Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Wyjazd do Meksyku przez USA
Autor Wiadomość
svenka Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 136
Skąd: Opole
PostWysłany: 11-10-2012, 14:42   Wyjazd do Meksyku przez USA Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie

Wybieram się z Niemiec do Meksyku ,ale międzylądowanie mam w Atlancie, czy ktoś się orientuje czy muszę załatwiać wizę tranzytową do USA, chce wykupić wycieczkę w Niemczech (nie posiadam niemieckiego obywatelstwa) ?

Sprawa się skomplikowała ponieważ wiza kosztuje dodatkowo 160$ za osobę, może ktoś ma doświadczenie z jej załatwieniem i wie ile to trwa ?

Pozdrawiam Svenka
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
arecki Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 199
Skąd: Lucaya Grand Bahama
PostWysłany: 11-10-2012, 15:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Niestety musisz miec wize
Mozesz sie o nia ubiegac w Niemczech
Wejdz na strone ambasady usa w niemczech germany.usembassy.gov
tam masz wszystko
Zamiast wizy tranzytowej proponuje B1/B2, tyle samo czasu zmarnujesz a bedziesz juz mial na 10 lat

_________________
arekpers.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
aleXandra Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: NTmx, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Lis 2007
Posty: 209
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 11-10-2012, 15:23    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wiza niestety jest konieczna - jestem w dokładnie w tej samej sytuacji. W grudniu lecę do Meksyku przez Miami.

arecki napisał/a:
Zamiast wizy tranzytowej proponuje B1/B2, tyle samo czasu zmarnujesz a bedziesz juz mial na 10 lat

Czasu i kasy - wiza B1/B2 kosztuje tyle samo co tranzytowa C Sad
Zrobiłam tak samo thumleft

Nie do końca dobrze rozumiałam gdzie będziesz się starać o wizę. Czy w Niemczech czy w PL. Mogę powiedzieć jak to wygląda w Polsce - bo akurat jestem bardzo na świeżo.
Najpierw trzeba w internecie wypełnić wniosek DS-160 - wszystkie informacje są pod linkiem, który podał arecki. Równolegle opłata za wizę - 160USD. Płaci się w PL w złotówkach tylko w banku pocztowym (sic!) po kursie jaki podaje ambasada. Telefon, żeby umowić się na rozmowę z konsulem możesz wykonać dopiero następnego dnia po godzinie 12.00 jak zaksięguja wpłatę. Można tez umówić się przez Internet. Później trzeba czekać na rozmowę - czas oczekiwania zapewne zależy od konkretnej placówki. Ja załatwiałam wszystko w Krakowie. Zadzwoniłam w czwartek, a pierwszy możliwy termin był we wtorek. Wizy nie wydają od ręki - musisz zostawić paszport w ambasadzie/konsulacie. W PL jest teraz tak, że nie odsyłają paszportu bezpośrednio do domu, tylko do placówki firmy spedycjnej TNT, którą wskażesz. Mój paszport do odbioru był w kolejny poniedziałek.
Czyli reasumując - całość zajeła mi prawie dwa tygodnie - dokładnie 13 dni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Przemek Trześniowski Płeć:Mężczyzna
ALPHA-DIVERS


Stopień nurkowy: Cave Survey, SM; TMX
Ilość nurkowań rocznie: 300
Stopień instruktorski: Adv EANx Instructor
Ubezpieczenie: DAN PRO Silver
Oznaczenie stage: ADRIAN
Wiek: 51
Dołączył: 12 Cze 2011
Posty: 73
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-10-2012, 16:31    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

zarezerwuj sobie minimum 4 godziny na przesiadkę w Atlancie, najbezpieczniej 6 Sad
najlepiej nie leć przez Stany...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Abramik Płeć:Mężczyzna
taki sobie nuras


Stopień nurkowy: Padi DM, IANTD Tec R
Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 461
Skąd: uk
PostWysłany: 11-10-2012, 16:36    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
najlepiej nie leć przez Stany..


Bardzo madra rada. Ja latam z Londyno heathrow przez Toronto. Nie ma wizy, nie ma tloku, nie ma problemu.... Koszty prawdopodobie takie same. Bilet z heathrow w szczycie ferii wielkanocnych do Cancun i spowrotem 2100 funtow dla 3 osob z bagazem.

_________________
Szukam realnych porad a nie kretynskich komentarzy. One moga sie przydac nie tylko w nurkowaniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
160174
   
svenka Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 136
Skąd: Opole
PostWysłany: 11-10-2012, 16:44    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Alpha-Diver napisał/a:
zarezerwuj sobie minimum 4 godziny na przesiadkę w Atlancie, najbezpieczniej 6


W informacjach o locie widnieje informacja ,że samolot z Atlanty jest za 3 godziny, znaczy nie obrobię się z przesiadką, tak jest ustalone w planie wycieczki z niemieckiego neckermanna.

Alpha-Diver napisał/a:
najlepiej nie leć przez Stany...

właśnie szukam jakiegoś bezpośredniego lotu, widzę że z Amsterdamu jest dość dużo połączeń bezpośrednich, tylko że moja żona chce mieć wykupioną wycieczkę od razu, a nie kombinować na miejscu z hotelem.

Aleksandra dziękuję za szczegółowy opis, napisz mi jeszcze czy musiałaś od razu pokazać bilet lotniczy lub wykupioną wycieczkę ?

Dzięki wszystkim za pomoc i wyjaśnienie sprawy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
aleXandra Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: NTmx, Full Cave
Ubezpieczenie: DAN
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Lis 2007
Posty: 209
Skąd: Śląsk
PostWysłany: 11-10-2012, 18:58    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Alpha-Diver napisał/a:
zarezerwuj sobie minimum 4 godziny na przesiadkę w Atlancie, najbezpieczniej 6 Sad
najlepiej nie leć przez Stany...

