Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Ile trzeba zarabiać,aby rozpocząć przygodę z nurkowaniem ?
Autor Wiadomość
Piotr -Zombiak- Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Narybek
Ilość nurkowań rocznie: 25
Wiek: 55
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 86
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 05-04-2012, 21:04   Ile trzeba zarabiać,aby rozpocząć przygodę z nurkowaniem ? Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam
Temat dość prowokacyjny i mało sprecyzowany.
Mam nadzieję,że wiecie o co chodzi.
A jeśli nie to troszku doprecyzuje.
Czy jakieś etapy tej drogi można wykonać taniej,niż drożej ?
Nie mamy sprzętu i raczej nie będzie nas na niego stać.
Może jakieś linki ? Jak i gdzie ?
Na czym można zaoszczędzić (rodzina 4-osobowa),nie tracąc na bezpieczeństwie.
Temat dotyczy nurkowania rekreacyjnego OWD (takie od A do Z)
Od filantropii do okazji cenowych.
Przeczesywanie internetu po omacku przez kolejny rok jest zajęciem mało atrakcyjnym.
Coś czuję,że to będzie mój ulubiony wątek na tym forum.
Czy otworzyłem puszkę Pandory ?

Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 05-04-2012, 21:18    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja moja przygode z nurkowaniem zaczynalem w klubie nurkowym - moim zdaniem najtansza z mozliwych opcji. Koszty - okolo 400 PLN rocznie czlonkowstwo (w tym kurs, baseny pozyczenie sprzetu, dowolna ilosc gazu, ubezpieczenie, kozystanie z bazy.....), 800 PLN pianka, 80 PLN buty, pletwy, maska, rurka, rekawiczki. W druga strone nie mam granicy.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Tracz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech Diver IANTD
Oznaczenie stage: MTR
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 707
Skąd: łódzkie
PostWysłany: 05-04-2012, 21:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Trzeba tyle zarabiać, żeby twoja rodzina nie wydawała wszystkiego i Tobie zostawało 500zł/m-c, żeby można było sprzęt na raty kupić Smile
A tak na poważnie, to wszystko zależy od priorytetów. "Bawisz" się w nurkowanie to oszczędzasz na innych rzeczach. Wiadomo: rodzina, dom, podstawowe potrzeby, a daleko, daleko własne hobby. Tak to wygląda u mnie- jedyny pracujący w 4 osobowej rodzinie, a i na nurkowanie kasa się znalazła... Trudno na wszystko w jeden miesiąc znaleźć fundusze, ale po rozłożeniu w czasie zakupów można osiągnąć zamierzony cel.
Determinacji życzę!

_________________
Pozdrawiam
Marcin T.

Art. 54. Konstytucji RP
"1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
nie+używam
   
Bogdan WEG Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: MSD
Ubezpieczenie: DAN SIlver
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 201
Skąd: Zakopane
PostWysłany: 05-04-2012, 21:41    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

martin napisał/a:
Ja moja przygode z nurkowaniem zaczynalem w klubie nurkowym - moim zdaniem najtansza z mozliwych opcji. Koszty - okolo 400 PLN rocznie czlonkowstwo (w tym kurs, baseny pozyczenie sprzetu, dowolna ilosc gazu, ubezpieczenie, kozystanie z bazy.....), 800 PLN pianka, 80 PLN buty, pletwy, maska, rurka, rekawiczki. W druga strone nie mam granicy.


Moge sie zapisać ?

400 PLN to ja płace za 3 jednodniowe wyjazdy nurkowe z zakopanego na zakrzowek i to jeszcze musiałem wydać na sprzęt ponad 10.000 PLN , bo by mi nie starczyło nawet na 2 dni, gdybym korzystał z wypożyczalni Embarassed

http://xtatradive.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=120:najbliiszy-wyjazd-na-zakrz&catid=34:zakrz&Itemid=76
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
undefine Płeć:Mężczyzna
Andrzej Dopierała


Stopień nurkowy: początkujący
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 121
Skąd: Poznań
PostWysłany: 05-04-2012, 21:56   Re: Ile trzeba zarabiać,aby rozpocząć przygodę z nurkowaniem Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co do dolnej granicy - zajrzyj na technikanurkowania.pl i zagadaj do Jozia. To expert od narzekania jakie wszystko drogie i jak jest mu źle, ale... radzi sobie z tanim kompletowaniem sprzętu po niewielkich pieniążkach.

