Forum Dive Trek Group

Zastanów się zanim coś napiszesz - ktoś może to przeczytać...

 

 


"  Strona główna "  FAQ "  Szukaj "  Użytkownicy "  Grupy "  Statystyki "  Rejestracja "  Zaloguj "  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Święta - to nie powód żeby więcej nie nurkować...
Autor Wiadomość
Wojtek A. Filip Płeć:Mężczyzna
Site Admin
Autor Programu Świadome Nurkowanie


Stopień nurkowy: GUE T2+, Cave
Ilość nurkowań rocznie: 365
Stopień instruktorski: emeryt :)
Ubezpieczenie: DAN/PROGLD
Oznaczenie stage: WAF
Pomógł: 125 razy
Wiek: 54
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 11932
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23-12-2012, 12:03   Święta - to nie powód żeby więcej nie nurkować... Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co roku padają rekordy o których dużo się mówi.
Imponują nam osoby nurkujące głęboko, długo.


Jutro zaczynają się święta - zachęcam do rozmów na temat corocznych rekordów jakie padają na naszych ulicach w tym okresie - ilość osób rannych i zabitych w czasie świąteczno-noworocznym to temat, który jakoś nie budzi naszych emocji.
...a może jesteśmy w tegorocznej grupie "zawodników", którzy będą próbowali wygrać... swoją śmierć?


Ciągle mamy czas na to, żeby wypisać się z listy startujących i zachęcić do tego naszych bliskich.




Do zobaczenia,
Wojtek

_________________
Bądź dobrej myśli, bo po co być złej Smile ?
S. Lem
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
   
Paweł Boruta Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Deco proc & CCR
Ilość nurkowań rocznie: 100
Stopień instruktorski: MSDT PADI
Ubezpieczenie: NFZ
Oznaczenie stage: Pawel B
Pomógł: 5 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 208
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 23-12-2012, 13:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Obawiam się, że takie filmiki działają na ludzi myślących - czyli nie wsiadających za kierownicę po pijaku. Najgorsze, że najczęściej nie są to "kacownicy", czy ludzie którym często wydaje się, że już jest ok, a recydywiści, nawaleni wsiadający do samochodu systematycznie i z premedytacją.

Szkoda, że nasza policja z takim zawzięciem poluje na wszystkich za prędkość, a tak niechętnie zmusza do dmuchania w alkomat. Ale to trzeba chcieć - ustawić się przy obleganej knajpie itp. Pamiętam jak kiedyś radiowóz zaczaił się przy jednym z motocyklowych pubów w Warszawie. Połowa uczestników imprezy porzuciła swoje rumaki i pojechała do domów taksówkami...

Pozdrawiam, Paweł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
ZielonySmok Płeć:Mężczyzna
Rafał Jackiewicz


Stopień nurkowy: MSD
Ilość nurkowań rocznie: 60
Pomógł: 27 razy
Wiek: 50
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 986
Skąd: Łódź
PostWysłany: 23-12-2012, 14:17    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Szkoda, że nasza policja z takim zawzięciem poluje na wszystkich za prędkość, a tak niechętnie zmusza do dmuchania w alkomat. Ale to trzeba chcieć - ustawić się przy obleganej knajpie itp. Pamiętam jak kiedyś radiowóz zaczaił się przy jednym z motocyklowych pubów w Warszawie. Połowa uczestników imprezy porzuciła swoje rumaki i pojechała do domów taksówkami...

Żywo w pamięci mam taką sytuację: wesele na wsi, około 80km od warszawy na wschód: ludzie rozjeżdżali się do domów samochodami, a nie pijących nie widziałem... Za jednym takim samochodem musiałem jechać - ponad 100km/h przez wąskie i kręte drogi w lesie. Przejechaliśmy tak około 20km. Ledwo za nim nadążałem, a kierowca nawalony był w 3d...y. Nie było możliwości zabrać kluczyków - wszystkim? Nie mogłem nie jechać za tym kierowcą-przewodnikiem: "o jedziesz za tamtym samochodem co właśnie ruszył".
Następnego dnia jak pytałem się jak to możliwe, że tak jeżdżą - i że wobec tego muszą świetnie prowadzić i znać lokalne drogi - to dowiedziałem się, że tak jest zawsze, ale ostatnio to pochowali tego i tamtego, o i ten też się rozbił, a ten to też zginą w tamtym roku... Jest przyzwolenie na takie zachowanie. Co do policji - stoją w konkretnych miejscach, znanych od lat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
MaRkY Płeć:Mężczyzna
Marek Spiżewski


