Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Operator sieci komórkowej - co wybrać?
Autor Wiadomość
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 08-01-2014, 14:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

klon napisał/a:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
hmmm, a o leasingu słyszałeś? Obce osoby (prawne ) oddają swoje samochody innym. I obie strony są zadowolone, dzięki temu, że państwo nie miesza się zbytnio do transakcji...

tak - a widzisz tu gdzieś przymus?

no właśnie nie.
I dlatego nie podnosisz problemu monopolu czy wygórowanych opłat za leasing, a na temat organizacji rynku GSM masz krytyczne zdanie.

klon napisał/a:
bo wydaje mi się, że mówisz o sytuacji kiedy obie strony mogą, ale NIE MUSZĄ się dogadać?

dokładnie tak jest. Dopóki państwo się nie miesza do umów - jest OK.
Oczywiście, część monopoli wydaje się naturalnych, ale sam wykazałeś, że niekoniecznie jest nim radiotelefonia.

OK: ja ze swej strony kończę tę dygresję.

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 08-01-2014, 15:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jarek Andrzejewski napisał/a:
Dopóki państwo się nie miesza do umów - jest OK.

z tym, że się pośrednio miesza - chodzi o to, że zmusza do zawarcia umowy - jak druga strona podaje niekorzystne warunki to nie ma siły - zgodzić się na nie trzeba bo państwo NAKAZUJE zawrzeć umowę... ale zaraz umywa rączki - my się wam do umów nie mieszamy, więc operator wirtualny - mogę Wam płacić, ale 1 denara bo więcej nie i koniec...
wy musicie tą ofertę przyjąć bo umowę musimy zwarzeć - kiedy skarga idzie do państwa to odpowiedź - musicie się dogadać - nam się nie wolno w to mieszać...

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 08-01-2014, 15:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

klon napisał/a:
Jarek Andrzejewski napisał/a:
Dopóki państwo się nie miesza do umów - jest OK.

z tym, że się pośrednio miesza/.../

jak widać: konsekwencje są przykre niezależnie od stopnia "mieszania".

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 08-01-2014, 22:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:

Jeżeli akurat mamy weekend i mam wyłączony telefon, nie muszę go włączać żeby oglądnąć filmik o życiu dzikich piesków preriowych Wink .


Od razu widać że Gość nie korzysta ze smartfona Very Happy
Wojtek po prostu wyłączasz połączenia głosowe a transfer hula w najlepsze. Dziś telefon nie służy tylko do komunikacji werbalnej więc rozmowy głosowe to tylko jedna z wielu funkcji i jak każdą można wyłączyć. Nie tracąc całej pozostałej wartości z platformy komunikacyjnej.
Tak o to pierwszy lepszy przykład z dnia dzisiejszego. Parę tygodni temu otrzymałem zaproszenie na konferencję w hotelu Havet w Dzwirzynie. Nie wiedziałem czy pojadę więc termin wstępnie zaakceptowałem w programie pocztowym w laptopie, naturalnie od razu termin ten został oznaczony jako wstępnie zajęty i automatycznie zsynchronizowany z kalendarzem w smartfonie. Wczoraj wieczorem smartfon przypomniał mi i zapytał czy potwierdzam udział - potwierdziłem. Więc automatycznie kalendarz w smartfonie zaproponował 3 alternatywne trasy do hotelu havet. Postanowiłem że po drodze odwiedzę moją starą jednostkę wojskową w Żaganiu i emerytowanego już dowódce więc w laptopie trochę skomplikowałem trasę i jednym klikiem wysłałem zaplanowaną trasę do smartfona. Rano smart przypomniał mi w trakcie picia kawki że już czas ruszać w drogę po czym poprowadził mnie do celu. W sumie nawet gdyby mój smartfon nie posiadał funkcji prowadzenia rozmów to i tak przewyższałby wartość użytkową nawet najlepszej wersji telefonu starego typu.

Wkleję fachowy opis jak to działa
Jeżeli używasz już iPhone'a lub iPada, to siadając przed ekranem Maca poczujesz się jak w domu. A to dlatego, że OS X i iOS mają wiele wspólnych aplikacji i funkcji — między innymi Safari, Mail, Kontakty, Kalendarz i Mapy. Dzięki iCloud aplikacje na Macu współpracują z aplikacjami na Twoich urządzeniach iOS.2 Zmiany, które wprowadzasz w takich aplikacjach, jak Mail, Kontakty i Kalendarz na swoim Macu, pojawiają się na Twoich pozostałych urządzeniach. Działa to także w drugą stronę — na przykład kontakty lub wydarzenia dodawane w kalendarzu na telefonie iPhone pojawiają się także na Twoim Macu. Możesz wysłać opis trasy przejazdu z Maca na iPhone'a. Albo dodać spotkanie do kalendarza na Macu i spodziewać się przypomnienia o nim na iPadzie. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by rozpocząć rozmowę iMessage na telefonie iPhone i dokończyć na Macu.


