Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Google Chrome ?
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-02-2010, 16:26   Google Chrome ? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Używa ktoś tematycznej przeglądarki?
Opinie zasłyszane mam 2:
1. super
2. super, ale nie mogłem zrobić nic na stronie swojego banku...

Może się ktoś pokusić o porównanie z Fox'em?
...albo podzielić się własnymi uwagami?

Dziękuję,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Tomek Karski Płeć:Mężczyzna
Milczenie jest złotem.


Stopień nurkowy: Adv. Nitrox + DP TDI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 212
Skąd: N51,28047 E22,54964
PostWysłany: 01-02-2010, 16:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej!
Używam na netbooku, bo szybsza i mniej miejsca pochłania na wszelkie paski narzedzi, wiecej zostaje na właściwą stronę co ważne na małym ekranie.
Dobrze działa z bankami:
- Pekao24
- mBank
- PKO BP
- Citibank
oraz z Forum Wink
Polecam, w razie czego można usunąć lub przestać używać.
Na służbowym z konieczności IE, prywatnie w zasadzie przesiadlem się z Firefoxa na Chrome'a, choć mam świadmość, że do kilku rzeczy może nie być (jeszcze) odpowiedni. Wtedy odpalam Firefoksa.
U dziecka na Pentium III 1 GHz wyraźnie szybciej działa od IE i Firefoksa.

_________________
Pozdrawiam,
Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 01-02-2010, 17:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Może się ktoś pokusić o porównanie z Fox'em?
...albo podzielić się własnymi uwagami?


Czasami działa trochę szybciej, poza tym nie zauważyłem żadnych rewelacyjnych nowości. Otwórz np. temat o Możliwość zamieszczania filmów ...

Osobiście z przyzwyczajenia wolę Firefoxa. Nie chce mi się przestawiać na nowy program, bo w starym mam całą historię stron i haseł.

Poza tym firefox mam już sprawdzony a Chrome mnie czasami zaskakuje np. nie mogę ściągać filmów z vimeo bo po kliknięciu na link download video film mi się otwiera w Quicktime Sad

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 01-02-2010, 18:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeżeli już muszę używać windowsowego komputera to korzystam z Chrome, nie napotkałem problemów z usługami bankowymi ( Citi Handlowy)

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Spiridion Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AOED, EAN
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 62
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Poznań
PostWysłany: 01-02-2010, 20:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witajcie
Generalnie dla mnie jest super. Banki działają inne szyfrowane strony też.
Czasem zależy też od konfiguracji. No cóż na pewno zdania jak zawsze są podzielone bo każdy ma swoje preferencje. Na pewno jest szybsza od konkurencji.
Zależy też jakiej wersji używacie - i tu uwaga 26.01 wyszła najnowsza stabilna wersja 4.x a dokładnie kompilacja Google Chrome 4.0.249.78
Cytuję za chipem on-line :
Google wydał nową edycję przeglądarki Chrome. Czwarta wersja potrafi synchronizować zakładki oraz umożliwia instalację dodatków i wtyczek.
Google Chrome 4.0.249.78Google Chrome 4.x – prace wreszcie zostały ukończone. Przeglądarka jest już dostępna do pobrania w stabilnej wersji. Zmiany są dość poważne: mniejsza, ale bardzo użyteczna, to możliwość synchronizacji zakładek z kontem Google. Dzięki temu po zalogowaniu się na innym komputerze mamy od razu swoje ulubione witryny pod ręką. Druga, o wiele ciekawsza i bardziej istotna, to umożliwienie instalacji dodatków z katalogu Google Chrome Extensions. Długi okres beta-testów zaowocował już tysiącami użytecznych rozszerzeń, które instaluje się za pomocą jednego kliknięcia, bez potrzeby restartowania przeglądarki. Poprawiono również kod aplikacji, dzięki czemu działa ona jeszcze szybciej."

To tyle dla zainteresowanych.
Ja polecam.

