Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Operator sieci komórkowej - co wybrać?
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 31-12-2013, 14:32   Operator sieci komórkowej - co wybrać? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Po ostatniej analizie opłat za połączenia i transfer danych zachwiana została moja wiara w jednego operatora, który dba o swojego wiernego od chyba 20? lat klienta (mój obecny nr kupiłem w pierwszym roku działania mojej sieci, a było to jakoś na początku lat 90 tych ubiegłego wieku Rolling Eyes - od tamtej pory zmieniam tylko plany taryfowe) . Rozmowa z działem obsługi klienta tylko potwierdziła moje spostrzeżenia. Niewykluczone, że innni operatorzy działają dokładnie tak samo, więc może czas na zmianę?

Z telefonu korzystam głównie w Polsce i UE.
Nie używam smartfona w sensie pracy w Internecie - telefon to rozmowy i sms'y.
Do połączeń internetowych służy mi komputer, któremu wsadziłem drugą kartę abonamentową tego samego operatora, a która obsługuje tylko połączenia internetowe.
Dotychczasowy operator pozwala mi na połączenia niemal z każdego miejsca, a podobno nie wszyscy mają się tak fajnie.

Na rynku mamy w tej chwili coś koło 5 operatorów - macie jakieś swoje przeanalizowane typy, czy któryś z nich jest wart szczególnej uwagi?


Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 31-12-2013, 14:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ma byc beztrosko czy tanio Wink?

Wojtek Filip napisał/a:
macie jakieś swoje przeanalizowane typy, czy któryś z nich jest wart szczególnej uwagi?


Na moje potrzeby sprawdzaja sie dwa aktywne prepaidy (PL i DE) + "jednorazowki" gdy jestem dluzej za granica, ale u Ciebie moze byc calkiem inaczej. Jestes w stanie sprawdzic, mniej wiecej, gdzie i jak dlugo gadasz?

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Paweł Seweryniuk Płeć:Mężczyzna
nurkujemy-nie gadamy

Stopień nurkowy: tmx
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: dan
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 399
Skąd: Stolyca
PostWysłany: 31-12-2013, 14:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Około rok temu miałem podobny delemat. Przez parę ładnych lat korzystałęm z Orange.
Kilka razy wyjeżdzałęm za granice gdzie musiałem korzystać z internetu(głwonie nawigacja) i dużo telefonować.
Za pierwszym razem po prostu korzystałęm nie zdając sobie sprawy z kosztów- po powrocie rachunek ponad 1000zł. następnym razem (gdzie też wiedziałem że bede dużo korzystał) starałem ograniczać się do minimum - rachunek ponad 1000zł Evil or Very Mad

Przed kolejnym wyjazdem zgłosiłem się do BOK z prośbą co najlepiej zrobić abym znó nie musiał ponosić tak dużych kosztów. Miła pani zaproponował mi pakiet internetu który po wykorzystaniu (coś w granicach 150zł) CAŁKOWICIE zablokuje połączenie z internetem, o czym zostanę poinformowany sms-em.

Okazało się że nie do końca tak to zadziałało- pakiet wyczerpał się w połowie wyjazdu, nie dostałem żadnej informaci a rachunek rósł - efekt rachunek ponad 1000zł.

Tego już nie zniosłem, mimo dobrych warunków (kilka tel, internet mobilny do laptopa) przeniosłem się do PLAY.

plusy:
- przy abonamencie za około 80zł wraz z internetem rachunek od ponad roku nigdy nie przekroczył tej kwoty (rozmawiam i korzystam w pl bez ograniczeń)
- parę tygodni temu wróciłem z Egiptu, nie korzystałem wogóle z internetu ale normalnie dzowniłem i odbierałem połączenia zarówno z pl jak i z Egiptu, powiedzmy 2-3 rozmowy dziennie i kilka smsów - własnie 2 dni temu przyszedł rachunek - dadammm 130zł Very Happy

minusy
-słaby zasięg poza dużymi aglomeracjami. W wawie niema problemu ale największy jest podczas jechania samochodem w trasie poza większymi miastami.

Wybór masz trudniejszy niż zakup nowej latarki Very Happy

_________________
DiveProject-nurkujemy nawet w wodzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 31-12-2013, 15:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

martin napisał/a:
Jestes w stanie sprawdzic, mniej wiecej, gdzie i jak dlugo gadasz?
Najwięcej w PL.
Za granicą staram się na ile to możliwe ograniczać połączenia - to ok. 20% wszystkich moich połączeń.

