Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
SCUBA + SPA rozwiazanie dla par mieszanych?
Autor Wiadomość
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 15-06-2009, 22:35   SCUBA + SPA rozwiazanie dla par mieszanych? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu zauważyłem reklamę inwestycji, która na pierwszy rzut oka wydaje się być rozwiązaniem dla par mieszanych w których On nurkuje z pasją a Ona się w tym czasie nudzi, jednak oboje pragną spędzać wakacje razem.
Połączenie SCUBA + SPA
Na szczęście nie posiadam wolnych środków w kwocie bagatela 100 000$ i bynajmniej nie namawiam nikogo do inwestowania.
Chciałbym jedynie zapytać jak sobie radzicie podczas wakacji z nienurkującym partnerem/rką życiowym/ą, czy podoba Wam się powyższa idea czy też macie inne pomysły.
Uprzedzam, że rozwiązania typu rozwody, wymiana partnera/ki na partnura/kę itp. są mało konstruktywne i mam nadzieję że znajdziecie lepsze rozwiązania na pogodzenie wspólnych wakacji par "mieszanych" Twisted Evil

Na obecną chwilę jedyne rozwiązanie jakie stosuję to wspólne nienurkowe wakacje z rodziną i kolejne, już bez rodziny ukierunkowane wyłącznie na nurkowanie.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
KasiaK Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: Full Tmx
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2006
Posty: 672
Skąd: Wawa
PostWysłany: 15-06-2009, 22:59   Re: SCUBA + SPA rozwiazanie dla par mieszanych? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Plotek napisał/a:
(...) dla par mieszanych w których On nurkuje z pasją a Ona się w tym czasie nudzi, jednak oboje pragną spędzać wakacje razem.


drażni mnie takie założenie.
grr.
uczciwie chyba byłoby napisać - gdy jedno nurkuje, a drugie nie bo
1. to nie zawsze facet nura
2. ta druga osoba wcale się nie musi nudzić


Plotek napisał/a:


Na obecną chwilę jedyne rozwiązanie jakie stosuję to wspólne nienurkowe wakacje z rodziną i kolejne, już bez rodziny ukierunkowane wyłącznie na nurkowanie.


Gdy ja nurkuję, mąż czyta książkę i się opala na łodzi, albo z fajką pływa wokół. I nikt się nie nudzi.

_________________
Kasia


--
"Jedyną przeszkodą w zdobyciu przez człowieka tego, czego chce on od życia, jest często zwykły brak woli by spróbować i wiary, że to jest możliwe."
Richard M. DeVos

================
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3006869
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 15-06-2009, 23:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KasiaK napisał/a:
drażni mnie takie założenie.

To założenie dotyczy pomysłu ze SPA, bo przyjąłem (być może mylne założenie) że propozycja spędzenia wakacji w ośrodku SPA wyda się być bardziej atrakcyjna dla płci pięknej, (dbającej poniekąd troszkę bardziej o urodę) niż dla przeciętnego faceta.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
DeDeK Płeć:Mężczyzna


Wiek: 46
Dołączył: 11 Mar 2009
Posty: 13
Skąd: Poznań
PostWysłany: 15-06-2009, 23:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no w koncu jesli cos jest piekniejsze od mezczyzny to musi byc malowane

BTW tak troche powazniej borykam sie z podobnym problemem staram sie dzielic np dwa dni nury reszta z zona z tygodnia na wakacjach np przy 2 tyg analogicznie wiecej ale np tydzien czy dwa na lodzi to raczej musialbym sam

_________________
pzdr
DeDeK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
41471
   
Konrad Dubiel Płeć:Mężczyzna
złomiarz


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1326
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 16-06-2009, 10:20   Re: SCUBA + SPA rozwiazanie dla par mieszanych? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Plotek napisał/a:
Chciałbym jedynie zapytać jak sobie radzicie podczas wakacji z nienurkującym partnerem/rką życiowym/ą, czy podoba Wam się powyższa idea czy też macie inne pomysły.


Trzeba szukać bazy nurkowej blisko hotelu oferującej pojedyncze nurkowania z pontonu.
Wtedy jesteś w stanie uwinąć się z nurkowaniem w dwie godziny a na pytanie małżonki
opalającej się w tym czasie na leżaku koło basenu gdzie byłeś możesz powiedzieć, że
przecież cały czas sobie tu grzecznie w basenie pływałeś Wink

_________________
http://www.youtube.com/KonradDubiel
http://www.vimeo.com/user390685
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
grzegorz

Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 137
PostWysłany: 16-06-2009, 18:21    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

a może: porozmawiaj z nią?
macie się na codzień,to jesli będziesz co drugi dzień w wodzie,a ona w tym czasie będzie się opalać i patrzec na opalone torsy innych facetówl,to chyba jest ok?nie dotyczy oczywiście młodych małżeństw:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 16-06-2009, 18:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

grzegorz napisał/a:
to chyba jest ok?