A tak ciut poniżej dolnej - liczę sobie wszystkie wydatki poniesione na nurkowanie w moim przypadku. Wszystkie - to znaczy od karabińczyków z castoramy po ćwiczenia na basenie. Jak na razie od wakacji wydałem łącznie niecałe 7k, czyli niecały 1k miesięcznie. W tym kilka wyjazdów na nurkowania, kurs owd, praktycznie cały sprzęt włącznie z używanym suchym (brakuje mi jeszcze komputera i butli) i na początek wypożyczanie wszystkiego. Przy czym - wyszedłem z założenia że:
- to co ma mi posłużyć dłużej - nie oszczędzam, kupuję nowe.
- to co i tak prawdopodobnie zmienię jak mnie nurkowanie wkręci - kupuję używane lub wypożyczam. Przy czym jak używane, to od kogoś kto nurkował i tylko przesiadł się na coś innego/zrezygnował z nurkowania - okazji z allegro nie rozważałem.

Co do etapów drogi - cóż. Na początku albo sprzęt wypożyczasz, albo też inwestujesz w własny. Pierwsza opcja jest droga, bo jest.. droga.
Mnie wypożyczanie kosztowało ok 100pln od nurkowania. Przy kilku nurkach z rzędu - sprzęt tyle samo, natomiast za każde kolejne dochodziło powietrze (jakieś 20pln afair).
Więc - wpierw był zakup ABC (no.. maskę to miałem przed nurkowaniami) - używane płetwy, nowe rękawiczki i buty. Potem używany jacket (choć teraz pewnie bym zainwestował w skrzydło) - również używane. Długo szukałem pianki, niestety wszędzie w sklepach z przymierzeniem kazali czekać do wiosny, w jednym centrum potraktowali mnie jak naciągacza więc czym prędzej wyszedłem, a zakupu przez internet się ciut obawiałem. Więc... w cenie nowej pianki kupiłem używanego suchego.

Ogólnie co bym sugerował - jeżeli napewno chcesz nurkować - szukaj okazji po sieci. Jak nie jesteś przekonany - wypożyczaj. Chyba że to ma być sprzęt dla całej rodziny - to może warto dogadać się z jakimś centrum nurkowym na hurtowe wypożyczenia Wink


Ostatnio zmieniony przez undefine dnia 05-04-2012, 22:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
martin Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech.Cave
Ubezpieczenie: DAN/VDST
Pomógł: 55 razy
Dołączył: 28 Sty 2006
Posty: 3501
Skąd: NUE
PostWysłany: 05-04-2012, 21:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bogdan WEG napisał/a:
Moge sie zapisać ?


Pewnie. Wystarczy znalezc odpowiedniklub w twojej okolicy.

_________________
[quote:e1aa1c559f="KasiaK"]ja sie nie boje siebie
boje sie tych z ktorymi mialabym plywac[/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Bogdan WEG Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: MSD
Ubezpieczenie: DAN SIlver
Pomógł: 4 razy
Wiek: 50
Dołączył: 10 Lis 2011
Posty: 201
Skąd: Zakopane
PostWysłany: 05-04-2012, 22:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

martin napisał/a:
Bogdan WEG napisał/a:
Moge sie zapisać ?


Pewnie. Wystarczy znalezc odpowiedniklub w twojej okolicy.


No właśnie nie ma niestety.
Najbliższy akwen czyli zakrzowek jest 100km , a jednorazowa wejsciowka kosztuje 25 PLN.

Nurkowanie niestety wychodzi mi drożej niż sporty motorowe, które uprawiam.
Myślałem na początku ze bedzie odwrotnie, bo powietrze jest produkowane w lesie za darmo.

