoszenia fotografii do konkursu. Prosimy o przesłanie podpisanego kwestionariusza zgłoszeniowego wraz ze zdjęciem na adres nurkowedemodays@gmail.com do dnia 25 lipca 2013 roku.

Kwestionariusz zgłoszeniowy do KONKURSU znajdziecie pod linkiem poniżej.
http://www.sendspace.pl/file/1e86d3bcc17a60275a7503b


Etap II - czyli głosowanie. KONKURS jest realizowany w oparciu o platformę FACEBOOKa. Od dnia 27 lipca na stronie www.facebook.com/NurkoweDemoDays znajdziecie galerie konkursową. Zdjęcia będą w chronologii otrzymania wraz z podanym tytułem, autorem i opisem. Kryterium wygranej jest liczba ,,LUBIE TO". Wygra to zdjęcie które zdobędzie największą liczbę tzw LAJKÓW. Zostaną one zliczone 28 września. Wyniki zostaną oficjalnie ogłoszone podczas KONFERENCJI NURKOWEJ NA ZAKRZÓWKU gdzie zawitają także Nurkowe Demo Days . Nagrody zostaną przekazane zwycięzcom osobiście lub zostaną przesłane.




NAGRODY:

I Miejsce - Skrzydło z uprzężą GHOST od Xdeep

II Miejsce- kamizelka z systemem ogrzewania od SANTI

III Miejsce - Zestaw sprzętu TUSA (maska, fajka, płetwy z serii Freedom i SOLA)

IV Miejsce - Torba IQ or LOGBOOK - od VEKTOR SPORT(dystrybutora produktów IQ w POLSCE)



ORGANIZATORZY
NurkoweDemoDays


SPONSORZY:

XDEEP
SANTI
TUSA - której dystrybutorem jest VektorSport Serwis
IQ Company Polska -którego dystrybutorem jest VektorSport Serwis


Patronat medialny:

Divers24
www.facebook.com/divers24

FreeFrog.pl - ScubaDiving Film Festival
www.facebook.com/Freefrogpl


W razie pytań prosimy o kontakt

nurkowedemodays@gmail.com

Pozdrawiamy Nurkowo!


Więcej informacji znajdziecie na
www.facebook.com/NurkoweDemoDays

lub

https://www.facebook.com/events/139117839626600/

_________________
...:::٠●$zYd€rCa● ٠ :::...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3248800
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 02-07-2013, 17:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wygra królik o największej liczbie kumpli a nie najlepsze zdjęcie... Sad
Znów chodzi o ilość odsłon a nie o rzeczywiste nagrodzenie najlepszej pracy.

Prace powinny być oznaczone godłem a nie nazwiskiem. Nazwiska przekazuje się w kopertach oznaczonych godłem i otwiera po ogłoszeniu wyników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Kuba Janowicz Płeć:Mężczyzna
Szyderca


Stopień nurkowy: STUDENT
Oznaczenie stage: $
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 191
Skąd: ZzZ FoTeLa :D
PostWysłany: 02-07-2013, 19:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A jak to logistycznie wykonać. Był pomysł z komisją JURY ale zaraz byłoby że sitfa.

_________________
...:::٠●$zYd€rCa● ٠ :::...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3248800
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 02-07-2013, 19:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
Wygra królik o największej liczbie kumpli a nie najlepsze zdjęcie... Sad
Znów chodzi o ilość odsłon a nie o rzeczywiste nagrodzenie najlepszej pracy.


Niestety , takie są tego typu konkursy , generalnie należy je omijać z daleka , jeżeli poważnie podchodzi się do fotografii .
Na FN ktoś podał informację że w regulaminie jest przekazanie praw wszelakich do przesłanych prac na każdy rodzaj publikacji i na wszechczasy . Szukanie jelenia Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 02-07-2013, 21:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kuba Janowicz napisał/a:
A jak to logistycznie wykonać.
Ja nie wiem ale mój tata wie doskonale Smile Wystarczy z nim pogadać Smile

Kuba Janowicz napisał/a:
Był pomysł z komisją JURY ale zaraz byłoby że sitfa.
Tu także pomoc fachowca była by pomocna Wink

Wiem jedno: lepiej NIE robić niż robić tak jak zostało zrobione.

Możliwość zagrań nieuczciwych jest zawsze. Członkowie Jury powinni być wystarczająco uczciwi aby w przypadku prób manipulacji natychmiast i nieodwołalnie dyskwalifikować prace. Powinni po pierwsze nie mieć "kontaktów" w środowisku nurkowym. Po drugie było by dobrze poprosić o sędziowanie Artystów a nie "dzieciaki" zza monitora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 03-07-2013, 07:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
Powinni po pierwsze nie mieć "kontaktów" w środowisku nurkowym.


