Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Krótkie filmiki HDTV
Autor Wiadomość
KrzyHo Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AdvNX/Dir-F
Wiek: 56
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 446
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 24-03-2006, 13:14   Krótkie filmiki HDTV Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć,
miłośnikom życia podwodnego (chyba wszyscy na tym forum) polecam filmy w technice High Definition. Są to filmy w wysokiej rozdzielczości (często 1920x1080) i odtwarzać je można w komputerze przy pomocy MediaPlayer 9 lub 10. Jeśli mamy dodatkowo TV LCD albo plazmę z wejściem DVI albo HDMI, to kompa możemy podłączyć do TV i na dużym ekranie podziwiać niesamowite szczegóły podwodnego świata.
Aby zobaczyć próbkę możliwości HDTV zapraszam na stronę
WMV HD Content Showcase skąd można pobrać trailery krótkie bo 2-3 min, ale za to opasłe, bo 70-170MB, pokazujace niesamowitą jakość szczegółów (szczególnie na dużym ekranie). Polecam filmy z serii IMAX z zapierającymi dech ujęciami. Miłego oglądania, ale uwaga! Oglądanie grozi uzależnieniem! Very Happy

Pzdr
KrzyHo
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4220303
   
JacekJ Płeć:Mężczyzna
AOWD (SSI)


Wiek: 52
Dołączył: 17 Lut 2006
Posty: 217
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 24-03-2006, 15:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Już zapuściłem sciąganie 4 filmików Smile

_________________
Jacek J.
tlen: jcsjacekj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
1244479
   
ArturP Płeć:Mężczyzna


Wiek: 50
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 4
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 06-04-2006, 17:32    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam pytanko, czy oriętuje sie ktoś może gdzie w Polsce można kupić pełne wersje filmów nagranych w technice HD tematyka filmu dowolna ( jest to poprostu miód na moje oczy) za podpowiedzi serdecznie dziekuje pig
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
1686721
   
KrzyHo Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AdvNX/Dir-F
Wiek: 56
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 446
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 06-04-2006, 17:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nigdzie niestety. Sad
Można zaimportować z Amazon.com. Jest kilka tytułów (wpisz w wyszukiwarkę wmvhd albo hdtv). Praktycznie wszystko co jest u nasz w kraju pochodzi z interku (usenet, torrenty, emule). Jeśli chodzi o tytuły, to listę tego co wyszło znajdziesz tutaj
Głównym źródłem materiału jest USA oczywiście. Tam ludzie nagrywają z TV (mają to w kablu) i wrzucają w sieć. Oprócz filmów fabularnych jest mnóstwo programów z Discovery HD i innych. Sporo jest filmów przyrodniczych (najlepsze!) w tym dużo o tematyce morskiej, więc jest co oglądać. W sklepach tego nigdzie kupić nie można, bo nie ma jeszcze takich nośników (jeden film potrafi zajmować 25GB). Blueray i HDDVD się opóźnia i dlatego jedynie sieć jest źródłem materiału.
Jeśli chcesz się więcej dowiedzieć, to na forum hdtvpolska.com znajdziesz więcej informacji.

Pzdr
KrzyHo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4220303
   
ArturP Płeć:Mężczyzna


Wiek: 50
Dołączył: 06 Kwi 2006
Posty: 4
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 06-04-2006, 18:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dzięki za info, już grzebie i zaczynam ssać torenty Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
1686721
   
novy77 Płeć:Mężczyzna

Wiek: 47
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 1
PostWysłany: 19-03-2009, 08:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam mam pytanko zakupiłem tv lcd i ma on wbudowany tuner DVB może mnie ktoś oświecić to to i jak tego używać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Konrad Dubiel Płeć:Mężczyzna
złomiarz


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1326
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 19-03-2009, 09:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

novy77 napisał/a:
Witam mam pytanko zakupiłem tv lcd i ma on wbudowany tuner DVB może mnie ktoś oświecić to to i jak tego używać?


Możesz oglądać niemiecką tv cyfrową, bo pewnie masz tuner MPEG-2 i polskiej tv nie obejrzysz.

