Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Opłaty za bagaż ze sprzętem sportowym / Condor airlines
Autor Wiadomość
Nina Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 4
PostWysłany: 01-02-2010, 11:40   Opłaty za bagaż ze sprzętem sportowym / Condor airlines Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witajcie,


Wyruszam na Phuket, lecę Condorem z Frankfurtu i za dodatkowe 40euro wykupiłam możliwość posiadania osobnej torby ze sprzętem nurkowym, który ma zmieścić się w wadze 30kg.
Moje wyposażenie nie waży aż tyle, dlatego do torby chciałabym dorzucić inne rzeczy, jak np. sprzęt fotograficzny, statywy czy chociaż olejek do opalania, aby nie obciążać zbytnio bagażu głównego, ponieważ tu za każdy dodatkowy kilogram po przekroczeniu 20kg płaci się kosmiczną sumę 20euro.

Zwracam się do bardziej doświadczonych podróżników: Czy zawartość torby ze sprzętem sportowym jest sprawdzana podczas odprawy bagażowej?
Na pytanie zadane Condorowi dostałam oczywiście odpowiedź, że w takiej torbie może się znajdować wyłącznie wyposażenie nurkowe, ale z moich doświadczeń podczas regularnych podróży wynika, że często wszystko zależy od humoru pani/pana "w okienku".

Więc jak to na prawdę wygląda?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Kuba Jacewicz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: tmx, cave, ccr
Wiek: 48
Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 317
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-02-2010, 11:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W grudniu leciałem Condorem z Berlina do Sharm i miałem wykupiony dodatkowy bagaż nurkowy.
Kilka minut po odprawie bagażowej zostałem wezwany na security check, gdzie czekała już moja waliza ze sprzętem. Głównym obiektem zainteresowania wąsatych panów był zasobnik na latarkowy akumulator - wyjęli, macali, pytali co to i jak działa...
Bielizną termo nie interesowali się, tzn. nie pytali, czy to na nury, czy na chłodniejsze noce na plaży Wink

Za to potem, przy kontroli bagażu podręcznego na taśmociągu, bezwzględnie sprawdzane były latarki - czy są w bagażu podręcznym (mają być) i czy na pewno nie da się ich włączyć (ma się nie dać). Wąsacz je wyjął, oglądał, pytał, jak działają i próbował włączyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Nina Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 4
PostWysłany: 01-02-2010, 12:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Grzyb napisał/a:
W grudniu leciałem Condorem z Berlina do Sharm i miałem wykupiony dodatkowy bagaż nurkowy.
Kilka minut po odprawie bagażowej zostałem wezwany na security check, gdzie czekała już moja waliza ze sprzętem. Głównym obiektem zainteresowania wąsatych panów był zasobnik na latarkowy akumulator - wyjęli, macali, pytali co to i jak działa...
Bielizną termo nie interesowali się, tzn. nie pytali, czy to na nury, czy na chłodniejsze noce na plaży Wink

Za to potem, przy kontroli bagażu podręcznego na taśmociągu, bezwzględnie sprawdzane były latarki - czy są w bagażu podręcznym (mają być) i czy na pewno nie da się ich włączyć (ma się nie dać). Wąsacz je wyjął, oglądał, pytał, jak działają i próbował włączyć.


Czyli odprawa przeszła bezboleśnie i bez sprawdzania zawartości pod względem posiadania nie nurkowych przedmiotów. Dorzucam zatem statywy i inne dziwadła Wink
Dzięki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Abramik Płeć:Mężczyzna
taki sobie nuras


Stopień nurkowy: Padi DM, IANTD Tec R
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 461
Skąd: uk
PostWysłany: 01-02-2010, 13:56    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Grzyb napisał/a:
W grudniu leciałem Condorem z Berlina do Sharm


czy to znaczy ze latanie Condorkiem jest tansze niz innymi liniami? czy tylko taki jakis "nurkowy" zbieg okolicznosci?

Wazne dla mnie bo tez sie przymierzam do Phuketu a wiadomo ze im taniej bliecik tym jeden (lub wiecej) nurkow wiecej. Smile

POzdro

_________________
Szukam realnych porad a nie kretynskich komentarzy. One moga sie przydac nie tylko w nurkowaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
160174
   
Kuba Jacewicz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: tmx, cave, ccr
Wiek: 48
Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 317
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-02-2010, 14:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zbieg okoliczności - chodziło o zgranie terminów z międzynarodową grupą.
Ale drożej nie było blackeye
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 01-02-2010, 15:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Abramik napisał/a:
czy to znaczy ze latanie Condorkiem jest tansze niz innymi liniami


Condor (lub AB) naleza do lini przyjaznych dla kieszeni - szczegolnie jak sie uwzgledni dodatkowe 30kg za 40€ Wink.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Nina Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 4
PostWysłany: 01-02-2010, 15:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli mieszkasz blisko zachodniej granicy to warto rozejrzeć się za biletami Condora i AirBerlin z Niemiec, nie wiem jak ta druga linia, ale Condor leci bezpośrednio na Phuket, bez konieczności przesiadania się w Bangkoku.
Sprawdź też oferty Aeroflot i Aerosvit.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 01-02-2010, 15:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nina napisał/a:
nie wiem jak ta druga linia

AB ma centrum w Norymbergii. Obsluguja m.i. Hurghade, Sharm, Marsa Alam - wkaz polaczen na stronce.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Abramik Płeć:Mężczyzna
taki sobie nuras


Stopień nurkowy: Padi DM, IANTD Tec R
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 461
Skąd: uk
PostWysłany: 01-02-2010, 17:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nina napisał/a:
Jeśli mieszkasz blisko zachodniej granicy


hihihi to akurat kucha... Twisted Evil
mieszam na wschodzie.... i to UK Smile
dzieki za wskazowki
do Berlina mozna doleciec w te i nazad za £5 Laughing

_________________
Szukam realnych porad a nie kretynskich komentarzy. One moga sie przydac nie tylko w nurkowaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
160174
   
Nina Płeć:Kobieta

Dołączyła: 01 Lut 2010
Posty: 4
PostWysłany: 01-02-2010, 18:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

To jeszcze lepiej Smile Z UK można tanio lecieć, obiły mi się takie opcje o oczy w necie, nie drążyłam jednak tematu, bo ceny za nadbagaż w Wizzair podczas podróży do Londynu by mnie zjadły + chciałam uniknąć przesiadek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Spiridion Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AOED, EAN
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 62
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Poznań
PostWysłany: 01-02-2010, 20:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć
A tak konkretnie to dokąd albo do kogo do jakiej bazy lecisz na Phuket.
Pytam z ciekawości. Byłem 2x . Ostatnio w zeszłym roku.
Leciałem z Berlina AirBerlin-em. Nie było żadnych problemów z wykupionym dodatkowym bagażm sportowym. Nikt niczego nie sprawdzał. Latarki poleciały w rejestrowym nie sportowym.
Natomiast był mały problem przy powrocie bo w nurkowym było 2 kg za dużo i musiałem dopłacić. Ae to była lokalna linia bo wracałem z przesiadką w Bangkoku. Tak na własną prośbę bo się tam zatrzymaliśmy na 4 dni zwiedzania.
Indonezja jest extra. Poznałem tam parę fajnych osób i mam z nimi kontakt. W razie czego pisz na prywatny.

pozdrawiam

_________________
Dwie rzeczy dają duszy największą siłę: wierność prawdzie i wiara w siebie.
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1548888
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.