Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Doradztwo - serwis sprzętu nurkowego
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 24-03-2010, 08:23   Doradztwo - serwis sprzętu nurkowego Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Zainteresowanym oferuję autoryzowany serwis sprzętu nurkowego.

Serwis automatów
-przeglądy okresowe (przeglądy podtrzymujące gwarancję)
-dostosowanie/regulacja do indywidualnych potrzeb
-regulacja pod kątem nurkowań skuterowych w prądzie
-naprawa automatów z zerwanymi gwintami
-szlifowanie uszkodzonych gniazd Ist
-przeróbki
-itp.

Serwis zaworów/manifoldów
-usuwanie nieszczelności
-dostosowanie oporów zamykania/otwierania
-inne wg potrzeb

Osoby zainteresowane serwisem automatów i zaworów, pragnę poinformować, że czyszczenie ultradźwiękowe Waszego sprzętu będę realizował przy użyciu preparatu "Blue Gold".
Oznacza to, że wszystkie automaty będą wymyte do poziomu "czystości tlenowej" czyli jeszcze dokładniej odtłuszczone niż do tej pory .
W serwis automatów wliczam również ultradźwiękowe czyszczenie końcówek wszystkich węży, wymianę uszczelnień na wężach, czyszczenie i wymianę o-oringów na połączeniu manometr-wąż HP oraz czyszczenie i smarowanie wszystkich szybkozłączy.

Czas oczekiwania na automaty oddane do serwisu to 1 dzień. Jeżeli w tym czasie ktoś planuje wyjazd nurkowy zapewniam zastaw automatów zastępczych w konfiguracji technicznej, albo rekreacyjnej.
Sprzęt można wysłać z do mnie kurierem -> przeserwisowany trafi pod wskazany przez Was adres.



Serwis suchych/mokrych skafandrów
-usuwanie nieszczelności
-wymiana manszet
-wklejanie p-valve
-dobór cewników
-itp.

Serwis skuterów Silent Submerge

Doradztwo w zakresie optymalnego doboru sprzętu do wybranych potrzeb/ sprzedaż sprzętu (zmiana konfiguracji, techniki/sposobu nurkowania)
-zmiana konfiguracji z rekreacyjnej (klasycznej) na techniczną
-zastosowanie nowych elementów wyposażenia (np. długi wąż + rozdzielona latarka)
-dobór sprzętu dla kobiet
-dobór suchych skafandrów
-świadome nurkowanie - dobór sprzętu
-promocyjna sprzedaż sprzętu: klik


Zarówno serwis sprzętu jak i doradztwo sprzętowe mogą być realizowane w formie warsztatów tematycznych.
Zainteresowanych proszę o kontakt wojtek@divetrek-pro.com .


Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Bartosz Zaród Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: AOWD
Wiek: 45
Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 71
Skąd: Kraków
PostWysłany: 09-07-2010, 12:48    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jako że w kwestii nurkowania jestem nowy i doświadczenie mam żadne to pozwolę sobie krótko opisać coś co zwaliło mnie z nóg. Jeśli to miejsce do tego nie służy to proszę o ewentualne przeniesienie.

Na wstępie muszę opisać parę słów o sobie żeby zrozumieć z jakim lamerem przyszło dyskutować Wojtkowi. Przed przystąpieniem do kursów nurkowania przeczytałem z żoną wszystkie możliwe książki i stosownie się do tego przygotowaliśmy - ja jako takie doświadczenie w pływaniu normalnym powierzchniowym miałem bo od gówniarza we wszystkich zawodach pływackich startowałem a żona rok temu nie miała jeszcze głowy w wodzie zanurzonej ... poza wanną Smile
Zrobiliśmy kurs gdzie w sumie instruktor stwierdził że doskonale dajemy sobie radę i zdaliśmy na OWD i szykujemy się do AOWD.

Teraz konkret - co mnie z nóg zwaliło:
Nie wiem czy jest to normalne wśród nurków ale poziom pomocy której doświadczyłem ze strony instruktora zakładającego ten temat, zainteresowanie moim i żony bezpieczeństwem oraz wielogodzinne przemyślane odpowiedzi których z niesłabnącym zapałem mi udzielał jest wprost zdumiewająca - nigdy, a doświadczenie mam dość szerokie w różnych dziedzinach nie spotkałem się z taką bezinteresownością i dbaniem o dobro zupełnie obcej osoby. Nadmienię, że również udało mi się uzyskać stosowną pomoc w zakupie sprzętu jak i szersze doradztwo w sprawie przyszłego sprzętu który powinienem posiadać. W Jego odpowiedziach otrzymałem taki ogrom informacji które będę przetrawiał jeszcze długie wieczory.


Dlatego jeśli ktoś jeszcze się waha w zadaniu jakiegoś pytania to gwarantuję że nie ma lepszej drogi do zakupu lub upewnienia się co do zakupu czegoś co nam się przyda zamiast non stop marnować pieniądze na coś co nie jest do końca bezpieczne mimo że producent tak sądzi.