Stopień nurkowy: nTMX
Ilość nurkowań rocznie: 99
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: MaRkY
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 317
Skąd: Łódź
PostWysłany: 23-12-2012, 22:54    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

w każdym mieście gdzie są taksówki są 4 sposoby:
1. zamówić 2 taksówki i dogadać sie na miejscu lub przez telefon
2. zamówić taksówkę z kierowcą - płaci się 4 taryfę
3. wersja optimum: zostawić auto i jechać taksowką, odebrać auto rano
4. wersja nisko budżetowa: zostawić auto i jechać komunikacją miejską odebrać auto j/w

słyszałem, że w Wawie kierowcy przyjeżdzają na składanych hulajnogach, a taki driver bierze 100zł w obrębie miasta.

opcja o wiele tańsza niż jakakolwiek alternatywa typu madat, grzywna, więzienie i wyrzuty sumienia do końca życia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
   
Paulina Karbowy Płeć:Kobieta


Stopień nurkowy: GUE F*
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 15 Kwi 2012
Posty: 48
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 24-12-2012, 09:22    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Jeśli będzie przyzwolenie z naszej strony na nieodpowiedzialne zachowania na drodze, to i nawet największa liczba kontroli niewiele da. Przyczyn wypadków drogowych jest wiele, a jazda po spożyciu alkoholu jest jedną z nich. Tyle na tym forum pisze się o świadomym nurkowaniu, zasadach, którymi powinniśmy się kierować. Każdy ma na to swoją receptę. Zastanawiające jest jak niewiele osób potrafi to przełożyć choćby na jazdę samochodem. Potrafimy planować nurkowania tak, żeby je bezpiecznie przeprowadzić. Jesteśmy rozsądnymi nurkami, a na drodze zmieniamy się w ludzi chcących jak najszybciej dojechać do celu, tworząc w ten sposób wiele agresywnych sytuacji. I często zachowujemy się tak , jakby pozostali uczestnicy ruchu nam przeszkadzali.

Kampanii tego typu było wiele i pewnie jeszcze wiele powstanie. Smutne jest to, że na koniec niewiele osób pamięta co było przyczyną wypadku i jakiego problemu dotyczyła kampania.

Planujmy i realizujmy nasze podróże tak, aby zawsze bezpiecznie dojechać do celu. santa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wojtek Komocki Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: ISSF Instr.+ GUE Fun
Ubezpieczenie: DAN
Oznaczenie stage: WJK
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 401
Skąd: Toruń, Warszawa
PostWysłany: 24-12-2012, 15:05    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie zabrać głos w dyskusji jako osoba która sporo podróżuje. Rocznie robię ponad 100 000 km w wiekszości na naszych krajowych drogach. Nie jestem osobą która nie łamie przepisów drogowych -prędkość i pewnie wielu z Was także się do tego świadomie przyznaje. Uważam jednak, że złamanie przepisu kiedy na drodze ekspresowej jedziesz 130 km/h nie stanowi tak poważnego wykroczenia jak: przejechanie na czerwonym świetle ( nagminne w naszym kraju ) brak zatrzymania się przy znaku STOP czy wsiadanie za kierownice pod wpływem alkoholu lub na "kacu" Jestem za zaostrzeniem kar dla takich kierowców: zabranie prawa jazdy dożywotnio + dotkliwe kary grzywny ( nie aresztu bo to na koszt podatnika ) Jestem także za podniesieniem wieku kwalifikującego do samodzielnego prowadzenia samochodu. Wg mnie kierowcy powinni obowiązkowo weryfikowac swoje umiejętnosci prowadzenia samochodu co 5 lat.
Tylko jest jedno ale - NA LITOŚĆ BOSKĄ KIEDY BĘDĄ AUTOSTRADY ? KIEDY PODRÓŻOWANIE Z PUNKTU A DO PUNKTU B STANIE SIĘ PRZYJEMNOŚCIĄ A NIE WALKĄ OD ZIELONEGO ŚWIATŁA DO ZIELONEGO ŚWIATŁA ? KIEDY POWSTANĄ OBWODNICE MIAST I SKOŃCZY SIĘ TRANZYT PRZEZ ŚRODEK AGLOMERACJI ( patrz Łódź )

Życzę Wam zdrowych i pogodnych świąt oraz bezpiecznego podróżowania santa
Pozdrawiam
Wojtek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
   