Pozdrawiam Kolegów.
Spiridion-ek

_________________
Dwie rzeczy dają duszy największą siłę: wierność prawdzie i wiara w siebie.
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1548888
   
Spiridion Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AOED, EAN
Ilość nurkowań rocznie: 50
Ubezpieczenie: DAN
Wiek: 62
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 32
Skąd: Poznań
PostWysłany: 01-02-2010, 20:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie zwracajcie uwagi na ikonkę przeglądarki pod moimi postami. Nasze forum identyfikuje Chrome jako Firefoxa.
Ot tak dla zmyłki. A ja to piszę z Chrome. Hihi.

_________________
Dwie rzeczy dają duszy największą siłę: wierność prawdzie i wiara w siebie.
Seneka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
1548888
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 01-02-2010, 20:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Forum interpretuje Chrone jako Mozille, bo dziala na tym samym silniku. IMHO Chrome jest calkiem niezly, nie zdarzylo mi sie jeszcze zeby z czyms nie dzialal. Zdecydowana zaleta w porownaniu z FF jest odpalanie kazdej zakladki jako osobny proces - przy problemach mozna ubic tylko jedna zakladke, a nie cala przegladarke.

Z drugiej strony jak dla mnie Chrome ma za malo dodatkow i pewnie na razie tak zostanie, bo mozliwosci tworzenia dodatkow sa dosc ograniczone w porownaniu z FF. Ja poki co nie zmieniam podstawowej przegladarki Smile A Chrome tak jak napisal juz TOMA52 uzywam na netbooku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 01-02-2010, 21:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
...albo podzielić się własnymi uwagami?


Ja używam na Viście (używam niemal tylko Chrome - tylko do jednej strony używam IE - info poniżej).
Chrom czasem potrafi mi się zawiesić skutecznie (jeszcze nie rozpracowałem dokładnie kiedy się to wiesza - związane to jest chyba z jakimiś specjalnymi flashami lub filmami odgrywanymi przez QuickTime), ale po zwiśnięciu sama skutecznie się uruchamia ponownie w stanie jak sprzed zwisu, więc to nie boli w ogóle.

TOMA52 napisał/a:
Dobrze działa z bankami:
- Pekao24


No u mnie właśnie problem z Chromem, że nie chce mi działać z pekaobiznes24.pl Sad
Mbank działa, ale Pekao - nie.
Dostaję informację "Komponent podpisu elektronicznego nie zainstalowany. Zainstalować TAK/NIE" - no i nawet po 'TAK' nadal nie ma i ponownie okienko to samo.

El Bacio
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
pawelw Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: a
Ilość nurkowań rocznie: 1
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: PawelW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 448
Skąd: Pniewy
PostWysłany: 01-02-2010, 22:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Chrom dziurawy jak ser szwajcarski i łatwo wyjąć loginy i hasełka do banków , choć mniej od safari Sad

ostatnio o dziwo IE8 jest najmniej dziurawy , niż Fire ...

1.IE8
2.Fire
3.Chrom
4.Safari
5.Opera
choć po głębszych testach Chrom spadł na 4 miejsce
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
pawelw Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: a
Ilość nurkowań rocznie: 1
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: PawelW
Pomógł: 2 razy
Wiek: 52
Dołączył: 12 Paź 2007
Posty: 448
Skąd: Pniewy
PostWysłany: 01-02-2010, 22:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zródło : computerworld.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Karski Płeć:Mężczyzna
Milczenie jest złotem.


Stopień nurkowy: Adv. Nitrox + DP TDI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 212
Skąd: N51,28047 E22,54964
PostWysłany: 02-02-2010, 12:33    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ElBacio napisał/a:
ale Pekao - nie


U mnie też ostatnio pekao24 źle działa. Co się zaloguję, to mniej kasy na koncie.