Ach ta naiwność. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Piotr -Zombiak- Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Narybek
Ilość nurkowań rocznie: 25
Wiek: 55
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 86
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 06-04-2012, 05:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Marcin Tracz napisał/a:

Trzeba tyle zarabiać, żeby twoja rodzina nie wydawała wszystkiego
i Tobie zostawało 500zł/m-c, żeby można było sprzęt na raty kupić Smile


Raty nie wchodzą w rachubę. Jeszcze spłacam dwa auta ( komornik - firma nie wypaliła ).
Chociaż jedna z sieci GSM obdarzyła mnie mandatem zaufania.

undefine napisał/a:

Chyba że to ma być sprzęt dla całej rodziny - to może warto dogadać się z jakimś centrum nurkowym
na hurtowe wypożyczenia Wink


W czasie kursu miałem nadzieję, że któreś z członków rodziny
nie będzie miało predyspozycji do nurania.
Jak na złość, wszyscy mają.
Przemyślenia dla innych w podobnej sytuacji:
To jak z kochanką/kochankiem. Nie ma się czym w domu chwalić.

Masz rację. Nurkująca rodzina to przekleństwo finansowe, ale i atut.
Może jeszcze jakieś przemyślenia ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
borosail Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: leń
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 156
Skąd: Łódź
PostWysłany: 06-04-2012, 07:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no więc ja napisze z perspektywy klubu,

nie wiem jak w wawie (na pweno są) ale my jesteśmy zrzeszeni w klubie - klik gdzie składka wynosi 40zł miesięcznie, za to masz wstęp na 2 baseny w tygodniu (czwartek, niedziela po 45 minut każdy, basen 3,6m głębokości, na każdy możesz wnieść sprzęt).
Wypożyczalnia sprzętu kosztuje dla członków klubu niewiele (ceny weekendowe (obejmuje wypożyczenie sprzętu na weekend niezależnie od ilości nurkowań: 15zł jacket, 15zł automat, 15zł buta - nabita, nabicie butli 5zł niezależnie od pojemności, wypożyczenie sprzętu na wyjazdy klubowe i na basen free).

Szukaj klubu a nie szkoły/centrum, tam znajdziesz ludzi którzy to robią dla funu a nie dla kasy Smile, mój klub już działa na podobnych zasadach 53 lata - ale nikt Cię nie ciągnie na nurkowania, nie dowozi, nie głaszcze po głowie. Tu są koledzy i przyjaciele, którzy jak mają chęc to się umawiają i wyjeżdżają, nie pamietam wyjazdu komercyjnego na którym by ktoś zarobił, tu koszty dzieli się po równo a składki wystarczają na opłacenie lokalu klubowego i basenów
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
5148550
   
Marcin Klimczuk Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: kilka :)
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Polska
PostWysłany: 06-04-2012, 09:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

borosail napisał/a:
no więc ja napisze z perspektywy klubu,

nie wiem jak w wawie (na pweno są) ale my jesteśmy zrzeszeni w klubie - klik gdzie składka wynosi 40zł miesięcznie, za to masz wstęp na 2 baseny w tygodniu (czwartek, niedziela po 45 minut każdy, basen 3,6m głębokości, na każdy możesz wnieść sprzęt).
Wypożyczalnia sprzętu kosztuje dla członków klubu niewiele (ceny weekendowe (obejmuje wypożyczenie sprzętu na weekend niezależnie od ilości nurkowań: 15zł jacket, 15zł automat, 15zł buta - nabita, nabicie butli 5zł niezależnie od pojemności, wypożyczenie sprzętu na wyjazdy klubowe i na basen free).

Szukaj klubu a nie szkoły/centrum, tam znajdziesz ludzi którzy to robią dla funu a nie dla kasy Smile, mój klub już działa na podobnych zasadach 53 lata - ale nikt Cię nie ciągnie na nurkowania, nie dowozi, nie głaszcze po głowie. Tu są koledzy i przyjaciele, którzy jak mają chęc to się umawiają i wyjeżdżają, nie pamietam wyjazdu komercyjnego na którym by ktoś zarobił, tu koszty dzieli się po równo a składki wystarczają na opłacenie lokalu klubowego i basenów


i to jest to Smile
u mnie niestety gdzie się nie obejrzysz tylko kasa i kasa. Czasem trafi sie ktoś normalny, kto pomoże po koleżeńsku ale to wyjątki są. Nad pewnym jeziorem na Lubelszczyźnie to panowie z baraku szumnie zwanego centrum nurkowym za pożyczenie komputera na nurkowanie życzą sobie 50 zeta, za nabicie piętnastki 20 zeta, nieważne ile powietrza było w butli. to tak jakby na stacji paliw kasowali za każdym razem w zalezności od pojemności baku, a nie od ilości wlanego paliwa Smile Jak tak dalej pójdzie to będę musiał i sprężarkę kupić Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
vian Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: P1
Dołączył: 18 Lis 2011
Posty: 1
Skąd: Krk
PostWysłany: 06-04-2012, 09:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Bogdan WEG napisał/a:

Moge sie zapisać ?