Tomek Kalbarczyk Płeć:Mężczyzna
Prodiving Team


Stopień nurkowy: PSAI Adv.EAN
Ilość nurkowań rocznie: 100
Ubezpieczenie: DAN Silver
Oznaczenie stage: TJK
Pomógł: 2 razy
Wiek: 51
Dołączył: 22 Sie 2012
Posty: 267
Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: 25-12-2012, 10:14    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W obecnych czasach, w Polsce mamy nie tylko pijanych ale i ućpanych kierowców. Mamy również dużo osób niedowidzących, oraz przyjmujących leki uniemożliwiające prowadzenie samochodu. Lub po prostu nie wyspanych. Nie wspomnę o kombinacji kilku powyżej wymienionych.
Nie wiem czy kary u nas są adekwatne ale wykrywalność jest bardzo niska.
Nadal jest tak mało tzw. szybkich kontroli trzeźwości za pomocą urządzenia zwanego "lejkiem wstydu". Niestety policji jest za mało w stosunku do liczby pojazdów.

Święta to dobry okres do refleksji nad tym zjawiskiem. Czy nurkując narażamy się na dużo większe niebezpieczeństwo ze strony niedoświadczonych partnerów czy też kiedy w sobotę rano na to nurkowanie jedziemy i z naprzeciwka jedzie skacowany młodzian?

Lubię się czasami napić, nie widzę w tym nic złego. Niestety nie za często mogę, bo tak jak Wojtek, sporo jeżdżę i jeżeli chcę jeszcze ponurkować, to prostu nie mam kiedy.

Pozdrawiam. Tomek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Marcin Tracz Płeć:Mężczyzna


Stopień nurkowy: Tech Diver IANTD
Oznaczenie stage: MTR
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 707
Skąd: łódzkie
PostWysłany: 25-12-2012, 11:38    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Alkohol jest dla ludzi- podobnie jak inne używki. Tylko warto dzień wcześniej nie pić skoro czeka nas prowadzenie pojazdu. Samochód w rękach kierowcy może być narzędziem zabójstwa lub poważnego kalectwa. Nie bagatelizujmy tego!

_________________
Pozdrawiam
Marcin T.

Art. 54. Konstytucji RP
"1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
 
Numer Gadu-Gadu
nie+używam
   
TomekR Płeć:Mężczyzna


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 568
Skąd: Connecticut, USA
PostWysłany: 25-12-2012, 20:40    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

W Wigilie wstalem o 2:45. O 5:30 bylem w Linden, NJ, w refinerii Bayway(135 mil na liczniku).
Od 6:20 do 10:00 instalowalem pod woda formy, ktore bedziemy pompowac betonem w piatek.
10:00 do 10:30 lunch.
10:30 do 14:00 cd instalacji form.
O 15:30 bylem juz w New Milford, CT - nastepne 100 mil na liczniku.
15:30 - 17:00 krotka inspekcja ujecia wody dla papierni produkujacej Kleenexy(chustki do nosa).
O 18:00 dojechalem do domu (45 mil).
Szybki prysznic, 15 min "szybkiego" snu i rozpoczyla sie domowa wigilia.
Tradycyjnie, do sledzia, jeden kieliszek zmrozonego "na igielki" Belwedera.
Reszta wieczoru - kieliszek bielego (u nas w domu nie jemy w Wigilie miesa) Muton Cadet.
Do ciast maly kieliszek portu.
okolo 11:00, pomimo podwojnego expresso moje oczy zaczely sie same zamykac.
W tym momencie, nie nadawalem sie do prowadzenia kosiarki na moim trawniku nie mowiac o prowadzeniu auta na drodze - i to nie z powodu skonsumowanego alkoholu.

Wesolych Swiat!

Pozdrowienia z Connecticut


Tomek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Daniel Kowalski Płeć:Mężczyzna
KowiKowi1979


Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 19 Kwi 2009
Posty: 302
Skąd: Wrocław (DS)
PostWysłany: 25-12-2012, 23:13    Dodaj użytkownika do listy ignorowanych Odpowiedz z cytatem

Co do kaca, to chyba założę swój interes - fajna alternatywa dla klasycznej wytrzeźwiałki.
Tylko sobie wyobraźcie; epicki kac po wieczornym "odwinięciu manety", w południ ważne spotkanie. Z pomocą przychodzą profesjonaliści...

http://hangoverheaven.com/

W dużych polskich miastach interes skazany na sukces Wink

_________________
Daniel Kowalski 668 016 570 / 600 439 472
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

Skocz do:  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group

Akagahara style created by NashT.