Wojtek Filip napisał/a:

Jakie są rzeczywiste minusy takiego rozwiązania?
Kilkadziesiąt złotych opłaty za abonament? To zdecydowanie wybór nie minus (podobnie jak drugi, trzeci służbowy, albo i nie nr telefonu).

Wojtek jak zawsze - Wybór należy do Ciebie i bynajmniej nie jest to wybór tego co dla Ciebie lepsze tylko wybór świadomiej rezygnacji z wygody i produktywności życiowej.
W każdym razie ja nie muszę wyłączać smartfona i rezygnować z adiobooka słuchanego do snu tylko dlatego że ktoś do mnie zadzwoni po 22 zawsze mogę po prostu jednym klikiem przejść w tryb nocny.

Fachowo o funkcji nie przeszkadzać:
Nie przeszkadzać

W Ustawieniach aktywuj tryb Nie przeszkadzać, aby uciszyć dźwięki wszystkich przychodzących połączeń i powiadomień. Możesz jednak dopuścić połączenia od ulubionych kontaktów, konkretnych wybranych kontaktów lub grup kontaktów. Tryb Nie przeszkadzać możesz włączać ręcznie lub zaprogramować regularne włączanie go o określonych porach.

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 08-01-2014, 22:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

klon napisał/a:

To, że macierzysta sieć ma priorytet nie jest dziwnym -
A właśnie że jest i nie masz racji - sprawdziłem. Pierwszeństwo mają klienci roamingowi z prostego powodu - przynoszą większą marżę niż abonent z darmowymi minutami który i tak musi korzystać ze swojej macierzystej sieci a roamingowy następne połączenie może uzyskać już u konkurencji. Tak się składa że mam w rodzinie osobę która zarządza od strony technicznej jedną z sieci.

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 08-01-2014, 22:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
Tak się składa że mam w rodzinie osobę która zarządza od strony technicznej jedną z sieci.

tu mnie zaskoczyłeś - ja również pracuję w technice - projektowanie i optymalizacja sieci - nie słyszałem o tym- ale pewnie nie powinienem Wink

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 08-01-2014, 22:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

martin napisał/a:

Wojtek Filip napisał/a:
Jakie są rzeczywiste minusy takiego rozwiązania?

Poza kosztem "dodatkowego SIMa" nie ma minusow. IMHO idealne rozwiazanie.
A na koszty: W pl dziala tez darmowe dojscie do netu -> aero. Zamawiasz SIMa i dziala.

Skupiliście się na stronie kosztowej a tu chodzi o czystą konfigurację sprzętową Mr. Green
Sensem nie jest brak abonamentu dodatkowego za drugi sim ale BRAK MODEMU.
Wojtek mój laptop bez napinki pracuje minimum 12 godzin na baterii i waży 1,35 kg. Laptop, iPad AppleTV ipod i iPhon oraz HTC łącząc się przez hotspot backapują się synchronizują wymieniają megabajtami fotek i filmików w ciągu sekund przez AirPortExtreme.

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca


Ostatnio zmieniony przez Adam Frajtak dnia 08-01-2014, 22:49, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 08-01-2014, 22:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

klon napisał/a:
Adam Frajtak napisał/a:
Tak się składa że mam w rodzinie osobę która zarządza od strony technicznej jedną z sieci.

tu mnie zaskoczyłeś - ja również pracuję w technice - projektowanie i optymalizacja sieci - nie słyszałem o tym- ale pewnie nie powinienem Wink

Po prostu czynnik ekonomiczny, biznesowy Po prostu operatorzy zarabiają na udostępnianiu innym sieciom połączenia a nie za ich wywalanie z sieci. A swój abonent … poczeka i tak nie ma wyboru Mr. Green