W Krakowie bez problemu znajdziesz klub nurkowy. Nie chcę reklamować, więc nie wrzucam linku...
Przy okazji mojego pierwszego postu, pozdrawiam serdecznie wszystkich Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Piotr -Zombiak- Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Narybek
Ilość nurkowań rocznie: 25
Wiek: 55
Dołączył: 13 Mar 2012
Posty: 86
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-04-2012, 05:55   Re: Ile trzeba zarabiać,aby rozpocząć przygodę z nurkowaniem Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

undefine napisał/a:
Co do dolnej granicy - zajrzyj na technikanurkowania.pl i zagadaj do Jozia.

Przeczytałem wszystkie posty Jozia. Człowiek ma zacięcie,
tylko to nie moje metody.
Kilkanaście lat temu jak byłem w opałach finansowych
to wolałem rzucić palenie, niż prosić ludzi o papierosa.
Wiedząc jakich metod nie używam łatwiej wam,nurkom-forumowiczom,
coś zasugerować,podpowiedzieć.

Sugestia:
Okazje cenowe

Jak byście coś wiedzieli,przeczytali lub usłyszeli to dajcie znać.
Postaram się o referencje ze swojego Centrum Nurkowego,
aby uwiarygodnić swoją osobę angel9

Pozdrawiam i ...nie narzekam jak Pan Jozio.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Klimczuk Płeć:Mężczyzna

Stopień nurkowy: kilka :)
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 329
Skąd: Polska
PostWysłany: 07-04-2012, 10:48   Re: Ile trzeba zarabiać,aby rozpocząć przygodę z nurkowaniem Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Jak byście coś wiedzieli,przeczytali lub usłyszeli to dajcie znać.
Postaram się o referencje ze swojego Centrum Nurkowego,
aby uwiarygodnić swoją osobę angel9


poszukaj szpeju na angielskim ebay-u. Jak cierpliwie i metodycznie będziesz szukał to skompletujesz sprzęt za półdarmo w porównaniu do polskich cen. Dwa lata temu kupiłem w Polsce nowego suchara, nasłuchałem się "bo gwarancja, bo serwis, bo pewniej, itp" dziś wiem, że zrobiłem błąd, za mniejszą kasę miałbym lepszy nowy towar, jakbym szukał używki to byłoby jeszcze sporo taniej ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
undefine Płeć:Mężczyzna
Andrzej Dopierała


Stopień nurkowy: początkujący
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 121
Skąd: Poznań
PostWysłany: 07-04-2012, 11:40   Re: Ile trzeba zarabiać,aby rozpocząć przygodę z nurkowaniem Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Piotr -Zombiak- napisał/a:

Sugestia:
Okazje cenowe

Z ciekawostek - śledzę promocje tego co mnie interesuje w sklepach nurkowych. I parę razy kilka ciekawych rzeczy wyhaczyłem - ot - kupon rabatowy na 20% w jednym z poznańskich sklepów (więc miałem ciut taniej niż najtaniej w internecie automaty - żałuję że nie dokupiłem też wtedy komputera).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
crowley Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Technical Cave Diver
Stopień instruktorski: SDI/IDF Instructor
Oznaczenie stage: STASZEK
Pomógł: 19 razy
Wiek: 39
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 1017
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 07-04-2012, 11:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

z ciekawostek - ceny w sklepach często odbiegają od cen w jakich można kupić sprzęt. przykładowo oficjalnie nie dostaniemy apeksa atx40/ds4 w cenie poniżej 700zł. nieoficjalnie już tak(ja swoje zresztą kupiłem w cenie niecałych 620zł, ale to było jak dolar był dużo tańszy). tylko chwalić się mocno nie można od kogo kupiło się w takiej cenie, bo podobno najniższe oficjalne ceny są ustalane przez dystrybutora apeksa na Polskę(zainteresowani wiedzą o kogo chodzi;])
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
4054774
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.