_________________
http://www.youtube.com/KonradDubiel
http://www.vimeo.com/user390685
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Rafał Rapa Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Normoxic TMX
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: RAPEK
Wiek: 48
Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 19-03-2009, 09:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

novy77, Jezeli masz tuner DVB-T i jestes z Warszawy to mozesz lapac z powietrza - jest pare kanalow nadawanych cyfrowo jako testowa transmisja. - poczytaj tutaj - http://www.hdtv.com.pl/forum/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
eston Płeć:Mężczyzna
Zbyszek Rytel


Stopień nurkowy: P2, intro to Cave ..
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: Eston
Wiek: 52
Dołączył: 03 Gru 2008
Posty: 101
Skąd: Jóżefosław
PostWysłany: 19-03-2009, 09:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

breath napisał/a:
novy77, Jezeli masz tuner DVB-T i jestes z Warszawy to mozesz lapac z powietrza - jest pare kanalow nadawanych cyfrowo jako testowa transmisja. - poczytaj tutaj - http://www.hdtv.com.pl/forum/


Działają te kanały cyfrowe??

Po zmianie nadajnika na ten koło Magdalenki wyłączyli transmisje. Czy włączyli ponownie?

_________________
Pozdrawiam

Zbyszek Rytel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
38306
   
Rafał Rapa Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Normoxic TMX
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: RAPEK
Wiek: 48
Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 19-03-2009, 10:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jak z kims rozmawialem mowil ze dzialaja ... ja mam slot w telewizorze na tuner DVB-T na PCMCIA .. na gieldzie mozna go dostac i tak sie zastanawiam czy nie kupic ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
KrzyHo Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AdvNX/Dir-F
Wiek: 56
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 446
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 19-03-2009, 12:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

breath napisał/a:
Jezeli masz tuner DVB-T i jestes z Warszawy to mozesz lapac z powietrza

tuner musi obsługiwać MPEG-4, bo w tej chwili wszystkie testowe emisje są nadawane w tym standardzie. Dopiero od zeszłego roku niektóre TV sprzedawane w Polsce mają takie tunery. Jeśli TV ma tuner DVB-T MPEG-2, to nic nie zobaczysz tzn TV znajdzie kanały, ale nie będzie w stanie ich wyświetlić. Niestety TV ze starymi tunerami nie da się wyposażyć w MPEG-4 wkładając moduł w gniazdo PCMCIA. Te moduły nie są do tego przeznaczone. Pozostaje jeszcze zewnętrzny tuner DVB-T z MPEG-4, który można podłączyć do każdego TV.
Testowa transmisja DVB-T w Wawie jest nadal prowadzona z PKiN po przeniesieniu reszty nadajników do Łazów. Jeśli się ma TV z MPEG-4, to przy pomocy zwykłej anteny pokojowej można cieszyć się np kanałem TVP-HD

Pzdr
KrzyHo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4220303
   
Rafał Rapa Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Normoxic TMX
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: RAPEK
Wiek: 48
Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 19-03-2009, 13:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

No ja mam zeszloroczny model (z drugiej polowy) wiec bedzie pasowalo i zgadza sie musi miec MPEG-4 ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
KrzyHo Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AdvNX/Dir-F
Wiek: 56
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 446
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 19-03-2009, 13:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Sprawdź to dokładnie przed zakupem, bo gniazdo PCMCIA w TV służy do czego innego.
To jest miejsce na czytnik do kart płatnych TV nadawanych naziemnie w DVB-T a nie na włożenie tunera DVB-T.
Od 2013 roku kiedy to zostanie wyłączony sygnał analogowy i pojawi się na przykład Cyfra+ z nadajników naziemnych, będziesz mógł wtedy włożyć w ten slot ich kartę, oczywiście pod waruniem, że masz wbudowany w TV tuner DVB-T MPEG-4. Jeśli masz TV z MPEG-2 i slot PCMCIA, to na nic Ci sie ani jedno ani drugie nie przyda
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4220303
   
Rafał Rapa Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Normoxic TMX
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: RAPEK
Wiek: 48
Dołączył: 18 Paź 2008
Posty: 23
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 19-03-2009, 13:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

SAMSUNG - LE-46A786R (Full HD, USB, 4 HDMI, DVB-T H.264) - wiec nie koniecznie do platnej ....romawialem o tym z gsciem z Samsunga tez ..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Te_Pe Płeć:Mężczyzna
Tomasz Połys


Stopień nurkowy: IANTD nTMX
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 339
Skąd: Kraków
PostWysłany: 19-03-2009, 14:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KrzyHo napisał/a:
Niestety TV ze starymi tunerami nie da się wyposażyć w MPEG-4 wkładając moduł w gniazdo PCMCIA


Da sie.
Neotion NP4 jest transdekoderem MPEG-4 na MPEG2.

Działa z niektórymi modelami telewizorów z modułem DVB-T i MEPEG2 ze slotem PCIMCIA

nie dekoduje niestety HD - ma to robić moduł NP5.....

o testach DVB-T w Polsce: www.emitel.pl



T.


Ostatnio zmieniony przez Te_Pe dnia 19-03-2009, 14:48, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
4705107
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.