No to się teraz lekko zestresowałam... w swoim locie mam 1h50 min na przesiadkę Sad

svenka napisał/a:

Aleksandra dziękuję za szczegółowy opis, napisz mi jeszcze czy musiałaś od razu pokazać bilet lotniczy lub wykupioną wycieczkę ?


Akurat ja równocześnie starałam się o inną wizę i oi "B" w ogóle mnie konsul nie pytał. Dostałam niejako w pakiecie Razz Nie miałam ze sobą biletu lotniczego. Na wszelki wypadek wziełam potwierdzenie z konferencji, ale nikt nic nie chciał.
Wcześniej dzwoniłam do ambasady z pytaniem czy w ogóle mogę starać się o B, skoro lecę tranzytem. Dowiedziałam się, że w zasadzie powinnam wystąpić C. No, chyba że mam silne przekonanie, że w najbliższym czasie będę odwiedzać USA turystycznie. Więc pewnie na rozmowie uważałabym, żeby jakoś nie zrobić wrażenia że mi ta wiza tylko na tranzyt potrzebna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-10-2012, 19:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

aleXandra napisał/a:
No to się teraz lekko zestresowałam... w swoim locie mam 1h50 min na przesiadkę

Ola - luz. Jeżeli to tylko poruszanie się po porcie.
Z jednego końca całego miasteczka lotniczego na drugi przejedziesz w niespełna 15min bardzo szybką kolejką.
Wyjścia do terminali oznaczone perfekcyjnie - na kilka przesiadek, nawet tych szybkich, nigdy nie zabrakło mi czasu. Całkiem inna sprawa to odprawa po wylądowaniu w Atlnacie jako porcie docelowym - tutaj bywa grubo.

Polecam chińczyka na lotnisku- mimo, że lotniczy, to bardzo smaczny salut .


Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
svenka Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 136
Skąd: Opole
PostWysłany: 11-10-2012, 19:42    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Wojtek Filip napisał/a:
Całkiem inna sprawa to odprawa po wylądowaniu w Atlnacie jako porcie docelowym - tutaj bywa grubo.

Wojtek jeżeli ja będę miał tylko przesiadkę w Atlancie to muszę odprawiać cały majdan jeszcze raz , bo portem docelowym jest dla mnie Cancun ?

Pozdrawiam Svenka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-10-2012, 19:47    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Nie wiem Embarassed .
Po przylocie do Atlanty latałem albo do LA, albo na południe FL.
Nigdy nie leciałem dalej, do innego kraju. Przy przelotach lokalnych miałem odprawę bez bagażu głównego.

Często latają do Meksyku Krzychu (Starnaś) i Sławek (Paco) - może coś podpowiedzą.

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
svenka Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: NTMX
Pomógł: 1 raz
Wiek: 44
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 136
Skąd: Opole
PostWysłany: 11-10-2012, 19:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Krzysiek właśnie poleciał z Amsterdamu kilka dni temu ( tak przynajmniej pisał na FB), zaczynają mnie irytować te kombinacje, muszę poszukać bezpośredniego lotu do Cancun i problem z USA zniknie, najśmieszniejsze jest to ,że oni nadal chyba myślą że Polacy marzą o ucieczce do stanów Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-10-2012, 19:57    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

svenka napisał/a:
oni nadal chyba myślą że Polacy marzą o ucieczce do stanów

Hm... osobiście uciekłbym na FL - lubię lokalne nutry Wink.

Powodzenia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
arecki Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 199
Skąd: Lucaya Grand Bahama
PostWysłany: 11-10-2012, 19:59    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

svenka napisał/a:
Wojtek Filip napisał/a:
Całkiem inna sprawa to odprawa po wylądowaniu w Atlnacie jako porcie docelowym - tutaj bywa grubo.

Wojtek jeżeli ja będę miał tylko przesiadkę w Atlancie to muszę odprawiać cały majdan jeszcze raz , bo portem docelowym jest dla mnie Cancun ?

Pozdrawiam Svenka


Bedziesz musial przejsc przez emigracyjnych i celnikow
Nie ma lekko

_________________
arekpers.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
TomS Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: -)
Stopień instruktorski: OWSDI, MSDT
Pomógł: 24 razy
Wiek: 54
Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 1577
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 11-10-2012, 20:04    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Rozmawiałem ostatnio z kumplem, który leciał tranzytem przez USA (chyba właśnie do Meksyku) i jako cierpką anegdotkę opowiadał, że odprawa jest tak samo dokładna jak byś wjeżdżał do Stanów i właśnie miał stresa czy zdąży na samolot. A bagaż główny jako tranzyt oczywiście wędruje prosto do samolotu tak więc w przypadku "opieszałości" odprawy tracisz nie tylko bilet ale i bagaż (przynajmniej na jakiś czas)...
Paranoja...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
arecki Płeć:Mężczyzna


Wiek: 48
Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 199
Skąd: Lucaya Grand Bahama
PostWysłany: 11-10-2012, 20:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

aleXandra napisał/a:

No to się teraz lekko zestresowałam... w swoim locie mam 1h50 min na przesiadkę Sad

To jest loteria
Jezeli przed toba wyladuje piec 747, kazdy z 300 ludzmi na pokladzie to bedzie tloczno przy emigracyjnych. A w usa nie ma ze sie spieszysz, pan w mundurku musi poczuc sie wazny.
Sporo latam przez stany, zdarzalo mi sie odprawiac w 20 minut ale i tez w 3 godziny

_________________
arekpers.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.