Z tym może być trudno , dobrze było by, aby osoby zasiadające w jury konkursów o tematyce podwodnej miały styczność z tego typu fotografią i nurkowaniem . Oczywiście nie wszystkie . Z drugiej strony pożądane było by , aby jury było zróżnicowane , uwidaczniają się wtedy różne punkty widzenia i gusta oceniających .

Cytat:
Był pomysł z komisją JURY ale zaraz byłoby że sitfa.


Lepiej tak , bo przecież i tak znajdą się w ten sposób oceniający komisję jury , niż kolejne wpisy na forach " biore udział w konkursie , proszę o głos, bardzo chciałbym wygrać " . Czy to nie jest jawna sitwa tylko ze strony uczestników ??? Wink I dziecinada ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 03-07-2013, 09:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

piotrkw napisał/a:
bo przecież i tak znajdą się w ten sposób oceniający komisję jury , niż kolejne wpisy na forach " biore udział w konkursie , proszę o głos, bardzo chciałbym wygrać " . Czy to nie jest jawna sitwa tylko ze strony uczestników ??? I dziecinada ??

Trafna obserwacja. Zawsze ciekawiło mnie jak to możliwe, że biorący udział w konkursie/ głosowaniu rozsyła informacje o tym, żeby głosować na niego?
"XXX bierze udział w konkursie - głosujmy na niego" - a to czy jest lepszy od innych jakoś nas nie interesuje?


Odnoszę wrażenie, że konkursy tego typu mają na celu osiągnięcie celów reklamowych założonych przez sponsorów, a sam konkurs jest "ciekawym" tłem - szkoda tylko osób rozpoczynających karierę fotograficzną, które robią fajne prace i liczą na obiektywną ocenę.

...a że dzieje się tak w wielu różnych miejscach?
Moja ostatnia obserwacja to wystawa... kotów Shocked . W czasie jej trwania odbywają się zawody na najlepszego kota (podzielone na różne kategorie). Zastanawiające było to, że każdy mruczek zapowiadany był jako "Pankracek z hodowli Najlepsze koty świata z Paryża", a udział brał również Bonifacy, którego hodował zwykły Jan Kowalski tak samo dbający o czystość rasy i tutaj klops. Futrzaki możnaby oznaczyć przecież numerami, przydzielić im wolontariuszy mierzących długość ogona i po sprawie, a hodowców w czasie oceny zaprosić na kawę 8) .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Kuba Janowicz Płeć:Mężczyzna
Szyderca


Stopień nurkowy: STUDENT
Oznaczenie stage: $
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 191
Skąd: ZzZ FoTeLa :D
PostWysłany: 03-07-2013, 10:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Panowie. Przekazanie praw jest tylko na potrzebę konkursu. Ja to pilotuje i nie będę handlował zdjęciami. Kwestionariusz został użyty z innego konkursu. Ta kwestia jest prosta. CO do samego konkursu. Ma on być dla każdego. Ma być prosty i dostępny. Jeśli ludzie będa widzieli zdjęcia zagłosują na te zdjęcia które im sie podobają. JURY - proszę bardzo. Ale kilka postów niżej zaraz powstanie info że kolega kolegę wspiera bo kolega jest w JURY. I tak z górki. Wiec nikt jelenia nie szuka. Do emauila dostep mam ja i tylko ja i do FB NurkowychDemoDays tez mam tylko ja wiec. W magazynie dla dorosłych albo na rozkładówce w gazecie nie znajdziesz swojego zdjęcia

Zasada jest PROSTA - galeria zdjęć i ludzie wybierają.

_________________
...:::٠●$zYd€rCa● ٠ :::...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3248800
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 03-07-2013, 13:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kuba Janowicz napisał/a:
Panowie. Przekazanie praw jest tylko na potrzebę konkursu.


Przeczytaj więc co podpisują potencjalni uczestnicy konkursu , a co sam napisałeś i firmujesz

"oraz że przenoszę bezpłatnie na Organizatorów NurkowychDemoDays prawa autorskie i pokrewne do przesłanych przeze mnie zdjęć, na następujących polach eksploatacji: nieograniczonego w czasie korzystania i rozporządzania zdjęciami, a w szczególności: publicznego wykorzystania zdjęć, utrwalenia i zwielokrotnionego druku, wykorzystywania w celach marketingowych, promocyjnych,"

Nie , żebym się czepiał , Wink ale jak juz coś piszemy to ... piszemy. Bo w końcu konkurs poważny ma być Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 03-07-2013, 13:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
szkoda tylko osób rozpoczynających karierę fotograficzną, które robią fajne prace i liczą na obiektywną ocenę.