_________________
Pozdrawiam,
Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 02-02-2010, 12:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za informacje.
Zainstalowałem i działa całkiem zgrabnie.
Kłopot mam podobny jak z TomTomem - żeby dodać zakładkę przeszukałem najmroczniejsze zakątki opcji/właściwości i nic... a to trzeba gwiazdkę przy adresie nacisnąc Rolling Eyes - czyli musi być na maks prosto.
Całość zakładek można przenieść bezstratnie z FireFox'a.

Nasunęło mi się następne pytanie: czy przeglądarka ta ma jakiś dodatek w stylu Adblock Plus w FireFox (program blokujący reklamy) ?
Spiridion napisał/a:
Google Chrome 4.0.249.7

Czy to oficjalna wersja? Sprawdzając aktualizacje dostaję komunikat "masz najnowszą, najfajniejszą, najniepsującąsię wersję 3.0........ coś tam .

Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Robert Gruca Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 08 Paź 2006
Posty: 483
Skąd: śląsk
PostWysłany: 02-02-2010, 12:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
czy przeglądarka ta ma jakiś dodatek w stylu Adblock Plus w FireFox

chrome w wersji 3 nie supportuje dodatkow. zainstaluj 4 i wtedy bedzie adblock i troche innych dodatkow Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 02-02-2010, 14:09    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dziękuję Robert - zainstalowane i działa salut podoba mi się 8).
Czyżby groził mi Mac Shocked ?


Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Frajtak Płeć:Mężczyzna
GUE PSAI TMX FULL CAVE


Stopień nurkowy: GUE PSAI TMX Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 11 razy
Wiek: 53
Dołączył: 25 Wrz 2007
Posty: 2601
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 02-02-2010, 15:24    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:

Czyżby groził mi Mac Shocked ?
Pozdrawiam, Wojtek


Czemu od razu grozi? Wojtek od czasu kiedy Maki są na intelu w zasadzie nie ma ograniczeń w ich funkcjonalności "cywilnej"
Używałem Maca Power coś tam coś tam i bywało różnie w każdym razie był mega stabilny i niezawodny ale mało elastyczny.
Teraz użytkuje MacBooki Pro jeden firmowy i jeden prywatny oraz w domu używamy iMaca do ... wszystkiego. Gdybyś miał jakiś mega ważny powód do zainstalowania Windowsa to dzisiejsze Maki zupełnie bezkolizyjnie instalują Windowsa obok MacOS .. i co ważniejsze na Macu Windows działa też niezawodnie nie to co na PC Mr. Green
Ale żeby nie było tak słodko to Mac ma od groma plusów ujemnych i tak:
1- Ma absurdalnie drogi serwis
2- Serwis będzie kwestionował każde usunięcie oczywistej usterki pomimo ważnej gwarancji
3- Mak jest niezwykle delikatny zarówno na wstrząsy jak i ewentualne warunki klimatyczne ( przykład: po przewiezieniu Maka w bagażniku samochodu z mokrymi ubraniami plażowymi odmówił współpracy - wyjaśnienie serwisu uruchomiło się zabezpieczenie wilgociowe czujniki się zabarwiły - koszt 1000 zł + 22 VAT .. nie wiem co zostało wymienione .. ponoć klawisze razem z ich aluminiową obudową Rolling Eyes )
Podłączyłem laptoka w USA i siadła bateria przy pierwszym podłączeniu - wymiana baterii pomimo gwarancji 660 zł + 22 VAT
kolejna usterka to nie zamykająca się  klapka zabezpieczająca wejście karty modemowej + naprawa zatrzasku utrzymującego modem w gnieździe 489 zł + Vat pomimo gwarancji po powrocie z serwisu usterka pojawiła się kolejny raz po miesiącu tym razem naprawa za free. Z iMakiem koszty serwisu są jeszcze większe bo cały komputer mieści się w monitorze więc dochodzą koszty transportu ciężkiej przesyłki.

_________________
Instruktor NAUI # 49419 http://www.naui.org
"God is at the bottom of the sea and I dive to find him" Enzo Maiorca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
100953
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.