Watpie. W ciagu godziny ktora jestes w wodzie, ona potrafi kazac wsmarowac sobie w pupe specyfikow wartosci zapasu helu na piec lat Wink

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
grzegorz

Dołączył: 07 Mar 2006
Posty: 137
PostWysłany: 16-06-2009, 21:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

[quote="martin"]helu na piec lat

Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
KasiaK Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: Full Tmx
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2006
Posty: 672
Skąd: Wawa
PostWysłany: 16-06-2009, 22:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Plotek napisał/a:
KasiaK napisał/a:
drażni mnie takie założenie.

To założenie dotyczy pomysłu ze SPA, bo przyjąłem (być może mylne założenie) że propozycja spędzenia wakacji w ośrodku SPA wyda się być bardziej atrakcyjna dla płci pięknej, (dbającej poniekąd troszkę bardziej o urodę) niż dla przeciętnego faceta.


SPA, owszem, jest chyba bardziej atrakcyjne dla kobiet. Tyle, że tu o nurkowaniu jednego z małżonków mówimy, i nie wiem dlaczego zakładamy, ze ten nurający to facet.
o tym mówię.


martin - dobre Wink

_________________
Kasia


--
"Jedyną przeszkodą w zdobyciu przez człowieka tego, czego chce on od życia, jest często zwykły brak woli by spróbować i wiary, że to jest możliwe."
Richard M. DeVos

================
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3006869
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 16-06-2009, 22:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KasiaK napisał/a:
martin - dobre


Niestety prawdziwe Wink

A wracajac do sedna dyskusji: ta kombinacje (spa + nurkowanie) mozna spotkac w paru niemieckich i austryjackich hotelach. Sam pomysl wcale nie jest nowy.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Halszka Płeć:Kobieta

Wiek: 53
Dołączyła: 25 Kwi 2009
Posty: 50
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 17-06-2009, 08:10    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wspólnie jeździmy w góry, a osobno... każdy sam ze swoją pasją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
2065366
   
waterman Płeć:Mężczyzna
D-Diver


Stopień nurkowy: D-Diver
Ilość nurkowań rocznie: 120
Oznaczenie stage: Teoś
Pomógł: 6 razy
Wiek: 60
Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 400
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 17-06-2009, 10:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KasiaK napisał/a:
nie wiem dlaczego zakładamy, ze ten nurający to facet

Kasiu, a masz jakieś porównania? Na nurkowiskach widzi się jednak więcej facetów niż kobiet.

_________________
pozdrawiam Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
108139
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 17-06-2009, 11:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

waterman napisał/a:
Na nurkowiskach widzi się jednak więcej facetów niż kobiet.


W ostatni weekend nad Hańczą widziałem kurs OWD - 4 dziewczyny (kursantki OWD) + 1 dziewczyna (kursantka DM) + 1 instruktor (samiec). Do tego żona instruktora i jego córka.

El Bacio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 17-06-2009, 11:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

grzegorz napisał/a:
a może: porozmawiaj z nią?
macie się na codzień,to jesli będziesz co drugi dzień w wodzie,a ona w tym czasie będzie się opalać i patrzec na opalone torsy innych facetówl,to chyba jest ok?nie dotyczy oczywiście młodych małżeństw:)


grzegorz, rozmawiać z własną żoną ? no wiesz co Smile

Tak na poważnie, to właśnie w wyniku takich rozmów nie mam odpowiednio silnych argumentów za tym aby wymyśleć inne rozwiązanie. Na co dzień to ja pracuje, więc w domu jestem wieczorem i te dwa tygodnie wakacji właśnie powinienem spędzić z żoną i z dzieckiem a nie na nurkowaniu - tak powiada moja kochana małżonka. Więc opcje tydzień nurkowania, tydzień leżenia plackiem, tudzież co drugi dzień odpadają. Spa w zasadzie też bo jak ja nuram a żona pójdzie do spa to kto się będzie zajmował dzieckiem. Zresztą wczasy w spa wyjdą znacznie drożej niż nurkowanie na tmx przez pięc lat Smile

KasiaK, przyjmijmy założenie że pytanie dotyczy

Plotek napisał/a:
Chciałbym jedynie zapytać jak sobie radzicie podczas wakacji z nienurkującym partnerem/rką życiowym/ą ....


Halszka napisał/a:
Wspólnie jeździmy w góry, a osobno... każdy sam ze swoją pasją.

Na obecną chwilę mi róznież wydaje się to być jedynym rozsądnym rozwiązaniem salut

martin napisał/a:
... kombinacje (spa + nurkowanie) mozna spotkac w paru niemieckich i austryjackich hotelach. Sam pomysl wcale nie jest nowy.


martin, korzystałeś kiedyś z takiego resortu? Jeśli tak to podziel się wrażeniami.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 17-06-2009, 11:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
korzystałeś kiedyś z takiego resortu? Jeśli tak to podziel się wrażeniami.


Osobiscie nie (moja zona na szczescie nurkuje), ale kolezanka z pracy jezdzi wlasnie do czegos takiego. Jej sie podoba.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.