Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
WAŻNE-dla podróżujących samolotami
Autor Wiadomość
KrzyHo Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AdvNX/Dir-F
Wiek: 56
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 446
Skąd: Nadarzyn
PostWysłany: 06-11-2006, 16:03   WAŻNE-dla podróżujących samolotami Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Info z LOT:

Od 6 listopada 2006r. w portach lotniczych Unii Europejskiej zaczynają obowiązywać nowe zasady dotyczące przewożenia bagażu kabinowego. Mają one zastosowanie do wszystkich pasażerów korzystających z portów lotniczych UE, niezależnie od kierunku ich podróży.

Na pokład samolotu można zabierać płyny jedynie w ograniczonych ilościach. Podczas pakowania bagażu kabinowego radzimy pamiętać, że:

pojemniki z płynami i podobnymi produktami mogą mieć pojemność do 100 ml
wszystkie pojedyncze pojemniki muszą być transportowane razem w jednej przeźroczystej, zamykanej torebce plastikowej o maksymalnej pojemności jednego litra (np. torebka dwuścienna o wymiarach 22 cm/15cm), które powinny być dostępne w portach lotniczych
na jedną osobę może przypadać maksymalnie jedna torebka
torebkę należy okazać – bez wezwania służb ochrony - w trakcie kontroli bezpieczeństwa

Lekarstwa i żywność specjalnego przeznaczenia (np. pożywienie dla niemowląt), które w trakcie rejsu są potrzebne na pokładzie samolotu, nie muszą być transportowane w plastikowej torebce. Artykuły te muszą jednak także zostać okazane w trakcie kontroli bezpieczeństwa.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
4220303
   
Sebastian Mroczkowski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: IANTD Trimix
Stopień instruktorski: IANTD Normoxic Tmx
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 492
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-11-2006, 11:12    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

hmm no dobra, a co zrobić z towarami nabytymi przy okazji sklepów "bezcłowych" - przeważnie są w pojemnikach przekraczających 100ml.
Paranoja zaczyna zataczać niebezpiecznie wąskie kręgi, tylko czekam aż trzeba będzie podróżować nago, choć to na pewno wynagrodziłoby mi straty poniesione przez ograniczenie płynów do 100ml Wink

_________________
Someday we are all gonna di(v)e..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Tomek Karski Płeć:Mężczyzna
Milczenie jest złotem.


Stopień nurkowy: Adv. Nitrox + DP TDI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 212
Skąd: N51,28047 E22,54964
PostWysłany: 07-11-2006, 11:29    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

styx napisał/a:
hmm no dobra, a co zrobić z towarami nabytymi przy okazji sklepów "bezcłowych"


Mają pakowac je w sklepach w jakieś specjalne, zamykane (zaklejane?) torby.

Dla mnie też bez sensu - jedyne sens jaki widzę, to żeby latając w tanich liniach pasażerowie kupowali napoje na pokładzie. O ile wiem, nawet małe "soczki z rurką" to 200 ml.

_________________
Pozdrawiam,
Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
KasiaK Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: Full Tmx
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2006
Posty: 672
Skąd: Wawa
PostWysłany: 07-11-2006, 15:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

no to juz nie bedzie łiskacza podczas lotu Wink


dla mnie troche przegiecie, to wszystko,
ale jesli ma mi to ocalić dupkę to nie bede sie spierac Very Happy

_________________
Kasia


--
"Jedyną przeszkodą w zdobyciu przez człowieka tego, czego chce on od życia, jest często zwykły brak woli by spróbować i wiary, że to jest możliwe."
Richard M. DeVos

================
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3006869
   
Sebastian Mroczkowski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: IANTD Trimix
Stopień instruktorski: IANTD Normoxic Tmx
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 492
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-11-2006, 17:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KasiaK napisał/a:
no to juz nie bedzie łiskacza podczas lotu Wink


dla mnie troche przegiecie, to wszystko,
ale jesli ma mi to ocalić dupkę to nie bede sie spierac Very Happy


