Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Grupowe Zakupy gazów ?
Autor Wiadomość
muszkarz Płeć:Mężczyzna


Wiek: 62
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 77
Skąd: Chorzów
PostWysłany: 11-03-2012, 12:50    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie do Wojtka ale i nie tylko, czy w dobie modnych zakupów grupowych i rosnącej braci tech. nur. moglibyśmy zastanowić się nad grupowym kupnem tlenu i helu, albo jeszcze lepiej jeżeli to możliwe na wzór Niemców i Austriaków utwórzmy "wspólnotę gazową" non profit, ustalmy kryteria i warunki udziału w niej (bo moim zdaniem nie jest to dla owd).
cheers

Tak tylko głośno myślę....
Pozdro M.

PS.
Podobno w jedności siła... podyskutujmy...
a jeżeli będzie większe zainteresowanie moim pomysłem to Wojtku może wyjdzie z tego osobny temat.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-03-2012, 16:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zastanowić się oczywiście warto.
Warto wziąć pod uwagę, że formuła naszych Grupowych Zakupów jest dosyć specyficzna - to sprzedaż promująca produkt na rynku i o ile producent nie podejmie innej decyzji ma ona charakter jednorazowy.

"Wspólnota Gazowa" (cokolwiek to znaczy Smile)- wydaje mi się pomysłem lepszym o tyle, że możemy ustalić własne zasady nie będące w sprzeczności z Regulaminem Grupowych Zakupów.
Najprostszym miernikiem zainteresowania jak zwykle jest "lista kolejkowa", która z różnym skutkiem przekłada się na późniejsze zakupy.
Spróbujmy zatem poza dyskusją, zapytać ile osób byłoby chętnych na stworzenie "Centralnego banku helu" ? Przy rozważaniach o tym pomyśle warto wziąć pod uwagę, że sprzedaż hurtowa nie oznacza 2-3 butli - musielibyśmy kupić ich znacznie więcej.

Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 11-03-2012, 17:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W niemczech dziala to bardzo sprawnie. W IG-Gase jest okolo 250 nurkow ktorzy mniej lub bardziej regularnie biora gazy na koszt wspolnoty.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
muszkarz Płeć:Mężczyzna


Wiek: 62
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 77
Skąd: Chorzów
PostWysłany: 11-03-2012, 17:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Martin,
dokładnie coś takiego mam na myśli, wiedziałem, że coś takiego istnieje też w Niemczech ale nie znałem ich nazwy (danke Martin)
W Austrii jest to organizacja pod nazwą GG-A
można o nich poczytać na ich stronie http://www.gg-austria.org/
a to co o sobie sami piszą:

Über uns

Die Gasgemeinschaft-Austria hat zum Ziel, die Mischgastaucher Österreichs in einer Einkaufsgemeinschaft zu vereinen um durch den gebündelten Bedarf attraktive Konditionen für Gase und Logistik zu erhalten.

Die Gasgemeinschaft-Austria ist eine non profit Organisation!

Die Gasgemeinschaft-Austria wendet sich an alle Taucher, gleich welcher Organisation bzw. Verbandes, um die Möglichkeit zu schaffen, Trimix tauchen "leistbar" zu machen. Wir hoffen, dass dadurch weniger Deep-Air Tauchgänge statt finden und dadurch mehr Sicherheit für die Taucher gegeben ist!

Gdybyśmy my też coś takiego potrafili stworzyć to zaoszczędziłbym sobie fatygi wożenia helu przez dwie granice. Twisted Evil
Tylko czy my będziemy potrafili zapomnieć o tarciach na płaszczyźnie pomiędzy organizacyjnych.
Bo jezeli ta dyskusja pujdzie wznowu w stronę jednynej właściwej religii uprawnionej do wszystkiego....
to wolą dalej wozić flachy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-03-2012, 17:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Martin, możesz zdobyć dokładniejsze informacje?
Musimy zarejestrować wspólnotę, czy wystarczy firma itp.?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 11-03-2012, 18:28    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Trzeba by sie dogadac z firmami dystrybuujacymi gazy w PL. W Niemczech dziala to tak, ze kazdy nurek ma wlasny numerek, a ceny sa ustalone z gory i negocjowane z roku na rok w zaleznosci od tego - zarowno za gazy jak i za wynajem flach na podstawie obrotu calej grupy w przeszlosci. Przy pomocy tego numerku moge brac i flachy w dowolnym BOK, place przelewem i rozliczam sie 1:1 z dystrybutorem.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-03-2012, 18:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeszcze przy okazji - ile kosztuje hel w Germanii?
Może upraszczając sprawę da się dołączyć do nurków Niemieckich?

