Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Jak zostaje się instruktorem jaskiniowym
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 26-03-2012, 11:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Przeczytałem całość raz jeszcze i popełniłem błąd.
Moje pytanie miało charakter wyłącznie retoryczny - o czym ktoś po prostu piszący na forach może nie wiedzieć - powinienem przewidzieć taką sytuację.
Przepraszam za niedokładność w mojej wypowiedzi.

Trzymajmy się tematu salut .


Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
ElBacio Płeć:Mężczyzna
Klub nurkujących poziomo POZIOMKI


Stopień nurkowy: T2
Stopień instruktorski: IT
Pomógł: 6 razy
Wiek: 49
Dołączył: 23 Cze 2008
Posty: 521
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 27-03-2012, 17:02    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie jestem instruktorem jaskiniowym i nigdy nie twierdziłem, że nim jestem.
Prawdą jest to, co pisałem wcześniej - uczestniczyłem w dwóch takowych kursach.

Otrzymując certyfikat TDI Full Cave byłem już certyfikowanym nurkiem jaskiniowym innych organizacji. Chęć poznania metodyki szkolenia TDI w tym zakresie wynika z mojej nieukrywanej sympatii do tej Organizacji. Nie raz duplikowałem posiadane już uprawnienia w różnych organizacjach, co nawet przytrafiało mi się opisywać na tym forum.
Mam także uprawnienia jaskiniowe, w różnych organizacjach, wyższe niż Full Cave - w tym m. in. Stage i Multistage, jak również, oczywiście, doświadczenie nurkowe w tym zakresie.


Jeżeli ktoś jest zainteresowany szczegółami mojej działalności czy "kariery" nurkowej - sugeruję bezpośredni kontakt ze mną, a nie poprzez moderowane forum.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
bell23 Płeć:Mężczyzna
Ryszard


Stopień nurkowy: AOWD, Ean ,Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 184
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 27-03-2012, 17:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ElBacio napisał/a:
TomM napisał/a:
Chyba to niewłaściwe uogólnienie.


Jako "kurs jaskiniowy" rozumiem Basic/Intro To Cave.

TomM napisał/a:
gdzie istnieje tylko główna lina i boczne korytarze nie maja w ogóle stałego oporęczowania, lub też główna lina biegnie tylko do pewnej odległości.


To już Full Cave, a więc kolejny stopień jaskiniowy - i to właśnie początek doświadczenia ponad "zwykłe" nurkowanie, o którym pisałem.

TomM napisał/a:
Jeśli twój kurs obejmował poręczowanie od strefy wód otwartych do głównej liny, to może właściwe byłoby potrenować przez decyzja o nurkowaniu zależnym od własnej poręczówki?


Cenna rada. Po Full Cave szkoliłem się na dwóch kursach jaskiniowych instruktorskich, ale nauki nigdy za wiele, więc cały czas trenuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
bell23 Płeć:Mężczyzna
Ryszard


Stopień nurkowy: AOWD, Ean ,Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 62
Dołączył: 05 Paź 2006
Posty: 184
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 27-03-2012, 17:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

nie żebym się czepiał i wtrącał swoje 3 grosze , ale powyższe sugeruje wyraźnie zakończenie jaskiniowych kursów instruktorskich , więc nic dziwnego że Tomek tak to odebrał , bo ja też...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
loozerka Płeć:Kobieta
Anka

Stopień nurkowy: cały czas - uczeń :)
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Sie 2011
Posty: 257
Skąd: Polska
PostWysłany: 27-03-2012, 19:06    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ja, przyznam, też taki wniosek w pierwszej chwili wysnułam, ale to zwyczajnie braki w naszej edukacji i brak umiejętności faktycznego czytania ze zrozumieniem.

I mówię to bez zadnej uszczypliwości, sama, mimo przechodzenia edukacji wtórnej z moim dzieckiem Smile, także czasem się mylę i nadinterpretuję tekst, jak choćby tu.

Tam nic o ukończeniu kursów i posiadaniu stopni instruktorskich nie jest napisane, a kazdy sobie dodał, co chciał.

Mylne odczytanie też mogło wynikać z tego, ze o ile się nie mylę, posty pierwotnie były w innym wątku zupełnie kursów instruktorskich nie dotyczącym, a potem został z nich utworzony temat z konkretnym tytułem.

i chyba tyle mojego głosu w temacie, który długo będzie poza moim zasiegiem Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomM Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: full cave, full tmx
Ilość nurkowań rocznie: 70
Pomógł: 35 razy
Wiek: 61
Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 2578
Skąd: Katowice
PostWysłany: 29-03-2012, 01:35    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

ElBacio napisał/a:
Nie jestem instruktorem jaskiniowym i nigdy nie twierdziłem, że nim jestem.