To ma oczywiście utrudnić przemycenie na pokład broni, ale dla chcącego nic trudnego, da radę zmontować bombę i z niewinnych materiałów.
Taki świat, że trzeba utrudnić życie tysiącom ludzi chcących gdzieś sobie wyjechać bo jak inaczej mają pokazać że się starają zabezpieczyć to wszystko...
A kolejne porwanie i tak się w końcu zdarzy i wtedy nastąpi kolejna eskalacja zabezpieczeń i tak w kółko. Argh....


w każdym razie - po głębszym poczytaniu - kupione na lotnisku "ciecze" mogą być wwiezione, lecz otworzyć je można dopiero po checkout'cie - czyli chlanie łiskacza może pozostać, byle otworzyć butlę w samym samolocie Wink

źródło z http://www.lot.com:
"to the rules concerning carrying liquids (perfumes, spirits) bought in EU airport shops when located beyond the boarding pass checkpoint. If they are sold in special sealed bags, do not open it before screening at checkpoint (no quantitative restrictions are imposed in this case either)."

_________________
Someday we are all gonna di(v)e..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 07-11-2006, 20:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej!

Przy okazji sprawa latarek transportowanych samolotami:

Podczas ostatniego przelotu z Egiptu do Niemiec załadowaliśmy 3 latarki z konistrami i 7 backupowych do bagażu glównego - te z kanistrami były w kawałkach z oddzielnie zapakowanymi akumulatorami, a bacupowe były bez baterii - całość w bagażu głównym.

Z przelotem do Niemiec nie było problemu - pojawił się on przy odprawie na lot z Dortmundu do Katowic - wszystkie latarki trzeba było przepakować do bagażu podręcznego - nawet backupowe. Zrobiono nam 2 dodatkowe kontrole "osobiste", a raczej latarkowe i trzecią bezpośrednio przed wejściem na pokład samolotu.

Całość w miłej atmosferze - duże latarki zainteresowały szefa ochrony lotniska scratch .

Z Niemiec lecieliśmy WizzAir'em, gdzie limit bagażu to 20kg/osobę, podręczny 10kg (bagażu nie można łączyć - dwie osoby nie mogą spakować się do torby o masie 40kg).
Można za to skorzystać z opcji "Specjalny bagaż sportowy" o max masie 15kg, za co zapłacimy 25euro - całość jest dokładnie ważona

Każdy dodatkowy kilogram to 7euro...


W sumie po całym zamieszaniu przepakowaliśmy nasz bagaż do 2 plecaków po 20kg, 2 toreb ze sprzętem nurkowym po 15kg, a latarki załadowaliśmy do podręcznego bagażu, który w efekcie ważył ponad 20kg. Po opłaceniu bagażu "sportowego" nie dopłacaliśmy za bagaż podręczny.


W sumie temat był juz poruszany, ale świeże info może sie komuś przydać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Tomek Karski Płeć:Mężczyzna
Milczenie jest złotem.


Stopień nurkowy: Adv. Nitrox + DP TDI
Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 03 Lut 2006
Posty: 212
Skąd: N51,28047 E22,54964
PostWysłany: 07-11-2006, 20:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

KasiaK napisał/a:
no to juz nie bedzie łiskacza podczas lotu


Dlaczego? Zresztą styx już odpowiedział. Ja bym sie tam ucieszył - ostatnia podróż do Egiptu upłynęła mi w atmosferze mocno spirytusowej - zaraz po zgaszeniu "zapiąć pasy" towarzystwo powyciągało co mialo z toreb i zaczęła się imrezka aż do lądowania. Ohyda. Ledwo mogli wyjść z samolotu.
Osobiście jakoś nie gustuję w alkoholu podczas lotu - może dlatego, że pod zmniejszonym ciśnieniem "działa" duzo prędzej, a ja na ogół zaraz po wylądowaniu siadam za kółko. Więc się odzwyczaiłem.
Kiedyś jeszcze (za lepszych dla linii lotniczych czasów) uśmiałem się, jak stewardesy mnie żałowały, ża ja taki biedny i nic nie piję i dały mi całą kolekcję "małpeczek" do domu Wink