Kłopot Pawła przerobiłem ostatnio kilka razy - ograniczenie dostępu do netu po przekroczeniu limitu jakoś nie działa i... powrót z Chorwacji, a na rachunku Shocked .
Powrót z US a na rach Shocked Shocked Shocked .
Tymczasem właśnie dzisiaj rano skończył mi się Internet w PL "z powodu przekroczenia limitu transferu danych" - dzwoniąc do BOK dowiedziałem się, że to takie zabezpieczenie żebym nie miał kłopotów z płatnością Laughing .

Nie wykluczam, że powodem jest moja nieumiejętność obsługi usług, które powinienem inaczej kontrolować za granicą scratch ?
Obecny abonament telefoniczny to niespełna 80zł brutto bez limitu połączeń/smsów w PL - sieć pokrywa niemal cały kraj (Plus) nie pamiętam gdzie nie miałem zasięgu.
Jednak rachunki powyżej 1k zł nie są dla mnie nowością, a związane się głównie z drugą kartą tą, do obsługi Internetu tutaj abonament to 30zł, a rachunki ponad 30x wyższe Confused . Może zamiast zmieniać operatora zmienić nastawienie do połączeń sieciowych za granicą?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 31-12-2013, 15:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Obecny abonament telefoniczny to niespełna 80zł brutto bez limitu połączeń/smsów w PL - sieć pokrywa niemal cały kraj (Plus) nie pamiętam gdzie nie miałem zasięgu.

Skoro jestes zadowolony - nie zmieniaj. Problem telefonow w PL masz zalatwiony.

Uslugi sieciowe (o ile potrzebujesz tylko sprawdzic maila czy facebooka) mozna ladnie zalatwic przy pomocy Aero2. Albo tak jak masz, skoro Ci dziala.

Pozostaje tylko co zrobic na wyjazdach. Na telefon jest proste rozwiazanie - konto VOIP + 3CX na smarti. Ma jeszcze urok bycia dostepnym pod tym samym numerem na calym swiecie.

Z netem jet troche bardziej skomplikowane:

Wojtek Filip napisał/a:
Może zamiast zmieniać operatora zmienić nastawienie do połączeń sieciowych za granicą?

Ja lece tylko i wylacznie na lokalnych prepaidach. To sa kwoty rzedu 10..20€ na wyjazd, w EU calkowicie rozwiazujace problemy polaczen z siecia.

Wyjatkiem jest USA, tutaj niestety mobilny net jest drogi (kwoty rzedu70... 100USD/miesiac). Osobiscie rezygnuje i korzystam tylko z hotspotow - tego na szczescie w USA na kazdym rogu pelno. Mozesz tez rozwiazania typu "mobilny hotspot", pudeleczka dostepne w kazdym walmarkt.

N.p.: http://www.walmart.com/cp/Mobile-Broadband/1163447?povid=cat1072335-env460189-moduleB112013-lLinkFC8MobileBroadband

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
stefanis Płeć:Mężczyzna
Michał Stefaniak


Stopień nurkowy: sidemount diver
Ubezpieczenie: dan silver
Oznaczenie stage: MS
Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 155
Skąd: Łęczna
PostWysłany: 31-12-2013, 15:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Moi znajomi poprzechodzili do play i sobie chwala ponoć jest opcja żeby ustawić w tel np żeby korzystały tylko z nadajników plusa wtedy mają zasięg nic nie przerywa sam jestem w plusie ale myślę o play

_________________
...motylem bylem ale utylem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
bpiotrek Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: GUE T1
Pomógł: 27 razy
Wiek: 41
Dołączył: 08 Cze 2010
Posty: 965
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 31-12-2013, 16:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtku,
Jeśli ma to być abonament firmowy to zastanów się nad Play Formuła Europa Unlimited.

To co może Ciebie w niej zainteresować to bezpłatne odbieranie połączeń w UE (brak opłat za roaming przychodzący).

Aczkolwiek płatny roaming przychodzący ma być prawdopodobnie jedynie do 1.07.2014. Potem Bruksela ma go zlikwidować.

Problemy z zasięgiem Playa rozwiązuje się właśnie ustawiając na sztywno sieć Plusa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 31-12-2013, 16:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Trudny temat. Ja porzuciłem mojego operatora po kilkunastu latach współpracy i przeszedłem do Play. Rachunki spadły wielokrotnie, wręcz absurdalnie. Wraz z nimi jakość rozmów, niestety... Jak zwykle coś za coś. Na dziś Plus dzierży LTE, ma najlepszą jakość rozmów i najwyższe rachunki. T-mobile tani roaming we własnej sieci i darmowy roaming na hot-spotach (lotniska w US gdzie nie ma free WiFi). Wybór jak zwykle zależy od oczekiwań. Tanio i elegancko to tylko w Narodowym Funduszu Zdrowia... Bo Era już odeszła Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Kuraś Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: Adv Ean + OWD
Pomógł: 3 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 31-12-2013, 16:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Wojtek, ja zawsze pisze pismo z wypowiedzeniem umowy i je przesyłam operatorowi - oczywiście przed terminem jej końca. Po jakimś czasie dzwoni miła pani i pyta - dlaczego rezygnuję ?. Po krótkiej rozmowie mam naprawdę super warunki, jakich nie ma w żadnym planie taryfowym. Warto spróbować, u mnie działa bez pudła a zrezygnować zawsze możesz. Też jestem wieloletnim klientem (kiedys to bylą sieć Idea, mam nawet taką kartę).