Nigdy więcej nie oddam swojego sprzętu w ręce kogoś kogo interesuje jedynie zarobienie na mnie i mam zamiar cały swój sprzęt przesyłać na coroczny przegląd do kogoś kto tak się o mnie troszczy - zupełnie mnie nie znając.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc Wojtku.
Bartek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
 
Numer Gadu-Gadu
48649
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 13-07-2010, 17:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć Bartek Smile
Bardzo mnie zaskoczyłeś swoją opinią Embarassed Embarassed niemniej, bardzo za nią dziękuję.
Myślę, że spokojnie znajdziesz jeszcze nie jedną osobę nie tylko na naszym forum, która będzie mogła i chciała Ci pomóc, wystarczy, że przedstawisz jej swoje potrzeby w wyczerpujący sposób.

Powodzenia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15-01-2012, 16:51    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam.

Od 01 stycznia podniosłem ceny robocizny za serwis sprzętu:
Serwis automatów z 50 na 60zł / stopień
Serwis zaworów z 50 na 60zł / zawór .

Najbliższy wolny termin na serwis to 6-7 luty - zapraszam.


Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-06-2012, 11:52    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Hej.
Wszystkich moich stałych klientów z przyjemnością informuję, że do automatów nie posiadających pokrętła do regulacji oporów oddechowych, będę je dokładał wraz z odpowiednią regulacją bez żadnych dodatkowych opłat, Całość w ramach programu lojalnościowego salut .
Usługa jest dokładana do normalnego serwisu automatu lub innych napraw bieżących.

Zainteresowanych zapraszam.

Pozdrawiam,
Wojtek


PS.
Program działa do wyczerpania zapasów pokręteł.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Jarek Andrzejewski Płeć:Mężczyzna
Jarek Andrzejewski


Stopień nurkowy: AdvEAN
Ilość nurkowań rocznie: 41
Oznaczenie stage: PTJA
Pomógł: 51 razy
Wiek: 53
Dołączył: 08 Paź 2011
Posty: 2707
Skąd: Łódź
PostWysłany: 11-06-2012, 11:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
/.../ do automatów nie posiadających pokrętła do regulacji oporów oddechowych, będę je dokładał wraz z odpowiednią regulacją


Tusa RS-460 (właściwie tylko II stopień S-60) się "łapie"? Co prawda moje serwisu jeszcze nie wymagają, ale takie usprawnienie chętnie bym sobie zafundował (odpłatnie).

_________________
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-06-2012, 12:00    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cześć Jarek.
Niestety nie.

Sprecyzuję: chodzi o automaty Apeks z serii "40"

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 11-06-2012, 12:16    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Od 01 stycznia podniosłem ceny robocizny za serwis sprzętu:
Serwis automatów z 50 na 60zł / stopień
Serwis zaworów z 50 na 60zł / stopień.


Wojtku, a jak to wygląda, żeby oddać Ci do przeserwisowania i regulacji automat i jednocześnie się pouczyć, jak to robić, przy tej okazji?

Bo wymyśliłem sobie, że co do marki to będę wchodził bardziej w to, co mam, czyli Aqualungi - na singla zostawię tego Kronosa co mam, do twina dokupię albo kolejny pierwszy stopień (to już będą 2 komplety wtedy) albo pełny zestaw Legenda. I tą metodą mi przyszło do głowy, że bym się chciał nauczyć przy tym grzebać samodzielnie - najlepiej jakiś kurs serwisanta zrobić na tą markę (np. w Technice Podwodnej) a potem pierwsze kilka raz pod czymś okiem się samodzielnie pobawić z własnymi automatami, żeby nabrać odrobinę doświadczenia.

Jak taka sprawa by była do załatwienia? To są warsztaty sprzętowe przy okazji których regulujesz automaty czy serwis automatów, przy okazji którego pokazujesz, jak to robić, czy jak? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-06-2012, 13:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam,
Adam Jaworski napisał/a:
Jak taka sprawa by była do załatwienia? To są warsztaty sprzętowe przy okazji których regulujesz automaty czy serwis automatów, przy okazji którego pokazujesz, jak to robić, czy jak?

Adam Jaworski napisał/a:
Wojtku, a jak to wygląda, żeby oddać Ci do przeserwisowania i regulacji automat i jednocześnie się pouczyć, jak to robić, przy tej okazji?

Serwis sprzętu nie jest u mnie tajny - każdy właściciel może go podglądać - przy okazji dowiaduje się co mieszka w jego automacie Shocked , widzi jak to coś gonię, łapię i...

W czasie serwisu skupiam się na automacie nie na podglądaczu, więc czas jaki takiej osobie mogę poświęcić jest dużo bardziej ograniczony porównując z warsztatami.