_________________
Pozdrawiam,
Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
KasiaK Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: Full Tmx
Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2006
Posty: 672
Skąd: Wawa
PostWysłany: 08-11-2006, 00:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

z ta waga to miooooodzio poprostu.....moj suchy wazy 6.8 Confused
no nic...


TOMA52....napisalam z obserwacji,
ja generalnie w ogole nie pije, wiec dla mnie tez zaden problem....Smile

_________________
Kasia


--
"Jedyną przeszkodą w zdobyciu przez człowieka tego, czego chce on od życia, jest często zwykły brak woli by spróbować i wiary, że to jest możliwe."
Richard M. DeVos

================
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
3006869
   
Kamil Kepa Płeć:Mężczyzna


Wiek: 36
Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 251
PostWysłany: 11-11-2006, 17:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam,

Ja napisze jak było u mnie za całym sprzętem,

Wziąłem go prosto od siebie do Polski, i nigdzie nic się nie "pyszczyli" tylko trzeba im było powiedzieć co to jest,

Baterie od HID włożyłem do bagażu co oddałem, natomiast latarkę i regi, wziąłem na podręczny wraz z komputerami.

Wiec dla mnie nie było problemu.


Kamyk

_________________
In fact, human can't go without water for more than 3 days :>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
 
Numer Gadu-Gadu
748649
   
Hamer Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 9
PostWysłany: 04-01-2007, 16:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

jak teraz jest czy dalej sa takie "cyrki" czy juz normalnie?? lece zaniedlugo do egiptu i wole nie miec problemow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 04-01-2007, 21:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Leciałem liniami egipskimi. Za nadbagaż nie brali, latarka (zaspawana w kwasówce) w bagażu głównym nie była problemem itd. Zero problemów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Hamer Płeć:Mężczyzna

Dołączył: 23 Lip 2006
Posty: 9
PostWysłany: 04-01-2007, 23:30    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

mam nadzieje ze tez nie bede mial problemow, jak lecialem to zawsze mialem niewymiarowa torbe poodreczna, duzo za duza a teraz sie obawiam ze mnie z nia niewpuszcza;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Dorota i Wojtek
Site Admin


Dołączył: 23 Gru 2005
Posty: 2519
Skąd: Egipt/Polska
PostWysłany: 21-02-2007, 17:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Ostatnio lecąc do Egiptu nie miałam żadnych problemów. Co prawda miałam latarki w podręcznym, ale Pan-W-Mundurze grzecznie poprosił o pokazanie zawartości podręcznego (bo miałam pełno ładowarek i kabelków).

Co było jeszcze przyjemniejsze nie płaciłam za nadbagaż - a był spory (w sumie głównego bagazu 60kg) Shocked

Wydaje mi się, że należy rozmontować latarkę (pozbawić ją baterii), włożyć do podręcznego i nie będzie problemów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 20-02-2009, 11:08    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Gwałtownie potrzebuję najświeższych informacji o przewozie kanistrów z akumulatorami w CentralWings.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Sebastian Mroczkowski Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: IANTD Trimix
Stopień instruktorski: IANTD Normoxic Tmx
Ubezpieczenie: DAN
Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 492
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 20-02-2009, 13:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

TomS napisał/a:
Gwałtownie potrzebuję najświeższych informacji o przewozie kanistrów z akumulatorami w CentralWings.


3mc temu nie było problemu, chcieli tylko je obejrzeć na bramce (brałem w podręcznym). Tylko ten proces ma chyba niewielkie związki z liniami którymi lecisz ?

_________________
Someday we are all gonna di(v)e..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.