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 11-03-2012, 19:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gdzies od pieciu lat nie bralem - skonczyl mi sie wolny dostep do sprezarki a w norymberdze bardzo niechetnie topuja.

Co do dolaczenia do IG-Gase, skontaktuj sie z Thore:
http://www.ig-gase.de/kontakt.html

Niestety wszystko zalatwia na telefon.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Divezone_pl Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: średni
Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 10
Skąd: POLSKA
PostWysłany: 17-03-2012, 16:46    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W zasadzie to dobre pytanie,ja też chętnie poznam ceny jaki obowiązują u naszych sąsiadów. Jeżeli temat jeszcze aktualny to daj znać jak to się prezentuje. W kwestii zakupów grupowych,to kilka razy miałem okazję uczestniczyć i wspominam je miło ze względu na niższa cenę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Przemek Hinc Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Adv. EAN, Tech Cave
Ilość nurkowań rocznie: 100
Stopień instruktorski: Adv. Rec TMX, OWSI
Ubezpieczenie: NFZ
Wiek: 36
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 124
Skąd: Luzino
PostWysłany: 18-03-2012, 16:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Też chętnie bym się przyłączył do zakupów, jeżeli cena będzie atrakcyjna. Może faktycznie dobrym pomysłem byłoby się przyłączyć do kolegów zza Odry? Jakoś strasznie daleko nie jest, a zawsze można się umówić tak, że jak ktoś akurat będzie wyjeżdżał do Niemiec i będzie miał miejsce, żeby zabrać więcej, to można puścić wiadomość na forum, zebrać listę chętnych i przywieźć większą ilość, a pozostali odbiorą swoje butle już w Polsce. Jeżeli ktoś ma możliwość zorientowania się w cenach, to byłoby fajnie - przekalkuluje się gdzie będzie najtaniej i można zacząć coś tworzyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 18-03-2012, 18:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Tylko ze chcac przewozic przez granice musisz sie dowiedziec czy jakies przepisy cie nie obejma... Mysle z ebardziej oplacalne jest znalezienie grupy i negocjonowanie wtedy ceny.

Moja propozycja: Wojtek zaklada odpowiednia grupe, osoby chetne zglaszaja sie do niego i deklaruja realistycznie ile by braly. Na podstawie tych danych mozna zaczac negocjacje z dostawcami.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 18-03-2012, 18:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Grupę chętnie uruchomię, ale może warto określić ile kto rocznie wykonuje nurkowań tmx, żeby wiedzieć o czym rozmawiamy?
Jeżeli ktoś robi kilka, to też nie problem, byle była to jakaś określona ilość.

Warto wziąć też pod uwagę instruktorów, którzy prowadzą szkolenia tmx - tutaj chyba trzeba doliczyć He dla kursantów?
Spróbujmy zatem zrobić listę, na podstawie której będzie można szacować o jakiej ilości helu mówimy. Podajcie proszę ilość nurkowań tmx/rok i średnią frakcję helu/rok i uśredniony zestaw butli jakich używacie (trzeba w to wliczyć flachy boczne).

1. Wojtek / 100 nurkowań / średnio 60% He / 2x18l
2.
3.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Fox. Płeć:Mężczyzna

Pomógł: 9 razy
Wiek: 60
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 647
Skąd: swiat
PostWysłany: 18-03-2012, 19:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

A nie bedzie tutaj lepiej i prosciej Question http://www.linde-gaz.pl/pl/index.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 18-03-2012, 19:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeszcze dwie male sugestie - piszcie zapotrzebowanie w butlach na rok, osobno na O2, He, Ar. im wiecej flach (nawet roznych) latwiej wynegocjowac dobre ceny.

Grupe zrobil bym zamknieta - w Niemieckiej ceny sa dostepne tylko czlonka. Chodzi o zachowanie "rownowagi" na rynku.

Fox. napisał/a:
A nie bedzie tutaj lepiej i prosciej

Nie - pojedyncze osoby moga tylko pomazyc o rabacie.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Fox. Płeć:Mężczyzna

Pomógł: 9 razy
Wiek: 60
Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 647
Skąd: swiat
PostWysłany: 18-03-2012, 19:11    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Dariusz Wilamowski o ile slyszalem zaopatruje sie w Linde .Porozmawiajcie z nim moze pomoze Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.