_________________
Pozdrawiam.
Tomek Kuraś
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Łukasz Błażejewicz Płeć:Mężczyzna
młodszy helowiec


Stopień nurkowy: IAND Adv.Rec.Tmx
Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 10 Paź 2006
Posty: 437
Skąd: Złocieniec/Szczecin
PostWysłany: 31-12-2013, 17:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtku sprawdź, czy w opcjach dodatkowych operatora nie masz możliwości uruchomienia pakietów na internet i rozmowy w ramach UE.

Kiedyś korzystałem z opcji, że za 10 pln miałem do dyspozycji 20 lub 30 min w roamingu. Możliwe, że będziesz miał coś takiego u siebie.

Dodatkowo pomyśl nad zainstalowaniem aplikacji, która korzysta z internetu do obsługi połączeń np. Viber, wtedy w zasięgu WiFi masz zawsze za free Very Happy

_________________
Pzdr.
Łukasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1884013
   
Paweł Seweryniuk Płeć:Mężczyzna
nurkujemy-nie gadamy

Stopień nurkowy: tmx
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: dan
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 399
Skąd: Stolyca
PostWysłany: 31-12-2013, 19:15    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Również polecam vibera- ma go coraz wiecej osób

_________________
DiveProject-nurkujemy nawet w wodzie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 31-12-2013, 19:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gdyby tylko poprawnie dzialal. Niestety zdarzaja mu sie wpadki pod tytulem "zapomnialo mi sie ze jestem i nie pokazuje nowych wiadomosci". WhatsApp jest zdecydowanie bardziej niezawodny.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Jacek Majek Płeć:Mężczyzna
YaCa


Stopień nurkowy: Owd
Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 13 Sty 2012
Posty: 183
Skąd: Stockholm
PostWysłany: 31-12-2013, 20:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

martin napisał/a:
Gdyby tylko poprawnie dzialal. Niestety zdarzaja mu sie wpadki pod tytulem "zapomnialo mi sie ze jestem i nie pokazuje nowych wiadomosci". WhatsApp jest zdecydowanie bardziej niezawodny.


never happen...

Kontaktuje sie viberem z ludzmi na calym swiecie, zero problemu... Poekna sprawa Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Te_Pe Płeć:Mężczyzna
Tomasz Połys


Stopień nurkowy: IANTD nTMX
Pomógł: 10 razy
Wiek: 62
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 339
Skąd: Kraków
PostWysłany: 31-12-2013, 21:37    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o internet, to ciekawym staje się rozwiązanie
z internetem LTE w Playu (pod warunkiem, że jest się w jego zasięgu - na razie 13 miast)

1. Mam modem LTE (pozostałość z Polsatu, ZTE 823, był bez simlocka, wymusiłem LTE only)
[ wraz z TP-Link TL-MR3020 tworzą hot-spot WiFi]
2. kupiłem kartę LTE za 9 zł, ważna na 7 dni
3. kodem aktywowałem bezpłatny LTE ( nie zjada z konta, limit 200GB Exclamation )
4. po 6,5 dnia doładowałem za 30 zł, przedłużając ważność o 30 dni
5. kodem aktywowałem bezpłatny LTE

6. po 37 dniach wyrzucam kartę i kupuję nowy zestaw - bowiem bezpłatne LTE można włączyć tylko raz


Tomasz

PS. Dla siebie znalazłem pod choinką telefon DualSim - za rozmowy służy PLay, za internet - Aero2
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4705107
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 31-12-2013, 23:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Te_Pe napisał/a:
Jeśli chodzi o internet, to ciekawym staje się rozwiązanie
z internetem LTE

transmisja świadczona za pośrednictwem radiolinii a nie światłowodem nie zapewnia reklamowanych prędkości - ściema Wink
chwilowo po światłowodzie w miastach transmisję realizują jedynie T-Mobile oraz Orange - korzystają z infrastruktury TP Smile
w obszarach poza miastami nie ma rozbudowanej sieci światłowodowej

T-Mobile tylko dlatego, że prowadzony obecnie jest projekt konsolidacji sieci obu operatorów a Orange korzystał z tej infrastruktury od razu po połączeniu z TP

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.