Skoro tak, to nie ma o czym mowić.
Zdawalo mi sie, że pisałes cos o kursach instruktorskich, ale widocznie mi sie zdawało.
Dzieki za ostateczne wyjasnienie sytuacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
loozerka Płeć:Kobieta
Anka

Stopień nurkowy: cały czas - uczeń :)
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Sie 2011
Posty: 257
Skąd: Polska
PostWysłany: 29-03-2012, 10:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomM napisał/a:

Zdawalo mi sie, że pisałes cos o kursach instruktorskich, ale widocznie mi sie zdawało.


a przecież podpowiadałam, że chodzi o czytanie ze zrozumieniem Smile

ale pomogę Smile

ElBacio napisał/a:
Po Full Cave szkoliłem się na dwóch kursach jaskiniowych instruktorskich,


szkolenie się nie oznacza ukończenia kursu i nabycia certyfikatu, to ostatnie, jak mi wynika z tego wątku, to wynik całkiem długiego procesu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Konrad Dubiel Płeć:Mężczyzna
złomiarz


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 1326
Skąd: Szczecin
PostWysłany: 29-03-2012, 11:19    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Strasznie bawi mnie ta dyskusja Smile
Mam znajomą, która kurs na prawo jazdy robiła już trzy razy a prawka do dziś nie ma Wink

Faktycznie z tego, że ktoś uczestniczył w kursie nie znaczy, że go ukończył.
ElBacio reklamuje się wyłącznie jako Cavern Instructor - to, że TDI wymaga 100 nurkowań jaskiniowych nie oznacza, że inne organizacje nie są bardziej elastyczne w tym zakresie.
A w TDI na pełnego instruktora jaskiniowego nurkowań full-cave trzeba mieć 200.

_________________
http://www.youtube.com/KonradDubiel
http://www.vimeo.com/user390685
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Darek Zadumiński Płeć:Mężczyzna
Darek Zadumiński SDI/TDI instruktor # 11072


Stopień nurkowy: instruktor TDI/SDI
Ilość nurkowań rocznie: 12345
Stopień instruktorski: CCR instruktor TDI
Ubezpieczenie: Hestia
Oznaczenie stage: D@ek
Pomógł: 1 raz
Wiek: 56
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 389
Skąd: PiotrkówTryb.
PostWysłany: 12-04-2012, 12:20    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Siedzę zasmarkany w domu i czytam czytam te posty, głupie i nie produktywne to zajęcie ale skoro mózg więcej wysiłku nie akceptuje to dobre i to.
Fajnie że ludzie się rozwijają w swojej pasji dzielą się nią z innymi cieszą się tym jednym słowem zabawa na całego. Postrzegam nurkowanie jaskiniowe jako najtrudniejszą i najniebezpieczniejszą zabawę w tej formie rekreacji. Uważam że przed jakąkolwiek zabawą w te klocki należało by sporo poćwiczyć pod doświadczonym okiem łażenie po suchych dziurach, poznać techniki linowe pobrudzić się do gaci w błocie - jednym słowem zrobić wiele aby udowodnić sobie że to jest zabawa jednak nie dla mnie ze względów mentalnych psychicznych i fizycznych. A jak już się to nie uda a błysk w oczach nie zbladł to droga stoi otwarta dla zalanych nor.
Instruktor jaskiniowy - to wypracowany tytuł czy też sprawność harcerska reklamowana na FB ?
Szkolących narobiło się masa a Instruktorów znam może dwóch.
E tam chyba mnie jednak gorączka rozkłada a smarki zasłaniają ekran, co to antybiotyki z człowieka robią colors
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
AsiaJ Płeć:Kobieta

Stopień nurkowy: nTMX, Technical Cave
Ilość nurkowań rocznie: 150
Stopień instruktorski: -
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: Asia
Wiek: 50
Dołączyła: 02 Kwi 2012
Posty: 6
Skąd: z męża boku
PostWysłany: 16-04-2012, 10:34    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Zadziwiające, jak niektórzy mężczyźni potrafią skomplikować sobie życie Very Happy Większość jaskiń jakie znam, dostępna jest wprost z bagażnika samochodu. Trochę trudniej jest w Landenouse, ale umiejętność chodzenia po drabinie wydaje się być zupełnie wystarczająca Smile
Co do merituum watku. Nie potrafię znaleźć bliźniaczych:
- jak zostaje się instruktorem jaskiniowym GUE (może Jarroda wezwać do tablicy? Very Happy )
- jak zostaje się instruktorem jaskiniowym IANTD
- jak zostaje się instruktorem jaskiniowym PADI
- jak zostaje się instruktorem jaskiniowym NAUI
- jak zostaje się instruktorem jaskiniowym ... itd Smile
Mam pytanie w kwestii formalnej. Z tego wątku Wojtek wydzielił nostalgiczny wątek o przemijaniu http://divetrek.com.pl/forum/viewtopic.php?t=6836 Czy można wskazać z którego miejsca, bo nie umiem znaleźć związku z tematem tych nostalgicznych rozważań scratch
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Tomek Płociński Płeć:Mężczyzna
kiedyś Plotek :)


Stopień nurkowy: ARTmx
Ilość nurkowań rocznie: 40
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 2766
Skąd: w-wa
PostWysłany: 16-04-2012, 14:07    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

AsiaJ napisał/a:
Nie potrafię znaleźć bliźniaczych:

Zapewne dlatego nie możesz, że ich nie ma. Jeśli jesteś zainteresowana ścieżką instruktora jaskiniowego to możesz zadać pytanie działach odpowiednich organizacji.

AsiaJ napisał/a:
Czy można wskazać z którego miejsca, bo nie umiem znaleźć związku z tematem tych nostalgicznych rozważań

Jeśli bardzo Cię to interesuje to możesz spojrzeć na daty postów. Skoro temat został wydzielony to ciężko będzie znaleźć związek, bo zasada jest taka, że odrębne tematy staramy się wydzielać jako nowe wątki.

_________________
Pozdrav

"And remember; any diver can abort any dive at any time for any reason."
Moja strona www.podlustremwody.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.