Sprzęt serwisują przeszkoleni, autoryzowaniu przez Apeksa serwisanci. W teorii zajmują się tym przez cały czas. W praktyce bardzo często serwisują raz, dwa razy w roku, przez co zdarzają się im błędy mimo, że odbyli stosowne przeszkolenie. Osobiście nie widzę możliwości, żeby osoba po krótkim warsztacie mogła bezpiecznie serwisować sobie automaty robiąc to z doświadczeniem określanym jako "raz na rok"


...właśnie dlatego nie uczę serwisowania automatów każdego, kto ma na to ochotę. Zapraszam za to na warsztaty pokazujące bardzo dokładnie z czego składa się automat, jak działa, gdzie powstają awarie, zalodzenia itp. Na takich warsztatach uczę jak radzić sobie samodzielnie z awariami, które zdarzyć się mogą na wyjeździe, w miejscu, gdzie albo coś sami zrobimy, albo nie nurkujemy.
Ten rodzaj zajęć ukierunkowany jest na kursanta, więc mam czas dla Ciebie, Twoje pytania, a automat (o ile warsztat dotyczy tylko automatów) jest tłem do całości.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytania?



Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Adam Jaworski Płeć:Mężczyzna
Yavox


Stopień nurkowy: T1
Ilość nurkowań rocznie: 60
Ubezpieczenie: DAN Silver Sport
Pomógł: 39 razy
Wiek: 48
Dołączył: 31 Gru 2010
Posty: 2408
Skąd: Józefów k. W-wy
PostWysłany: 11-06-2012, 13:49    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Zapraszam za to na warsztaty pokazujące bardzo dokładnie z czego składa się automat, jak działa, gdzie powstają awarie, zalodzenia itp. Na takich warsztatach uczę jak radzić sobie samodzielnie z awariami, które zdarzyć się mogą na wyjeździe, w miejscu, gdzie albo coś sami zrobimy, albo nie nurkujemy.

[...]

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na Twoje pytania?


Tak jakby Smile Nie mam ambicji bycia serwisantem, ani nawet potencjału sprzętowego - choćbym poświęcał na nurkowanie cały wolny czas, nie zbiorę tylu godzin pod wodą (ani tylu automatów), żebym była realna potrzeba grzebania przy nich częściej niż raz czy dwa razy do roku - więc zebranie doświadczeń na podstawie własnego sprzętu odpada. To o co mi w zasadzie chodzi to osiąganie jak największej samodzielności we własnoręcznym radzeniu sobie z tym, co się może dziać ze sprzętem - w obszarach, w których takie radzenie sobie samemu ma sens.

Biorąc pod uwagę takie warsztaty i temat automatów, mógłbyś tak w skrócie coś napisać na temat "Co możesz sam zrobić a czego nie możesz?" żeby pokazać, co wchodzi w obszar
Cytat:
awariami, które zdarzyć się mogą na wyjeździe, w miejscu, gdzie albo coś sami zrobimy, albo nie nurkujemy

a co jednak musi robić ktoś, kto się tematem sprzętu zajmuje zawodowo?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-06-2012, 15:27    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Adam Jaworski napisał/a:
Biorąc pod uwagę takie warsztaty i temat automatów, mógłbyś tak w skrócie coś napisać na temat "Co możesz sam zrobić a czego nie możesz?" żeby pokazać, co wchodzi w obszar

W skrócie, to temat na fajną broszurkę - warsztat modeluję pod konkretną osobę -> jeżeli ktoś ma kłopot z rozróżnieniem klucza od kombinerek, to dowiaduje się co może zrobić siłami i środkami, które posiada, natomiast jeżeli ktoś wozi w bagażniku tokarkę, robota kuchennego, a przy kluczach wisi mu szwed, to temat przedstawiam w sposób najprzyjaźniejszy takiemu podejściu.
Generalnie: nauczanie czegoś, co stwarza duże kłopoty odbiorcy, a co można zastąpić czymś przyjemniejszym, to najlepsze wyjście Smile.


Całość materiału na bieżąco opisuję (i dopisuję) w dziale "Automaty" - zapraszam do lektury.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-08-2012, 14:25    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam .
Mam wolny termin na serwis automatów.
16 październik.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany - zapraszam.

Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
anonymus 2
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-08-2012, 12:14   

Wojtek Filip napisał/a:
Witam .
Mam wolny termin na serwis automatów.
16 październik.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany - zapraszam.

Wojtek


a ja mam takie pytanie - prośbę Smile Czy ktoś, kto zarezerwował sobie u Wojtka termin 15.10. (ewentualnie wcześniejszy też mnie urządza Wink ) nie zechciałby mi go odstąpić w zamian za termin 31.10?

Wyjeżdżam 27.10. na nurki i bardzo zależy mi, aby wcześniej Wojtek przeserwisował mi jeden automat.
Powrót do góry
   
Grzegorz Smolicz Płeć:Mężczyzna
kiedyś "GrzegorzWS" :)

Stopień nurkowy: PADI Master Scuba Di
Ilość nurkowań rocznie: 30
Oznaczenie stage: GWS
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 07-09-2012, 20:43    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtku, czy dobrze rozumiem, że serwis u Ciebie dotyczy tylko automatów Apeks? Moje stare dobre Scubapro się nie łapie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 53
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 08-09-2012, 12:26    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Grzegorz Smolicz napisał/a:
Wojtku, czy dobrze rozumiem, że serwis u Ciebie dotyczy tylko automatów Apeks?

Głównie - lubię te automaty i dobrze nam się... współżyje .
W sprawie serwisu proszę o maila - ustalamy czy i kiedy i wtedy ogień.

Pozdrawiam,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.