Dokładnie tak , dlatego z punktu widzenia artystycznego udział w tego typu konkursach mija się z celem . I nikomu z początkujących czy bardziej zaawansowanych ich nie polecam . Osiągający wyższy poziom sami już wiedzą co omijać Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 03-07-2013, 13:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Myślę, że powyższy zapis dot. praw autorskich miałby sens, gdyby dotyczył laureatów. Stosowanie go wobec każdej pracy nadesłanej na konkurs jest moim zdaniem drobnym przegięciem.

Chętnie bym coś pstryknął i Wam wysłał, ale niestety nie będę w stanie skompensować lichej jakości zdjęcia odpowiednio imponującą liczbą znajomych na facebooku... Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 03-07-2013, 16:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Kuba nie ma się co oszukiwać, Konkurs jest po to aby zwiększyć oglądalność/popularność strony. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, bo i tak jest to lepsza forma reklamy niż wystawienie hasła "rozdamy 500 iphonów wpiszcie tylko kolor i zalajkujcie".

Taki konkurs jest lepszy niż kilka innych ogłoszonych wcześniej, gdzie główna nagroda to 300-500 zł, wyniki nie są znane i generalnie lipa straszna.
W tym konkursie są przynajmniej jakieś konkretne nagrody i to na pewno przyciągnie wielu chętnych.

Oczywiście zgadzam się z chłopakami, że w takim konkursie nie ma szans wygrać najlepsze zdjęcie. Kiedyś brałem udział w konkursach, w tych ocenianych przez jury przyjemnie mi było przegrywać ze zdjęciami na prawdę dobrymi. W takim na FB szkoda mi było tych, którzy zrobili zdjęcia dużo lepsze od moich ale również nie mieli szans z uwagi na małą liczbę znajomych.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Asia Miziuła Płeć:Kobieta
Aithne


Stopień nurkowy: P2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 27 Cze 2013
Posty: 24
Skąd: W-wa
PostWysłany: 03-07-2013, 18:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

konkurs fajny Smile
Zasady konkursowe troszki do dopracowania...ale to już przedmówcy powiedzieli.
A nie można po prostu dać ludziom do oglądania i głosowania samych zdjęć, bez żadnych podpisów czyje to jest? I byłoby po kłopocie Wtedy rzeczywiście głosowano by na najładniejsze/najlepsiejsze/najfajniejsze i żadna komisja nie byłaby potrzebna. Po konkursie zdjęcie wygrywające dopiero zostałoby opatrzone informacją kto je zrobił. A..i ten co zbiera plus jego rodzina/współpracownicy nie mogliby w konkursie brać udziału.
Nie prościej tak?

_________________
nie śpimy, nie ziewamy, nie gadamy...nurkujemy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Kuba Janowicz Płeć:Mężczyzna
Szyderca


Stopień nurkowy: STUDENT
Oznaczenie stage: $
Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 08 Sie 2008
Posty: 191
Skąd: ZzZ FoTeLa :D
PostWysłany: 03-07-2013, 20:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Temat się widzę rozwija. Więc tak się zrobi jak pisała Asia. Czyli damy zdjęcia bez opisów. Straszny tekst o prawach autorskich poprawiony. Co do konkursu. Strona nie musi się reklamować bo jest to cykliczna impreza. Tworząc idee KONKURSU chciałem i chce go zrobić dla ludzi. I jest to prosta forma. Nie zgadzam się z podejściem że wygra ten co ma dużo znajomych. Kilka konkursów już było gdzie głosowano masowo na stronie internetowej i co ciekawe nikt nie zarzucał kto ma więcej znajomych a zasięg był większy. Na Facebooku może poLUBIć tylko użytkownik facebooka. Celem realizacji konkursu jest jego dostępność dla wszystkich. Nawet dla człowieka z sup[er sprzętem i sprzętem choćby analogowym. Jak damy JURY(oprócz zarzutów o faworyzowanie) staniemy z problemem że wystawione zostaną mega foty a ludzie powiedzą żę nie chcą brać udziału bo nie mają takich super zdjęć. Doceńcie szczere intencje a zamiast narzekać może zaproponujecie inną formę . Bardziej sprawiedliwą i atrakcyjną. Bo narzekać to nasza polska specjalność. Obecnie zgłoszonych jest około 15 zdjęć

_________________
...:::٠●$zYd€rCa● ٠ :::...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3248800
   
piotrkw Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 41 razy
Wiek: 61
Dołączył: 09 Kwi 2008
Posty: 1269
Skąd: Trójmiasto
PostWysłany: 03-07-2013, 20:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Asia Miziuła napisał/a:
A nie można po prostu dać ludziom do oglądania i głosowania samych zdjęć, bez żadnych podpisów czyje to jest?



Trudne , zalinkują i roześlą do przyjaciół i znajomych królika aby wiedzieli na które klikać . Naprawdę tego typu "głosowania" są bez sensu . Ale z punktu widzenia organizatora jest ok. A jemu w końcu o to chodzi , jak napisał Tomek .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.