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-01-2014, 22:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
Od razu widać że Gość nie korzysta ze smartfona
Wojtek po prostu wyłączasz połączenia głosowe a transfer hula w najlepsze. Dziś telefon nie służy tylko do komunikacji werbalnej więc rozmowy głosowe to tylko jedna z wielu funkcji i jak każdą można wyłączyć. Nie tracąc całej pozostałej wartości z platformy komunikacyjnej.
Tak o to pierwszy lepszy przykład z dnia dzisiejszego. Parę tygodni temu otrzymałem zaproszenie na konferencję w hotelu Havet w Dzwirzynie. Nie wiedziałem czy pojadę więc termin wstępnie zaakceptowałem w programie pocztowym w laptopie, naturalnie od razu termin ten został oznaczony jako wstępnie zajęty i automatycznie zsynchronizowany z kalendarzem w smartfonie. Wczoraj wieczorem smartfon przypomniał mi i zapytał czy potwierdzam udział - potwierdziłem. Więc automatycznie kalendarz w smartfonie zaproponował 3 alternatywne trasy do hotelu havet. Postanowiłem że po drodze odwiedzę moją starą jednostkę wojskową w Żaganiu i emerytowanego już dowódce więc w laptopie trochę skomplikowałem trasę i jednym klikiem wysłałem zaplanowaną trasę do smartfona. Rano smart przypomniał mi w trakcie picia kawki że już czas ruszać w drogę po czym poprowadził mnie do celu. W sumie nawet gdyby mój smartfon nie posiadał funkcji prowadzenia rozmów to i tak przewyższałby wartość użytkową nawet najlepszej wersji telefonu starego typu.

Co byś zrobił gdybyś zgubił Iphona?

Adam Frajtak napisał/a:
Jeżeli używasz już iPhone'a lub iPada, to siadając przed ekranem Maca poczujesz się jak w domu. A to dlatego, że OS X i iOS mają wiele wspólnych aplikacji i funkcji — między innymi Safari, Mail, Kontakty, Kalendarz i Mapy. Dzięki iCloud aplikacje na Macu współpracują z aplikacjami na Twoich urządzeniach iOS.2 Zmiany, które wprowadzasz w takich aplikacjach, jak Mail, Kontakty i Kalendarz na swoim Macu, pojawiają się na Twoich pozostałych urządzeniach. Działa to także w drugą stronę — na przykład kontakty lub wydarzenia dodawane w kalendarzu na telefonie iPhone pojawiają się także na Twoim Macu. Możesz wysłać opis trasy przejazdu z Maca na iPhone'a. Albo dodać spotkanie do kalendarza na Macu i spodziewać się przypomnienia o nim na iPadzie. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by rozpocząć rozmowę iMessage na telefonie iPhone i dokończyć na Macu.

Jasne - kłopot w tym, że mnie te opcje tylko dystansują do tego typu urządzeń.
Znajduję dużą przyjemność w używaniu papierowych map, planowaniu mojej pracy w sposób, kiedy mogę się zastanawiać co chcę zrobić bez sugestii programu wybierającego najkorzystniejsze rozwiązania.

Ostatnio rozmawialiśmy o super funkcji domowych zakupów synchronizowanych pomiędzy wszystkimi członkami rodziny. Każdy na swoim telefonie widzi co jest do kupienia i co kupił ten drugi, trzeci. Jeżeli lodówka ma system rozpoznawania kodów paskowych, to można ją zsynchronizować z telefonem i na bieżąco będzie uzupełniać listę na naszych telefonach i na dodatek przypominać o tym, że ważność kefiru dobiega końca co spowoduje, że zawsze będziesz miał świeży produkt na twoje ulubione śniadanie.

Skończyło się na tym, że kupiliśmy nowy bloczek karteczek zakupowych, bo zapomnieliśmy, że stary się skończył.
Adam, lubię chodzić do sklepu gdzie sprzedaje znany mi sprzedawca, a sklep ma wąski asortyment, więc muszę pomyśleć gdzie znajdę inny, podobny. Unikam hipermarketów i gonitwy za kolejną super promocją.
Co roku kupujemy papierowe kalendarze. Co ciekawe w tym nie kupiłem żadnego, bo mój ulubiony przestał być wydawany, a nie wiem czy chcę inny.
Wiem też, że gdybym kupił odpowiednio duży smartfon, to nie musiałbym wkładać do bagażu kilku dużych książek, tymczasem żaden czytnik elektroniczny nie odda mi ciężaru książki, dotyku kartek czy zakładki, którą lubię sobie wybrać zamiast natychmiastowej informacje jak długo czytam książkę do obecnego miejsca, ile zajmie mi jej dokończenie i za ile mogę zamówić jej kolejną część.

Możnaby to mnożyć. Nowoczesne technologie to nasz sprzymierzeniec, jednak to my powinniśmy decydować na co mu pozwalamy Smile .

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 08-01-2014, 22:53    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:

Co byś zrobił gdybyś zgubił Iphona?


Jak to co ? Zapomniałeś że mamy iCloud ? Wojtek teraz telefony same się znajdują !! wystarczy zapytać go gdzie jest wysłać powiadomienie, usunąć dane co tylko chcesz. Poza tym wszystko co znajduje się na iPhonie/iPadzie/MacBooku od razu ląduje w chmurze więc nic nie możesz zgubić bo to wszystko sobie bezpiecznnie mieszka wysoko na niebie Smile

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
klon Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ccr/oc tmx
Stopień instruktorski: ccr/oc ntmx
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: klon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 530
Skąd: Poznań
PostWysłany: 08-01-2014, 22:55    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
operatorzy zarabiają na udostępnianiu innym sieciom połączenia a nie za ich wywalanie z sieci.

nie jest do końca tak jak mówisz, ale spoko - nie będę tutaj roztrząsał tych kwestii Wink
z resztą - co my tam żuczki wiemy? - my projektujemy sieć najlepiej jak potrafimy a od strategii sprzedaży są wysocy dyrektorzy, którzy nie muszą się tymi tajemnicami z nami dzielić Very Happy

a abonent? - pewnie, że poczeka Mr. Green

_________________
Pozdrawiam
Krzysiek "klon" Smoliński

www.potatos.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 08-01-2014, 23:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:

Wiem też, że gdybym kupił odpowiednio duży smartfon, to nie musiałbym wkładać do bagażu kilku dużych książek, tymczasem żaden czytnik elektroniczny nie odda mi ciężaru książki, dotyku kartek czy zakładki, którą lubię sobie wybrać zamiast natychmiastowej informacje jak długo czytam książkę do obecnego miejsca, ile zajmie mi jej dokończenie i za ile mogę zamówić jej kolejną część.

Też tak myślałem do czasu aż mój iPhon głosem Michała Żebrowskiego nie zaczął mi czytać w samochodzie w drodze do roboty dalszą część książki od fragmentu który skończyłem czytać wieczorem na Ipadzie ( synchronizacja przez iCloud)

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 08-01-2014, 23:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:

Możnaby to mnożyć. Nowoczesne technologie to nasz sprzymierzeniec, jednak to my powinniśmy decydować na co mu pozwalamy Smile .

Fajne zdanie, pokazuje jak można myśleć podobnie i tylko subtelnie się różnić w opiniach a jak wielkie to czyni różnice. Ja myślę tak samo tylko końcówkę zdania zmieniłbym na "to my decydujemy jak ją wykorzystamy"

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 08-01-2014, 23:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:

Co roku kupujemy papierowe kalendarze. Co ciekawe w tym nie kupiłem żadnego, bo mój ulubiony przestał być wydawany, a nie wiem czy chcę inny.


Wojtek od 1994 roku do 2013 korzystałem z Time System Mam każdy rok zamknięty w estetycznym książkowym opakowaniu. Szkoda mi było przerywać bo to kawał mojej historii zapisanej na papierze - cele, zadnia, plany, spotkania, problemy i ich rozwiązania, finanse. Ale cóż teraz mam iCloud Mr. Green

Rzuć proszę okiem na funkcje iBooks kalendarz mapy

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 08-01-2014, 23:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Frajtak napisał/a:
Sensem nie jest brak abonamentu dodatkowego za drugi sim ale BRAK MODEMU.


Wojtek modem juz ma - wbudowany na stale w laptopie. Dopuki nie bedzie podpinal nastepnych urzadzen, nie ma znaczenia w co wlozy SIMa. Troche inaczej byloby, gdyby musial zaglowac modemem na USB.
Wojtek Filip napisał/a:

Co byś zrobił gdybyś zgubił Iphona?

Bedzie plakal Wink

Wojtek Filip napisał/a:
Ostatnio rozmawialiśmy o super funkcji domowych zakupów synchronizowanych pomiędzy wszystkimi członkami rodziny.

Dziala zarabiscie. Synchronizacja "on the fly" - na jednym iPhonie robisz liste, pojawia sie na drugim Wink

Wojtek Filip napisał/a:
Wiem też, że gdybym kupił odpowiednio duży smartfon

Ekrany TFT/AMOLED nie nadaja sie do czytania ksiazek. E-INK jest rozwiazaniem. Jest zarabiscie jechac na wakacje z biblioteka ksiazek, zamiast zastanawiac sie ile kg mozna dolozyc do bagazu lotniczego Wink

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.